Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Cep »

TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od TomSmith »

Když jsme se před lety postavili proti ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), zdálo se, že se nám podařilo zažehnat digitální temnotu. Takhle to ale nefunguje, ti, kteří s návrhem přišli, se po čase vracejí s návrhem EDSM, který je označován jako „o 60 % více ACTA než bylo ACTA“. A tento návrh přichází, jako obvykle, v naprostém mediálním tichu.
GDPR a EDSM: Od svobodného internetu na hlídaný EUnet?
O rozsahu škod, které přinese EDSM, můžeme zatím jenom spekulovat. Podobně jako u GDPR má EU ambici projektovat svoje nápady na celý svět, což je v případě požadavku na totální kontrolu nad uploadovaným obsahem anebo u povinnosti platit i za pouhé linkování docela husté. Rozhodně to podle mě povede ke snaze buď se od EU izolovat, anebo operaci rozdělit podle digitální hranice na „evropskou“ a „světovou“ verzi. Je to možné, jde to: V Číně to takhle funguje už léta
https://saveyourinternet.eu/
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Nenechte si ukrást svoji budoucnost!

Kdyby se člověk díval jen na průzkumy veřejného mínění, dospěl by podle Teličky k závěru, že Čechům, Moravanům a Slezanům leží EU v žaludku. Tak to ale není. Lidem prý scházejí informace a veřejná debata..... :D :D :D
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... SPD-539306
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od krvfx »

Ten rozhovor jsem slyšel zbruba z půlky a říkal jsem si, co je to za Euroidiota...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Bill Masen »

Ani jsem netušil, jaké možnosti EU přináší
https://zpravy.idnes.cz/evropska-unie-z ... domaci_nub
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od TomSmith »

Povinné ručení i pro dětská elektroautíčka, navrhuje Evropská komise
Evropská komise (EK) navrhla změnu směrnice, podle níž by se povinné ručení mělo vztahovat nejen na segwaye a elektrokola, ale například i elektroautíčka pro děti.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Fabulous »

Nějak to neodpovídá názvu vlákna? I když tomu možná jen nerozumím. EU nám zřejmě chce přinést všedobro všehomíra a postarat se (zesměrnicovat) i o ten nejmenší aspekt našich životů...

Původně jsem myslel, že pánové, dámové a trans-lezbo-buzno-cokoliv z EU mají v hlavě jen vymeteno, ale teď začínám mít pocit, že mají otočený trávicí systém a v hlavě intenzivně nasr... No a jejich huba, to je jen takový přepad z septiku...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od TomSmith »

No ano, možná by se mělo to slovíčko "dobrého" z názvu vlákna vypustit.
Dobro pro erohujery nemusí být dobrem pro normální lidi a opačně.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Argonaut »

jak jsem nad tím přemýšlel, nenašel jsem nic, co by EU přinesla a co jsme nemohli udělat sami. Pokud by člověk zmínil např. cestování po EU bez pasu, tak je to stejně důsledek Schengenu.

Mě z toho vychází, je jednotlivé mezistátní smlouvy jsou efektivnější, než celý monstr elektrorát EU.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Cep »

To ano, ale jak jsi v Schengenu, tak musíš stejně poslouchat. Viz Švýcaři a zbraňová směrnice.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od golem »

To ano, ale to není o tom, že by EU přinášela výhody, to je o tom, že přináší nevýhody... :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zaka ... &source=hp
Čte se to pěkně, pěkně to i vypadá, i do tématu vlákna by to pasovalo, ale nějak tomu nemůžu věřit.
Jsem nějaký divný, starý a zaostalý valach nebo co?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od golem »

Ano, jsi "divný, starý a zaostalý valach". Kdybys byl neomarxisticky unifikovaný, mladý a pokrokový mamlas, tak bys to radostně odkýval... :-D
Čisté příjmy České republiky z Evropské unie za dobu našeho členství byly cca. 1,25% HDP za stejnou dobu.
Můžeme se na to podívat ze dvou úhlů:
Pokud vezmeme v potaz plnou výši těchto příjmů, bez ohledu na efektivitu a smysluplnost, potom je to stejné terno, jako kdyby průměrnému zaměstnanci jeho zaměstnavatel zvýšil mzdu z 30 000,- na 30 375,- Kč.
Pokud vezmeme v potaz problémy s těmito dotacemi spojené, je imho realističtějším přirovnáním zvýšení průměrné mzdy zaměstnance z 30 000,- na 30 200,- až 30 300,- Kč.
Ale v obou případech nám chudák průměrný zaměstnanec touto cestou moc nezbohatl, že? A nyní se ho půjdeme zeptat, zda by jako kompenzaci za toto zbohatnutí byl ochotný do svého domu/bytu přijmout nějaké supernepřizpůsobivé... Ale ne, nepůjdeme, víme celkem jasně, kam by nás nakopal... :-D
Tohle je opravdové "Pouze na základě faktů, čísel a dat. S chladnou hlavou a bez výkřiků". Kde vzal pomatenec Cyprich drzost zaštiťovat své deformované teorie tímto heslem nechápu, ale drzost to je.
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od senil »

EU ničí Evropské hodnoty. je evidentní, že se se snaží potlačit křesťanství a prosazuje islám nebo jiné ideologie. Je to ničitel hodnot. Před časem měnový a ekonomický odbor při Evropské komisi nařídil Slovensku přepracovat své pamětní dvoueurové mince tak, aby byly odstraněny křesťanské symboly na vyobrazeních svatého Cyrila a Metoděje.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Díky EU vzniká spoustu ftípků které by jinak nikoho nenapadly.
Obohacení v oblasti lidové tvořivosti.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od dracekvo »

Nejhorší je, že někdy je těžko rozeznat, jestli jde o ftípek, nebo realitu.
Mohla by se na to udělat TV soutěž, kde by lidi hádali, jestli jde toto nařízení EU pravda, nebo výmysl :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od bivoj »

Něco jak byl pořad "Věřte nevěřte..." :D

Ale je pravda, že než jsem článek přečetl, tak bych tomu i věřil...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od sunny-x »

Tak jsem byl po 5 letech doplnit klimu ve voze. Servisák mi napálil takovou cenu, že jsem se musel zeptat, wo co go? Standardní chladivo R134a bylo nahrazeno v nových vozech nějakou EKO vylepšeninou (taktéž freon), která servis stojí cca 18tis/12Kg. Servisáci v celé EU ale nadále používali starší chladivo R134a za cca 1500Kč/12Kg.

Čehož si někdo (lobista nebo eko horlivý politik) všimnul a z tohoto důvodu byla uvalena EKO daň na toto starší chladivo a cena byla takto umělele navýšena na cca 10tis/12kg. Zlé jazyky tvrdí, že se má toto starší chladivo cenově vyrovnat tomu novějšímu do konce roku (18 tis/12kg).

Takže dle hesla "poručíme větru dešti" jede se dál a kam jde trh nikoho nezajímá, hlavně býti eko za každou cenu, tedy za cenu, kterou zaplatí konečný uživatel. :puke
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od devlop »

jj, "ekologičtější" chladivo je jedním z mnoha realizovaných nápadů chorých mozků ekologů. I kdyby to mělo zachránit jedinou včeličku, tak se to vyplatí. Že se pak v autě otráví po nehodě celá rodina fluorovodíkem, na to sere pes, nemají jezdit těmi hnusnými auty..

V jednom z článků z roku 2013:

"KBA při testech vycházela ze tří různých úrovní závažnosti nehod a dospěla k závěru, že nová látka je nebezpečnější než starší. Zvláště u velmi závažných nehod jeden ze čtyř testovaných modelů vzplál a vypustil značné množství jedovatého fluorovodíku. Nezanedbatelné množství fluorovodíku bylo zjištěno rovněž u některých dalších testovacích nehod i v případě, že chladivo nevzplálo."
Odpovědět