Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od dracekvo »

Přesně tak.
Ještě žije dost lidí co zažili nadvládu a totalitu z východu a jsou na jakékoliv náznaky totality a komunismu dosti háklivý.
Máme trošku výhodu oproti západu, že jsme něco podobnéno nedavno zažili. Já byl ve školce když se místo soudružko učitelko najednou mělo říkat paní učitelko. Samozřejmě jsem dlouho ze zvyku říkal soudružko a učitelky to strašně prudilo a já nechápal proč :)

Nicméně západ nic takového nezažil tak nevědí do čeho jsou. Naopak ještě jak ovce vítají ono omezování, restrikce a cenzuru, protože slepě věří, že je to pro jejich dobro.
Bohužel omladina se o historii moc nezajímá, tak počet vítačů omezování svobody začíná i na východu. Je to na nás to vtloukat dětem do hlavy co se tu dělo. Jak za hitlera, tak za komančů.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Královák »

No a jak píše Maximus - já ty podobnosti vidím velmi jasně - nacismus a komunismus se snažilly postavit děti proti rodičům kecy o nové době a zatrvzelém stáří, to samé, že rodiče to nedokážou pochopit, protože jsou nevzdělaní, hloupí - k tomu výchova a masírování v organizacích jako pionýr, hitlerjugend, které zpočátku dělali prospěšné věci, které nešly odsoudit a časem se šrouby utáhly a přešlo se k otevřému pronásledování svých nepřátel. Já jsem si slíbil v roce 1990, že nikdy nebudu svým dětem říkat, že o čem se doma povídá se druhým lidem mimo rodinu neříká, jak mně to nakazovali moji rodiče. Bohužel jsem to už porušil a své děti musel poučit, protože na dnešním gymnáziu by s názory svých rodičů děti nepřežili. Stalo se tak po velmi sofistikované psychické šikaně způsobené levicovými studenty, kteří obhajovali marxismus jako spravedlivý systém a to za podpory mnoha učitelů kulturní fronty, kteří ale jinak jsou kovanými bojovníky proti komunismu - takový svým způsobem oxymoron. Téměř každou chvíli mají místo vyučování nějakou přednášku - člověk v tísni, Žantovský z knihovny VH, jeden svět atd. - s dovětkem, že nemají odcházet z besedy hned po ukončení vyučování, ale mají tam zůstat do konce než přednášející ji ukončí. To samé jsem zažíval na besedách s pamětníky února, sovětskými přáteli a jinými kovanými soudruhy. Prostě je to stejné a po pravdě mně to přijde ještě sofistikovanější, než jak si mohly soudruzi snít.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Nicotinick »

Amen. :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Koniáš »

Amen.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Nicotinick »

Víte že EU má velvyslankyni pro Arktidu ? Belgičanku. Asi fasuje služební kožich. :shock:
https://www.euractiv.com/section/arctic ... r-granted/
Dobrý frázomet, tvl...



/na tohle mně přivedla TS na FCB/ taky jsem to netušil.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od viktor »

Diky Kocoure za prirovnani s Venezuelou. :D Protože svým zpusobem jsme dopadli uplne stejne....
Venezuela zajímala zahranicni země především jako zdroj ropy. Nejake obyvatelstvo jim bylo uplne jedno, slo jen o to zajistit jeji těžbu. Takze se podmazli ci jinak vyresil problém s temi co ve Venezuele rozhodovali o statnim majetku a bylo vymalovano.. Je to stary a zabehly postup ci technologie, proste funguje..
Takze Venezuela byla zajimava především svým nerostnym bohatstvím.
U nas byla situce jina. Když pominu Lithium coz je uplne stejny mechanizmus jako je ve Venezuele, tak nase bohatstvi bylo v technicke inteligenci a vůbec inteligenci plus fortel a sikovnost ceskeho personalu, nebo jak to chces nazvat.
takze se konalo pretazeni našeho personalu do cizích firem a systematicka likvidace domácího prumyslu.
Muzes sice namítnout ze za moc nestal ale nemas tak docela pravdu, je sice asi pravda ze bvyl silne ojetej ale dokazali jsme stavet technologicke celky na klic a měli jsme jak stroje tak i personal, ted nemame nic
memame pod kontrolou ani zdroje, ani odpady ani finance to co neustale vyvazime je inteligence a to jak ven za hranice tak vnitrne tj , nas personal u zahraničních firem unas pusobici a toje většina drtiva " naseho" prumyslu.
Tenhle vyprodej, jinak se to nazvat neda nas ještě nejak drzi, pokud by byl nas zdroj jen na jedne polozce, napr nafta tak by u nas bylo vymalovano uplne stejne jako ve venezuele...ale tech jednotek je hodne jsou rozprostreny...
jak jde vyrabovat země bez inteligence napr postavena na zemedelstni je uzasna ukázka třeba bulharsko...
toz asi tak, nastetsi poro nas jsme ještě stále " chtrejsi " nez zapad... proste ještě stále mame co prodávat... ne ze by jsme byli tak dobri ale zapad sel tak rychle do rite :D nemaj doktory, nemaj stredni lekarsky personal, ńemaj technickou inteligenci, ne nahodou je u nas rada zahranicnich vývojových a konstrukcnich pracovist..... proste zacinaji byt personalne v riti.... a to na všech postech...vcetne tech nejvyšších :D
proste zijeme v době dekadence a zaniku v primem prenosu...
jo otocit mladez proti rodicum je systém revoluce, všechny diktatorske režimy to znaj, rusko, cina, a ted to dela i EU v plne parade... priklady snad každý zna, odkazy jsou zbytecne je toho plno..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Grunt »

Královák píše:Grunt - negativa spojená s EU? - Pro mě je lakmusovým papírkem stavu svobody a demokracie úroveň držby zbraní - moc dobře si pamatuji, jak za komančů mohl mít krátkou zbraň pouze policista, voják, sportovní střelec s výkonostní třídou a vysoký stranický funkcionář, myslivci mohli mít standartně pouze brokové a kulovnice byly určeny jen pro řádně prověřené, malorážku pouze hospodář a myslivecká stráž(jestli si to dobře pamatuji). A ze současného vývoje mám pocit, že k tomu míříme. Nechci měnit svoji svobodu držet zbraň za jiné bonusy ve formě volného jízdého a levnějšího žrádla - to byl také často argument
To je argument, jo? Hele asi prostě nejsem kompatibilní.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od colek »

Pro hodně lidí to argument je,včetně mě.A je to jen vrchol ledovce.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Kocour »

Viktor: ano, svým způsobem jsme dopadli stejně - není tu ráj na zemi a tam taky ne. Ale zase jsme u toho, že se nadává jenom kvůli tomu, že naše situace neodpovídá idealizovanému stavu. Z toho, co bylo reálně k dispozici, jsme na tom poměrně dobře. Na rozdíl od zemí, které tohle štěstí neměly.

Nedlouho před tím, než se ve Venezuele dostal k moci Chávez, tady byl jeden student z Venezuely, který s námi rozebíral tamní situaci. Převažovalo rozhořčení nad korupcí a pocit, že se s tím bude muset něco dělat. Zároveň o Chávezovi žádné iluze, akorát, že je schopný se situací pohnout - ale kam? Vědělo se o něm, že je voják, který už se jednou pokoušel o vojenský puč, a váží si Bolívara, což je v Jižní Americe oblíbená postava, na kterou se odvolává kde kdo. Pak měli volby, a protože na velvyslanectví museli být nějací přísedící a v ČR bylo lidí z Venezuely relativně málo, vyšlo na něj členství ve volební komisi. Z toho byl kapku nesvůj, jelikož jinak by pro jistotu k volbám nešel, ale takhle volit v podstatě musel a nebyl si jistý, zda při malém počtu voličů někdo nezjistí, jak volil. Mimochodem tu studoval energetiku pro ropný průmysl. Je to skoro 20 let, a kde je Venezuela teď...

Takže se tu dál rozhořčujte nad naší situací. Jestli nezůstane u pivních keců, ale chopí se toho nějaký Chávez, tak si za 20 let (kdo se toho dožije) můžeme ověřit, kam nezdravý aktivismus vede (a to prosím aktivismus z obou stran, ne jenom z té "protizápadní").
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Maximus »

To Grunt: Stačí si dohledat oficiální údaje, kolik kapitál z Německa, Nizozemí a dalších zemí EU ročně se vyvádí z naší země a tento kapitál je zdaněn zcela minimálně - přesně v tradičním duchu koloniální velmoc vs. kolonie. Celé to dotační divadlo je jen šaškárna pro chudé duchem - za prvních 10 let členstvích jsme na dotacích dostali asi 1/10 z objemu těchto zisků. Pokud vezmu v potaz kolik nesmyslů se z těchto peněz investovalo (jen třeba u nás se ve vesnici postavila za bývalého starosty pěkná asfaltová cesta několik km dlouhá začínající jako vedlejší cesta mimo jakékoliv nemovitosti a končící v polích, kde nic není a nebude - používají ji jen občas traktory místních zemědělců a myslivci) a jaká korupce je spojena s celým tím zadáváním a přerozdělováním dotací, tak negativa dle mne rozhodně převažují.

Podle mně tě mate i fakt, že ČR je z hlediska EU stále velmi svobodnou a tolerantní zemí. V Německu či Velké Británii je běžné, že za názory neodporující žádnému zákonu (pouze oficiální ideologii) se propouští ze zaměstnání (mezi nejznámější je Thilo Sarrazin). Toto bylo typickým aspektem minulého totalitního režimu. Lidé nesdílející oficiální ideologii jsou mediálně ostrakizováni a už i fyzicky napadáni viz. poslední útok na poslance AfD Franka Magnitze či nutnost u Geerta Wilderse mít už řadu let neustále u sebe ochranku.

Občané těchto zemí už musí notně autocenzurovat své názory na veřejnosti a velmi si vždy rozmyslí, komu řeknou své skutečné názory a pocity - opět věc, co si pamatují velice dobře lidé, co si zažili období ČSSR.

Zbraně a liberálnost jejich držení je podle mne v civilizovaných zemích indikátorem vnímání a respektování individuální svobody jednotlivce systémem. Pouze totalitní režimy se bojí svých ozbrojených občanů - v našich zemí bylo držení zbraní od historických dob až do vnucení Protektorátu Třetí říší velmi liberální a tedy až nacisté, komunisté a v současnosti i EU politici to považují za nevhodné či nebezpečné.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od zedik »

Maximus: kolik toho z ČR odteče jen na dividendách je tady- za loňský rok cca 294 miliard kč - https://www.patria.cz/zpravodajstvi/409 ... korun.html
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Indy »

To Maximus:
S omezenim svobody slova v Nemecku mam stejnou zkusenost. Na vychode (Sachsen, cili hned za nasima hranicema) maji jeste stejnou historickou zkusenost jako my. Takze chapou ar ozumi, ale mluvi uz jen v soukromi (mimochodem ve vyctu mych soukromych nemeckych znamych neznam nikoho, kdo by souhlasil s migraci, ale to je mozna dano mym vyberem). Nahlas uz nikdo nemluvi. Ti hlasiti a viditelni prisli o praci, a zasahuji u nich pod ruznymi zaminkami ruzne instituce a policie. A oficialne jsou "pomyleni". Takovi rissti obcane (psala o nich obcas i idnes): vano, je mez nima par nacku, v naprostre vetsine ale svobodomyslni a nastvani lide, co hledaji moznost zmeny pres pravni cesty.
At uz mate na V.Klause jakykoliv nazor, to co psal o ostrakizaci AfD se zaklada na pravde.
Zapadni Nemci maji diametralne odlisny pohled. Propastny rozdil, uplne jiny svet. Kolegyne v praci se mi sverila, ze doslova nenavidi lidi v Nemecku za to, ze se nechteji starat o uprchliky a prijimat je.

A nabizi se otazka ja dal??? Puvodni - dle meho nazoru nosna a nejlapsi idea spolupracujici Evropy je pryc. Kdjeaky "kapitalista" se na nas snazi jen urvat co se da (v tom nevidim rozdil mezi USA, GB, Fr, a D). Rusko pres vsechny proklamace nevidim jako alternativu. V4 moc slaba. Intermarium se pravdepodone stane cilem nejake mocne skupiny (napr. Jan Campbell mluvi o strednevychodni Evrope jako o geopoliticke kontrolni brane Eurasie). Svycarsko nebudeme, tam to je vysledek zameru hodne velkych financi. .A mame my, popr. nase politicka reprezentace schopnost hrat vysokou svetovou hru a byt se vsemi zadobre? o to se IMHO snazi Milos Zeman.
Mozna, ze nas opravdu (zatim nastesti) zajem zidovskych(pravdepodobne) skupin udrzet Cesko jako spiritualni centrum (slova V.V. Pjakina).
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Kocour »

No, nejvetší liberalismus ohledně zbraní odpovídá R-U a pak jsme na to střídavě navazovali, nebo taky ne. Můj děda byl legionář a pomáhal R-U bourat, jakož i dobývat slovenské území u Lučence. Dneska si nejsem jistý, zda to bylo tak šikovné. Asi se s tím nedalo nic dělat, jelikož Rakousko bylo v průběhu 1. světové války pod vlivem Německa, a to fakt nebylo dobré (alespoň v podobě, která se rýsovala). Nicméně vystoupení z EU by mělo být doprovázené udržením Visegrádu posíleného o Rakousko (a možná i Slovinsko), bez ohledu na to, že pánové Kaczinski a Orbán jsou magoři. Jo magoři, to je je zjevné, a Rakušáci ve svém iracionálním odporu proti jaderným elektrárnám jakbysmet. Ale pokud se tomu dá slušný směr, tj. vědět, co dělat, a prosadit si to bez ohavných výstřelků prostou neústupností, má 10 miliónů Čechů potenciál mít za sebou téměř 40 miliónů Poláků a celkově v té sestavě jak jsem popsal, přes 70 miliónů obyvatel, to je sice míň, než Německo, ale víc, než Francie. A tyhle dva státy, takzvané pilíře EU se můžou jít klouzat, jelikož na Visegrád (bývalé R-U +zbytek Polska) prostě nemají. A kdo má ten potenciál? My, když se to správně zorganizuje....
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od senil »

Rozpad EU se blíží. Nezávislým pozorovatelům je stále více zřejmé, že nadnárodní socializační model EU selhává strukturálně, politicky, ekonomicky a finančně. Příští úvěrová krize, která se zřejmě vyvíjí ze semen dnešních událostí, pravděpodobně ukončí evropský sen.

https://www.epshark.cz/clanek/1881/muze ... ncni-krizi
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od dracekvo »

Nevím kam to dát.
Prohlížel jsem spam a našel jsem tam tento dokument.

https://www.youtube.com/watch?v=h5zOdwMgieY
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od TomSmith »

EU nám přináší další "skvělou" regulaci:

Nová pravidla pro provoz RC modelů v EU
* Maximální vzdálenost 120 metrů od nejbližšího bodu zemského povrchu.
* Minimální požadovaný věk 16 roků, který může daný stát snížit až na 12 roků, s možností jeho dalšího snížení při létání pod dohledem pilota ve věku nejméně 16 let.
* Všichni piloti provozující modely jejichž váha přesahuje 250 gramů, musí být registrováni a číslo registrace musí být viditelně umístěno na modelu.
* Všichni piloti budou muset absolvovat online vzdělávací kurz teoretických znalostí a úspěšně složit online zkoušku (platnou po dobu pěti let).

Očekává se, že nová pravidla budou publikována v Úředním věstníku Evropské unie 1.6.2019. Platit začnou od 1. června 2020 a od tohoto data bude povinná registrace modelů. Povolení pokračovat v létání v rámci klubů a sdružení bude třeba zajistit do poloviny roku 2022.
:head
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Fabulous »

Držte se tématu v názvu vlákna!!!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od viktor »

:yes diky Fabiku, už dlouho jsem se po ranu tak nezasmal :D
diky viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Bill Masen »

Máte pocit, že to zasraný GDPR je k něčemu dobrý? Zatím jsem akorát musel někde něco podepisovat a na netu odškrtávat, ale hlavně přestala fungovat aplikace v telefonu, která mi řekla že mi z neznámího čísla volá někdo s levnou eletrikou. Jo a po aktualizaci mi apka na nahrávání hovorů přestala zaznamenávat jména.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Královák »

No GDPR je dobré na bonzování. Někde v tvém sousedství nebo i ty sám si pořídíš kamery na barák, protože Tě štvalo, že musíš všechno ze zahrady uklízet, aby jsi to ještě druhý den vlastnil. A nasraný kupec za pět prstů napíše na úřad a Ty se dozvíš, co všechno musíš a zaplatíš vyměřenou sankci.
Odpovědět