Občanská válka v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od JOBU »

no nedalo ale toto k tomu presne sedí : https://www.youtube.com/watch?v=2hkEWhxLZwI
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od danny1691 »

@JOBU a nebudeš věřit jak mi přejel mráz po zádech a stačilo se podívat jen na dvě videa...
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Slick7 »

Zaregistroval někdo z vás v nějakém našem médiu ty informace o protestech Policie, hasičů a dalších ve Francii?
http://pravyprostor.cz/sesty-den-protes ... -i-hasici/
Já jsem se koukal včera a nic, za to kravin spousta.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od K4cer »

Pár článků bylo na PL (už se vo tom mluvilo ve vedlejším vláknu).
V mainstreamu nic.

Ale jesli tě to potěší, tak celou noc poslouchám BBC a tam taky nic.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od dolmar »

No já včera mezi osmou a desátou večerní schválně sledoval v TV zprávy na BBC, CNN, Sky News atd. Nikde ani zmínka. Ani záběry, ani textové zprávy co běží dole v liště. Nic. Jen že bourají tábor v Calais, o demonstracích vůbec, ale vůbec nic.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Nicotinick »

"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od JirkaK »

Na začátku tématu jsem psal, že migranti jsou obroský problém pro sociální systém.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... a-cas.html

Když státy platí toto, tak pro naše lidi za chvilku nebude ani na důchod. Aspoň jde vidět na co jdou daně, které státy vybírají. :ne
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od mukl »

Dobrý večer!
Pánové, nedá mi to a zareaguji. V různých diskuzích na internetu poslední dobou, nejen tedy v tomto vlákně , v souvislostmi s násilnostmi migrantů a předpokládáním věcí budoucích u nás v Evropě, zaznívá termín :"občanská válka". Myslím si ale, aniž by tedy na tom nějak zvlášť záleželo, že je to termín naprosto nesmyslný....Válka světů ? Střet civilizací?
Rozpor kultur? Etnické násilí? To by mohly být termíny tomuto stavu odpovídající.... Občanská válka je, když jde syn proti otci, občan proti občanovi...Jako třeba v Rusku za občanské války 1918 - 1920. Ovšem když bojuje Somálec se Švédem, třeba.... ;) Je to "OBČANSKÁ VÁLKA"??? Já za sebe říkam, není... A proto nazývejme věci pravými jmény. Pojmenování problému, je totiž prvním krokem k jeho řešení. Politicky korektní "omáčka" nás zabíjí dnes a denně..... :|
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od viktor »

obavam ze se pletes Mukle. Evropa nemá problém s emigranty, ale sama se sebou. Respektive zarazit priliv emigrantu je zalezitost cca 24 hod a do pul roku maximalne jsou všichni zas zpet. Jenze.. na jedne strane merklova, na druhé Obram, mame tady nejake sdelovaci prostředky.. a neziskovky co primo utoci na lidmi zvolenou hlavu státu.. nene tady nejde o valku mezi nami a uprchlíky, pokud muzu pozit tenhe termin, ale mezi evropany navzájem, tj, obcanska valka.
Nakonec pujde xenofob proti slunickari, pouzivam schavne tyhle terminy pro nazornost, nic jiného v tom nehledej. Uprchlik bude sedet na zadku a cekat az se navzajen pomordujem, pak do toho vstoupi a bude to jeho, protože on vyhraje. Tedy doufam ze to evropa zas ustoji a jako uz několikrát muslimakum nakopeme prdel, ale bude to asi fakt dost husty.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Slick7 »

mukl píše:Dobrý večer!
Pánové, nedá mi to a zareaguji. V různých diskuzích na internetu poslední dobou, nejen tedy v tomto vlákně , v souvislostmi s násilnostmi migrantů a předpokládáním věcí budoucích u nás v Evropě, zaznívá termín :"občanská válka". Myslím si ale, aniž by tedy na tom nějak zvlášť záleželo, že je to termín naprosto nesmyslný....Válka světů ? Střet civilizací?
Rozpor kultur? Etnické násilí? To by mohly být termíny tomuto stavu odpovídající.... Občanská válka je, když jde syn proti otci, občan proti občanovi...Jako třeba v Rusku za občanské války 1918 - 1920. Ovšem když bojuje Somálec se Švédem, třeba.... ;) Je to "OBČANSKÁ VÁLKA"??? Já za sebe říkam, není... A proto nazývejme věci pravými jmény. Pojmenování problému, je totiž prvním krokem k jeho řešení. Politicky korektní "omáčka" nás zabíjí dnes a denně..... :|
Koukni prosím na první stranu tohoto tématu, cirka čtvrtý příspěvek od shora, najdeš tam přesnou terminologii občanské války, dle Wiki.
Občanská válka není to, když jde syn proti otci, atd.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od mukl »

...no jo, já to vidím tak nějak "starosvětsky", ten termín "občan". Třeba jako "Občan Brych"..... Pobírání sociálních dávek a prodlévání na území toho kterého státu z vás "občana" neudělá....No, však víte jak jsem to myslel...Ale jasně profilovaný konflikt: sluníčkáři - versus - xenofobové + uprchlíci do toho, nejspíš nebude..Spíš to vidím na chaos, vzestup kriminality, celkový bordel, ztrátu posledních zbytků soudnosti a ekonomický úpadek....ale asi to tak někdo moc chce...Takže nastoupená cesta je naordinována jako "jediná správná". :(
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od malajizva »

hi hi slova: "STAŇ SE OBČANEM"
... to mi něco připomíná, aha to je přece film: Hvězdná pěchota... :lol: :lol:
no sorry, to je vlasntě armáda ČR:
http://zpravy.idnes.cz/naborove-video-a ... domaci_fer
Armáda láká nové uchazeče. Dej se k nám, staň se občanem
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Fabulous »

To je samozřejmě spisovatel Heinlein :)

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Robert_Anson_Heinlein

Jeho idea rozdělení lidských živočichů na civilisty a občany je dle mého jedna z nejlepších myšlenek dneška. Ale asi se nikdy neprosadí :(
Samotář
Příspěvky: 343
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Samotář »

Přesně. A v románu Hvězdná pěchota bylo víc výborných myšlenek.

Na mě nejvíc zapůsobila část, ve které popisuje, jak rozšiřování lidských práv vedlo k úpadku a válkám. A proto potom vznikl režim, který vedou občané, tedy osoby, které projevily odpovědnost službou v armádě.

A román napsal v roce 1956 (mám pocit), kdy ještě nebylo tak rozšířené hnutí za lidská práva. Odhad měl vynikající.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od JenDAG »

To uz tu bylo.
Vrstva idios a demos.
Vrstva demos mohla vladnout, volit, vlastnit zbrane, ..., odtud je demokracie.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od zedik »

je to sice trochu OT ..ale,to náborové video české armády hraje především na vlastenectví a národní identitu .vtipné mi přijde,že naše aktuální vláda dělá veškeré kroky aby právě tohle potlačila a stali jsme se všichni euroovčany s euroarmádou.
jinak video :yes
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od kregan »

tohle to hezky vystihuje
Přílohy
triko02.jpg
triko02.jpg (70.92 KiB) Zobrazeno 13603 x
Čím víc víš, tím míň neseš.
ropas
Příspěvky: 109
Registrován: 11.01.2014 18:11
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od ropas »

ked je niekto ochotný nechat sa viest nevedomými, nemože čakat vdaku od niekoho, kto to proti svojej vôli financuje, pod hrozbou použitia práve tých ochotných.
Slick7
Příspěvky: 401
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Slick7 »

Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Druid
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2016 10:46
Pohlaví: muž

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvek od Druid »

Slick7 píše:Válka, nebo něco takového.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... -vlnu.html
Řeci jsou svou náturou a "vůli pracovat a mířit směrem k rozkvětu" v prdeli i bez uprchlíků nicméně jednání Turecka je neskutečně proevropské a proNATO. Nechápu jak někdo může mít i po tom všem nadále snahu jakýmkoliv způsobem zahrnovat je do aliančních a obraných paktů. Je v tom strach a nebo vědomí vlastní bezmoci.
Odpovědět