Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5346
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Rafael »

Evropská unie zaplatila 36,5 milionu EUR skupinám, které mají vazby na muslimské bratrstvo a jejichž agenda zahrnuje islamizaci Evropy, odhalila pravicová frakce I&D v Evropském parlamentu.
„Evropská unie zřejmě financuje přední organizace s našimi daňovými eury, které mají úzké vazby na extremistické, teroristické organizace, jako je Muslimské bratrstvo,“ uvedl člen výboru pro rozpočet Evropského parlamentu Joachim Kuhs (I&D). "Je to obrovský skandál a musí být okamžitě zastaven...
https://www.thegatewaypundit.com/2020/0 ... te-europe/
*
Aneb:
Ano, skutečně tomu tak je!! Tedy EU samozřejmě sama o sobě žádné peníze negeneruje, jde to tudíž celé z kapes daňových poplatníků. Když to vezmeme do důsledků, tak Evropané si tímto způsobem platí vlastní vrahy. Ten, kdo ví, za jakým účelem byla EU založena, má samozřejmě jasno a vůbec se tomu nediví. A drtivé většině Evropanů je to vlastně úplně jedno. Přitom právě v minulých dnech vyzvalo Muslimské bratrstvo ke džihádu Evropy....
https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-pop ... liony-eur/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Paul »

Babiš, Al-Hamajda a Petříček se činí v budování regionálních integračních center

https://ec.europa.eu/migrant-integratio ... on-centres
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od bacil »

Máme tu statisíce ukrajinců. Jsou to doktoři a dlouze otitulovaní lidé, kteří dělají nekvalifikovanou práci. Jsou méně výkonní, než český pracovník na stejné pozici (prostě jsou manuálně nešikovní), prokazují značnou dávku improvizace, což přináší další škody pro zaměstnavatele.

Myslím tedy, že nějaké německé imigranty opravdu nemusíme řešit
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Maximus »

Na základě osobni zkusenosti si myslim, ze Ukrajinci jsou sikovni a empaticti lide, kteri jsou pro chod našeho státu nenahraditelni. Zejmena pro jejich role ve zdravotnictvi, socialnim sluzbach a stavebnictvi. Samozřejmě se mezi nimu najdou i krivaci a kriminalnici, ale to v ramci kazdeho naroda rovněž. Nicméně ma zkusenost z nemocnic a domovů seniorů je az na par vyjimek veskrze pozitivní a co se tyka vykonnosti i empatie k lidem strčí vetsina Ukrajinek Češky pracujici v tomto sektoru do kapsy.

Proto odmitam tvrzeni "slunicek", že občané ČR jsou rasisti - nemame problémy s Ukrajinci, Belorusy, Mongoly, Vietnamci či Kubanci. Ani s "Mireckem" z básníků nema nikdo problem. Problem mame všeobecně s etnikem, ktere ma nadstandartni uroven kriminality a po nekolik stoletich spolecneho zivota se nedokazalo kulturně prizpusobit a pres vynaložené miliardy v poslednich desetiletí neni videt nějaký výrazný posun vpřed. Po teto zkusenosti se nikdo nemuze divit, ze tu nechceme ekonomicke imigranty, kteri ve skrze jsou nekvalifikovani, vyznávají s demokracii nekompatibilni nabozenstvi a jejich kulturne socialni vzorce jsou zcela mimo evropske mantinely.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Germanik1 »

Souhlasím, i když to přičítám násobku mzdy proti Ukrajině a vyšší životní úrovní gastarbeitera v Čechách než bídě v satelitu bývalého Sojuzu.
Udělám co musím
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Proba »

tak tak Maximusi, bereš mi to z huby. :yes
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Paul »

Ani výše jmenované národnosti nejsou žádný poklad. Jestli se má někomu v naší kotlině dařit tak to jsou Češi, Moravané, Slezané a všichni kdo se přiženili, přivdali nebo byli postupně asimilováni. Určitě ne Mongol pracující za 50Kč/hod, vypouštěný z výběhu jen do fabriky a za kterého se neplatí žádné odvody, černoch kdo ví odkud prodávající fet, Ukrajinec pracující na černo, živořící v ubytovně a vydíraný mafií, Vietnamec s ekonomických zázrakem alá smradlavej krám s hadrama mi vydělal na tři bytové domy, Turek se svým řetězcem psých kebabů kam hygiena ani nepáchne a podobně.

Každopádně na ně nikdo nedostává prachy, na muslimy, pákistánce, hromadnou dávku černochů vylovenou z moře je dostanou. Minimálně tedy 95 milionů Kč z našich daní už dostalo Multikulturní centrum Praha, z.s. na svůj program budování regionálních islámských center.

https://mkc.cz/ (kdybyste náhodou chtěli zjistit kdo tam pracuje, prázdná stránka toho moc neprozradí https://mkc.cz/cz/o-nas/zamestnanci-a-spolupracovnici)
https://migraceonline.cz/cz/

Jedno jméno, které odkaz z webu v předchozím příspěvku a těchto neziskovek spojuje, je nějaký Jan Dítko, 8 let pracující v neziskovkách po té co vylezl z univerzity. Jeho závěrečná práce se jmenuje: "Postava Hasana Ibn Sabbáha v novodobé západní literatuře (interpretace, inspirace)" (Šéf islámské sekty, tvz. Asasínů)
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Proba »

Jo a takových chytrolínů bude přibývat s tím jak se vyjádřila jedna mladá slečna (26let) " v naší generaci se práce rukama moc nenosí"
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Germanik1 »

Klídek, to vymře. 🙂
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Germanik1 »

Říká se tomu SLEPÁ VĚTEV VÝVOJE.
Udělám co musím
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Proba »

To nevymře, sou to děti generace 40+ Každý z nich chce dělat hlavou, tak se všichni cpou na studia, aby měli oficiální vzděláni, ale ve skutečnosti mají převážně titul z humanitních pičovin. Tam se nedá dokázat, že umí hovno, kdežto například taková stavařina a strojařina to je jinej level. Barák bez znalostí nepostavíš a hlavně ta zodpovědnost! Co kdybych to dozoroval a ono to spadlo! No a tak tady máme spoustu otitulovaných mladých lidí, kteří čekaji až jim nějakej takovej flek spadne do klína a pak se budou moct posrat splaněním každého přání svého šéfa, aby je nevyhodil, páč takovej idiotů co umí hovno se teď produkujou kvanta. Takže pro mě z toho plyne, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Migrantů a neziskovek bude hafo, nebojte se.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od devlop »

s Maximusem souhlas, Češi nejsou z podstaty rasisté, nikdy nebyli a nebudou a naše činy, i historicky doložené, to podkládají. Jen se někteří z nás zdravě naserou, pokud je začne mrdat EU věrchuška a nutit je politicky k přijetí názoru, že negerská klutura je něco více než tisíciletá a původní kultura Evropská, která vše, co kolem nás vidíme, v krvi a potu vybudovala, a negrům a muslimům s jejich zpátečnickou a zaostalou kulturou se musíme za každou cenu přizpůsobit. :head

Jen mám trochu jiný názor k Ukrajincům - je to tak trochu národ zmijí, činy za WW2 to dokládají a třeba takový Ukrajinský Lvov, kde po boku vojáků z divizí SS s úsměvem na rtech stříleli rodilí ukrajinci do týlu ženy a děti židovského púvodu, nebo Český Malín, aneb Lidice v2.... toto mi Ukrajince staví do pozice hovad a zmrdů, kterým nikdy nebudu věřit a podle toho se knim budu chovat.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od MartinSk »

Jen zdvořilý dotaz - kolik z lidí, kteří zde pronáší velice kategorické soudy i s různými neslušnými slovy o Ukrajincích, byli někdy na Ukrajině? A přečetli si něco z historie. Vzhledem ke své odborné činnosti tam jezdím několikrát ročně. Letos mi to poněkud překazil koronavýr...
Nejdříve si ujasněme, co je to vlastně Ukrajina. Patří tam Podkarpatská Rus, která byla stovky let maďarská a mi jsme k ní přišli za první republiky jako slepí k houslím, když ji nechtěly mocnosti po první válce dát Maďarům ani Polákům a z geografického hlediska by to Rumunům moc nešlo? Patří tam Halič - viz výše zmiňovaný Lvov? Pro Poláky pořád problém - nejvíce jejich inteligence je z Krakova a ze Lvova... A jsou od tamtuď i ti nešťastní Banderovci. Patří na Ukrajinu Krym - který dostali Ukrajinci jen proto, že byli tehdy součástí Svazu? Patří Doněck, Luhansk a okolí? Takže když tohle odřežeme, tak zbývá s troškou zjednodušení Kyjev a okolí... Průšvih je v tom - alespoň z mého pohledu, že Ukrajina po dobu několik desítek let po rozpadu Svazu neudělala nic pro posílení své státnosti toho slepence.
V práci máme ve spolupracující firmě kolegu z Podkarpatské Rusi - chlapíka okolo padesátky. Sloužil u speciálních jednotek. Slušnějšího a zodpovědnějšího člověka neznám. U těchto lidí vidím jak funguje vývoz demokracie - ne po americkém způsobu. Domů doveze nějaké peníze a naše zvyky a kulturu. Jo a když jsem nevěděl o jeho dřívější práci a říkal jsem, že drží vapku jak samopal, tak jsem se asi moc nemýlil... :-) :-)
Rozdíly v mentalitě lidí na nynější Ukrajině v jednotlivých oblastech jsou obrovské - ještě větší než řekněme mezi Bavoráky a Sasy, takže ono zevšeobecňování tady moc nefunguje.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Maximus »

Je nesmysl na základě nějakých excesů určitých skupin šmahem odsoudit celé národy. Myslím si, že když se podíváme do naší minulosti, tak tam najdeme dost věcí, kvůli kterým by se na nás mohli jiné národy dívat skrz prsty.

Vytahování starých křivd nesmí zasahovat do pragmatických řešení současných problémů. Proto je nesmysl rozdmýchávat polsko-české či slovensko-maďarské spory z minulého století. Nyní je nejvyšší čas zase táhnout za jeden provaz a postavit se společně aktuálním výzvám. Rozděl a panuj funguje v politice již tisíciletí. Proč se tak z Brusele útočí na Poláky a Maďary, proč byla na Slovensko dosazena Sorošem eurohujerská prezidentka? Když V4 bude táhnout třeba i s dalšími zeměmi v zásadních problémech spolu, tak má šanci společně přežít. Jako jednotlivé státy budeme semleti dějinami zcela určitě daleko důkladněji.

Naše žabomyší spory budou jen pro smích budoucím generacím, pokud tedy nějaké budou.

Dívat se na Ukrajince pohledem jako by byli pohůnci Waffen SS je mimo. Ve většině případů jsou to fajn lidé, se kterými máme mnohem blíž než k Dánům či Francouzům a to rozhodně nechci vůbec vytahovat ten nesmysl o "panslovansví". Jsou to lidé, se kterými nás spojuje zkušenost s mnohasetletým útlakem od jiného národa, zkušenost s komunismem, korupcí na nejvyšších místech, rozpínavou Moskvou, hledáním národnostní identity a vlastního místa v mezinárodním prostoru.

ČR je na tom nesrovnatelně lépe, ale rozhodně nikdo soudný nemůže tvrdit, že my jsme už "za vodou".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od PeFi »

Dějiny jsou krásně černobíle jen když člověk spokojeně klouže po jejich povrchu.

Jednou studentkou historie mi bylo sděleno, že dějepis slouží k posilování národního mýtu a s reálnou historií má mnohdy celkem málo společného - už proto, že dějiny píšou vítězové. Že měla pravdu se taky ukáže, když se začne srovnávat dějepis dvou sousedících zemí.

Třeba Husiti - v českém dějepisu tito hrdinové pořádali Spanílé jízdy a šířili reformaci, okolní země to vnímaly jako loupeživé nájezdy barbarů, kteří co nemohli ukrást, to aspoň zapálili. Habsburkové a doba Temna - přitom to bylo období rozkvětu našich zemí, jenomže oficiální národně-obrozenecké pojetí dějin je velmi jednostranné a velmi zaujaté. O česko-polských a česko-madarských konfliktech v období po vzniku ČR a o jejich příčínách se toho člověk taky ve škole člověk mnoho smysluplného nedozví, druhá světová válka byla v dějepise vždy hodně černobílá.

Dějepis v podobě vyučované ve školách a servírovaný masám je dokonalý nástroj pro manipulaci s národem a také je takto v mnoha (ne-li ve všech) zemích využíván. Bohužel je tím ve výsledku napácháno víc škody, než užitku, ale národ se pak snáze řídí. Vidět to je na Rusku, kde vedení statu stačí kohokoliv označit za fašitu a rusové se ochotně semknou proti nepříteli - bez ohledu na to jaká je to blbost a na to, že fašistickou roli v danou chvíli naplňuje spíš pozice Ruska a fašisty jsou tak spíše rusové, než protistrana.

Podobně různorodě jako banderovci se dá interpretovat i role Finska ve druhé světové válce, přitom Finové jen dělali co seš dalo, aby přežili a Ukrajinci na tom nejspíš byli podobně. A co se týče masakrů - hnusná doba plodí hnusné lidi.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Paul »

Člověk se má vzdělávat sám, není nic těžkýho vyhledat materiály, které vás naší historií provedou (třeba audio Toulky českou minulostí, který jsou zpracovány docela objektivně a záběr je od pravěku po vyhlášení republiky), přečíst si pár zásadních knih, zajít na nějakou besedu či přednášku. Popis dějin se i ve školních učebnicích mění dle historických poznatků, dneska už asi nikdo o husitech neučí zcela jednostranně. Dítě, ale těžko pochopí všechny zákoutí dějin a složitost různých charakterů, i jednoduchá forma je potřeba.

V dějinách jsou události, které jasně černobílé jsou a pak se to někdo za nějakým účelem snaží relativizovat, že to vlastně nevadilo a že ty hordy Banderovců to dělali z nějakého důvodu. Nebo např. když zpětně řekneš, že vlastně bylo dobrý, že západní demokracie dali Rakousko a Československo Hitlerovi, když potřeboval ten lebensraum a hrozně fikaně tak získali čas na vyzbrojení Anglie. Jenže to je úplný nesmysl. Jsou to názory lidí, kteří nejsou schopní cokoliv analyzovat a kteří nic nevědí. Pravda a morálka je neměnná a akorát to svědčí o tom, že někdo zcela zásadně v dané době selhal, že se těchto našich civilizačních způsobů, které dávají morální převahu nedržel. A nebo naopak, že je zastával a vzniklo něco pozitivního. Když z dějin odstraníš emocionální nádech, je to jen sled dat a událostí.

A jinak pokud něco víš o době temna a nejsi katolík (jako třeba historik Pekař), těžko řekneš, že to je období rozkvětu našich zemí, protože to jednoduše není pravda. Ani z hlediska kulturního (naše šlechta nahrazena cizáky, masová emigrace, přerušení pokrokových náboženských svobod, násilná rekatolizace, přechod zpátky k zpátečickému teokracismu) tak ani z ekonomického (tunelování majetku v obrovském rozsahu, extrémní zatížení všech vrstev společnosti daněmi, ukotvení zpátky do feudálního hospodaření v rámci Rakouska a zabránení možnosti jiného směřování (kapitalismus)) atd. Můžeš srovnat jak vypadala česká vesnice předtím a jak v pobělohorské době, bída a zmar i bez toho, že se tam během 30leté války 5x přehnala vojska.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Cep »

On ten Josef II. věděl, proč páchá ty jeho reformy. Některými se prostě jen vracel do doby před vydáním Obnoveného zřízení zemského (ve skutečnosti ještě do pozdější doby).
Byli jsme teď nedávno v muzeu v klášteře ve Žďáru nad Sázavou. A měl jsem dětem vysvětlit panel, který říkal (citace současníka), že život v baroku byl divadlo. No, shodli jsme se na tom, že to byla divná doba.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od PeFi »

Těch jasně černobílých událostí v dějinách zase tolik nebude už proto, že po bitvě je každý generálem. Zpětně se vše strašně jednoduše posuzuje, ale z pohledu dané doby to pro tehdejší obyvatele mnohdy vůbec nebylo černobílé.

Pravda a morálka je neměnná - to zní moc hezky. Mohl bys tedy poradit nějaké reálné a realizovatlené řešení, jak morálně čistě vyřešit současnou imigrační krizi? Já totiž žádné morální řešení nevidím, vidím pouze různě špatná řešení a to, které mi přijde asi nejlepší, vůbec není z morálního hlediska hezké. Hezké morální řešení bude znamenat likvidaci evropské kultury a implementaci nové morálky (a pak že morálka není relativní), která si servítky se zbytky původní kultury brát nebude.

O historii nevím skoro nic, protože v dějepise se historie neučila a já jsem pak studoval jiné věci a jen náhodou jsem se dozvídal, že snad všechno bylo trochu jinak, než jak nám bylo ve škole předkládáno.

Ad "Když z dějin odstraníš emocionální nádech, je to jen sled dat a událostí."
Přefiltrovaný sled dat a událostí byl dějepis tak jak jsem ho zažil já. Historie však je sled okolností, příčin a následků. Právě proto, že se dějepis učí tak blbě jak se učí, tak se nám historie opakuje. Lidé nepoznávají okolnosti a příčiny a tedy netuší, že se nutně dostaví stejný následek, který už se jednou dostavil. Já tuto historickou slepotu kladu za vinu právě dějepisu, kde se neklade důraz na řetězec "příčina-následek", ale na události (následky), přičemž mnohem podstatnější a zajímavější jsou právě ty příčiny zasazené do dobového kontextu.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od devlop »

PeFi, ten "přefiltrovaný sled událostí" byl skutečně dějepis, jak ze škol i některých publikací všichni známe. Onu filtraci pak provádí daný politický režim, který v dané době panuje. Dělo se tak za komančů a děje se tak i v době EU diktátu. Pokud jak píše Paul odstraníš z dějin emoce, dostaneš skutečně jen soupis dat událostí po sobě jdoucích. Mne ani tak nejde o to, co kdy jaká hlava státu řekla a udělala, jako spíše o činy, které lidé daného státu v dané době provedli a jsou o tom doloženy důkazy. Už mne pak prostě nezajímá co bylo příčinou, proč tak konali, protože jedině činy vypovídají o morálce.
Vraždění, stahování lidí zaživa z kůže, brutální znásilňování či rozřezávání břicha těhotným ženám. Bez sebemenšího ohledu na věk či pohlaví nevinných lidí, které Ukrajinská povstalecká armáda prováděla, nelze omluvit či zlehčit žádnou příčinou, proto mne historická příčina naprosto nezajímá. Ukrajinci toto prostě dělali, tečka. Ano, soudit všechny Ukrajince jen dle těchto událostí může být pošetilé, ale pokud se v jednom národě našlo tolik vrahů a sadistických psychopatů, aby toto jiným, civilním lidem masově prováděli a zorganizovali se do celé armády, tak ve mne tento národ nikdy důvěru vzbuzovat prostě nebude. ;) Kdyby se totiž v současnosti sešlo opět dostatek vhodných příčin, je docela možné, že by se tyto krvavé události znovu opakovaly. Je to v morálce a myšlení lidí daného národa. Stejně tak s Němci, spousta z nich by i dnes velmi ráda germánský lebensraum rozšířila na úkor podřadných, slovanských národů... a vlastně se to tak v podstatě díky EU děje.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od PeFi »

Kdyby se totiž v současnosti sešlo opět dostatek vhodných příčin, je docela možné, že by se tyto krvavé události znovu opakovaly.

Ono je to není možné, ono je to prakticky jisté. A přesně to je to poznání, které by si člověk měl z dějepisu odnést.
... pokud se v jednom národě našlo tolik vrahů a psychopatů, ...
To, co se v některých místech ČR dělo v souvislosti s vyháněním Němců, si za rámeček taky dát nemůžeme a vraždy a masakry zůstaly nevyšetřeny a vyrovnali jsem se s nimi tak, že se o nich radši moc nemluví. Já bych si tento národ zase tolik neidealizoval. Když se lůza dostane k moci, je to vždy hrozné, chudoba a nevzdělanost produkuje lůzu.
Je otázka, nakolik to řádění bylo v ukrajincích a nakolik to bylo dáno dobou - ukrajinci přeživší stalinův uměle vyvolaný hladomor za sebou měli i kanibalismus, to se snad ani nedá přežít a zachovat si při tom zcela zdravý rozum. A když se podíváme do Asie,tak tam se teprve děly věci ...

Co se týče masakrů - docela zajímavě o tom píše ekonom v knize o námořních pirátech (The invisible Hook: https://www.amazon.com/Invisible-Hook-H ... 0691150095), piráti se taky nechovali zcela ctnostně a měli příšernou pověst - kterou si úmyslně budovali, protože to byla velmi efektivní strategie, která v konečném důsledku snižovala počet obětí na obou stranách. Jakmile člověk nahlédne pod pokličku, tak to najednou vůbec není černobílé. A když se člověk zaměří víc na ty příčiny, než na následky, tak si pak z historie odnese mnohem hlubší poznatky, než jen že "A jsou většinou zlí" a "B jsou většinou dobří", které umožní předvídat co se může dít.
Já si z toho všeho mj. odlesl, že:
- každý ústupek zlu se časem vymstí,
- se sousedy je potřeba pěstovat dobré vztahy,
- pomož si sám a bude ti pomoženo,
- velmoci nemají přátele, pouze zájmy,
- opouštění principů (svobod), na kterých jsme zbohatli, je cesta k chudobě,
- hnusná doba plodí v každíém národě hnusné lidi,
- si vis pacem, para bellum.
Odpovědět