SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Green Deal.jpg
Green Deal.jpg (46.21 KiB) Zobrazeno 2626 x
Nevím jestli to už tu nebylo, ale tak mě napadlo, že takhle nějak by šlo utáhnout zelený ekonomický úděl.
Nebo to aspoň zkusit. Stromy jsou "obnovitelné zdroje energie" a námezdních tahačů bude taky dost.
A kdyby tuzemští došli, tak v Africe, Arábii apod. jich čekají miliony.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JIP »

Já v souvislosti s Mnichovským veletrhem zaznamenal, že se chystá nebo probíhá demonstrace asi 30tis lidí.
Automaticky jsem si říkal, že svět je v pořádku, bo lidi začali demostrovat proti zprznění veletrhu i věcmi s auty nesouvisejícími.
…no až pak mi došlo, že je to jaksi jinak.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Účast na "protizelene" demonstraci by dotycneho mohlo stát i zamestnani ci poskodit jeho podnikání -
vitejte v "Brave New World".

Když jsem v pubertě cetl Huxleyho Konec civilizace, tak jsem mel za to, že je to těžce dystopicky román.
Bohužel v poslednich letech se dystopie stává spíše realitou.

Jak se naplňuje orwellova vize románu 1984, tak právě i huxleyho "parodie" Konec civilizace. Stejně tak i dostává reálné kontury San Angeles z Demolition Mana, ktereho jsem měl za oddechovou akční sci_fi komedii zcela mimo realitu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Stát hodlá do dvou let spustit systém pro sledování a provoz dálkově řízených dronů. Pod kontrolou bude každý s hmotností přes čtvrt kilogramu.

Cílem projektu je to, aby pod režimem U-Space byla celá republika a pravidla platila pro všechny bezpilotní prostředky s výjimkou modelů letadel a dronů do hmotnosti 250 gramů. Ty jsou ostatně už dnes z registrace vyjmuty. Naopak větší stroje budou v zavedených zónách povinně využívat například takzvanou síťovou identifikační službu, která umožní nepřetržité zpracování dálkové identifikace bezpilotního systému (registrační číslo provozovatele dronu), jeho polohu, nadmořskou výšku, rychlost a směr letu.
Další podmínkou letu má být online žádost o vydání oprávnění k letu. Mimo jiné i na základě služby geo-awareness, která hlídá, v jakých prostorech se létat smí a v jakých ne.


https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/d ... 5BD4145257

takže povinná registrace dronů/modelů RC letadel byl jen první level, za dva roky, když si budu chtít jít zalétat večer na poli s érem tak budu muset podat online žádost a do modelu instalovat státní špehovací "blackbox"...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

Nezajímám se o to.
Ale mají nějaké takové věci a povinnosti malé letadla s posádkou?

Já bych proti tomu ani nic neměl. Ta neukázněnost lidí s drony je hrozná. Ale jen za předpokladu, že by to přineslo možnost legálních long range letů.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

dracekvo: smutné je to, že do společného pytle s komerčníma dronama, které si koupí každý hejhula s IQ<80 na Alze, se naházeli i RC modeláři s pracně vlastnoručně postavenými maketami, kteří se setkávají na modelářských soutěžích, nebo vedou modelářské kroužky pro mladý potěr. Instalace nějakého vynuceného státního sledovacího zařízení do těchto modelů kde se šetří každý gram a vyvážení těžiště je prostě gestapácké zvěrstvo.
Když to tak přirovnám: jak by se ti líbilo, kdyby jsi před návštěvou střelnice musel vyplnit online žádost o povolení ke kondiční střelbě na blíže specifikované střelnici v přesně specifikovanou dobu, vyčkal na schválení této žádosti a v případě kladného vyřízení úředníkem pak na střelnici musel instalovat na svoji zbraň zařízení, které by online sledovalo počet vystřelených nábojů přičemž by toto zařízení zakrývalo mířidla? :lol:
EDIT: to co se děje v oblasti dálkově řízených modelů by se dalo přirovnat k restrikcím v oblasti zbraní. Kvůli možným útokům dronařských teroristů se globálně omezí všichni, co mají možnost pustit cokoliv do vzduchu. Přirovnání k omezování nadlimitních zásobníků je čistě náhodná a neúmyslná. Bohužel, modeláři nemají takovou podporu jako střelci, protože je to okrajová záležitost podivínů, nezájem. Takže se na ně co? Takže se na ně vysere pes... :sad
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od zedik »

Jo když se bejvalej voják a veterán z afghánu prohlási za ženu a jde dělat kariéru do ženského MMA

https://tn.nova.cz/sport/clanek/444084- ... D2606c0dhU
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

Tak jsem se vrátil z čundru s mojí dcerou. U vohníčku jsem ze srandy pustil na mobilu tu vodrhovačku o "Rose na kolejích" ...."a nad krajinou krouží podivnej pták, pták nebo mrak..." A dcera hned vypálila: "To byl přece dron!" Jakože taky sranda, no...Ale dnes je to opravdu smutná šmírovací realita ;) .
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

zedik píše: 13.09.2021 19:48 Jo když se bejvalej voják a veterán z afghánu prohlási za ženu...
To mi připomíná ten vtip, co tu před pár týdny proběhl... Omlouvám se za repost, ale musím... ;)
zaneta.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od zedik »

Obávám se Bivoji, že dnes už by Žaneta soutěžit mohla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Serža »

devlop píše: 13.09.2021 19:23 dracekvo: smutné je to, že do společného pytle s komerčníma dronama, které si koupí každý hejhula s IQ<80 na Alze, se naházeli i RC modeláři s pracně vlastnoručně postavenými maketami, kteří se setkávají na modelářských soutěžích, nebo vedou modelářské kroužky pro mladý potěr.
naprosto stejně dopadají třeba bikeři
místa, kdy kdysi projelo za svý pár nabušenejch bikerů (a nikomu tím nevadili) jsou dnes zahlcený ebikama = objevují se zákazy, ale ty jsou obvykle PRO VŠECHNA KOLA BEZ ROZDÍLU
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Radeq »

devlop píše: 13.09.2021 13:23 ... takže povinná registrace dronů/modelů RC letadel byl jen první level, za dva roky, když si budu chtít jít zalétat večer na poli s érem tak budu muset podat online žádost a do modelu instalovat státní špehovací "blackbox"...
Ono je to ještě horší. Modelář musí být registrovaný a přezkoušený, model označený a létat na schváleném letišti (kterých je tak málo, že kluby nepřijímají členy už dnes). Čili v podstatě likvidace amatérského dorostu a následně celého oboru ..
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od jerry.mysak »

protože stát neumí řešit problémy. Tak to vyřeší plošným zákazem. A je vyřízeno. Tady se zakážou RC modely, támhle nože, tuhle zbraně, tamhle kola. A najednou zjistíš, že nemůžeš nic. Že věci před 20 lety úplně běžný jsou dneska proti zákonu.

A proto volte toho kdo chce co nejméně zakazovat.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mart0 »

Tento problém je všude, kde se objevuje více lidí.Před 30 lety nikdo neřešil jestli vodák na vodě pije, dnes jezdí kdejaký trouba, na řece jsou bary a tak se zakáže pít a rozdají pokuty. K tomu se zakáže třeba splouvání horního toku Vltavy, protože je tam moc lidí. Před 100 lety mohl člověk jít Nízkými Tatrami jak chtěl, před 30 lety musel jít po vyznačené cestě, ale mohl na ní kdekoli přespat. Dnes musí jít po značené cestě a spát jen na dvou určených místech. Za 30 let se tam možná bude moci jen lanovkou na Chopok. Před 40 lety se dalo v Českém Švýcarsku spát na mnoha místech, dnes je to problém. Cyklisty už někdo zmiňoval. Na začátku to většinou byli ti, kteří si to tvrdě odpracovali a podle toho se i chovali (vyrobit loď ručně, vyrobit model letadla, dojít nebo dojet na kole na vrchol bez lanovky...). Nyní mají lidé hodně peněz a času a je to všechno dost jednoduché...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Neboj, se to brzo posere a bude zase 30 let klid
Udělám co musím
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JIP »

Evropa se sama odstřihla od zdrojů elektřiny a plynu. Pokud nebude foukat, přijde tuto zimu obří blackout a nebude čím topit, varuje Bloomberg. Podle ekonoma se připravme na nejhorší… https://www.mix24.cz/evropa-se-sama-ods ... -nejhorsi/
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tazi »

No, možná se dočkáme toho na co se připravujem ;) . Trochu mi bude chybět internet a televize, jinak jsem doma na Blackout připraven :D .
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Svět se v pr*el obrací, pozoruji to už posledních pár let, ale mám pocit, že teď to nabralo extrémně rychlý spád... s jakou pravděpodobností očekáváte konkrétně vy v nejbližším půl roce blackout?
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

Komplikace s energiemi (el. Proud a plyn) tuhle zimu povazuju za ne nepravdepodobne, tedy delam opatreni nas ramec obecnych priprav. Za nejvic alarmujici povazuju to, ze s blackoutem strasi i masmedia. Pokud nekdy v zivote zaziju vetsi vypadek, bude to nejspis tuhle zimu.
Mam drevo na dve tuzsi zimy, pristi mesic koupim malou centralu a zvednu zasobu benzinu. Jednorazove baterie uz mam naskladnene a v parte mame nahrubo pripravene protokoly komunikace pro pripad vypadku mobilu a internetu. Za mesic ocekavame potomka, tak budu jeste muset narychlo naskladnit kojeneckou vyzivu.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od lagardere »

Ono to eko šílenství v EU nebude mít na svět žádný dopad. Co jsem se díval na graf největších znečišťovatelů ve světě, vede Čína, potom USA a Indie, Rusko a Japonsko. Příroda se musí chránit, o tom žádná, ale nestačí lokálně, ale celosvětově. Jinak to nemá cenu. A začít by se mělo u těch, co mají největší podíl, ne u těch, co mají nejnižší.
Graf je zde: https://oenergetice.cz/zahranicni/nejve ... 2-na-svete
Vae victis. Molón labe!
Odpovědět