Viry a jiné bacily

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Patrol »

Tak jsem něco chytil. Antigen na Covid negativní, ale doktorka říkala, že je to nějaká nová mutace, kterou antigen neprokáže.Byli jsme na horách na Slovensku, takže zpočátku jen omezené vybavení.
1.den - únava, bolest hlavy píchání až občas řezavá bolest uprostřed hrudníku, zvýšená teplota
2.den - v naději že jde jen o nachlazení jsem se to rozhodl vyležet a vypotit. Čajíčky s medem,zázvorem a citrónem,pravidelně Ibalgin, protože bolesti hlavy a kloubů, nechutenství. Spal jsem skoro 24hodin se dvěma přestávkama na vyčůrání a další dávky Ibalginu.Nechuť k jídlu zvýšená teplota, pálilo mě vydechovat i močit(teploměr nebyl k dispozici.
3.den - dojeli jsem domů, i když jsem cca 8hod za volantem dle mého názoru vůbec neměl sedět. Stále bolesti hlavy a kloubů, otupělost,motolice. Manželka už chrchlá a má stejnou bolest na hrudníku.Dojel jsem ještě k doktorce, která mi řekla, že je to něco nového, ale dnes už měla 15lidí se stejnými příznaky. Naordinovala mi Klacid a Ibalgin. Při vyzvedávání léků jsem si musel v lékárně sednout na zem, abych sebou nešvihnul, jak jsem se motal.
Vzal jsem si první startovací dvojnásobnou dávku Klacidu a usnul jsem. Asi za hodinu mokrej propocenej durch,rozchrchlal jsem se a vylítaly ze mně hustý žlutohnědý hleny. Okamžitě se mi hrozně ulevilo a jako bych se probudil ze sna. Jsem ještě zesláblej, ale nemotám se, nejsem otupělej, nebolí mě hlava, ani nijak výrazně klouby, ovšem průjem, že se bojím si i prdnout, na záchodě to ze mně stříká proudem pod tlakem.
4.den - od včera jsem nepotřeboval Ibalgin, nic mě výrazně nebolí, už i normálně jím. Občas se rozkašlu,že to nejde zastavit(málem jsem se poblil). Vykašlávám stále stejné husté hleny a při kašli mě to řeže v hrudníku. Po vykašlání úleva. Už jsem dnes i navozil dřevo do kotelny a krom občasného rozkašlání,které je čím dál mírnější, nemám výrazné bolesti, jen trochu tlak na prsou - namožené asi od kašlání. I průjem se uklidnil.
Chytla to tedy i manželka, tchyně a jedno z dětí. Kupodivu 11ti letá hočička zatím odolává. Do školy jsme jí neposlali, aby to nešířila a ona zatím nic. Vařila nám čajíčky, i vývarovou polívku a je na domácím vyučování - ještě že má školu, kde to není problém.

To je zatím vše - očekávám už jen zlepšování.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Haluziak »

Průjem může být i od Klacidu, ono je to docela slušné svinstvo. Každopádně MUDr. měla podezření na bakteriální nákazu nebo dala antibiotika jen tak preventivně? Mě doktor předepisuje ATB preventivně furt, už to ani nevyzvedávám. A pak se nemá tvořit rezistence bakterií :D

Kašel a žluto zeleno hnědé hnusíky s řezavou bolestí na hrudníku u mě většinou značí zánět průdušek ať už virovy nebo bakteriální.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od vrb »

Patrol:
To stejné jsem měl před Vánocemi a teď s tím marodí několik kolegů v práci.

Je to virový zánět průdušek.
COVID testy negativní, i když podle jedné mojí známé Mudr. to COVID být mohl jen test nereagoval na novou mutaci.
Je to vysoce nakažlivé a člověk je nejnakažlivější, když mu teprve začíná být mizerně. Inkubační doba 48 hodin. Pak naráz horečka a člověk lehne.
Dostat se do použitelného stavu trvá skoro dva týdny a pak ještě 2 týdny člověk chrchlá a má rýmu.
Pak se naráz během jednoho dne udělá po rýmě dobře a je zdravý.
Oslabený jsem byl měsíc.

Hlavě se šetřit, ležet a nesnažit se moc brzo fungovat, z toho může být hnusný zápal plic a hodně dlouhé komplikace.

Děti 5 a 1,5 roku to zvládly za 3 dny narozdíl ode mě.

Přeji šťastný průběh.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od dr78 »

Nevím, jestli se jedná o stejný zdroj, ale nám to v pátek domů přinesli děti ze školky. Inkubační doba cca 48 hodin. Z 20 dětí ve školce infikováno 18 dětí během 2 dnů. Ty dvě do školky rodiče raději neposlali. Tak se dá říct 100%. Některé děti musela odvést rychlá, protože 41C horečky, zvracení, průjmy, bolesti čela, apatické, bez příjmu tekutin. Nešlo to srážet paracetamolem (nebo jen omezeně). Ibuprofen fungoval v počáteční fázi. Jedině fungovaly opakované zábaly. V okolí to sejmulo celé rodiny. Rozhodně se bude jednat o virovou infekci. Takhle rychle se bakteriální věci vzduchem nešíří. Covid i chřipkové testy negativní. Syn už byl po 4 dnech bez teplot, dnes zpět 38C. Dcera několik dní teploty na hranici 40C, ale šlo to srážet zábaly. Já dnes chrchlal zakrvané hleny od popraskaných cévek a mám stále bolest svalů, no a samozřejmě pořád chrlám. Jo a změnilo mi to chutě jídla. Bude to pěkný sajrajt, a rozhodně je to fest infekční. Takže do vyléčení nikam nelézt, ať se to nešíří!

Ještě, že zde není nic tak podobně infekčního, ale smrtelného, to by byl fičák.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od vrb »

Jo. To by sedělo. U nás lehla postupně celá rodina. Takže 100%.
Btw průjem jsem měl taky. Spíš mi na několik dnů úplně přestalo fungovat trávení. Zničená střevní mikroflora znamenala ještě slabší imunitu a pomalejší rekonvalescenci. 5 dnů jsem jedl jen jogurty a rohlíky a to velmi málo.
Poprvé v životě jsem přes vánoce zhubnul 5kg.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od steve_michalik »

My jsme na Vánoce toto chytli taky a velmi podobné průběhy. 3x pozitivní chřipka A, covid všichni negativní. Nicméně veze se s tím i zápal plic (možná sek. bakt. infekce, protože CRP > 50 a dobře to reagovalo na ATB). Ze 7 případů dvakrát náběh na zápal plic a jednou hospitalizace se zápalem plic.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od bacil »

Na mně něco lezlo minulý týden taky, ale věnoval jsem se před časem reflexologii a evropské akupunktuře, takže jsem oproti zbytku rodiny která tím pohrdá měl kldné spaní bez kašle a dušení hleny. Jediné co jsem nerozehnal, bylo blití, sračka a teploty.

Možná by bylo dobrý dát dočasné hlasování podle kraje, který pak smazat až to odezní.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět