V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném stavu

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od vlk972 »

Pokud se stát bude chovat jako ve válečném stavu.......... poznáme to tak, že vláda a prezident se nevrátí z výletu ;)
Ale teď vážně. ČR jako stát nad svým územím vlastně nemá kontrolu. Máme profiarmádu s cca 23000 příslušníků a bude se snižovat jak počet příslušníků, tak počet posádek. Policie je na tom podobně. Takže bych se rozhodně nebál vyjimečného stavu a omezení svobod - on to nebude mít kdo kontrolovat. Ale na druhou stranu to je i špatné, protože stát nebude schopen vystoupit z pozice síly třeba proti rabujícím bandám, pokud rabování vypukne plošně. Takže v tom zůstaneme sami a je jedno, zda to bude blackout, válka a nebo něco jiného.
Jinak osobně mám přesně stanovenou hranici, jakmile stát vydá nařízení směřující k odevzdávání legálně držených zbraní. Smazáno Vlku, chápeme tě, ale to co jsi napsal je vytržené z kontextu velmi snadno zneužitelné. MacGyver
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od Kocour »

Tak, máme malou profiarmádu, ale povinná vojenská služba /edit: správně má být branná povinost/ zrušena nebyla. Takže já nějak podvědomě ocekávám, že v takovém případě může zazvonit u dveří vojcl s papírkem s červeným pruhem.

Spíš mě štve, že náš erár vyprodává 58ky po tisícovce za kus, i když si na ně našetřili z daní lidi tohoto státu. To se pak jako budeme bránit klackama?
Naposledy upravil(a) Kocour dne 10.11.2012 23:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od EBE »

Ako za Stalina..jeden strieľa, ďalší kričí, tretí ma náboje..a tak dookola, sorry za ot. ale štát si cestu nájde. ;)
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od miculas »

Když jsem říkal ženským v práci, že se branná povinnost týká každého občana tzn. i jich, tak hleděly jak zjara. :)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od vlk972 »

To si dovedu představit.
Ale na to, že by jí ČR někdy využila prostě nevěřím. Malá profi armáda by totiž určitě dokázala (s teď jsem OT, za což se všem omlouvám) elitu ústavních činitelů a jejich široké příbuzenstvo, včas armádními speciály evakuovat do bezpečí a pak by splnila rozkaz vzdát se bez boje. Tahle republika to už tak nějak má v tradicích.
Alfons
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2013 3:23
Pohlaví: muž

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od Alfons »

Jejda mžourající kuřátka. To se domníváte že v případě hladomoru nevychcípáme hlady? Dnes nedokážeme vyrobit potraviny pro vlastní spotřebu. Víte na jak dlouho máme potravinové zásoby a víte jak rychle se dá vyrobit obilí, brambory atd. a obnovit chovy dobytka? Máte o zemědělství páru, nebo si to vše cucáte z prstu?.Víte jak fungovalo zemědělství za války? Dokázali jsme sami vyrobit potraviny pro vlastní potřebu a ještě jsme zásobovali německou armádu. A dnes? Za týden po nástupu nějaké větší krize je po nás.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: V případě rozpadu se stát bude chovat jak ve válečném st

Příspěvek od bivoj »

A jéje... Další chytrák. :ne Alfons, co kdyby sis nejdříve toto fórum pořádně pročetl, než sem začneš sypat svoje "moudra"?
Odpovědět