Pravděpodobnost rozpadu?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od MRAK »

tak tak ...

rozmazlení vším tím komerčním "luxusem"

žebříček hodnot vede úplně do prdele

dekadence jak vyšitá ....

:puke

to je moje jediná naděje, že když se to posere, tak tyhle sračky odplujou a bude na tom bóžim světě o trochu líp ....
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Hdm »

já když někde řeknu, že by jsem chtěl aby se něco stalo, protože ve světě jak je v současném stavu se mě nežije dobře všichni na mě koukaj jak na blázna. Teď vidím, že nejsem sám kdo to vidí podobně.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Terminated Account »

Rozhodně se nechci nikoho dotknout, ale čekat na vnější změnu může být zcela marné. Co když se přání, které je otcem myšlenky nepromění v realitu? Není lepší začít u sebe? ...oblíbené mysli globálně, jednej lokálně. Karty jsou nějak rozdány a je na každém hráči zda tyto karty položí a půjde hrát jinou hru, nebo se porve s tím co má v ruce, případně se na hráče bude dívat a brblat jací jsou hráči ňoumové.

Každý může žít jinak. Je to nesmírně těžké, ale jde to. Co vím jistě, tak, že svět nebude nikdy fungovat tak jak bych si to představoval zrovna JÁÁÁÁÁÁ! ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od MRAK »

Broučku, to je sice moc pěkný, co říkáš .... a já se na tom snažím pracovat, hlavně v působení na děti ...

Ale pak se podívám z okna, co tam běhá, a hned mám pocit zmaru a beznaděje ....
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Hdm »

Myslel trošičku jinak než to asi vyznělo. Já jsem se svým životem spokojený a zařídil jsem si ho tak, aby mě vyhovoval a stále pracuju na zlepšování.
Mě spíše vadí spoučasný stav třeba zadržování vynálezů před veřejností nebo výroba léků, které v podstatě neléčí ...
Jsou to věci, které sám prostě nejsem schopen ovlivnit a ta bezmoc mě právě vadí. V případném VP vidím kromě toho negativního také jakési ozdravení a jak psal Mrak "tyhle sračky odplujou"
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

s tim "dobrem pro potomky" nechci syckovat, ale i rychlejsi scenario znamena, ze nejaka "stabiliazce" pomeru prijde spis az pro deti nasich deti ci pozdeji.. ono ne nadarmo se tajne archivy bumazniku (neco obcas prosakne driv) delaji nominalne na cca 80let, to je zaruka, ze min. dve generace posle z lzi-bumaznika budou usetrene lyncovani za jeho podrazy, pripadne se pomery staci nekolikrat otocit..
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Nobody »

MacGyver: Sice s tebou naprosto souhlasím a sám svět vnímám stejně, nicméně to vnější svět ovlivnuje minimálně. A já ani netrpím nějakou představou, že svět je zlej a měl by na něj proto spadnout balvan :). Jenom si myslím, že přemíra luxusu v civilizaci ji neprospívá, takže se ani nestane tolik, když by ji ztratila. Dokud mám jídlo, čistou vodu, střechu nad hlavou a lidi, které mám rád, jsou zdravý a štastný, mám se kurevsky dobře a polovina světa by mi to záviděla.

Ono luxus a rozmazlenost staví ty hodnoty do :moon, muži přicházejí o svoji roli ochranářů a živitelů, ženeme se za pozlátkem vlivem sakra promakaného marketingu a nemáme ani čas se zastavit, abychom ocenili, co máme. Proto jsem i optimista ohledně ekonomické krize, protože toho máme mnohem, mnohem víc, než skutečně potřebujeme.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od MRAK »

já si v luxusu poměrně v pohodě žiju ... a budu žít, dokud to půjde .... (koneckonců, nedřel jsem se v životě proto, abych musel vybírat kontejnery) prostě hraju s kartama, který jsou na stole
ale držet se ho zubynehty nebudu

Problém vidím spíš v morálce, nežli v bohatství ....

A druhá strana mince:
Už několikrát jsem tu zaznamenal názory, že každej člověk co má nějaký majetek (podnikatelé především) je automaticky zloděj a darebák a je nutno mu zatípnout tipec .... a i to mě neskutečn sere .
Závist, a touha po tom, mít se stejně dobře jako "TI BOHÁČI", mít svůj dům, a pěkné auto a plnou ledničku, ale za zlomek námahy a rizika .... Takové to levicověpopulistické "Právo na SLUŠNÝ život" .... i to je podle mě žumpa, a pokřivení dnešní doby ....

můj názor ...
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od escibe »

Zde v ČR žije názor co podnikatel to zloděj :?
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Nobody »

Hele já zbohatl poměrně rychle po škole a byl to pro mě hooodně velkej skok. Pocházím z dost chudých poměrů a tak jsem byl zvyklej makat i o víkendech, abych si při škole mohl dovolit to, co ostatní. A regulérně jsem z toho zblbnul, během pár měsíců jsem nabral cca 30kg, filtroval lidi podle výdělku, můj jedinej pohyb byl od auta k autu. Tehdy mi ale došlo, že tohle není cesta, protože paradoxně když jsem se musel nějak probíjet, mi bylo mnohem lépe. Chlapa pohodlí zkrátka změkčuje, nebo alespon většinu chlapů. Naopak překonávání sebe sama, nás posiluje. A být silným, mě vnitřně uspokojuje a uklidnuje, nebo jak to nazvat.

Ted také vydělávám dost, ale snažím se tak dělat pro zážitky a neustále na sobě makat. Z mého úhlu si v přepychu žiji také, ale z pohledu ostatních v mé příjmové skupině musím vypadat hodně uboze :lol:. Žádná televize, hifi souprava, luxusní auto, vířivka atd. Místo hotelu raději přespím venku, než bych někam jel 3km tak raději půjdu pěšky. Prostě nepochopitelné :).
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od BOGOVIK »

2Mrak:

ono je otazka kdo za tento stav muze. Dam priklad od nas, stolar koupil jsem si postel v pripade reklamace nebyl problem. Predal zivnost(maji 4zamestnance) synovi a reklamace nemozna proste nekomunikuje. Jedina moznost k soudu, ale skoda mensi 2k, poplatky 15k + pravnik.

Nu u me neni problem nezavidet nekomu kdo si videlal praci, problem je v mem okoli takove najit mezi temi co ty penize maji...
Dam priklady co jsou zname nemam problem s podnikatelem typu Jancury ci Bernarda a rikam takovych co nejvic. Ale co podnikatel typu Bakala? Co podnikatele Topolanek a Gross...

Ja bych to videl jinak, lidi nezavidi penize jako takove, ale nenavidi zpusob jak k nim nekteri(vetsina) prisel. A kdyz pomer Bakala vs Jancura je 7:3 nebo 8:2, pak bych osobne nevidel problem v nenavisti lidi vuci bohatym, ale nenavist mafianskemu kapitalismu a lidem co ho zosobnuji ciny...

A slovy klasika, s kdyz vetsina podnikatelu bude jako Bakala tak tu demokracii nevybudujem, ale zato to muze skoncit jak by si hooodne lidi nepralo...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Terminated Account »

Mraku... broučku? :D na hory s tebou nepojedu ani hambaté mms ti posílat nebudu, tak toho nech :mrgreen:

Nejsme v rozporu, ale chtěl jsem debatu taky nakopnout z druhé strany. Problém s morálkou, hodnotami atd. vnímají všichni velmi intenzivně napříč spektrem. Nicméně hard reset je pouze jedno z možných krátkodobých řešení.

Bohužel čím více lidí v pádu na dno vidí řešení, tím je to pravděpodobnější. Nejsem idealista, ale tahle dekadence pouze lidi ubíjí.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od BOGOVIK »

P.S. Nejak se nam to tu zvrhava. Ja verim tomu, ze kazde na rozpade preje pracovitim uspech a flakacum a zlodejum to nejhorsi. A na tom by sme se mohli shodnout a prestat dal rozvadet tema Podnikatel=zlodej, zamestnanec=flakac...
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od BOGOVIK »

2Mac:

Kratkodobe reseni? Ja bych to videl jinak, pokud nekde za hranicemi neprijde nova idelogie jak vladnou statu. Pak nasilny reset bude, otazka je kam povede.
Jak nekde cilek rikal, jsou dva prechody na novy system(je jedno ci faudalismu-republika, komunismu-demokraci) a vzdy to zalezi na nobilite(aktualnich vladcihc) zda pochopi, ze to bude predaji a zajisti alepon sve potomky v novem systemu, nebo nepochopi a gilotina zacne radit.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Nobody »

Ono v našich končinách a v téhle době, je gilotina hooodně nepravděpodobná. Ti remcající fotříci u pivka nedovedou jít ani pořádně zaprotestovat sami od sebe, jediná cesta, jak je tam dostat, je zorganizovat autobusy, program a vybrat slunné počasí. V dobách, kdy se tohle dělo, byli lidé někde jinde. Média v podstatě neexistovala, armáda hrála na počet vojáků, těžko bys hledal člověka, co v ruce nikdy nedržel zbran, nebo nebyl schopnej zabít slepici. A vztah k tomu, vzít do ruky zbran a chránit svoje ideály, byl také někde jinde. Dneska je netolerantnost pomalu sprostým slovem a násilí odsouzení hodným činem.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od BOGOVIK »

2Nobody:

Uz za rima platilo Chleb a Hry. Kdyz oboji zatim u nas lid ma, proc by organizoval autobusy? Na druhou stranu, nikdo z nas nepochybuje o rozpadu minimalne ekonomickem a tam pak padne cast kdy ti nahore nebudou schopni dat chleb. Pak si dovedu zive predstavit, lidi co nemaji co stratit jak pujdou, ale ne s transparenty. A jaksi nemam tak velkou predstavivost abych si prestavil nekoho nahore aby mel koule zavest prideli a dodavky ala komunisti kdyz to padne. Dalsi veci bych nepodcenoval tatiky, ti maji znalosti a schopnosti to udelat jenom jsou uspani pohodlim, kdyz jim ho vemes pak dnesni mladez(podivat se co uci na skolach a co snich vychazi), ma pouze to odhodlani...


Edit: dam priklad co bylo na cviceni. Zaloznici "tatici pupkaci" dostali za ukol dobit pevnustku a dokazali. Jake bylo sokujici vysvetleni? Branici mladici(profesionalove) ocekavali utok ze predu, tatici si dali turu par kilaku obesli a pak je postrileli do zad...
Naposledy upravil(a) BOGOVIK dne 19.09.2012 7:26, celkem upraveno 1 x.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od Nobody »

Já třeba o rozpadu ekonomickém pochybuji, respektive je to jen jeden z možných scénářů a já nejsem věštec, takže to nemohu brát jako jasný scénář.

Není tatík jako tatík, záložníci, trempové atd. jsou na tom dobře. Měl jsem na mysli pupkaté strejce od pivka, co jen neustále mluví o tom, co by kdyby, místo toho, aby vzali svůj život do rukou a něco změnili. Protože kdyby něco opravdu změnit chtěli, už to dávno udělali a neseděli by ted remcající u pivka.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od MRAK »

Jak vidno, v podstatě se tu schodujeme.
Ono, ne nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá.
MacGyver píše:Mraku... broučku? :D na hory s tebou nepojedu ani hambaté mms už ti posílat nebudu, tak toho nech :mrgreen:
Fakt si mám smazat všechny ty hambaté fotky od tebe???? :chuckle
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od sigmark »

Vy chlipnici...

Kdyz odhlednu od islandskeho excesu, zkuste se podivat treba na predkrestanskou skandinavii, potazmo germanske narody.. Diky krestanstvi se do jiste miry presunula zodpovednost za zivot zevnitr cloveka mimo nej ( na toho spratka na kříži, protože ten "rozhoduje" a soudí kdo je frajer). Samozrejme, urcite deviace a zverstva se objevi v kazde spolecnosti, ale predkrestanska evropska spolecnost byla mnohem zdravejsi po moralni strance nez jeji soucasny stav. Dnes devianty zachranujeme a prevychovavame, lupice posilame do vzdelavacich instituci kde se v remesle jeste zdokonali, do vladnoucich pozic se takrka bez vyjimky dostavaji karieristicti kriplove typu Sasa Krivohubka, na jakoukoli vedouci pozici je kvalifikaci absence mozku a zaludku. Externi zodpovednost se presunula do monetarni roviny, a penize se staly bohem. Jestli nam nebylo lip v dobe zelezne...
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Pravděpodobnost rozpadu?

Příspěvek od cover72 »

sigmark: ehm, to, co popisuješ ohledně Skandinávie není ani omylem výdobytkem "křesťanství" - to se v tamních končinách se zloději nijak nemazlilo, ale "chůvičkovského státu" a sociálního inženýrství. Právě to říká: "vy, poddaní, jste banda idiotů, kteří za sebe nemohou nést zodpovědnost. To já, velký a ze všech nejmoudřejší byrokrat, se o vás postarám a budu rozhodovat pro vaše dobro, pěkně za vás." Z toho pak plyne přerozdělování, snaha "převychovávat" donekonečna všechny ty kriminálníky i zákazy žárovek.
Není to nic jiného, než starý, dobrý boj o moc nad ostatními - a táhne se to hodně dozadu. Doporučuji ke čtení:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fabian_society - tihle salámovou metodou nenápadně dostali Británii
http://tomasvana.cz/index.php/publikacn ... vdovy.html - tihle dostali USA a všechny humanitní university západního světa i nás
Dnešní "nová levice" - ať si říká "sociální demokracie", "demokraté", "liberálové" nebo "progresivci" - se od starých bojovníků o nadvládu nad druhými liší jen v tom, že uvěřila vlastní lži, že o tu moc usiluje pro dobro druhých.

Právě Frankfurtská škola "vynalezla" ten názor, že celá západní civilizace je špatná, měla by spáchat kolektivní sebevraždu, měla by zahodit ony tradiční hodnoty, jež tu někteří opěvují, a hlavní je rovnostářství hnané do absurdních rozměrů.
A z tohoto rovnostářstí vychází i ta rehabilitace kriminálníků. Kupříkladu Pepsi musela zaplatit 3 miliony dolarů za to, že kvůli záznamům v trestním rejstříku "diskriminovala nerovný počet ne-bílých". Tedy ke zločinům se nesmí přihlížet a zločincům se musí dávat donekonečna další šance kvůli... Ano, filosofii. Té, se kterou přišli naši neomarxističtí přátelé.
Odpovědět