Nedostatek jídla

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od devlop »

jerry: hnus velebnosti, víš jak naše země vypadala před nástupem komančů? Jaké vynálezy se tady udávaly, jaké jméno jsme ve světě měli, co vše byly české továrny schopné vyrobit a svět jen čuměl? Říkají ti něco jména Prokop Diviš, Josef Ressel, Franrišek Křižík, bratranci Veverkovi atd. atd. Řici o České republice, že je rozvojová země a že bez komančů bychom byli na úrovni Indie nebo Pákistánu může fakt říci jen antičech, nebo bruselský patolízal. O historii své země znáš totální hovno zřejmě. Historie země sahá trochu dál než jen od nástupu komunistické totality a demokratická rozkrádačka po nich.
Naposledy upravil(a) devlop dne 09.12.2021 13:06, celkem upraveno 1 x.
drigon
VIP
Příspěvky: 3019
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od drigon »

Maximus píše: 09.12.2021 11:22 Pylorus: Bez vetsiny externich vstupu by to v nasem případě slo, ale zivotni úroveň nasich rodin by spadla nekam do raného středověk, včetně prumerneho veku dožití nekam k 30 letum. Vse je o míře, kolik toho by technologicka spolecnost dokazala udržet - náhradní dily pro stroje, PHM, leky, očkování, hygienické pomucky, skolstvi, sdílení informací ...
Pořádný problém může také způsobit, pokud se zeleným v rámci boje proti prdění krav podaří značnou část dobytka zlikvidovat. Krávy i koně se množí podstatně pomaleji než prasata. Proto jejich případné využití k tahu, i pohonu žentourů a dalšího bude minimálně po několik prvních let omezené.
Tou dobou půjde o to, se snažit udržet stávající techniku v chodu co nejdéle ( i když si myslím, že klasické traktory budou mít navrch proti těm digi).
Dost možná se i různě na vsích začne experimentovat s dřevoplynem, pálením pohonného lihu atd.
...
Mám za to, že technologický propad bude dost nerovnoměrný a bude dost záviset na tom, jestli se podaří udržet v chodu naše doly na uhlí, elektrárny a metalurgii. Pokud padne i toto, máme se v případě rozpadu na co těšit (možná i na to dřevěné uhlí po sdělání zásob kovů dojde).
Možná si někdo myslí, že metalurgie s výrobou potravin nesouvisí, ale z čeho jsou pluhy a další zemědělské nástroje?
Uvidíme, doufejme.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Maximus »

Komunistum trvalo 40 let, než pochopili, že udržitelná rostlinna vyroba není mozna bez te živočišné a naopak. Jsem zvedavy, jak dlouho to bude trvat bruselskym ideologum. Myslím, že do konce současné podoby EU k tomu nedojde.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Liqid »

jerry.mysak píše: 09.12.2021 12:10 Takže postupně:
my ale JSME rozvojová země. Nebejt těch proklínanejch komančů, tak jsme na tom hůř než Indie nabo Pákistán.30 let žijeme z toho co naši tátové vybudovali.

Zemědělci by si podmínky zajistili, ale stát je hodil přes palubu. Ale neboj, maso nebude 3x dražší. Ono nebude vůbec.

vzhledem k tomu, že dělám technickýho náměstka, tak to s mojí finanční gramotností snad tak blbý nebude.

co se týče fotky, podívej se do vlákna o vtipech, kde pár stránek zpět je jedna fotka ze socíku s frontou na maso a druhá když krachla Bohemia energy.
Dle jakého parametru je prosím ČR rozvojová země? Dále, ty umíš věštit alternativní budoucnost? Pokud ne, tak je blbě plácáš a porušuješ pravidlo č. 4 fóra. A vybudovalo se tu kuloví, nejdřív se znárodnilo, pak vysávalo a jak šlo postupně vše do sraček, tak se režim zhroutil sám do sebe. Viz proslov Jakeše, kde přiznal, že to přehnali se znárodňováním.

Co se bohemky týče, ano, byla tam fronta, ale to bylo při jednom průseru pro pár riskujících lidí. Fronty na základní věci jako jídlo stál každý, kdo nebyl papaláš, cítíš ten rozdíl?
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od jerry.mysak »

liquid
OK, milion lidí je pár riskujících. Už ty prášky neber.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Kapo »

Bolo to povojnové obdobie, európa bola rozmrdaná a rozdelená na východ a západ.

Západné krajiny sa na nás pred aj cez vojnu vyprdli a nechali nás nemecku, bo si mysleli, že sa nažere, a že mu to bude stačiť. Po vojne sa ludia nevedeli moc zorientovať, a nevedeli čomu veriť. Ani dnes to nemáme jednoduchšie, lebo informácie idú ruka v ruke s dezinformáciami a propagandou.

A západný sráči sa na nás vyprdli aj po vojne. Mali čo robiť sami zo sebou. A svet si delili víťazi. Nebolo na výber, kam sa budeme uberať. :?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Liqid »

jerry.mysak píše: 09.12.2021 14:16 liquid
OK, milion lidí je pár riskujících. Už ty prášky neber.
Děkuji za urážku a zkomolení nicku.

Kde jsou ty milióny lidí, pane gramotný náměstku?

Obrázek
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Germanik1 »

Re Liquid : Žil jsem za bolševika 27 let, ale nezažil jsem frontu na jídlo. Ve smyslu že není co jíst. Pravda, prasata měla si jenom bůček, kubánský pomeranč je hnus, ale čerstvé jahody v prosinci dovážené přes půl zeměkoule nám nechyběly. Kde na ty kecy chodíš, že se stály fronty na potraviny?
Stály se na doplňkové či exotické. To ale byla věc spíše psychické potřeby.
Udělám co musím
drigon
VIP
Příspěvky: 3019
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od drigon »

Maximus píše: 09.12.2021 13:07 Komunistum trvalo 40 let, než pochopili, že udržitelná rostlinna vyroba není mozna bez te živočišné a naopak. Jsem zvedavy, jak dlouho to bude trvat bruselskym ideologum. Myslím, že do konce současné podoby EU k tomu nedojde.
V tom máš pravdu. Tvorba humusu v půdě se totiž podporuje organickými hnojivy, jejichž používáním se do půdy dopravují i užitečné bakterie. Minerálnímu hnojivy se humus a ani bakterie do půdy nedodají, pouze dojde k dodání potřebných živin.
Když sleduji boj některých zelených proti dobytku si říkám že nevím, jestli to je nepochopením souvislostí, nebo jde o úmysl zničit naše potravinové zásobování.
Bez organického hnojení (hnůj, kompost, atd) se půda časem stane mrtvou a její úrodnost se značně sníží.
Současná krize s výrobou umělých hnojiv může problémům napomoci.
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1829
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od JOBU »

Kapo- tzv. Marshallov plán bol ponúknutý aj Československu. A zabudol si na UNRRA. Skús si najprv zopakovať dejepis, niečo o tom najprv pozisťovať a potom perliť odbuka/vyplakávať .
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Kapo »

V studenej vojne išli všetky prachy hlavne do zbrojenia a udržiavania velkej armády. A nešlo sa do zadlžovania, ako dnes.

Ale popri tom sa stavali napríklad nemocnice. Postavili takmer všetky /78/ komunisti. Za posledných 32 rokov nepostavila táto chamraď ani jednu, len ich neustále rozkrádajú o predražené zákazky a služby z požičaných penazí. Dokonca dostali nariadené z bruselu, že musia zrušiť 22 /32??/ okresných nemocníc, inak nedostanú prachy na "plán obnovy". Ako to vždy honosne znie. :roll:
Preto teraz divne vyznieva, že nemocnice nestíhajú, a sú preplnené. A na vine sú samozrejme občania bez štepu.

Taktiež komunisti hodne pomáhali rozvojovým krajinám, stavali im tam fabriky, letiská posielali lekárov a inžinierov, v našich školách študovali študenti z rôznych krajín. Nebolo to asi zadarmo, a asi preto sme patrili k najväčším svetovým vývozcom citrusových plodín. :lol: A naše mäso takmer všetko končilo na západe.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Liqid »

Germanik1 píše: 09.12.2021 15:00 Re Liquid : Žil jsem za bolševika 27 let, ale nezažil jsem frontu na jídlo. Ve smyslu že není co jíst. Pravda, prasata měla si jenom bůček, kubánský pomeranč je hnus, ale čerstvé jahody v prosinci dovážené přes půl zeměkoule nám nechyběly. Kde na ty kecy chodíš, že se stály fronty na potraviny?
Stály se na doplňkové či exotické. To ale byla věc spíše psychické potřeby.
Prosím, ukaž mi kde píšu, že nebylo co jíst. A doplňkové či exotické potraviny snad nejsou potraviny?

Nikde nic https://www.youtube.com/watch?v=OyvJ3CaY3Yc
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od kawa5 »

drigon píše: 09.12.2021 15:01
Maximus píše: 09.12.2021 13:07 Komunistum trvalo 40 let, než pochopili, že udržitelná rostlinna vyroba není mozna bez te živočišné a naopak. Jsem zvedavy, jak dlouho to bude trvat bruselskym ideologum. Myslím, že do konce současné podoby EU k tomu nedojde.
V tom máš pravdu. Tvorba humusu v půdě se totiž podporuje organickými hnojivy, jejichž používáním se do půdy dopravují i užitečné bakterie. Minerálnímu hnojivy se humus a ani bakterie do půdy nedodají, pouze dojde k dodání potřebných živin.
Když sleduji boj některých zelených proti dobytku si říkám že nevím, jestli to je nepochopením souvislostí, nebo jde o úmysl zničit naše potravinové zásobování.
Bez organického hnojení (hnůj, kompost, atd) se půda časem stane mrtvou a její úrodnost se značně sníží.
Současná krize s výrobou umělých hnojiv může problémům napomoci.
máme ve vsi bioplynku,mimochodem jí nesnášim ;) co sem se bavil s člověkem od pronájmu řezaček na kukuřici tak povídal že každoročně je výnos z polí procentuálně menší,samozřejmě se pole hnojí jen digestátem (odpadem) z bioplynky,těch pár krav co kolchozník má mu vystačí tak na pětinu svých polí,na zbytku bude muset hnojit více a více,nakonec až tenhle eko cirkus skončí( už aby to bylo) ,tak zbydou jen mrtvá pole kde poroste max plevel :puke
a my se holt naučíme ten plevel jíst,nic jiného nám nezbyde :roll:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5394
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Rafael »

Nevím co z toho vypíchnout, co zkopirovat na ukázku, tak se s tím nebudu trápit. A ani s tím jestli je to ve správném tématu. Snad ano když se tam Vidlák jako zemědělec zabývá tímhle:
https://www.vidlakovykydy.cz/stitky/zemedelstvi
A přijde mi, že moc dobře ví o čem píše. Včetně jeho "domácího hospodářství".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Germanik1 »

Re Liquid :píšeš "fronty na základní věci jako je jídlo". Z toho chápu na základní potraviny. Pokud nejsou jahody v prosinci, kupř, základní věc jako jídlo.
Udělám co musím
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Liqid »

Já chápu jídlo celkově jako základní potřebu, nejen základní potraviny.

Průzkum: Hodiny ve frontách stáli lidé za komunismu nejčastěji na jídlo

https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-s ... 9_test_fih
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Germanik1 »

To je superzdroj. Když to říkají, tak to bude pravda. 👍😆
Udělám co musím
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Radeq »

Až pamětníci vymřou,
pravda konečně zvítězí .. že?

Mimochodem - frontu na jídlo jsem v životě nestál, ale za garsonku v Praze jsem platil 43,- Kčs měsíčně ještě v roce 89 ..
TomSmith
Příspěvky: 1275
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od TomSmith »

Já stál za komančů frontu na Ananas o vánocích a taky na kapra bo s kapry to jde pomalu i dnes :mrgreen:
Ale jinak si taky žádné fronty v potravinách nepamatuji, ale možná mi to z hlavy sebral ten němec :mrgreen:
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od vrbodol »

Já akorát pamatuju protržený mlíko v pitlíku :lol: a že akorát v pátek byl chleba na objednávku.
Jen pro zajímavost jsem vyštrachal výměnkářskou smlouvu z roku 1906 vzdálenýho příbuzenstva, žádný sedláci ale malorolníci s kravama.
Takže strava na rok pro matku a dceru-
Obilí- 6 metráku žita a 6 pšenice, 4 metráky ječmene
120 vajec,5kg másla,5kg sádla ,8 korců brambor (co jsem počítal tak to je plná nádrž o objemu 1000l), denně litr mlíka a ročně 4 husy do stáda na vykrmení
Žádný maso,ovoce nic. Tak co vyžili by jsme?
Odpovědět