Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Jedna perlička pro zajímavost. Za celý srpen bylo v našem odběrovém místě zaznamenáno úhrnně 6 jedinečných pozitivních případů koronaviru. Slovy šest.
Za včerejšek, tedy za 8. října bylo těchto případů zaznamenáno 36 (z celkových 133 testů).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

To neni perlička. To znamená že jsme v prdeli a bude ten seriál s pohřbama.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Zajímalo by mě jestli v tom našem b0rdelu existují noty (třeba ze studené války) na hromadné pohřby nebo budou neboštíci čekat na korbě nebo návěsu než zas za běhu někdo vymyslí vhodnou lokalitu kde se náklad zahrabe.
Jestli to tady někdo ze štábu čte, tak ať tvoří hodnoty. Jen pro případ. Znáte to...
Obyvatelstvo na Valašsku nějaký COVID stále moc neřeší. Prymule asi taky ne. Nebližší změna ehm přitvrzení, teď vtipných krutopřísných pravidel prý bude ohlášena až příští pátek. Procento pozitivních a průběžné číslo nakažených jsou sice nějaké divné, žádný až tak zásadní problém v tom ale zřejme nevidí nebo jedou tvrdou promořovací taktiku záměrně.. Dovolím si tip za dnešek víc jak 7tisíc nových nalezených.
To se bude většina lidí v příštím týdnu asi divit jaký je ten COVID rychlík... Nejvyšší čas doplnit zásoby z jara.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Existuji.. Ale kvalita teda nic moc.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Tak já si myslím že asi největší business budou mít krematoria... Než že by se pohřbívala celá těla.
drigon
VIP
Příspěvky: 3005
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Právě jsem se od příbuzné dozvěděl, že za pátek bylo 8618 pozitivních testů na C19. :shock: :shake . To už nejedeme z kopce, ale padáme volným pádem :sad
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jo, je to od 01:00 i v ofiko datech MZ. Ale ještě záleží kolik bude testů. Pozitivita je teď cca 25%, takže pokud udělali cca 35 000 testů, tak se nic "hrozného" neděje a jsme jen v obyčejné prdeli. Pokud ale stejně prudce roste i pozitivita (to se dozvíme dnes odpoledne, až bude znám počet testů za pátek), tak jsme v turboprdeli.

Nicméně teď je nejdůležitější sledovat počet hospitalizovaných - to je asi nejspolehlivější a nejověřitelnější ukazatel. Dle aproximace jeho růstu dojde k zahlcení nemocnic a kolapsu zdravotnictví do 10 - 14 dnů max. Snad se stane zázrak, ale moc na něj nevěřím...

Zároveň s kolapsem nemocnic přijde IMHO i totální lockdown jako v Izraeli. Já jsem, stejně jako na jaře, připraven i na tuto eventualitu...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

bivoj: vzhledem k tomu, ze dlouhode je strop nekde u 25 tisic testu a nikdo se nebil v prsa jak navysil testovaci kapacity, tak bych s tema 35k nebyl tak optimisticky.

Hospitalizace za tenhle tyden (tzn. 5 dni) vyletely o 50%, kriticke pripady se skoro zdvojnasobily. Tohle fakt nemuze dopadnout dobre.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Mrkva píše: 09.10.2020 23:11 Existuji.. Ale kvalita teda nic moc.
To jako fakt? Z roku 1966?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Mozna bude i neco novejsiho, ale tohle by melo byt autenticke z tehdejsi doby.
Ono na likvidaci tel se od te doby asi moc nezmenilo...
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Lyster píše: 10.10.2020 0:10 Tak já si myslím že asi největší business budou mít krematoria... Než že by se pohřbívala celá těla.
Pokud přijde scénář ala Lombardie, tak je možné, že krematoria nebudou mít šanci stíhat. Spálit jedno tělo nějakou dobu trvá (mám pocit, tak hodinu a půl) a co pak, když jich budou desítky, či dokonce stovky denně (mám na mysli na krematorium). S tím souvisí další otázka a to ta, kolik těch krematorií u nás vlastně je a já bych tipl řádově desítky. Když jsem se teď díval na internet, tak pro MSK kraj jsem našel akorát jedno - v Ostravě.

Další problém je ten, že už teď v CoViDu lítá spousta zdravotníků (u nás přibývají denně!!).
To je největší průšvih. Ta nejkritičtější část infrastruktury je zároveň vystavena nejvyššímu riziku a je nejpostiženější. O nemocné se nakonec nebude mít kdo starat.

Prozatím musím napsat, ať zazní pravda celá, že alespoň u nás jsou nejtěžší případy zatím opravdu lidé, kteří mají spoustu dalších vážných nemocí.

Ještě jedna pozitivní věc je, že když měli v Itálii 100 000 nakažených, měli již přes 11 000 mrtvých (31.03.2020). Neměli ovšem v té době přírůstek skoro devět tisíc diagnostikovaných denně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Naštěstí neplatí, že nakažení=nemocní. Varianta lockdownu opět výsměch. Znám pouze lidi, co se nakazili doma a v práci ( beru jen osobní zkušenost). Takže já nebudu smět na procházku ven do přírody ale marš se nakazit do openspacu??? Stále neřekli, do jakých hotelů mají chodit ti nakažení do izolace. Už se ztratily 3 dny.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Ze všech moc zasažených zemí kde to zveřejnili si vybavuju moc moc hrobů (krematoria nestíhaly). Jenže ani definovat vhodnou lokalitu není jen tak. Mám za to, že vhodné pozemky se dávno lukrativně prodaly a ne každý to chce mít v obci, že ano...
Nikde na světě to záměrně nenechali tak rozjet. A teď nemyslím naši neshopnou vládu, ale ctěnou veřejnost se síťovanou rouškou a všemožným dalším 0iebaavaaniim s hromadnými akcemi.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Připadá mi to až skoro karmické - nepoučili jsme se z vlastních chyb ani z chyb ostatních na jaře (kdybychom se poučili, nelítáme teď v takových číslech), a podle hesla, že "národ, jež se nepoučí z vlastní historie, je nucen si ji prožít znovu" teď dostáváme na frak. Samozřejmě, nemyslím si, že se úplně všichni chovají nezopdovědně, ale ta trocha lidí to nevytrhne. Holt, vypadá to tak, že díky "nerouškování", neopatrnosti či jiným protestním aktivitám nás za 8-10 dnů čekají "zajímavé časy".....
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Jestli jsou pravdivá čísla: 17 188 testů a z toho máme 8614 pozitivních. Tak to je každý druhý odběr pozitivní. Tak to je solidní tobogán.
Příští týden se to nejspíš zavře, dokupte zásoby.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

U nás je stav zatím jeden kus pozitivní bez příznaků, hygiena vyhodnotila že práce jako traktorista v zemědělství je bezpečná malý sociální kontakt bez ohledu na společné šatny. Nastolil jsem tvrdý režim, když jsme spolu tak respik na hubu, pokud není vyhnutí nikam nechodit! Zákaz návštěv (obchodníci osiv, hnojiv atd.) Když přijede zásobování borec dostane respik a rukavice, musí nasadit, a kamiony vykládáme sami.

Vzkaz pro Primulu: omezte počet lidí na m2 v obchodech, a stejně, školy nakonec zavřete komplet tak to neprotahuj. A vykašli se konečně na to natahování ve stylu v pátek něco řekneme, ale teď je tajemství co to je. Vím že spustu věci nechcete udělat, bo na to nemáte (ošetrovné, kompenzace zavřených podniků atd), ale teď už není zbytí a udělat se to musí.

Jdu set, aby bylo co do pusy.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Asi přeřeknutí ale mé konspirační srdíčko zaplesalo : https://www.youtube.com/watch?v=5YG6f3Lr-OY
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

To bylo přeřeknutí, chtěl použít anglický termín "očekováno" z anglického "to check" ve významu zkontrolováno. Primula si pak zřejmě uvědomil, že by jako ministr zdravotnictví ČR měl mluvit česky a spisovně, tak se opravil. Takže pokud konspirátorskè srdíčko někomu zaplesalo, měl by si nechat zkontrolovat ouška. Autor tohoto klipu na YT by si měl nechat zkontrolovat hlavičku..
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Jak bylo v jednom vtipu: škoda že u nás nebyl koronavirus uz na jaře, mohli bychom byt lépe připraveni a nepřekvapil by nás.

Jinak doporučuju sledovat twitter a FB záchranářů a lékařů, budete to mít v přímém přenosu.
https://mobile.twitter.com/Bazilis/stat ... 9779936256 V posledním oběžníku, co přišel, nás připravují, cca na konec října, na reálnou možnost nutnosti provádět tzv. end of life decision již v rámci ZZS, doma u pacientů.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Každý druhý možná ne. Zatím jsou data o počtu jen z předchzího dne + 17 188 za 08.10.2020
Odpovědět