Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Mno, další střípek do mozaiky - informace od jedné obvodní doktorky. Na Vsetín údajně přijel v minulých cca 10 dnech zpět zájezd z Chorvatska a v autobuse byly skoro všichni pozitivní. Pár lidí z Rožnovska, zbytek Vsetínsko.Denně koukám na statistiky, nějak to tam nevidím...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Dnes jsem vítal prvňáky ve třech školách. Na jedné jsem byl v r-shieldu já a jeden prvňák, můj. Na druhé už jen já a jedna paní v ústence, v obou školách vedro a dusno a asi sto rodičů a babek v každé ze tří tříd. Dole si museli desinfikovat ruce, ale jinak nic, pár i pokašlávalo, super.
Na třetí škole byl limit dva rodinní příslušníci na žáka a roušky povinně pro všechny příbuzné i učitele mimo třídní. Nikdo nedržkoval.

Jinak přiblé konference, kongresy a povinně nepovinné porady se stale plánují a nad onlinem se nějak nezamýšlí. Téměř vše nahuštěno do září a začátku října.
Můj tip je tisícovka nakažených denně už třetí týden v září.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Obávám se, že jestli se bude testovat, jak se testuje, nebudou nakonec nakažení žádní.

pomaloučku polehoučku však přibývají hospitalizovaní (i přes značné "korekce") a také přibývají mrtví. Děkuji senátore Žaloudíku, to jsou hlavně tví mrtví.

Nám se část dovolenkářů z Chorvatska vrátila dnes a část zítra. Do 14. září mám dovolenou. Je to u nás, naprosto odloučená lokalita, lidí totální minimum. Navíc zcela mimo signál mobilního telefonu, tak jsem zvědavý, do čeho se vlastně vrátím :D .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nekdo se tu ptal, jak pozname, ze je tu 2. vlna. Takhle:

Zatímco vitamin D či omega-3 lze jako potravinový doplněk ještě v lékárnách bez větších potíží sehnat, u jiných položek je tomu naopak. Lékárny napříč republikou hlásí kromě nedostatku roušek, respirátorů, dezinfekce, rukavic a teploměrů hlavně nulové či minimální zásoby léků s paracetamolem.

„Momentálně nejde objednat paralen, panadol, chybí nám celaskon,“ uvedla magistra Jana Kerlínová z lékárny v Olomouci. Stejný problém popsaly LN lékárny ve Zlíně i v Praze
.

https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/pod ... zdravi_vag

A mimochodem: prave jedu vlakem. Chlap 2 mista prede mnou bez rousky, porad si utira celo, pije mineralku, kasle, kycha, smrka. Pruvodci ho v klidu zkontroluje, ale nic nerekne. Kvuli temhle exotum jsem docela rada za povinne noseni rousek, protoze ji maji i ti, kteri by jinak hur odolavali spolecenskemu tlaku a kdyz nenosi ostatni, tak co by oni byli za exoty. Treba diky tomu z toho dnesniho vlaku nebude zadnej nakazenej...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A ty jsi mu nic nerekla? Nebo alespon tomu pruvodcimu?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pruvodci byla mlada holka, evidentne si na nej netroufala. A co ja se budu montovat do cizich lidi? Navic neco mu rict by znamenalo se k nemu priblizit na vzdalenost mensi nez malou... Odsedla jsem si na druhej konec vagonu a byla rada za svuj respik.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Zajimavej rozhovor s imunologem Vaclavem Horejsim: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mirn ... .seznam.cz
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

cipis: "A ty jsi mu nic nerekla? Nebo alespon tomu pruvodcimu?"

ničím by si nepomohla. Chlap pravděpodovně stejně neměl u sebe žádnou roušku, takže by situaci nijak nevyřešilo i jeho napomenutí. Možná by jen sklidila poznámku jako moje tchýně v autobusu do Prahy. Odhodlala se napomenout mladíka, co kýchal na všechny strany. Dostalo se ji odpovědi "starej se o sebe ty krávo". ;)
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

No, a to je právě ten přístup, kdy se pak všichni diví, že na to všichni serou ...
Když nemá člověk odvahu, nemá odvahu ani zprostředkovaně, tak platí přesně to, co jí ten fakan odpověděl.
Můžeme si za to sami.

To je takový problém, zařvat a nejít na tu kontaktní vzdálenost? Jestli tam měli všichni ostatní roušky, tak se přidají. Všichni jen čekají na toho prvního, který něco začne.

A pokud ani na tohle není odvaha, tak vytočit číslo na PČR by jít mohlo, ne? Sice je tím člověk zaměstná, ale co jiného?

S tímhle přístupem "radši jdu pryč" toho moc nezmůžeme. Brečíme tu na fóru, jací jsou lidé hovada, jací jsou magoři tady a támhle, ale to je asi tak všechno. Výsledek nula nula nic. Potom je opravdu nejjednodušší se připojit ke zbytku stáda a nedělat vůbec nic ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Proforma byla rychlejší. :) Chtěl jsem napsat něco o kovářově kobyle.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

cipis píše: 02.09.2020 10:59S tímhle přístupem "radši jdu pryč" toho moc nezmůžeme. Brečíme tu na fóru, jací jsou lidé hovada, jací jsou magoři tady a támhle, ale to je asi tak všechno. Výsledek nula nula nic. Potom je opravdu nejjednodušší se připojit ke zbytku stáda a nedělat vůbec nic ...
Ne, Cipisi, ja jsem to vyhodnotila jinak: zakladni obrannou strategii je vyhnout se problemum, pripadne utect. Presne to jsem udelala. Jednoduche, ucinne.
Uz jsem si od tech ne-rouskaru uzila dost, nemam potrebu si nechat nadavat kazdy den.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To je fakt už prdel ...
Asi si zase doplním v OOP nějaké zásoby a začnu si to vše pouštět jako komedii.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Nj, já mám furt nějakou potřebu vysvětlovat a přesvědčovat ... Je ale zase fakt, že to kupodivu přináší občas i nějaké výsledky.

Nicméně za tím si stojím, že pokud neudělám nic (zdrhnu = vyhnu se problémům), tak nemám nárok na to kritizovat ...
proforma píše: 02.09.2020 11:02 Ne, Cipisi, ja jsem to vyhodnotila jinak: zakladni obrannou strategii je vyhnout se problemum, pripadne utect. Presne to jsem udelala. Jednoduche, ucinne.
Uz jsem si od tech ne-rouskaru uzila dost, nemam potrebu si nechat nadavat kazdy den.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Ta nakažená hlavní hygienička, není nad to jít příkladem. :lol:
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tak zase příkladem jde, má roušku, tak to asi moc nerozšířila dál ...
To je jak koho žena? Bacila? On všechno dodržuje, žena na to sere, takže tohle může být podobné ...
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

ale jo nosí ji, jenže vím, jak probíhají tiskovky a jak podobné porady a schůze ( kam nás furt tlačí být prezenčně) a všichni to sundávají.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jo, ale to jsme zase zpátky, co jsem psal o tom vlaku. Proč se necháš tlačit?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

a jen abych nebyl obviňován, že jsem si to se schůzemi a PR na tiskovkách vymyslel, tak ve většině případů ty schůze vypadají takto, minulý týden hospodářská komora https://www.rtvj.cz/hospodarska-komora- ... izdni-rad/

Rážová, Prymula, Vojtěch, Dušek, všichni bez gumy, pardon, roušky. Takto to je na 95% akcích.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Berme to "pozitivně". :lol:

Možná širokou veřejnost přiměje více dbát na patřičná hygienická opatření a méně polemizovat o tom, že covid-19 neexistuje, až dojde k medializaci komplikovaného průběhu onemocnění u nějaké veřejně známé osoby.
Odpovědět