Brusel útočí na zahrádkáře

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

cover72 píše:Já bych jen podotkl, že to není o nutné regulaci, ale prostě o tom, že jak je jednou založen úřad, který něco bude regulovat, tak bude regulovat vše, až se ureguluje.
Ty by sis chtěl koupit rulík podobě jak píše MacGyver? Jistá regulace je přece téměř nutná. Jó takhle kdyby byli všichni chytří a soudní.... a i s těma bouchačkama...
MacGyver píše: Potom by se třeba mohl prodávat Rulík zlomocný pod názvem "Zázračný všelék na vaše problémy, který vše vyřeší rychle a trvale".
I když jsem liberál, tak taková regulace je pro mě naprosto v pořádku a jednoduše tuto paniku z "moci" nechápu.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od cover72 »

Ivano, jenže regulace by bohatě stačila v podobě, v jaké byla roku 1880.
Třeba ten rulík, to je jasné klamání spotřebitele. Na to nepotřebujeme žádnou EU.

Ale EU svými regulacemi zničila chemický průmysl (malé firmy nemají statisíce na placení výpalného REACH, takže ty velké se radují, jak se zbavily konkurence a budou moci podražit), poničila elektrotechnický průmysl (nesmyslný zákaz olovnatých pájek, které ve skutečnosti ŽP neškodí, a bylo jich tak málo, že odstranění olova z miliardy "švábů" odstranilo z oběhu takové množství olova, jaké obsahovalo 0,05% nerecyklovaných olovnatých baterií -- ale obvody se rozpadají, protože bezolovnaté pájky nepájí tak dobře. A propos, v roce 2014 končí výjimka zdravotnickému zařízení, takže za 3 roky se v nemocnicích začnou rozpadat měřící přístroje. Kdo se těší?), chce zakázat výstavbu "ne-pasivních domů" (takže dům budeš mít za 6 milionů a nepůjde v něm větrat, mňam, ty plísně) a chrlí stamiliony nesmyslných a zbytečných regulací s ničivými dopady.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od štaflík »

Jako kvasiajťák musím potvrdit coverova slova o "jedovatých a neekologických" pájkách (dle soudruhů z Brusele). Elektronika splňující RoHS je neporovnatelně méně spolehlivá a trvanlivá, jako klasická. Je to stejné zvěrstvo, jako biopaliva, solarní elektrárny a další zhůvěřilosti ekofašos. Dříve se rádia dědila. Dnes je dobré, když CE o fous přežije záruku.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Už dál nechci diskutovat. Jednak se debata silně odchýlila od původního tématu, také poněkud přešla v poněkud paušální nadávání na EU a třetím dúvodem je to, že se otočila k tématům, ve kterých nemám potřebné znalosti k odborné a kultivované argumentaci.
Jirka
Příspěvky: 95
Registrován: 04.01.2012 8:16
Bydliště: Slezsko

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Jirka »

Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Nové typy GM kukuřic od Monsanta a Dow AgroSciences byly schválené pro dovoz do EU.
Tihle už to schválili. :shock: :punch

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3166 ... ovoz-do-eu

No a k tomu ještě "Monsanto stálo za stažením článku o vazbě rakoviny u potkanů s GMO krmivem z vědeckého žurnálu"

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3162 ... ho-zurnalu

Hnus velebnosti.

Koniáš
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Koniáš:
Prosím tě a jak to souvisí s tím návrhem?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Ivana:

Souvisí to pouze částečně tematicky.
Stávající situace nikomu nevaidla. Proč se to najednou mění? To proto, že to někomu nevyhovuje. Komu? Asi nějaké nadnároní firmě, která chce zvýšit prodej. A jak přinutit lidi ať kupují jejich osivo? Nejlepší je jim to nařídit, nebo jim natolik ztížit použití jejich vlastních osiv, že si koupí osivo nadnárodní firmy.
Původní zakáz šíření osiva jako by vycházel z pera těchto společností. A na návrh těchto společností se to pomalu po plátcích utáhne natolik, že i babky na zahrádce budou pod hrozbou pokuty a biohazardu nuceny kupovat osivo od obchodníků. A to tak dlouho až své osivo nebude mít nikdo vyjma pár obchodníků. To nás pak budou držet pod krkem nebo i jinde.

Kdo zakáže šíření osiva mezi zemědělci i běžnými občany bude je mít v hrsti.

A kdo by se chtěl dobrovolně vydat do jejich rukou, když místo odpovědi na (třeba i nedokonale provedenou ) studii, ji zakážou? Proč vědecky neodpověděli?

Nejsem zemědělec a ani natolik vzdělán abych fundovaně debatoval i jednotlivých detailech, ale základní schéma je jasné.

Původní zákony a schémata dávaly lidem příliš volnosti tak je třeba novou směrnici.
Tu pak pomalu osekáme až zlikvidujeme ty nejmenší a střední pohltíme.

A prosím neber to nějak osobně. Já si velmi vážím tvých znalostí (například tvé survival testíky jsou úžasné) :F jen to celé míří špatným směrem.

Koniáš
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Koniáš píše:Ivana:
Souvisí to pouze částečně tematicky.
Kdybys to čet tak bys věděl že o tomhle není v návrhu ani slovo.
Koniáš píše:Stávající situace nikomu nevaidla. Proč se to najednou mění?.....
Původní zákony a schémata dávaly lidem příliš volnosti tak je třeba novou směrnici.
Kdyby ses v oboru orientoval, tak bys věděl že už teď je osivo ekonomicky důležitých druhů velmi tvrdě regulováno.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Ivana:

Ano. Celou směrnici jsem nečetl. :oops: Jen to co o ní bylo psáno v různých článcích.
A asi jsem se nevyjádřil přesně.
Nesouvisí to přesně se směrnicí, ale je to o kontextu.
EU se snaží ztížit nebo zakázat použití vlastního osiva.
Monsanto má nové schválené odrůdy.
Kritická studie o škodnivosti geneticky modifikované kukuřice NK603 od Monsanta a pro něj vyžadovaného pesticidu Roundup byla stažena. Nikoli vědecky vyvrácena.

Toto jsem chtěl dát do souvislosti. Je to velice znepokojivé a varující.

Přečetl jsem si i kritiky (některé), které kritizují uvedenou studii.

Více zde

http://technet.idnes.cz/geneticky-modif ... 1_veda_mla

A dále souhlasím s coverem, že každý úřad se bude jen rozrůstat. Vždyť je to vidět jak byrokracie metastázuje do všech lidských činností.
A není to kritika jednotlivých úředníků. Hodně jich znám a vím, že makají. Jen asi 75 - 80% jejich práce je zbytečná.

Koniáš
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Koniáš píše:Celou směrnici jsem nečetl. Koniáš
To ale nevíš o čem to je a nemá tedy žádný smysl o návrhu diskutovat. Ty články co kolují po netu jsou plné nesmyslů. Asi ne všechny, ale většina. Problémy tam jsou, ale úplně jiné.
Geneticky upravené plodiny - nevidím souvislost, pokud vím tak se jich to vůbec netýká.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Ivana
OK. Ustupuju a omlouvám se za nevzdělanost. Není to ironie, myslím to upřímně.
:F

Koniáš
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Já do tebe nechci rejpat, opravdu ne. Jen si myslím, že nemá smysl diskutovat o něčem, v čem se ani jeden z nás dokonale nevyzná, a to přečtení té věci je pro mě opravdu základ. Pojďme pokecat o počasí a buďme v pohodě.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Tak to dám přednost pokecat o přípravě a při přípravě pokrmů s jejich následnou konzumací. ;)

Počasí mne zajímá jen když jsem na horách.

Koniáš
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Ivana »

Tak o jídle mám téma tady.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Koniáš »

Já vím. Průběžně ji sleduji.
Ale při virtulní debatě je obtížná příprava pokrmů a nemožná konzumace pokrmu spolukuchaře. :beer

Ale už jsme OT.
Bude mi ctí na nějakém srazíku debatu, přípravu i ochutnávku pokrmů i nápojů rozvinout.

Koniáš
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Pampalíny »

Víceméně souhlas s Jirkou. Ač byly petice až hysterické, tak na druhou stranu ukazují na hovadiny regulací a i to, kam až to může zajít. Všechny tyto regulace nemají za cíl nějak pomoci spotřebiteli, ale spíše nahrát velkým firmám, co si umí zalobovat...

Nebudu tady rozviřovat novou debatu, ale dám srovnání. Když jsem byl zastupitel přišel rozkaz na mapování soukromých studní. S dovětkem, nebojte, to je jen tak pro pořádek, statistiku apod. - přesto všichni věděli spodními cestami, že cílem je zdanění studniční vody pro RD. Pouze díky vrozené neschopnosti českých obcí a politickému riziku se tento projekt uložil k ledu.
Takže ano, vyvolaná hysterie "oni nám zdaní naši vodu" se neopírala o aktuální platnou legislativu, ale "protestující" správně rozpoznali skutečný cíl.
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od RAD »

Koniáš píše:Ivana:

Přečetl jsem si i kritiky (některé), které kritizují uvedenou studii.

Více zde

http://technet.idnes.cz/geneticky-modif ... 1_veda_mla
ano rakoviny vskutnu " nepřibívá " : http://www.linkos.cz/co-musite-vedet/ce ... v-cislech/
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od Maximus »

O čem se u nás v EU zatím jen teoretizuje, tak v USA to mají zavedeno v praxi :evil::
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3387 ... led-ctvrti
Uživatelský avatar
GORAZD
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Brusel útočí na zahrádkáře

Příspěvek od GORAZD »

Je len otazkou času kedy ti nadiktuju semena z monsanta anic ine nepovolia navrh uz existuje,,toto je uz jasne obmedzovanie slobody,,ako by uz toho nebolo dost,potlacanie prav na sebaurcenie jednotlivca,no to uz zacina narodenim ze :idea:
Odpovědět