Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Del-in »

jako v každé válce...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Dyť tady nikdo nic neschvaluje a nerelativizuje. Mně osobně naprosto nevadí, když si obránci zvyšují morálku a naději vyráběním videí z počítačových her, záběry dronů ničích BUK v Karabachu, zničení agresorova tanku NLAWem který je po výstřelu zavíčkovaný, několik let starými záběry opuštěné techniky z Donbasu. To je naprosto v pořádku a rozumím tomu.

Co mně s.re je, že to nekriticky přebírají naše masmédia a tlačí to lidem do hlavy. A co mně pak jen udivuje, že i tady to někteří jedinci berou smrtelně vážně a pak kádrují ostatní kteří jen projeví náznak pochybnosti. 8-)
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 28.02.2022 18:58, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od devlop »

JOBU: přesně tak, nechápu, že lidé žijí pouze aktuální situací a věří, že až se vše vyřeší tak rozdané kalachy, náboje, granáty a kdoví co ještě v rukou civilu se nějak samo vynegují, anihilují a Ukrajina zapadne do antigun EU jako prdel na hrnec včetně ukrajinské mafie. Podle mne, to co nás v ČR čeká jsou 90tky na druhou ;)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Já myslím, že o těch zbraních ještě uslyšíme. A ty Kalachy a brokovnice od Fortu budou to nejmenší. Rachejtličky budou zajímavější.
Jinak fotek donbasských bojovníků se Stingerama najdete na netu taky dost. Nemusí to prodávat nutně jen Ukrajinci.
Óðinn á yðr alla
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mart0 »

Chápu, že je Ukrajina dostává a rozdává. Spousta z nich se ale do Evropy vrátí. Myslím, že ve Francii a Švédsku z toho budou mít nakonec slušný bolehlav a létání asi nebude moc bezpečné.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od scorpio »

A kdo může za to, že jdou na Ukrajinu zbraně z celé Evropy? Ukrajina, protože napadla Rusko a je u Rostova a Voroněže? Chudáci Rusové utíkají do Vladivostoku, protože jim Ukrajina prvně obsadila Soči a poté podporovala 8 let separatisty?
Musím se jít podivat, jestli jde do Ruska poslat DMSka.. :roll:
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Nicotinick - :yes
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Eli »

Na mimoriadnych zasadnutiach vlády SR sa pochvaľovalo pre Ukrajinu pomoc (finančnú a materiálnu) v hodnote 15,5 milióna €. Aspoň s toho, čo som zachytil:
- 10 miliónov litrov nafty
- 2,4 milióna litrov leteckého paliva
- 12 tisíc kusov 120 mm munície
- posilnenie systému protivzdušnej obrany
- protitankové strely

Maďari/Orbán uviedli, že Ukrajinu nepodporia a nebudú prilievať olej do ohňa. Ja len tak rozmýšľam, že keby RF využila všetky prostriedky a to dosť zákerne, pričom by nad Ukrajinou povedzme vyhrala... tak ako by sa pozerali Rusi na krajiny, ktoré takto pomáhali Ukrajine?! Len uvažujem.
Západ "udajne" a "tajne" roky vyzbrojuje Ukrajinu. V týchto dňoch to robia všetci hrdo a verejne. Pre upresnenie - nie som na strane RF a nepovedal by som, že ani na UA, no to čo sa dnes deje je hrozné a dúfam, že to nerozkvitne až k nám.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Když Západ vyvěsí vlaječky, odsoudí násilí a vyzve k modlitbám, je to špatně.
Když se Západ pochlapí a pošle zbraně + humanitární pomoc, je to taky špatně.
Když se Západ někam vtrhne, je to špatně.
Když Západ někam nepošle vojáky, je to také špatně.
Když se národ nebráni, nezaslouží si suverenitu.
Když si národ svoji suverenitu hájí, je to také špatně.
Když obránci používají propagandu proti někomu, kdo je na prvním/druhém místě na světě ve výrobě vlastní propagandy, je to také špatně.
Politika appeasementu je špatně.
Jasný a nekopromisní postoj vůči nepřátelské agresi je také špatně.

Nevím nevím, co je ještě upřímný názor a co už trolling nebo rovnou prokremelská propaganda.
(A aby bylo jasno, Nixon byl taky pěkný kvítko. To aby mě někdo nepodezirál z jistých sympatií.)

Sokoro to na mě působí, že cokoli se na Západě stane, je to špatně. A toto už dost smrdí nepřátelskou propagandou (Rusko / Čína). Nemyslíte?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Quido, jo smrdí. Už na vás běží oznámení PČR. ;)
Protože výše uvedené teze tu píšete jen vy.

Kuwa kde jsme se to ocitli, že musíme řešit, jestli máme dost vlastenecký (loveEU) postoj a co ten postoj vlastně je. Vítejte zpátky v osmdesátkách.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 28.02.2022 19:29, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4510
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

nahraď si "Západ" za "Rusko"
furt fajn?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Tvl, "smrdí nepřátelskou propagandou". Kde já jsem to jen....a jo naposledy na PŠM na PVS v ČSLA. :roll:

(Pro nepamětníky: Na politickém školení mužstva na politicko výchovné světnici v Československé lidové armádě. Akorát ten nepřítel byl tehdá na opačné světové straně. 8-) )
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od scorpio »

A mělo to školení, co jsi tam dělal hojnou účast? :moon
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od TomSmith »

Přesně, taky mne to vytáčí, tihle novodobí demogratičtí svazáci :mrgreen:
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

Eli píše: 28.02.2022 19:16 Maďari/Orbán uviedli, že Ukrajinu nepodporia a nebudú prilievať olej do ohňa. Ja len tak rozmýšľam, že keby RF využila všetky prostriedky a to dosť zákerne, pričom by nad Ukrajinou povedzme vyhrala... tak ako by sa pozerali Rusi na krajiny, ktoré takto pomáhali Ukrajine?! Len uvažujem.
Když uvidíš jak na ulici chlap mlátí ženskou?
Zastaneš se jí, nebo radši počkáš kdo vyhraje, a připojíš se k vítězi?
Neuvažuj.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Eli »

...alebo sa na ulici mlátia dvaja chlapi, jeden je možno o ročník starší, ale obaja už na pohľad utrpeli vzájomne dosť citeľných rán. Párkrát som videl bitku dvoch chlapov (je jedno s ktorej strany), keď ich niekto chcel rozdeliť tak často niekto povedal, že nechaj ich tak, nestaraj sa im do toho.
Ozaj, ja som ukrajinským ženám a deťom pomohol snáď dosť, neboli to síce bedne s muníciou, ale najmä detské oblečenie, plienky, hygienické potreby, jedlo a podobnem polovica kufra nášho combi (zistil som si vopred, čo na ich mieste ubytovania najviac chýba). Ale zas ja som anonym, na to sa pozerá trochu inak ako na vládu, ktorá pomôže vyzbrojiť niekoho.
Ale viem, aj to, že sa to môže zvrtnúť v niečo väčšie, preto uvažujem, či sa nebude na nás pozerať ako "ahá, tak ty si ten, čo podhodil tomu chlapovi nôž, keď sme sa to na ulici mlátili"... dá sa polemizovať.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Matěj »

Andy Glock: Špatný příklad, já bych asi jen volal PČR, protože kamarád se kdysi zastal a stalo ho to dlouhé běhání po soudech a málem si šel sednout sám za napadení. Pardon, nemohl jsem si odpustit. Ano, vím, že je to mimo téma.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

K neuvažovaniu- A keď sa ukáže že tá práve bitá ženská pred minútou rozbila hlavu jeho žene baseballkou? :lol:
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od scorpio »

Matěj píše: 28.02.2022 19:58 Andy Glock: Špatný příklad, já bych asi jen volal PČR, protože kamarád se kdysi zastal a stalo ho to dlouhé běhání po soudech a málem si šel sednout sám za napadení. Pardon, nemohl jsem si odpustit. Ano, vím, že je to mimo téma.
Pokud má chlap právo veta u PČR, odvolávat se na to je alibismus..
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Eli »

JOBU, podľa istej logiky práve preto dostane na frak ten chlap. :chuckle

EDIT: Andy, v tomto prípade (na tému tohto vlákna) sa tá ženská vie dobre a vytrvalo brániť. Za to jej všetká česť. :yes
Odpovědět