Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Tulák »

Ulfhednar: Za prvé - mám na elektrice nastavený filtr, který ty elektrony z Ruska nepustí dál. Všichni přece víme, že ty Ruské jsou největší na světě a tak je možné nepustit je přes ten filtr dál. A ano, pokud mám možnost, tak si vybírám (telefon aby nebyl čínský, pití aby nebylo ruské). Chovám se podle svého přesvědčení. Pokud mám možnost. On na mě Rusák při mé spotřebě zas tolik stejně nevydělá. A mimochodem - doufám, a Putler pro to dělá všechno možné, že v dohledné době bude těch ruských elektronů mnohem míň. Zatraceně míň. Rád si ty menší, chytřejší neruské připlatím.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dr.know »

@Ulfehndar +1 za vas strizlivy pohled na vec a hledani odpovedi a odmítání papouskovani toho co rikaji všichni.
Necekal jsem, ze v diskuzích na rozpadu to bude vypadat jak na novinkach. Inu spletl jsem se.
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Tulák »

No morálka Rusáka je opravdu na výši:
https://twitter.com/GirkinGirkin/status ... 6087387139
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

vypadá, že by mohlo projít umožnit dobrovolníkům z CZ bojovat proti Rusům
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... i-40388669

osobně si myslím, že je to cesta do pekel. Vrhnou se tam i úchylové, jejichž cílem bude zabít nějakého Ivana, jedno koho, hlavně si střelit.

Nikdy bych nevěřil, že budu svědkem takové eskalační spirály. Bohužel za mě západní civilizace poslední leta více řeší dojmy a pocity, takže asi nelze čekat tlak na nějakou racionální dohodu.

Asi vytáhnu masky ze skladu...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ulfhednar »

Tulak:
"Polud je to možné, tak si vybírám"=pokud je to pohodlne a nic mě to nestojí.
Ano, čekal jsem pokrytce, co káže o morálce, ale reálně se pohodlíčka nevzdá. Putler na vás vydělá málo, hezká výmluva. Ale vydělá na vás každý měsíc a na další půlmiliardě lidi také.

Já válčím s Ruskem jako vy. Přestal jsem si kupovat ruské Bordeaux. A ruský Darjeelng.
A taky ruskou zmrzlinu z Opočna. A poženu to klidně dál, možná si nedám ani ruské vejce.
Óðinn á yðr alla
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Argonaut »

Proč bojovat proti Rusku nekupováním ruského zboží. Není lepší z Ukrajiny udělat funkční stát a odebírat ukrajinské produkty?

Tak hybaj hledat, co máte z Ukrajiny, kromě gasterbaiterů... A pokud nic, tak co uděláte proto, abyste něco Ukrajinského měli?

Přesně na tomhle totiž Ukrajinci dojedou, at už jim zůstane jakákoli část území. Raket a nábojů se nenají a EU a třetí svět odebere tak to obilí. Takže chcete (my jako západ) udělat z dříve průmyslové země agrární? protože nic jiného od nich nikdo nevezme... A jak z toho postavíte úspěšný stát, který bude mít v produktech větší přidanou hodnotu?
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od tajfun »

Argonaut píše: 28.02.2022 15:14 Asi vytáhnu masky ze skladu...
já už mám teda masku, NBC filtr a protichemickej oblek v plné pohotovosti
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Tulák »

Ulfhednar: Tak jasně, není to taková zábava jako bránit zemi před vlnami uprchlíků, ale každý má svoji zábavu.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

@Ulfhednar: Doufám, že se mně zeptáte, proč jsem nebyl tak aktivní v odboji během protektorátu? :lol: Dejte si prášek.

Zkuste se nad tím zamyslet a podívejte se na datum registrace tohoto účtu zde na platformě. Ten můj předchozí post je rok starý, pokud neumíte číst. Pěkný den.
Tulák píše: 28.02.2022 14:19 Devlop: A co je na tom špatného? Jsme ve válce s Ruskem (nejmíň od Vrbětic) a konečně si to lidé uvědomují. Já rozhodně nebudu nepříteli České republiky pomáhat nákupem jeho produktů.
Pozor, někteří mistní politologové s Vámi nebudou souhlasit. Jelikož oni si tak ještě nevšimli.

@Argonaut: s PHM je to težší. Ale třeba u kosmetiky si můžete vybrat, jestli budete používat ruskou, německou či francozskou značku.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od colek »

To.Agronaut-Ukrajina dojede hlavně na to, až bude muset splatit tu pomoc.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Quido píše: 28.02.2022 15:36
Tulák píše: 28.02.2022 14:19 Devlop: A co je na tom špatného? Jsme ve válce s Ruskem (nejmíň od Vrbětic) a konečně si to lidé uvědomují. Já rozhodně nebudu nepříteli České republiky pomáhat nákupem jeho produktů.
Pozor, někteří mistní politologové s Vámi nebudou souhlasit. Jelikož oni si tak ještě nevšimli.
Tak to pozor, například já osobně jsem ve válce s Ruskem už od ricinové kauzy. :rofl
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Argonaut píše: 28.02.2022 15:14 vypadá, že by mohlo projít umožnit dobrovolníkům z CZ bojovat proti Rusům
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... i-40388669
Nejen vypadá, ono to bylo tak i předtím. Ten institut není nic nového. Partikulární přidělení výjimky ano ("Včera Pepa s Frantou požádali a ještě nemohli; dneska Pepa může, protože vyjímku dostal, ale Franta nikoli, protože ji nedostal)
Quido píše: 25.02.2022 14:47
Sarkafarka.Loupeznik píše: 25.02.2022 14:33
devlop píše: 25.02.2022 14:23 https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... u-40388373

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval obyvatele evropských zemí s bojovými zkušenostmi, aby se aktivně zapojili do obrany Ukrajiny a Evropy, píše v pátek ukrajinská agentura Unian

není tohle náhodou trestné? Bojovat v cizí armádě? paragraf 321 trestního zákoníku
To by se na naše občany vztahovalo pokud by se stali součástí ozbrojených sil Ukrajiny. Pokud tam budou působit jako partyzánské dobrovolnické oddíly, tak nikoli. Může se pak na ně snažit někdo naroubovat asi jen terorismus, což je ale v případě boje s cizím vojskem v nevyhlášené válce asi absurdní předpoklad.
Prezident může udělit vyjímku. Pokud se tedy tehdá např.Franta sebral a jel si zastřílet na Donbas, byl souzen v nepřítomnosti za terorismus.
Pokud se dneska jiný Franta domluví a oficiálně požádá, může mu být udělena vyjímka jet si v uvozovkách na ten stejný Donbas zastřílet za předpokladu, že bude střílet na opačnou stranu.

Aneb když dva dělají totéž, není to totéž. A ten morální / politický rozměr je něco, co zde často vidím, že zůstává nepochopeno a je titulováno doublethinkem a doublespeakem.

Kupodivu lidi chápou, že když si dva boxeři dají do řepy v ringu, tak je to ok, ale když se stejní dva borci poperou v hospodě, je to tč.
@Nicotinick: Zrovna Vám to moc neveřím. Jak se to prosím projevuje?
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Tulák »

Doplnění k tomuto videu: https://twitter.com/UAWeapons/status/14 ... 2761127943
Podle všeho se jedná o část 4. gardové tankové divize - jedné z nejelitnějších jednotek armády impéria, někde poblíž města Sumy. Hezky se na to dívá.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Výcvik pro Ukrajinu:

Zdroj: Střelnice Brno CS Solutions, Facebook, 28.2.2022, 10:21

🇺🇦 🇨🇿 POMOZTE S VÝCVIKEM PRO UKRAJINU 🇺🇦 🇨🇿
➡️ Situace posledních dní nás nenechává klidnými. I my se chceme zapojit do pomoci. Rozhodli jsme se tedy nabídnout to, co nám jde nejlépe – střelecký výcvik.
➡️ Řada ukrajinských občanů se teď z Česka vrací zpět pomáhat bránit svoji zem. Někteří prošli vojenským výcvikem – jiní nikdy nedrželi zbraň v ruce. Teď ale musí. Nabízíme jim proto výcvik – od úplných základů až po pokročilé taktické a střelecké techniky.
➡️ Zajistíme vše potřebné, od vás ale potřebujeme pomoc – finanční nebo materiální 🙏 Veškeré peníze ze sbírky půjdou na spotřebované střelivo při výcviku – ostatní náklady platíme my.
Aktuálně také poptáváme náboje 7,62 × 39. I ty můžete darovat, použijeme je striktně pro výcvik.
💪 I pár hodin efektivního výcviku pro ně v boji může zásadně změnit situaci.
❓ Odpovědi na nejčastější otázky si můžete přečíst na webu zde: https://www.strelnice-brno.cz/vycvik-pro-ukrainu nebo nás kontaktovat.
🇺🇦 🇨🇿 Pokud vám naše snažení dává smysl, prosíme, sdílejte příspěvek!

ℹ️ V případě, že nevyužijeme všechny darované peníze na výcvik, zašleme je na ukrajinskou ambasádu, která vyhlásila sbírku pro nákup obraného materiálu.

Obrázek
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od danny1691 »

Jak to tak čtu, každý konvoj co je rozbit,, opuštěné vozidlo patří VDV, elitním jednotkám. Pak zase že tam ženou brance. Není ta rétorika divná?

Z hlediska rozpadu je tohle perfektní psychologická studie.
To by byl pěkný mazec v jednom bunkru
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ivana »

Tulák píše: 28.02.2022 16:19 Doplnění k tomuto videu: https://twitter.com/UAWeapons/status/14 ... 2761127943
Podle všeho se jedná o část 4. gardové tankové divize - jedné z nejelitnějších jednotek armády impéria, někde poblíž města Sumy. Hezky se na to dívá.
Vojáci, kteří si mysleli, že jdou na cvičení a nikdo jim neřekl, že budou střílet do lidí, musí mít neuvěřitelně vysokou bojovou morálku.
Tulák
Příspěvky: 75
Registrován: 19.03.2021 9:06
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Tulák »

Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Tvl to si zase někdo dělá PR a veze se na vlně :roll:

Já několik Ukrajinců znám a nedal bych jim do ruky ani špuntovku, natož taktický výcvik.

Nevím jak jinde, ale u nás v MS kraji nemají moc dobrou pověst.....
You cannot kill me as I am already dead!
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Bakly1 »

Ukrajina má podle čt24 propouštět vězně, kteří mají vojenský výcvik a jsou ochotní bojovat proti rusovi
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

Jak pomoct situaci deeskalovat a přispět míru?

Najděte na google maps ruské podniky a napište do jejich recenzí, že už padlo 5000 ruských krajanů.
Odpovědět