Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Předem se omlouvám za OT k těm zdrojům:

- Málokterý zdroj není hodnotově podbarven. Některé jsou více, některé méně.

- I totální žumpa všech zdrojů může tvrdit něco, co je pravda. Pokud např. Baron Prášil prohlásí, že země je kulatá a ráno vždy vyjde [z našeho pohledu (na východě)] slunce, neznamená to, že Baron Prášil opět lže.

- Je normální, že jeden matematik či ekonom tvrdí něco jiného, než druhý. Pokud pomineme hodnotovou rovinu např. u těch ekonomů, tak u matematiků se můžeme dostat k tomu, že každý zvolil jiný model. Např.: A) klesá nám R = Sice to ještě bude chvíli zlé, jsme na dobré cestě. Versus B) Nemocnice nestíhají a vlivem setrvačnosti stále hrozí jejich přeplnění = jsme na cestě ke katastrofě.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Matematika Fursta zajímá, co říkají data a je mu jedno, co hlásá oficiální propaganda. Matematik Levinský je trochu jiný případ.

Mě zaujal tento odstavec (v závorce moje doplňky):
V doporučení (CDC) ale nejsou vůbec žádné epidemiologické argumenty (pro očkování dětí). Pro mě osobně by bylo morálně zvrácené chtít po dětech, aby se očkovaly proto, aby se dospělí nenakazili. Všechny argumenty obsažené v tomto textu jsou ale individuální. Pro každé dítě má takové očkování podstatně vyšší benefity, než jaké to má náklady. Až na naprosté výjimky je většina vedlejších příznaků na očkování vlastně identická s vedlejšími příznaky nemoci samotné. Největší problémy jsou záněty. Očkování vytvoří zánět a ten se může dostat někam jinam do těla. Když se dostane do srdce, vzniká myokarditida. Jenom se to stává s opravdu velmi nízkou pravděpodobností. A u této vakcíny je ta pravděpodobnost tak nízká, že po proočkování 3 milionů dětí ve Spojených státech není ani jedno pozorování myokarditidy.

To tučně zvýrazněné si podle mě odporuje, myokarditida určitě není jediné, co může nastat, tiše ignoruje že těžce onemocnět na Covid je u dětí málo pravděpodobné, zatímco plošně naočkovat všechny je něco jako plošně onemocnět všechny, takže fakt nechápu, jak matematik mohl napsat:
Benefity očkování pro děti jsou mnohem vyšší než rizika., když benefity jsou pro děti naprosto minimální a rizika nejsou známá natolik přesně, aby se dala s těmi minimálními benefity vůbec porovnávat.

Tam bude hodně klíčová tato věta:
Tedy pokud věříme institucím typu Evropská léková agentura a CDC. Obě instituce mají dost vysoké standardy a já o jejich práci nemám nejmenší pochybnosti.

Na Evropskou lékovou agenturu (ELA) nemám žádný názor - jsem neutrální. Ovšem autoři ze CDC byli přistiženi při otřesných manipulacích s daty opakovaně a nic se jim za to nestalo, což "vysokým standardem" může napsat pouze někdo, kdo o tom opravdu vůbec nic neví. Pokud ELA nekriticky přebírá jakákoliv data z USA (od CDC nebo FDA), tak to není dobré.

Výstižně kvalitu práce CDC popsal právě matematik Fürst v článku "Lysenkova cena pro CDC".
https://smis-lab.cz/2021/11/05/lysenkova-cena-pro-cdc/
Kdo chce vidět další přehlídku manipulací s daty, ať si najde texty ohledně zbraní a kriminality pana Kellermana ze CDC.

Matematik Levinský je sebevědomý a má v tom zcela jasno, protože neví co všechno neví. Takoví lidé jsou nebezpeční.
Matematik Fürst klade nepříjemné otázky, protože si nahlas všímá co všechno se ještě neví, takoví lidé jsou neoblíbení.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

> klade nepříjemné otázky

A pritom spravne polozene otazky je to co nas (jako spolecnost) nuti hledat odpovedi a posouva nas dal.
Ano, je to obcas neprijemne a urcite to neni ta lehci cesta.


Trosku bokem - pokud se opravdu nemuzeme spolehnout na vedecke studie a znamena to odklon od Evidence Based Medicine, tak se mame na co tesit. Drzte si klobouky, pojedeme z kopce!


viz treba: https://www.dzurnal.cz/index.php/2021/1 ... otherwise/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Mimochodem. Reprodukční číslo je po hodně dlouhé době (nedokážu dohledat kdy naposled) pod jedničkou, 0,97. Naposled se přiblížilo 23. září, kdy bylo rovno jedné.
https://www.covdata.cz/cesko.php#R
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

No hezké...jen by ale pozitivita z testovaní nemusela být v sedmidenním průměru 36,3 % ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

BiSon píše: 01.12.2021 16:25 Trosku bokem - pokud se opravdu nemuzeme spolehnout na vedecke studie a znamena to odklon od Evidence Based Medicine, tak se mame na co tesit. Drzte si klobouky, pojedeme z kopce!

viz treba: https://www.dzurnal.cz/index.php/2021/1 ... otherwise/
Ano, jedeme z kopce. BMJ příjemně překvapil schopností sebereflexe. Že je až tolik studií zcela podvodných jsem nečekal a ani mě to jako možnost nenapadlo.
Já jsem se pouze potýkal s tím, že mnohé studie jsou nekvalitní nebo že závěry neodpovádají zveřejněným datům. Nechápal jsem, jak z takto zpackaných studií ještě někdo může dělat metastudie a něco z toho vyvozovat.

Část řešení možná budou "open data", kde by skutečně byla dána detailní data k dispozici všem a ať se v nich hrabe kdo chce. Zfalšovat data dostatečně kvalitně nebude úplně jednoduché.
Ten jejich checklist není špatný nápad, ale některé hříchy tam chybí. Ještě lepší by byly "návrhové vzory" - tedy standardizované šablony ukazující jak běžné typy studií navrhnout, připravit, realizovat a vyhodnotit. To by pomohlo jak autorům, tak recenzentům, protože mnoho studií vypadá, jako by znovu vynalézali kolo.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Máme nejvíc nakažených dětí z celé EU
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... eti-182387
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Dneska dalsi mrtvy z okruhu mych znamych. Uz nevim, jestli 13. nebo 14., zacina mi to splyvat. Majitel male samoobsluhy, 61 let, neockovan. Rikal, ze za ty skoro 2 roky uz si imunitu vybudoval...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

To Ivanka: Ja se vubec nedivim. Protiepidemicky postup vypracoval nejaky simpanz pomoci nahodneho tahání papirku z koše.

Ockovani bez priznaku se klidně netestuji i když jsou v primem kontaktu s pozitivnimi. Pozitivního ockovaneho bez priznaku pošle lekar do prace (pozitivni byl sice jen 2x AG, ale protože je ockovany, tak na PCR prece nemusi - Hlava XXII) , vytery na PCR odberech jsou také jak ruska ruleta co do kvality personalu (osobní zkušenost), dodržování noseni respiratoru ve verejnych budovach, obchodech ci MHD také uz nikdo neřeší, etc.

Kdybych chtel nemoc sirit a predstirat, že neco delam, delal bych to úplně stejně jako současná vlada.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

proforma píše: 01.12.2021 20:34 Dneska dalsi mrtvy z okruhu mych znamych. Uz nevim, jestli 13. nebo 14., zacina mi to splyvat. Majitel male samoobsluhy, 61 let, neockovan. Rikal, ze za ty skoro 2 roky uz si imunitu vybudoval...
Bohužel to je jen malý začátek. Data o omicronu jsou naprosto hrozivá.
Na Twitteru rozebral data od jihoafrické vlády Jiří Hudeček
[/url]https://twitter.com/HuJirui/status/1465683313914482693[/url]
https://twitter.com/HuJirui/status/1465671703502237700
[/url]https://twitter.com/Jirka0011/status/14 ... 2420466691[/url]

Úmrtí podle věku v Jihoafrické republice: celkový počet ukazují sloupce, počet na omikron ukazují vepsaná čísla: https://twitter.com/radosax/status/1465674739322662916

Zpracoval jsem z toho tento graf, můžete volně šířit:
https://postlmg.cc/0rBvmFXd

Čili: dřív tvořili v JAR mladší dvaceti let 1% zemřelých a 4% hospitalizovaných, nyní 19% zemřelých a 21% hospitalizovaných. Ale my si vklidu žijeme, hranice otevřené, nedopustíme další lockdown, školy se nesmí nikdy zavřít (ani ty, na kterých se šíří nákaza).

A tak nám omikron zabije třeba 500 dětí, nikdo za to nebude mít žádnou odpovědnost (hlavně že za zvrknutý kotník popotahují tělocvikáře, ale nikdo není popotahován, když nechá otevřenou školu, kde se šíří smrtící nákaza), že se děti ve škole zbytečně nakazí umřou. Pokud pomineme úmrtí dětí v nejranějším věku (vrozené vady), tak umírá ročně cca 80 lidí. A najednou kvůli vypatlanosti elit i veřejnosti se možná 500 dětí ročně udusí zaživa.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Maximus:
Já se taky nedivím.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... est-181351

Kdybych chtěla předstírat, že že mi na něčem záleží a ve skutečnosti by mi to bylo poměrně fuk, také bych to dělala úplně stejně jako současná vláda. Samozřejmě s Márou Prchalem.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Maximus píše: 01.12.2021 21:10 To Ivanka: Ja se vubec nedivim. Protiepidemicky postup vypracoval nejaky simpanz pomoci nahodneho tahání papirku z koše.

Ockovani bez priznaku se klidně netestuji i když jsou v primem kontaktu s pozitivnimi. Pozitivního ockovaneho bez priznaku pošle lekar do prace (pozitivni byl sice jen 2x AG, ale protože je ockovany, tak na PCR prece nemusi - Hlava XXII) , vytery na PCR odberech jsou také jak ruska ruleta co do kvality personalu (osobní zkušenost), dodržování noseni respiratoru ve verejnych budovach, obchodech ci MHD také uz nikdo neřeší, etc.

Kdybych chtel nemoc sirit a predstirat, že neco delam, delal bych to úplně stejně jako současná vlada.
Přesně tak. Neočkovaný po kontaktu s nakaženým nemá právo ani vědět, že byl v kontaktu s nakaženým, a může jít do domova důchodců nevědomky zabíjet.

Když se nákaza šíří po škole, škola se nezavře, naschvál nutí rodiče posílat děti do školy, kde je nákaza. To samé v zaměstnání, naprosto se ignoruje šíření. U mámy v práci (státní organizace) bylo postupně mnoho nakažených, přesto nikdy nešel nikdo kromě zrovna nakaženého do karantény. Nakažení to zatajili a hygiena neměla tu odpovědnost automaticky prostě kolegy nakaženého poslat do karantény. V Malajsii je takové jednání trestáno vězením. tady stát nechává Covid zcela volně šířit a sem tam něco udělá, aby se neřeklo (zavření vánočních trhů).
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Jejikoz jsem dnes velice skepticky naladen, tak si dovolim prezentovat jeden muj stale intenzivnější pocit dany tim, že jsem epidemiologii jako obor sice davno, ale vystudoval.

Uz počáteční rozhodnuti vetsiny vlad považovat ockovance jako bezinfekcni a netestovat je bylo z hlediska už tehdy zrejmych a dostupnych faktů jasnou chybou a nechce se mi věřit, že univerzitni profesoři pohybujici se v oblasti epidemiologie si toto neuvedomovali uz tenkrát.

Že pro základní neznalost epidemiologicke surveillance blabolí o protiepidemickych opatrenich a očkování procíťěně kdejaky biochemik, zubař, herec ci firemní psycholog se nedivim, ale u tech epidemiologu - akademiku je to na povazenou.

Jako by byl záměr sice naoko s tou nemoci bojovat, ale v realu ji udrzovat v populaci natolik, aby to vyvolalo potrebu masivniho očkování docasne schvalenymi vakcinami, pokud možno opakovaně a vsech, včetně malych deti a tehotnych žen.

V dětinský optimismus až naivitu se mi u nekterych dlouholetych odborníků nechce věřit.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Mě by čistě ze zvědavosti zajímalo, kolik lidí si v této zemi uvědomuje, že vláda několikrát přesně v tom okamžiku, kdy měla začít brzdit anebo ještě více brzdit, udělala pravý opak - dupla na plyn a rozvolnila.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Bohuzel si myslim, ze moc malo na to, aby prisla zmena odspodu. Prumerny pepik planuje v horizontu vecerniho lahvace, maximalne vikendovyho mejdanu. Covid a věci kolem nej jsou jen otravne vstupy v novinach, ktere zdrzuji od zabavy. A jestli bude povinna vakcinace 3x do roka jim je jedno, hlavne ze nebude ten lockdown a budou moct jet mejdanovat.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Naposledy upravil(a) Ivana dne 01.12.2021 23:31, celkem upraveno 1 x.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

a Ivano kdy to doslo tobe ? viz :

Mě by čistě ze zvědavosti zajímalo, kolik lidí si v této zemi uvědomuje, že vláda několikrát přesně v tom okamžiku, kdy měla začít brzdit anebo ještě více brzdit, udělala pravý opak - dupla na plyn a rozvolnila.

a napadlo te ze to asi neni uplne nahodou ? Protoze podezirat je muze z lesceho ale blbci to nejsou :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Souhlas ze cilem neni brzdit, ale naockovat. Aktualni pandemicke rizeni pouze vyrabi poptavku po povinne vakcinaci. Az zmizi tridni nepritel neockovani, budou za noveho nepritele prohlaseni ti s pouze zakladni davkou a deti.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od xgordon »

Maximus píše: 01.12.2021 21:45 V dětinský optimismus až naivitu se mi u nekterych dlouholetych odborníků nechce věřit.
Problem by som videl v tom z coho ziju akademici - granty, projekty. Ak pojdu proti systemu, stanu sa trnom v oku manazmentu univerzity, na ministerstve, lebo kazia meno, podkopavaju politicke rozhodnutia...

Preto aby si zachovali prijem, kancelarske miesto na katedre, projekty a granty, radsej budu cusat. Videl som na jednej nasej univerzite ako sa riesi docentura a rozne projekty. Tam je to tiez prehnite univerzitnou/akademickou politikou, lobovanim a podobnou zumpou. Akademicka sfera je svoj svet ale je to tiez boj o svoje miesto na slnku.

No a potom su tam aj taki co by za 5 korun vlastnu mater predali. Ale to uz je iny pribeh.
Odpovědět