Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jsi optimistka. Vždyť už teď jedeme znovu do kola.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4373
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 17.11.2021 6:04 Tak za vcerejsek mame 22,5 tisice nakazenych. Novy rekord dne...
Ano, a aktivních s Covidem máme taky rekordní počet, nějakých 165 000.

Přesto - a to je nejen zajímavé, ale i dobré - je momentální stav hospitalizovaných pouze na cca 50% stavu maxima z minulého roku. U těžkých průběhů je to dokonce pouze 30% a mrtvých je pouze 25% oproti loňsku...

Promoření? Vakcinace? Něco na to jistě vliv má... Uvidíme, jak se to ještě vyvine...
Naposledy upravil(a) bivoj dne 17.11.2021 8:24, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Bivoji, promoreni i ockovani jiste vliv ma, ale nesmime zapominat ani na fakt, ze zimni/jarni vlna nemela tak strmy narust jako ted (v podstate kazdy den +50 % oproti stejnemu dni predchozi tyden), takze ty spitaly budou stejne plne za 2-3 tydny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Patrol píše: 17.11.2021 1:09 …se pustil do chystání dřeva na topení. Kotelna už je plná ke stropu, venku řežu a štípu od rána do večera…
Měl jsem to podobně :clap , jen večer jsem si k tomu dal 4 pivka. :yes :beer

Myslím, ze jediný smysluplný recept ma Prof. Beran. Řešit jen chronicky nemocné a lidi nad 60 let. Ostatním dat pokoj.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Také jsem na jaře řešil covid děláním dřeva. V izolaci na chalupě, konec zimy a skoro prázdná kůlna. Tak pěkně procházet cestu pro auto s dřevem, přeložit, naštípat. Díra v ledu v rybníku a rum, a ráno zdravý mraveneček zase skáče z postele
Óðinn á yðr alla
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

proforma píše: 17.11.2021 6:04 Tak za vcerejsek mame 22,5 tisice nakazenych. Novy rekord dne.

Pri tom, jak hygieny nestihaj trasovat a laborky laborovat, je to dost desivy cislo. Myslim, ze real bude nekde 2x tolik. Coz v sobe ale zaroven obsahuje jednu malou nadeji - je nas jen 10 mil., pri tomhle tempu se to brzy (do mesice?) musi zlomit, protoze proste nebude kde brat novy pacose...
Pokud si ta mrcha nebude chtít dát druhé/ třetí/ x té kolo na tom samém člověku.
Ze svého okolí slyším o případech, kdy to lidi měli v zimě/ na jaře a teď jedou druhé kolo.

Edit: pokud se tak bude dít ve větším měřítku, může to způsobit ekonomické problémy a navíc je otázkou co to udělá s lidmi, kteří koronáče budou mít opakovaně.
Takové to "vaření v pomalém hrnci".

Trocha konspirace: depopulaci nemusí způsobit jen virus superzabiják, ale i ten, který svého hostitele udolá opakovanými útoky a dokáže dostatečně rychle mutovat.
Přitom není ani tak důležité, jestli je virus přírodní, nebo ne. Důležité je co a jak udělá.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4373
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 17.11.2021 8:14 ...takze ty spitaly budou stejne plne za 2-3 tydny...
To bychom se za ty 2-3 týdny museli dostat v počtu aktivních (se současným poměrem nakažení vs hospitalizovaní) přes 300 000 případů... (Což o to, stát se to může...)

Ono totiž, oproti obecnému přesvědčení, že počet hospitalizovaných má nějaký výrazný skluz (v týdnech) oproti počtu aktuálně nakažených, to tak ve skutečnosti není.

Korelace hodnoty (počtu) hospitalizovaných v čase je oproti hodnotě (počtu) indikovaných aktivních případů zpožděna naopak minimálně (cca 24 - 48 hod). Minulý peak aktivních případů (159573) byl 14.3.2021 - od té doby to už jen klesalo. Počet hospitalizovaných měl peak (9458) 15.3.2021 - od té doby to už jen klesalo. Křivka hospitalizovaných koreluje s křivkou nakažených (a s křivkou nových případů) se zpožděním max 1 - 2 dnů...

Viz:
active-cases-211117.png
hospitalization-211117.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

Patrol:
Asi jiný kraj, jiná vytíženost. U nás manželka v pátek před zavíračkou PCR test. V sobotu k večeru výsledek. V neděli ráno kontakt od hygieny. Odpoledne pak hygiena kontaktovala mě.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4373
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

MMCH, to, že je celková situace zatím celke dobrá (oproti tomu, čím nás krmí média) je právě to, že poměr hospitalizovaných vs aktivních je už od začátku této "čtvrté vlny" kolem 4 %, kdežto minule se to pohybovalo v dlouhodobém průměru kolem 8 % - 9 %...
hosp-vs-active-211117.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Při pohledu na ten graf je zajímavý, že neprobíhá nárůst % hospitalizovaných v souvislosti s rostoucí pozitivitou testů (vyšší skutečný počet nakažených) podobně jako k tomu došlo vloni na podzim.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Andy Glock »

Lidi jsou už dost promořený, proočkovaný, a proočko-promořený. Být pozitivní není problém. Být nemocný a skončit ve špitálu...to je problém.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Výběr z dnešního tisku:

Odborníky děsí vývoj pandemie: Jsme na palubě Titaniku, vládo jednej!
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... ado-jednej

Prymula předvídá 50 tisíc nakažených denně. Nikdo mě neposlouchá, říká
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prym ... omaci_maka

Covidová panika? Vojtěch a Svrčinová narychlo svolávají mimořádnou tiskovku
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covi ... vku-180681

Čekáme na tiskovku: Babiš oznámil, že ČR od pondělí čeká bavorský model. Vojtěch řekne detaily
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koro ... taily.html

Důležitý faktor. Nově objevená genová variace zvyšuje riziko úmrtí na covid-19
Zdroj: https://www.denik.cz/veda-a-technika/sa ... objev.html
https://www.denik.cz/veda-a-technika/sa ... objev.html
16_11 nakažení.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5392
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Jak se dnes v Praze na Staroměstské náměsti bojovalo s Covidem...:
Screenshot_2021-11-17-16-19-10_20211117163559219.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Rafael, ano, při 20 000tis+ nakažených za den vnímám tuto formu demonstrace jako skvělý způsob jak se zařadit do kategorie "covid jsem prodělal", ať už úspěšně a bez následků a zařadit se tak do skupiny "očkovaných", nebo In memoriam ;)
Screenshot_239.jpg
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Permonik: Tak dnes odpoledne volali z hygieny manželce kvůli trasování, takže od neděle odpoledne 4 dny. Paní zněla celkem rozumně a sympaticky, nicméně, kdybych si nezařídil volno, tak bych mohl Covida pěkně šířit v práci dodnes.
To je to co mi vadí, protože pochybuju, že si každej zodpovědně vezme dovolenou, když má podezření, že by mohl něco šířit. Posílit řady trasovačů by mělo být jednou z priorit.
Já jsem zatím fyzicky stále OK, dnes jsem zanesl seno řepu, jádro a sůl ke dvěma krmelcům, až ze mně lilo, jak jsem se škrábal do kopce s krosnou a pytlem sena. Jen odpoledne zase přišla bolest hlavy, tak možná že přece jenom mám nějakej ten lehkej průběh. Víc budu vědět po testech, na který jdu v pátek. Holka je už úplně bez příznaků, těžko se jí vysvětluje, že nás pořád může nakazit, když jí nic není.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Vladimir »

Ten istý problém je u nás v SR, pred rokom manželka jasné príznaky, stratila úplne čuch aj chuť, objednala sa hneď na PCR test (v tej dobe už bola doma, seklo ju v krížoch, vtedy nikoho nenapadlo že aj to môže byť príznak covidu). Ja som hneď volal doktorke, že chcem ostať doma že určite budem v karanténe keďže manželka má jasné príznaky. Samozrejme na žiadnu PN som nárok nemal, podľa vtedajších (a rovnako je to aj dnes) nariadení, som mal normálne chodiť do roboty, až kým nebude mať manželka potvrdený covid testom. Samozrejme som do práce nešiel, ostal som doma a čerpal náhradné voľno za nadčasy (dovolenku) dva dni, kým neprišiel manželke pozitívny výsledok a tak som mal nárok a dostal som pandemickú karanténnu PN.
V takom prípade chápem ľudí, ktorí nemajú nadčasy (dovolenku) nazvyš a chápavého šéfa, že jednoducho do tej práce idú - lebo musia.
Vladimír
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od RedneckBear »

Patrol píše: 17.11.2021 17:32 To je to co mi vadí, protože pochybuju, že si každej zodpovědně vezme dovolenou, když má podezření, že by mohl něco šířit.
Ale tak lidi fakt nemaji volna dost na to, aby mohli pri kazdem podezrelem kontaktu hned hlasit dovolenou. :roll:
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

P. S. Ono většina lidí má dávno dovolenou vybranou..
A když nedostane nemocenskou tak co pak..

Je to složitý..
Hlavně brzký uzdravení..
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Mám se tak jako už skoro každoročně ptát co zase za tím nárůstem kurňa stojí? Vždyť to je rok co rok stejné, akorát horší. Tento rok už měl být díky očkování pokoj a zdá se že to bude ještě horší rok než ten přechozí.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Za nárůstem stojí za prvé delta+, která má vyšší nakažlivost, za druhé drazí spoluobčané, kteří na to více či méně serou a za třetí neschopná vláda, která na to opět nebyla připravená a reaguje s velkým zpožděním.
Odpovědět