Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Radeq píše: 16.11.2021 10:45 Ono to s nároky na odškodnění je asi tak. Dejme tomu, že bude porod stát 10 000 Kč. A v jednom z tisíce případů dojde k problému a pacientka vysoudí 10 000 000. Neprokáže se sice pochybení, ale v občanském sporu. Může být, a postižené dítě to bude potřebovat. Ale znamená to, že cena porodu bude 20 000 Kč. Pokud se nemocnice bude krýt pojištěním, bude to tak asi 25 000.
Ale to je v pořádku a kdyby systém fungoval, tak by se zdravotní pojišťovny snažily dělat dozor nad pracovišti, se kterými mají smlouvy a kde hrozí vysoké riziko. Zkusi pojišťovně oznámit, že péče stojí za ho... . Dozvíš se, že je jim to úplně ukradené, protože je pouze zajímá zda je vše řádně vykázané; pokud se ti něco nezdá, tak si máš stěžovat na ČLK.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Švédsko vše jen doporučuje.. Proč samá povinnost.. Jde to i bez příkazů, nejsme děti, každý zodpovídá za sebe, každý jednání má své důsledky,

Věřím že i trh by si poradil, pokud bychom řekli, že kdo se nenaockuje tak kdyz dojdou místa tak na něj nevyzbyde..

Určitě by vznikly soukromí kliniky, který by se na to za patřičný poplatek ať formou pojistky navíc nebo jednorázové platby specializovali..
Chose
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2021 10:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Chose »

Tazi píše: 16.11.2021 11:28 Takže jsou dvě možnosti:
A) Vakcíny budou dobrovolné, lidi se na ně vykašlou, a částečně vymřeme, a částečně se ekonomicky vyčerpáme neustálým léčením nemocných.
B) vakcíny budou povinné a se zárukou, takže zachráníme naprostou většinu, ale ty žaloby a náhrady škod postižené menšiny nás ekonomicky zlikvidují.
Myslím, že takto se to nedá stavět. Za 2 roky po covidu ani nikdo neštěkne, jde jen o to, až dosáhne promořenost 99%. To, že by mělo být v 99% lidech vakcína, neznamená konec covidu, protože s vakcínou prostě umírat staří nebo nemocní stejně budou, jak ukazují statistiky. Tedy základ je promořenost, ne proočkovanost. Každý má právo volby, pravda začíná to vypadat že nemá....
Permonik
Příspěvky: 501
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

Je nějaký článek/dokument, dle kterého se dá říct, kdy nakažený covidem je už za vodou? Pokud má někdo skončit na jip, tak to má od začátku jako těžkou chřipku a kdo má i po víc jak týdnu lehký průběh, tak že to zvládne v pohodě? Nebo i po deseti dnech lehkého kašle a rýmy se to může zvrtnout (nemyslím výjimečné případy)? Tuším, že dřív jsem viděl jakýsi graf, kolik procent lidí je v jak vážném stádiu po jaké době, ale nevybavuji si nic o lehké na začátku, lehké až do konce nebo tak něco.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Dnes ráno z jednoho nosu, poctivě. Postupně zprava:
Testy.jpg
Chose
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2021 10:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Chose »

Jojo každý cca padesátý test je falešně pozitivní, stalo se mi to taky. Větší sranda je ale tohle, po prokázaném PCR kmen Delta, každý následný den test:
Přílohy
Cov.png
Cov.png (157.82 KiB) Zobrazeno 1778 x
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Vláda se chystá ostře přitvrdit proti neočkovaným
Návrh, který předložil ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za hnutí ANO), se části kolegů nezdál za současné epidemické situace dostatečně tvrdý.
Proto nerozhodli nic.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlad ... nym-180575
Chose
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2021 10:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Chose »

Jsou to amatéři :) i blbce napadne jak být pozitivní bez následků a mít půl roku klid.....
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Jak? Jako nějaká covid party navštívit?
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Chose
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2021 10:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Chose »

Molekulární test přece detekuje i fragmenty neživého viru, získat virus je dnes sranda, navíc existují tzv. control swaby, neboli testery, které obsahují genetický materiál viru pro účely testování samotných testů.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Já to nechápu (nemám znalosti). Mohl bys to prosím rozvést co a kde koupit?
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Chose
Příspěvky: 24
Registrován: 14.11.2021 10:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Chose »

Když si někdo přenese do nosu několik dní mrtvé viry od např. nemocného člena rodiny, jak asi dopadne test PCR?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

Teda ty jsi koumes :D . Na základce jsme prodávali vši, aby se mohl někdo ulejt ze školy.
Tak teď se bude prodávat mrtvej Covid :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Chápu diky. Ale já kolem sebe žádného covidem nemocného nemám. Což není odůvodnění proč to nejde, ale nechtěné hodnocení celkové situace. kdo hledá najde (časem).
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Vladimir »

Nuž neviem si predstaviť ako by to mohlo fungovať, keďže momentálne som doma v karanténe, manželka potvrdený covid aj s príznakmi. Ja som mal príznaky (bolesť hlavy, celková slabosť) len tri dni, akurát mi to tak vyšlo že som išiel na test v ten tretí deň príznakov (plus nijako som sa od manželky neizoloval, navyše keď som už aj mal príznaky nemalo to žiaden zmysel - hoci neurobil by som to tak či tak). Ešte pred testom som "vybozkal" manželku a šiel som na test.
Takže to zhrniem, doma v karanténe s pozitívnou manželkou od ktorej som sa nijak neizoloval, ja takisto príznaky (hoc len tri dni) a výsledok PCR testu: NEGATÍVNY
Vladimír
drigon
VIP
Příspěvky: 3014
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

To máš dobrý.
Během dneška jsem úplně ztratil čich (necítím ani voňavku nastříkanou přímo na nos) a asi tak ze 3/4 chuť. Hlavu mám jak střep.
Jsem zvědav, jak mi test ve čtvrtek dopadne.
I když si myslím, že je to jasné.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Dcery třídní a naše kamarádka ve svých 45 letech, po očkování, má podruhé covid. Očkovanec, prodělanec a má zatím horší průběh, než poprvé (ale ne hrozný, prostě chřipka).
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Moje dcera má od neděle potvrzenej Covid, jeden den horečka a další dny už máme problém jí udržet na samotce v posteli. Já s ní byl den před zjištěním celý odpoledne v autě bez roušky, nejsem očkovanej, ale zatím z možných příznaků jen bolest hlavy, na kterou zabral Ibalgin.
Únavu nedokážu určit, protože z obavy, že lehnu, jsem se pustil do chystání dřeva na topení. Kotelna už je plná ke stropu, venku řežu a štípu od rána do večera. Docela by mě zajímaloj jak bych dopadl při testování, ale zatím mě ani nevytrasovali, tak doma makám, dokud to jde. Do středy mám volno, ale pokud mě nevytrasujou, tak asi zaměstnavatel bude chtít, abych šel do práce. :tmi
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Nevinatko
Příspěvky: 45
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nevinatko »

No do prdele...Ja to odhadoval na 40 %...
"Myslím, že se dočkáme super varianty nebo vylepšené varianty delty, ale může to nějakou dobu trvat. Může trvat měsíce nebo dokonce rok, než se skutečně projeví. A myslím si, že šance je vysoká - více než 50 %," říká jeden z nejslavnějších světových virologů Ravindra Gupta z Cambridge.
I jeho vyjádření se nám podařilo získat k už desátému dílu pořadu Země v nouzi, který se bude vysílat ve čtvrtek ve 20.05 na ČT24. Hosty budou ti nejlepší experti v oboru, takže pokud chcete vědět, co od covidu ještě čekat, dívejete se!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Tak za vcerejsek mame 22,5 tisice nakazenych. Novy rekord dne.

Pri tom, jak hygieny nestihaj trasovat a laborky laborovat, je to dost desivy cislo. Myslim, ze real bude nekde 2x tolik. Coz v sobe ale zaroven obsahuje jednu malou nadeji - je nas jen 10 mil., pri tomhle tempu se to brzy (do mesice?) musi zlomit, protoze proste nebude kde brat novy pacose...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět