Volby 2021

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Koho budeš volit?

Anketa končí za 21.03.2021 15:30

Neschopné a zlodějské ANO
8
5%
ČSSD na cestě zapomnění
1
1%
ODS/koalici co peče s Piráty
18
12%
Trikolóru/koalici co skončí pod 5%
35
23%
Zloděje a vrahy KSČ
2
1%
Nové zloděje a vrahy Piráty
7
5%
SPD - Tomio O. bussiness plan
67
45%
Ostatní šmouly
11
7%
 
Celkem hlasů: 149
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Volby 2021

Příspěvek od proforma »

To neni fraze, to je zkusenost. Ja jim to v poslednich cca 5 volbach (celostatni, krajske, obecni) hazela pravidelne, maji porad stejne (malo). Proste nemaji potencial se odlepit od tech 2 %, k tomu by museli udelat nejakou zasadni zmenu (leadership, PR apod., program maji dobry). Uz mne proste nebavi podporovat hlasem pro ne podilove vsechny ostatni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4366
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Volby 2021

Příspěvek od bivoj »

cipis píše: 08.06.2021 17:25 ...Správně má být, mají málo, tak musíme přesvědčit ostatní, aby málo neměli.
Především to musí umět přesvědčit sama strana a její leadeři. Ale prostě to buďto neumí, nebo nechtějí.

Já to mám obdobně jako Proforma, Svobodné jsem volil od jejich vzniku, přesvědčoval kde se dalo, ale kde nic, tu nic. No, a při posledních volbách už to prostě šlo pro SPD, protože jiná volba nebyla a Svobodní nevypadali, že by chtěli nějak výrazně překopat a vylepšit prezentaci své strany a programu mezi lidmi...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

Asi tak, i kdybys ke Svobodným přitáhl třeba 50 lidí, když to vedou experti typu Petr Mach tak to prostě nemá cenu. Pohřbí to. To samé Trikolora se kterou znovuzrozený Svobodní kandidují, to je prostě vyhozenej hlas. Tři měsíce před volbama a nešlyšíš o nikom nic a strana se jim rozpadá pod rukama. A Svobodní sami o sobě v podstatě ani neexistují.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od pedro! »

Jsem si před pár lety řekl, že už nebudu volit nejmenší zlo, ale budu volit jen takové uskupení, které mi alespoň něco říká (a nebo nebudu volit vůbec). Tak jsem to hodil do euparlamentu Matějkovi bez ohledu na pravděpodobnost jeho (ne)úspěchu, protože Japonce jsem moc nechtěl a s Matějkou bezvýhradně souhlasím. Dokud budeme v eurosojuzu, bude náš parlament více méně jen implementátor rozkazů Nejsvětější komise evropské. Jak Matějka dopadl všichni víme. Nakonec jsem v duchu děkoval těm, kteří to hodili Japončikovi a nakroužkovali Davida a Blažko. Ani jeden z nich nezradil, i když vliv v sojuzu mají minimální.

Tak proto tentokrát asi dám Japončíkovce. David i Blažko jsou OK a snad se najdou podobné osobnosti
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Zapadlo »

Mexiko už odvolilo. Na fotkách dobrovolníci - civilisté.
mex (2).jpg
mex (1).jpg
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od zedik »

Nejsem si jistý, zda to dát zrovna sem.Kdyžtak prosím o přesun :

Evropská komise ve středu zažalovala Česko a Polsko u soudního dvora Evropské unie kvůli tomu, že nedovolují cizincům z EU vstupovat do politických stran. Podle unijní exekutivy tím obě země omezují jejich právo kandidovat v evropských volbách a ve volbách do zastupitelstev za stejných podmínek, jaké mají čeští a polští občané.

Chápu to dobře tak, že jsem přijede z Německa třeba 200 000 organizovaných turků a tady vstoupí do strany a zvolí si sami sebe ?
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Hohepa »

chápeš to dobře
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Volby 2021

Příspěvek od Tomáš »

Dnes jsem to četl a přijde mi to jako neuvěřitelná nehoráznost a zásah do svrchovanosti (jestli nám nějaká ještě zbyla?).
by mě zajímalo kde jsou ty demonstranti co myslí na dobro národa (chvilkaři apod)
Asi tohle jim neva
drigon
VIP
Příspěvky: 3005
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Volby 2021

Příspěvek od drigon »

To už nemá obdoby. Když si nechceme zvolit potentáty podle jejich představ, tak to zkouší zaonačit tak, aby je mohli zvolit za nás. Hnus fialovej, už vážně neví jakou boudu na nás ušít.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

Tohle přijmout jako zákon je klasická velezrada
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Volby 2021

Příspěvek od Rafael »

Drigon - no, holt bruselské Zombie se valí...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Pripičkin »

A domyslete to dal - slimacke obecni ci mestske zastupitelstvo zridi obecni policii - samozrejme zas ze slimaku. Legalne ozbrojenych...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Volby 2021

Příspěvek od Rafael »

Je to trochu zjednodušené, ale tak nějak ty volby vidím.
jak_funguje_demokracije_20210610014757547.jpg
jak_funguje_demokracije_20210610014757547.jpg (56.71 KiB) Zobrazeno 1749 x
Překlad snad není třeba, když není z čeho vybirat...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Audis »

Včera jsem koukal na jednání senátu o tisku č. 95 (odstup cyklistu). Stejné jako ve sněmovně. Žádná fakta data tabulky grafy. Jen dojmy pocity myslím si básně. Dolinek (poslanec předkladatel návrhu) lži fabulace hra na city manipulace. Kurňa platíme si senátory nebo vypravěče lidové poezie? To je otřesný.
I já jsem si byl schopen dohledat ve volnémčase (ročenka policie 2019), že došlo v roce 2019 k 4000 dopravních nehod střet za účasti cyklista (str 14), ve kterých v 2600 případech viník cyklista (str 15).

Včera schůze a rozprava přerušena, pokračování jednání dnes od 9 h. Lze živě koukat na jednání na webu senát.Cz.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
David4471
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2020 11:43
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od David4471 »

Pánové rozhodně to chce rozvazne se zamyslet a určit si jasna stanoviska. Šlachta je pořád ten co se politicky angažoval už jako policajt a nevíme kdo ho tak sponzoruje, v médiích z těch nové vzniklých stran byl taky nejvíce slyšet a přitom tu je více pronarodnich malých stran, ale i větších a v politice zkušenějších než nějaký Šlachta.

A druhá věc je, že Lubomír Volný není člen SPD už dlouho. Četl jsem zde opaky, do korona krize jsme o něm neslyšeli ani se nijak k ničemu nevyjdroval, tak aby mu taky tedka nešlo o to být další 4 roky ve sněmovně, protože má jednak šanci a korona je skvělá záminka jak přesvědčit lidi, že za ně bojuje. Ale kde byl do té doby?

A ještě se říkají takové drby, že za panem Volným stojí sponzoři z PENTY. Ale nemůžu posoudit.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

Za každého kandidáta či poslance si stoupne zájmová skupina, to je přirozené a v pořádku. Blbý je, když ten zájem není můj a stoupnou si na tu stranu i voliči. Prostě boj o ovce
Udělám co musím
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

Šlachtu někdo fest tlačí, dávájí mu každý měsíc v průzkumech +2%, přitom to jeho hnutí (opět další hnutí a ne strana..) existuje 63 dní.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Volby 2021

Příspěvek od Germanik1 »

Obávám se, že nemusí. Lidi mají politiků a novinářů tak plné zuby, že si to oni ani neumí představit. Začíná to být rizikové povolání. Nebude kam utéct
Udělám co musím
drigon
VIP
Příspěvky: 3005
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Volby 2021

Příspěvek od drigon »

Rafael píše: 10.06.2021 0:52 Drigon - no, holt bruselské Zombie se valí...
Dobrý nápad. Studny.
...
Šachta může mít dobré nápady. Ale aby to nebyla nastrčená figurka s cílem roztříštit a oslabit anti bruselskou opozici.
Takové to rozdělení na x malých stran a uskupení co se nikam nedostanou (nebo jen těsně ne) a tím "spálí" hlasy proti EU a Bruseli.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Volby 2021

Příspěvek od Paul »

Šlachta je ale eurohujer, do žádný proti-EU opozice nepatří.
Odpovědět