Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Mám potřebu se vrátit k jednomu staršímu příspěvku. Musím konstatovat, že Ulfhednar je tvor v mnoha ohledech jedinečný. Já jsem například nikdy v životě neviděla člověka, který má v datu narození jen jednu číslici.
viewtopic.php?p=240893#p240893
datum narození.jpg
datum narození.jpg (16.98 KiB) Zobrazeno 2767 x
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

Ulfhednar píše: 03.03.2021 17:06 Myslím, že COVID se šíří hlavně v provozech, domácnostech a také významně díky spokojeným, zcela bezpříznakovým, leč (velmi pravděpodobně) infekčním Ulfhednarům. Běžkaři a sáňkaři fakt asi nebudou ti, co zahlcují zdravotnictví. Nebo ti, co si chtějí koupit boty, nebo knížku.
Takže jo myslím, že COVID není nebezpečný svým působením na zdravý organismus, ale svoji nakažlivostí, která v kombinaci s tím že velká část populace není odolná (civilizační choroby+dobrá péče ve zdravotnictví, demografie) vede k zahlcení systému. Navíc umí dobře vyhmátnout nemoci, o kterých nakažení dosud často nevěděli že je mají.
ano a to je presne to, jsme zhejckani, myslime jen na sebe, zbytek zivocisnejch druhu muze vychcipat ale nam se nesmi nic stan no a najednou tu je horsi chripka a je tu panika jako prase protoze nedotknutelna rasa lidi ma malej problem, kez by bylo tolik paniky kvuli vymirajcim druhum ale to nikoho netrapi, za me jen dobre alespon se planete trochu ulevi od skodne
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

2Pefi: HOAX je možná silné slovo, ale má mnohem blíže realitě než slovo pandemie.

Těch tvých pár milionů je "jen" cca 0,04% populace. 0,2% ČR. Kdyby to bylo 10-20% neřeknu ani popel, ale naprosto zničit některé obory zadlužit se na desítky let dopředu a udělat si z naší země totalitní stát, jen aby neumřeli 2 lidi z 1000 mi přijde mimo.

Nicméně v tuto chvíli si velmi přeju, aby ti magoři ve vládě uzavřeli úplně vše, protože sytý hladovému nevěří a současný stav podporují jen psychopati, kteří svůj příjem mají. Je bohužel vtipné, že ho většinou podporují jen do té doby než příjem ztratí. A dokud nepadneme na dno tak se nic nezmění.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

V ostravě přituhuje, jako by nestačilo že v pondělí policie zastavila každého robotníka cestujícího do továrny, ještě jsou takoví profesionálové :

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/pol ... .seznam.cz

Ještě pár takových incidentů a mohli by si konečně zasloužit rizikový příplatek. A možná začnou řídnout jejich řady...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Chce to zjistit celou pointu příběhu, než jen vycházet z příběhu na novinkách.

Je to tam známé místo. Pravidelně tam chlastají skupinky lidí pivo a policajti tam jsou každou chvíli.
Takže si to schrneme. Matka tam chlastá se svojí 6 letou dcerou. Ač je to zakázané. Je tam ve skupince bez roušky ač je to zakázané. Když jí vyzvou aby si vzala roušku, tak neuposlechne. Když jí vyzvou aby se legitimovala, tak taky neuposlechne.

Její argument je, že roušku venku mít nemusí, ale občanku nedá, protože se bojí viru přenosem přes občanku ...

Co čekala, že se asi tak stane?

Takový lidi furt hejkají o svojí svobodě. Ale to že jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného (třeba někoho kdo jde okolo a nechce aby na něj taková existence funěla bacil) a taky tam, kde začínají platit nějaké zákony a omezení.

Doktoři se můžou přetrhnout, aby tam udrželi v chodu přeplněné nemocnice, ale podobné pizdy budou navšechno sr*t a tak vlastně napomáhat tomu, že se to furt tak nekontrolovatelně šíří.
Vsadím se, že je to jedna z těch co pak na emiminu brečí jak nevychází s dávkama na mimino, ale penízky na chlast a cíga vždy najde.
Teď ještě bude brečet, že nemá z přídavků litr na pokutu ve správku.

Chudák to dítě. Už jen to, že má matku takovou pi*du ho může znamenat to, že bude pokračovat úplně stejně.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 03.03.2021 18:01, celkem upraveno 4 x.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Myslíš madam, která je tak blbá, že s děckem chlastá alkohol a bez roušky tam, kde chodí policajti? Která se nechá 10 minut přemlouvat a nechápe, že odpor je zbytečný? Jen velmi nemoudrý člověk na sebe přitahuje nežádoucí pozornost tím, že vyčuhuje. Pokud ji zaklekli tři, tak jen proto, aby v menším počtu nebylo třeba důraznějších postupů.

Edit: byl jsem pomalejší...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Ivana píše: 03.03.2021 17:09 Mám potřebu se vrátit k jednomu staršímu příspěvku. Musím konstatovat, že Ulfhednar je tvor v mnoha ohledech jedinečný. Já jsem například nikdy v životě neviděla člověka, který má v datu narození jen jednu číslici.
viewtopic.php?p=240893#p240893

datum narození.jpg
Slečno Marplová, v odběrovém centru tak nějak nemají čas psát všechna písmena a číslice přesně na řádek aby ideová pracovnice byla spokojená. Všimněte si navic, že za rokem udělali tečku a políčko "negativní" zaškrtli nakřivo. Určitě z toho vyvodíte nějaký hlubokomyslný závěr. Zkuste ještě zapátrat ve vzorečku ubrusu a vazbě tkaniny, třeba tam najdete něco víc směroplatného.
Tímto děkujeme pátrání naší kriminální ústředny. :lol:
20210303_173948.jpg
Óðinn á yðr alla
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Ty nejsi guntroll, ale jenom troll. Chlastala s deckem pri sobe, odmitla se legitimovat, atd. proste primitivni zivocich ktery zel ma tzv. obcanska prava stejna jeko ti normalni. To meli stat a cist ji paragrafy ? To chceme takovou policii jako ve filmu Demoliton Man ? Jses normalni ? Ceho se to dovolavas ? Prvni budes rvat po policii kdyz se bude dit neco nevhodneho tobe !
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Angelus píše: 03.03.2021 17:19 2Pefi: HOAX je možná silné slovo, ale má mnohem blíže realitě než slovo pandemie.
Pandemie je definována jako epidemie velkého rozsahu zasahující celé kontinenty.
Definici pandemie to naplnilo už hodně dávno.
Angelus píše: 03.03.2021 17:19 Kdyby to bylo 10-20% neřeknu ani popel, ale naprosto zničit některé obory zadlužit se na desítky let dopředu a udělat si z naší země totalitní stát, jen aby neumřeli 2 lidi z 1000 mi přijde mimo.
Za rozvrat a zničení ekonomiky nemůže pandemie, ale extrémní nekompetence a korupce politiků naakumulovaná za posledních 20 let do podoby zbytnělého a nefunčního státu, který mohl posledních 20 let fungovat jen proto, že nebyl vůbec ničím ohrožován.
Angelus píše: 03.03.2021 17:19 Nicméně v tuto chvíli si velmi přeju, aby ti magoři ve vládě uzavřeli úplně vše, protože sytý hladovému nevěří a současný stav podporují jen psychopati, kteří svůj příjem mají. Je bohužel vtipné, že ho většinou podporují jen do té doby než příjem ztratí. A dokud nepadneme na dno tak se nic nezmění.
Chcípla mi koza, tak ať sousedovi taky chcípne? :hand
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Hele, pamatujete na dobre clanky o Covidu, ockovani s tabulkama, analyzami atd.na technetu? Tak uz nebudou, nevlastnikovi novin se nehodi a autora vypakovala pryc ze dne na den https://mobile.twitter.com/kasikp/statu ... 3556761600
Zajimave je, ze loni byl odejit sefredaktor, za kriticke tweety apod. Zda se, ze ostatni mlceli a pak na ne stejne doslo. Zakladali to, ma to vetsi ctenost nez jine sekce, kdyby drzeli pospolu...

A situace u nas, nemocnice v kraji neprijimaji, testy na povinne testovami se skoro nedaji sehnat, kdybych nemel uz minuly mesic objednane pravidelne testovami, tak nam ted hrozi pokuta do pul milionu...
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Kotatko píše: 03.03.2021 18:22 Ty nejsi guntroll, ale jenom troll. Chlastala s deckem pri sobe, odmitla se legitimovat, atd. proste primitivni zivocich ktery zel ma tzv. obcanska prava stejna jeko ti normalni. To meli stat a cist ji paragrafy ? To chceme takovou policii jako ve filmu Demoliton Man ? Jses normalni ? Ceho se to dovolavas ? Prvni budes rvat po policii kdyz se bude dit neco nevhodneho tobe !
Tak šlo o to ji dát flastr, eventuelně poslat do správního ne? Kdyby ji odvedli ztotožnit na stanici, případně záchytka + sociálka (pokud teda byla opilá) pak neřeknu ani popel. Takhle si akorát budují jméno. Když je pošle do řiti cigoš nebo smažka tak to nechají být a to je co lidi sere. Takhle si akorát budují kvalitní image.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Hele, pokud jí chceš dát flastr, musíš znát její totožnost, kterou ale tahle dutá tykev odmítala prokázat. Proto byla předvedena k prokázání totožnosti. Navíc odmítla udělat cokoliv, co se po ní chtělo. Oni ji nezaklekli za trest, oni ji zaklekli proto, aby ji donutili setrvat na místě, než dojede auto, do kterého ji naloží, aby ji k tomu prokázání totožnosti mohli odvézt. 99,99% vzdorujících "hrdinů", kladoucích pasivní nebo aktivní odpor, vyměkne a začne na služebně spolupracovat. Bohužel až v době, kdy si svým ignorantvím už řádně nadělali do vlastního hnízda. Pak toho litují, protože si si uvědomí, že vytáhnout občanku mohli už před tím, čímž by si ušetřili válení po zemi a dalších x přestupků a prostocviků. Madam to tak chtěla. Kdyby ne, ukázala by občanku a k té šarádě by nedošlo. Tvůj výlev o tom, koho nechají být, je úplně mimo. To je typycké argumentování typu "Ale ostatní necháte být, a mě buzerujete..., Ale jiní zabíjejí a ty nechytáte, já jen kradu...."Jméno si vybudovala madam, která se chovala iracionálně. Chlastat s děckem bez roušky u "krmítka", kam chodí policajti a ještě odmítat výzvy k prokázáni totožnosti a nespolupracovat, to si fakt doslova o to všecko řekla.... Kdyby ukázala občanku, bylo by to o pokutě a 5 minutách setrvání na místě.... Kdo chce kam, ch.j s nim, jak se říká na Ostravsku..
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

Trochu asertivně pane kolego :)
Kdyby troll musel s podobným materiálem obden pracovat, tak by takovéhle kokotiny samozřejmě nevyplodil.
Zatím posledního zfetovance jsem musel řešit v rámci domácího násilí minulou sobotu, krize-nekrize.
Trolla doma u klávesnice naše pouliční realita samozřejmě míjí.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Troll je uz par desitek let "od fochu" takze zna i neklavesnicovou realitu.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Spíš by mne zajímala oznámení na OSPOD a později odebrání dítěte, pokud se podobné excesy budou opakovat. I my máme svůj Barnevernet
Udělám co musím
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Hele borci, poučte mne z policejní taktiky.
Není to moc, 8 policajtů v akci za účelem předvedení jedné ženy s děckem kvůli přestupku? ... byla sama, tedy nepodporovaná 20-ti člennou familií indo-indo-evropského původu.
... jako chápu, že pacifikace delikventa tak, aby se mu nic nestalo, je těžší práce, než pacifikace, kdy se mu může něco stát, ale i tak se mi to jeví jako mrhání cennými zdroji.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nepřipravený zákrok proti ženě s dítětem je nepříjemný sám o sobě. Taktika na místě se řeší ve zlomku vteřiny a záleží na zkušenosti velitele nebo vedoucí osobnosti zákroku. Takhle od stolu se to velice těžko vylepšuje. Možná špatně vybrali leitmotiv zákroku, tedy roušku. Možná měl být cíl chránit dítě před opilou matkou. Potom by matka byla v defenzivě. Ale bylo to bez úderu, bez užití donucovacich nástrojů, myslím že dobrý průměr. Předpokládám, že ve finále v prestupkovem řízení ta rouška sama o sobě bude druhotná.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Navíc, pokud byli u krmítka, tak předvídavý člověk bere v potaz možnost, že se jí nějaký/cí kamarád/di z mokré čtvrti může/mohou pokusit pomoct, že na místo může dojít přibuzenstvo - a jak na potvoru lidé typu té ženské mají příbuzenstvo početnější. A co se týká použití síly - k překonání odporu potřebuješ vykonat určité kvantum práce X. Čím méně jedinců tu práci koná, tím ji musí konat rychleji, nebo účiněji, pokud to mají stihnout za stejný čas. To X musíš tedy podělit počtem, pokud to chceš za stejný čas. Vyjde ti, že méně lidí musí konat rychleji. Nikdo nechce trávit při zákroku v takové lokalitě dlouhý čas - riskuje posily na té špatné straně. Pokud konáš rychleji, musíš při menším počtu konajících konat účiněji, což může znamenat užití účinějších technik. A to právě ti chlapi evidentně nechtěli. Vše dělali relativně pomalu, aby jí dali možnost zapojit rozum a přestat odporovat. Člověka jde "smotat" mnohem rychleji, ale více to bolí, není to příjemné a né každý na to má žaludek a momentální nastavení.....
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Podle mě to bylo v pořádku. Samozřejmě chudák děcko, ale co s tím, když má takovou matku.

Teď jiné děcko: osmiletá zemřela na covid
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na ... m-40352905

A nevíte někdo kde se píše o té brazilské mutaci? Je nějak podezřele ticho po pěšině, i když to může být další a o mnoho nebezpečnější vlna.

Edit: A děti potřetí, vzrůstají hospitalizace
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti ... domaci_pmk
Odpovědět