Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Mrkva píše: 15.03.2020 13:15 To zas bude polovicate reseni ve stylu - jet do prace namackany s 300 dalsimi lidmi v metru je v poradku, ale jit se na vesnici projit po lese je sankciovatelne poruseni karanteny. Ach jo.
Kdyby lidi nebyli kreténi, tak se nic obdobného vyhlašovat nemusí... Za vše si zde dovolím zkopírovat jeden příspěvek z diskuse na jednom ze serverů:
Kdyby se lidi chovali rozumně, tak by se možná nemusel zákaz vycházení vyhlašovat. Kdyby to byly procházky v přírodě, na vzduchu s pejskem, jak tady mmoho lidi píše, bylo by to v pohodě. Jenomže realita je jiná. Jsem ridič MHD a vidím to každý den. Deti a mládež berou tohle opatření jako školní prázdniny, setkávají se celé partie a převážejí se z místa na místo, zevlujou po ještě otevřených obchodech, prostě doma je nuda. To není moc zodpovědné. Zvlášť ve vozech MHD, kde je na malém prostoru, hustá koncentrace lidí. V těchto dnech by nikdo neměl podnikat zbytečné cesty mezi lidi, jinak se toho budeme zbavovat hodně dlouho.
A protože tohle prostě NELZE jinak zarazit, tak se prostě vyhlásí všeobecná totální karanténa.

A ty lidi, kteří by se chtěli jen projít po lese a kvůli karanténě nebudou moci, ať neobrací zvoji zlobu a nasranost na vládu ale na ty nezodpovědný debily (i zde na fóru tací jsou!) kteří se dnes chovají krajně nezodpovědně. Kvůli NIM bude ta karanténa vyhlášena, protože tyto bezmozky to jinak doma neudrží...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

Jedna z pozitivních zpráv.

,,Vláda ČR děkuje @SkupinaPPF
za pomoc. Česká republika získává darem 120 tun zdravotnických pomůcek v hodnotě 100.000.000 Kč pro boj s koronavirem. Tyto pomůcky budou od pondělí připraveny k postupnému převozu do České republiky. Dopravu zajistí Vláda ČR."

https://mobile.twitter.com/AndrejBabis/ ... 8222329856
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Roker
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2020 19:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Roker »

Si dělají z lidí normálně (_!_) Pohádka o tom "jak Andrejovi malém dorazly objednané roušky a někdo ho sprostě podvedl i když on se tak stará".

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_vlc
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.securitymagazin.cz/security ... 64936.html

Jak slepicka shanela kohoutkovi kapku vody, aneb od praktika pres hygienu a SZU na Bulovku a zase zpatky...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Banán
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2020 12:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Banán »

Doporučuji
nechápu poč si nebereme příklad...

https://www.youtube.com/watch?v=tVKyq3Mb31I
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

mno že by svítalo na lepší časy?
Obrázek
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Jsem zvědavej na odvetný opatřetí oproti Německu, až se to tam rozjede na plné obrátky, vzhledem k tomu, že se svým stavem víceméně smířili a nečiní žádné razantní kroky.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

martin951 píše: 15.03.2020 9:57 A hlavně, opět a zase.
D3 vždy s K2 ideálně mk7. Dávat vždy s nějakými tuky a ideálně ve formě lipozomu.
Jinak D3 už cca 5 letu jedu denně 6000-10000 IU, asi 5 let jsem nebyl ani nachlazený a mám trvale i v zimě ideální hladinu (mezi 100 nmol/l - 150 nmol/l).
A kde to Déčko kupuješ?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nicotinick »

Je to těžký, je to těžký. Odpoledne jsem se jel trošku okysličit na kole. Míjel jsem cyklistickou hospůdku na rozhraní dvou okresů. Byla otevřená, výdej sice přes okénko, no ale na zahrádce u stolků hlava na hlavě, loket na loket, chumel cca 40 cyklounů. :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od salám »

Nebyla to Kolnicka v Lukach?
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od SkritekP »

Nicotinick píše: 15.03.2020 17:04 Je to těžký, je to těžký. Odpoledne jsem se jel trošku okysličit na kole. Míjel jsem cyklistickou hospůdku na rozhraní dvou okresů. Byla otevřená, výdej sice přes okénko, no ale na zahrádce u stolků hlava na hlavě, loket na loket, chumel cca 40 cyklounů. :roll:
Zdenička je nesmrtelná
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wilderness »

Jižní čechy
,,Nově nakažení jsou z Prachaticka, Strakonicka a Táborska."
https://www.novinykraje.cz/svetprace/20 ... strakonic/
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

bacil píše: 15.03.2020 16:56
martin951 píše: 15.03.2020 9:57 A hlavně, opět a zase.
D3 vždy s K2 ideálně mk7. Dávat vždy s nějakými tuky a ideálně ve formě lipozomu.
Jinak D3 už cca 5 letu jedu denně 6000-10000 IU, asi 5 let jsem nebyl ani nachlazený a mám trvale i v zimě ideální hladinu (mezi 100 nmol/l - 150 nmol/l).
A kde to Déčko kupuješ?
Jestli máš známého doktora, nech si napsat Vigantol. Jedna kapka odpovídá 500 IU, což je asi 12,5μg.
Doktor Campbel na Youtube doporučuje denní dávku 1000 IU. Přiznám se, že jsem to začal brát až teď, co jsem si poslechl toho doktora Campbella :-).
https://www.youtube.com/watch?v=W5yVGmfivAk
Jinak se určitě dají sehnat i potravinové doplňky, ale u toho Vigantolu je výhoda, že je to certifikované léčivo schválené SÚKLem, takže udávaná dávka by měla skutečně odpovídat obsahu.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Aktualne 253. Zase jsem se trefila. Ja si snad dam na ruce klepeta, treba by to pomohlo 😄
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Vigantol na recept je jednoznačně nejlevnější způsob, který se dá zvolit. Jinak se to dá v rozumných dávkách koupit v kdejakém e-shopu s doplňky nebo výživou pro sportovce, na první pokus třeba zde:
https://www.myprotein.cz/sports-nutriti ... 36717.html

Exotičtější věci, které u nás běžné nejsou, se dají ulovit třeba zde:
https://www.lifeextensioneurope.com/
ale ví bůh jak dlouho bude nyní trvat mezinárodní přeprava:
----
Vlastně nejlevnější je vystavit se aspoň na pár desítek minut jarnímu sluníčku.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Dle Reflexu:

KARANTÉNA DO 24. BŘEZNA

Na sociálních sítích se objevil ofocený dokument vládního usnesení o karanténě. Ta by měla platit od zítřka do 24. března. V rámci karantény budou dovoleny:

1. cesty do zaměstnání nebo k výkonu podnikání
2. nezbytné cesty za rodinou
3. cesty k obstarání potravin, léků, hygienického zboží, krmiv pro zvířata, pro pohonné hmoty, do banky, na poštu
4. cesty do nemocnice nebo na polikliniku
5. cesty za neodkladnými úředními záležitostmi

Normálně budou fungovat policisté, zdravotníci, hasiči, sociální pracovníci včetně dobrovolníků, kněží, veterináři, řidiči MHD a rozvážkové služby

dokument se snažím dohledat...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Émile Durkheim »

IMG_4213.jpeg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od OldSoldier »

Émile Durkheim: o jak verohodny zdroj se jedna?
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rampa »

Je to jen předpřipravený tiskopis, o těchto bodech se právě teď jedná, není to ještě ložené... Někdo něco dá na FB a už jede lavina, omg... Stejně jako s tou fotkou Kauflandu v jiném vlákně... Nadáváte na lidi, jaké jsou ovce a sami tady jedete stejnou linku a "ovčárnu"... :roll:

EDIT: Je to dokonce i na seznamu :lol:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/co ... paign=null

Jinak musím s čistým svědomím říct, že vláda odvádí opravdu dobrou práci a jsem velice příjemně překvapen.
Byť tu většina rozumbradů plive špínu na veškeré zúčastněné, jako je Babiš, Vojtěch apod. Tak máme snad nejrychlejší a nejpřísnější podmínky minimálně z celé Evropy a nikdo moc nehledí doprava, doleva na ekonomické dopady, což je velice překvapivé. To celé v kombinaci s tím, že první restrikce začali již od několika desítek nakažených a i teď, kdy jich máme v úvozovkách "pět a půl", minimálně oproti zbytku světa, tak jedeme dost bomby, co se týče reakční doby a restrikcím ;) .

Je mi jasné, že polovina zdejších polobláznů by již po 1 nakaženým byla nejrači, kdyby se vyhlásilo stanné právo pod trestem smrti, ale je potřeba se vrátit nohama zpátky na zem ;)

Samozřejmě jsou věci, které by se mohly do budoucna zlepšit a které se zanedbaly, např. větší zásoba roušek a ochranných pomůcek apod. Ale jinak za sebe musím říct, že dávám státu velký palec nahoru :yes :yes :yes (což zbytku Evropy dát nemohu).

Howgh, jen do mě :moon :lol:
Naposledy upravil(a) Rampa dne 15.03.2020 19:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Émile Durkheim »

Počkejme pár minut ...
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Odpovědět