Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od lz1 »

proforma píše:Maly dotaz trochu OT (ale ne moc): muzu desinfekcni gel nalit do petky? Nebojim se, ze by ji to rozleptalo, ale jestli s ni do gelu treba nepronikne neco, co by mohlo zmenit/snizitzit jeho ucinky? Potrebuju velke baleni rozdelit do mensich.
potvrdzujem, pokojne môžeš v PET ke skladovať. Preventívne chrániť pred svetlom. Vydrží to tam roky. Sám som to tak skladoval, keď som to svojho času, x rokov dozadu vyrábal... Keby som vydržal, dnes predám všetko a som v balíku...:-)
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od sphinx »

proforma píše:
Equestrian píše: Bryle mam vlastni (dioptricke), tak nejake kryti oci dalsimi prilehajicimi k obliceji je trochu problem, to budu muset poresit. Kdyby padla kosa na kamen a v Praze byly desitky nakazenych, tak bych asi vytahla svoje dioptricke strelecke nebo dioptricke plavecke, i kdyz to neni tak uplne ono :-)
Můžeš si koupit neventilované brýle, které jsou konstruované tak, že se pod ně vejdou dioptrické. Normálně jsou v potřebách pro řemeslníky a pak je samozřejmě měl Klimafil a další podobní. Až budou lidi chodit s rouškami, tak už brýle nebude nikdo moc řešit. Já mám prostě plynovou masku a tu až vytáhnu, tak bude zle :)
Be brave. Be honest. Be free.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od viktor »

asi zajimave tři zprávy

a ) širení koronaviru splnuje podmínky pro vyhlášení celosvětového stavu nouze ttp://www.msn.com/cs-cz/zpravy/zahrani%c4%8dn ... spartanntp
b ) potom zprávy asi začali brat video z youtube za relaventni http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/zahrani ... spartanntp
c ) vyměna naší hlavní hygienyčky ( podle jistých info asi poslední člověk co rozumí problematice na ministerstvu ) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/posl ... icku-87461

tak to by asi tak bylo
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
just4case
Příspěvky: 17
Registrován: 10.03.2015 21:28
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od just4case »

Dnes u Kauflandu spatren prvni jinoch s rouskou/respiratorem :) Takze nebojte, prvni urcite nebudete.
Přílohy
IMG_20200129_150055.jpg
Who cares, wins.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od gannicus »

Tak se přiznejte, kdo to je? :D
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Rafael »

viktor píše:asi zajimave tři zprávy
c ) vyměna naší hlavní hygienyčky ( podle jistých info asi poslední člověk co rozumí problematice na ministerstvu ) https://www.seznamzpravy.cz/clanek/posl ... icku-87461

tak to by asi tak bylo
viktor
Tohle mě baví:
Politik, právník, bývalý zpěvák a hudební skladatel, člen správních rad apod. jako ministr zdravotnictví nevadí nikomu.
A absolventkyně lékařské fakulty, i když "jen" Mgr, ano.
*
(Nevím, neznám, jen můj názor.
Ale vcelku to na mě nedělá dobrý dojem...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od cortes »

gannicus
Tak roušku může mít i člověk třeba po operaci. :D
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od skafloc »

Proforma - ten nákrčník vypadá docela dobře, asi vynikající na takovéto přechodné - žluté - období. Máš ho přes jejich eshop, nebo je to někde v volně v prodeji?
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od proforma »

Primo od vyrobce.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Rafael píše: Tohle mě baví:
Politik, právník, bývalý zpěvák a hudební skladatel, člen správních rad apod. jako ministr zdravotnictví nevadí nikomu.
A absolventkyně lékařské fakulty, i když "jen" Mgr, ano.
*
(Nevím, neznám, jen můj názor.
Ale vcelku to na mě nedělá dobrý dojem...).
Jde o to, jaká rozhodutí lidé ve své funkci vydávají, zda odborná nebo manažerská. Záleží na tom, jaké pravomoce má hlavní hygienik.

Jinak rozdíl možná bude v tom, že zatímco ministr zdravotnictví není hlavní lékař a ředitel nemocnice není primář, tak hlavní hygienik je hlavní hygienik. Ministr a ředitel má být odborník na řízení, hlavní lékař a primář má být odborník na léčení lidí.

Nicméně od doby působení MUDr M. Víta v roli hl. hygienika, které ho jsem v TV opakovaně slyšel pronášet výroky, nad kterými jsem jen užasle kroutil hlavou, by mi celkem stačilo, kdyby ve funkci byl někdo, kdo veřejnosti nelže.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5389
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Rafael »

Nevím, neznám, jen jsem napsal svůj názor. Takový primitivní, ale svůj.
Ale nechci ho nijak prosazovat a obhajovat ho. Jen osobní názor, nic víc!
*
A taky trochu ovlivněný tím, že jsem při postupné likvidaci, třeba byla cílená - to nevím, největšího našeho podniku jsem těch "manažérů" zažil spoustu.
Na nejrůznějších postech. A největší škody nadělali ti co nebyli z oboru a neměli k němu žádný vztah...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

Proforma
satek/tunylek nákrčník repsilon je moc hezky, pisou ze vydrzi 50 prani nez zacne ztracet ucinnost
ale porad na internetu hledam zkusenosti uzivatelu, jak to prat a cistit a neznicit nakrcnik hned po prvni dezinfekci.
prvni den to nasadim, oprskaji mne lide a co pak s tim?
vyrobce na webu doporucuje rucni prani, a nezehlit
ale prece kdybych to jen tak vymachala v umyvadle ve vlazne vode, vir se dostane uplne vsude na druhou stranu a mne hned do pusy...
cim to budes dezinfikovat? kdyz pouziju neco agresivniho nebo nejakou ziravinu, tak do toho muzu vyleptat diru, nejspis to ztrati barvu a elasticnost
da se to v pracce vyvarit na 95%? nebo zehlit?
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Rampa »

Trochu OT, když tak smazat :-).

Rozpadlík se pozná tak, že byť je "vždy připraven", tak má hlavně selský rozum a kritické myšlení. Ti co se tady teď předhánějí, že stihli na Klimafilu a jinde na poslední chvíli objednat krabice roušek a Sava se víceméně ničím neliší od 99% zbytku běžného, vyplašeného obyvatelstva, která pod vlivem hromady poplašných a senzace chtivých titulků novinářů, kteří díky nim zaplatí své hypotéky, panikaří :lol:

Statisíce roušek a všeho možného v oběhu, na ulici sem v ní nepotkal nikoho, nehledě na to, že jsou k ničemu :-D. A jak už tady někdo psal, víc se momentálně bojím toho, že mě přejede pomatený hypochondr na přechodu před lékárnou, spěchajíc pro poslední roušku, než chřipky, na kterou na druhé straně světa zemřelo méně lidí, než na zanícenou záděru... :roll: :lol:
Naposledy upravil(a) Rampa dne 29.01.2020 20:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

Coronavirus Epidemic Update 5: Mortality Rate %
Coronavirus vs SARS / Influenza
https://youtu.be/MN9-UXsvPBY?t=220
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Rampa píše: Rozpadlík se pozná tak, že byť je "vždy připraven", tak má hlavně selský rozum a kritické myšlení. Ti co se tady teď předhánějí, že stihli na Klimafilu a jinde na poslední chvíli objednat krabice roušek a Sava se víceméně se ničím neliší od 99% zbytku běžného, vyplašeného obyvatelstva, která pod vlivem hromady poplašných a senzace chtivých titulků novinářů, kteří díky nim zaplatí své hypotéky :lol:
Myslím, že Čínani by s tebou aktuálně asi zrovna nesouhlasili.
To samé, co říkáš teď ty, si mysleli i oni před týdnem... a kde teď jsou? V pr... :(
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ray »

Rampo, než je člověk připraven, tak to taky chvíli trvá a každý shromažďuje výbavu podle jiných priorit. Mám už dlouho masky i filtry, ale stejně jsem ještě objednal nižší stupeň ochrany (respirátory/polomasky) jako ostatní. Je dost hloupé to takto globalizovat.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od proforma »

@Kechli: Z provedeni trochu zklamani. Filtracni vrstva neni nasita pocele "vysce" nakrcniku, ale tak do vetsi pulky. Cili kdyz si to nasadis na nos a zbytek nechas splyvat na krk, tak je pomerne velka plocha lycry okolo, pres kterou se sice dobre dycha, ale nic nefiltruje. Da se to trochu pritahnout k obliceji, kdyz splyvajici konec omotas satkem nebo salou. Na druhou stranu - myslim, ze kapenky to odfiltruje spolehlive (viry vetsinou necestuji samostatne) a vypada to rozhodne lip nez respirator (nebudi tak moc velkou paniku). V aktualni chripkove epidemii to urcite sluzbu udela (dneska kaslala a smrkala pulka vlaku cestou tam i zpatky), ale jakmile by byl nejaky potvrzeny pripad v CR, asi pujdu radeji v respiratoru. Konec koncu, vzdycky ho tim muzu prikryt :-)

Ad udrzba - to jeste neporadim. Urcite bych to nevystavovala vyssi teplote, nez doporucuje vyrobce, tedy do 30 C. Ja osobne bych to kvuli desinfekci klidne promachla treba redenym octem (nebo mozna i neredenym :-), ale to budu jeste konzultovat s vyrobcem. Desinfekci pradla slibuje i Sanytol na prani, ale nevim, na jakem principu funguje (oxidace? jinej chemickej sajrajt? Chlor?)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

China races to develop vaccine before coronavirus mutates
https://www.youtube.com/watch?v=x9532waiGcE
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PeFi »

Rampa píše: nehledě na to, že jsou k ničemu :-D.
Nejsou k ničemu. Zastaví kapénky, které na vás někdo vyprská a tím značně zredukují množství virů, se kterými přijdete do kontaktu. K tomu, abyste se nakazil, musíte přijít do kontaktu s nějakým nadkritickým množstvím patogenu. Takže roušky nejsou žádný zázrak, ale zbytečné nejsou.

Navíc roušky redukují množství kapének, které vy sám vyprskáte, kdybyste náhodou vy sám byl infekční. Jinými slovy kdyby na ulici měli všichni roušky, tak se choroba bude mnohem pomaleji šířit mezi lidmi a nejspíš se ve výsledku nakazí míň lidí, nebo aspoň se nákaza v populaci bude šířit pomaleji a dopad na ekonomiku se víc rozloží v čase.

Jinak souhlas - stále platí, že největší nebezpečí při cestě po ulici jsou auta.

P.S. Roušku nemám doma ani jednu a roušky nevyrábím a neprodávám, takže výše uvedené určitě není ve stylu "každá liška chválí svůj ocas" - mám nakoupené respirátory někde v krabici vedle flexy a dalšího nářadí ;) .
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od pylorus »

Abych udělal čest názvu topicu, dovolím si postnout několik videí, jak se dělá blokáda infikovaných bytů po čínském způsobu :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=0YkwtcBO3U4
https://www.youtube.com/watch?v=_omAd_bNGC8&t=0s
https://www.youtube.com/watch?v=JaUVxTagads&t=0s

a jedno video z checkpointu
https://www.youtube.com/watch?v=CkuTDD8guLQ&t=0s

Ať mi nikdo netvrdí, že se tohle děje kvůli 106 mrtvým :evil:
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Odpovědět