Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od golem »

escibe píše:
zedik píše:zkáza evropy jak ji známe je vcelku výstižný název vlákna - opět videa z romantické paříže,opravdu to trochu vypadá jak z post-apo filmu.tentokrát už i média si všimli - http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/1714 ... ani-video/
Ještě bych doplnil video kde se už vše dává do pořádku https://www.youtube.com/watch?v=ER7Ct7Evd8Q
Escibe: Zřejmě jsi udělal chybu při vkládání odkazu na to video, spouští to video, na kterém se nic do pořádku nedává...
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od escibe »

golem píše:
escibe píše:
zedik píše:zkáza evropy jak ji známe je vcelku výstižný název vlákna - opět videa z romantické paříže,opravdu to trochu vypadá jak z post-apo filmu.tentokrát už i média si všimli - http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/1714 ... ani-video/
Ještě bych doplnil video kde se už vše dává do pořádku https://www.youtube.com/watch?v=ER7Ct7Evd8Q
Escibe: Zřejmě jsi udělal chybu při vkládání odkazu na to video, spouští to video, na kterém se nic do pořádku nedává...
Už by to asi chtělo zajít k očnímu :tmi
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od jack-3d »

Rozhodně se nejedná o nějaký útlak migráčků, ten "úklid" má dva důvody. O Paříž rapidně klesá zájem turistů a tedy méně cash a už je zima a kdyby tam nějakej migráček chytil rýmu, ziskovky budou volat na poplach. Tak je raději přesunou jinam... Každopádně při tom pohledu na množství matrací a předtím na množství stanů, jídla, pití si říkám, jak skvěle se mají. Já kdybych se takhle vydal na vandr, tak se o mě nikdo nepostará. Kdyby jim nic nedávali, třeba byl naskákali zpátky do moře a plavali zpátky do Afriky.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Kocour »

Já bych z myšlenek soudce Fialy zdůraznil spíš tohle:

"...V Evropské unii byla dobrovolně řada funkcí jednotlivých států postupně převáděna na evropské společenství. Stále méně je však jasné, jak vážně nadnárodní společenství tyto „postoupené“ funkce přijalo, a především, jakým způsobem, nebo možná ještě lépe řečeno, zda vůbec je dnes realizuje. ..."

Ono by vlastně ani nevadilo, kdyby některé funkce národních států převzal určitý větší celek. Ale on je nepřevzal!Skončily zapomenuté někde v zemi nikoho. EU je vlastně obrovský celní spolek, nic víc (což mimochodem dělá dobře).

Zabýval jsem se nedávno zkoumáním, jak funguje řízení letového provozu v Evropě. Jenom mě to zajímalo, nemá to nic společného ani s mojí prací, ani že bych třeba byl sportovní pilot. Pokud je tu nějaký odborník, budu rád, když to doplní nebo opraví. Letový provoz je v Evropě nyní řízen víceméně pověřenými akciovkami a sročky, jejichž oblasti působnosti se neshodují úplně se státními hranicemi. Evropa je rozdělená do takzvaných Functional Airspace Blocks a celá organizace je primárně zaměřená na zvládání masivního provozu. Vojenský provoz se řídí současně s civilním a ze stejných středisek. Nějak se mi z toho vytratilo, jak by evropské země vedly válku.

(Mimochodem, když se v roce asi 2002 srazila 2 letadla v prostoru Bodamského jezera, tak ten provoz byl řízen ze Švýcarska jedním takovým sročkem Skyguide, ačkoli ke kolizi došlo na území Německa. To potom také vyplatilo odškodné, protože formálně stále odpovídalo za řízení provozu na svém území.)

Konec konců, když se CZ 805 má v případě poruchy odeslat k záruční opravě do Uherského Brodu a stíhačky máme pronajaté (a nejspíš pro případ války pojištěné :)), už se nedivím ničemu. Řada funkcí státu nebyla vůbec přesunuta na evropské společenství, nýbrž na vnitrostátní komerční firmy, a taky je dost nejasné, zda se ještě realizují v původním slova smyslu.

Proto ta bezzubost v reakci na imigrační vlnu. Když se z jakéhokoli aspektu veřejné moci udělá obchodní vztah, je migrant buď zákazník (různé instituce se snaží předhánět v péči, kterou mu poskytují) nebo obchodník se svým statusem (vy tady z nějakého důvodu vidíte smysl v podpoře migrantů - tady mě máte, ale mám svoji cenu - jsem v tom dobrý, jestli na mě nemáte prachy, sorry, půjdu do Německa). Obrazně se celý problém zredukoval na výběrové řízení, která firma uprchlíky nejlevněji dopraví, ubytuje a pohlídá.

V podstatě je to stejné, jako když jednotlivec založí svoji životní strategii na přílišné specializaci. Fachidiotovi se nakonec rozpadne rodina, zničí si zdraví a v práci stejně skončí, protože zanedbal nějaké sociální vazby. Západní civilizace je teď takový fachidiot přes ekonomiku. A nehledejme za tím spiknutí nadnárodních firem, či něco podobného - sami jsme si tenhle stav navodili, když jsme (v průměru) ve volbách volili podle toho, kdo sliboval zaměstnanost, důchody, služby, namísto tradičních funkcí veřejné správy.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od golem »

escibe píše:
golem píše:
escibe píše:
Ještě bych doplnil video kde se už vše dává do pořádku https://www.youtube.com/watch?v=ER7Ct7Evd8Q
Escibe: Zřejmě jsi udělal chybu při vkládání odkazu na to video, spouští to video, na kterém se nic do pořádku nedává...
Už by to asi chtělo zajít k očnímu :tmi
Očním se nezdržuj, běž rovnou k psichiatrovi... :D
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od escibe »

GOLEM (ne)vidíš a ani neumíš číst, já to ale radil tobě :head
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od danny1691 »

Schueftan: Arabové jsou nebezpeční, nepouštějte je sem, čím víc jich zachráníte, tím víc jich přijde
18. 10. | Čím víc lidí přijmete, tím víc jich bude chtít přijít, ve světě jsou stovky milionů lidí, kteří potřebují pomoc. Arabové jako kolektiv jsou nebezpeční, nepouštěl bych je dovnitř, nebo se jednou probudíte a už nebude žádná Evropa, říká izraelský bezpečnostní expert Dan Schueftan. Jeden extrém, tedy otevření náruče uprchlíkům, podle něj může vést k druhému extrému – nárůstu radikální pravice. Jako Čech by prý raději přijal migranty z Ukrajiny než ty z Afghánistánu. Schueftan tvrdí, že všechny státy v arabském světě jsou nefunkční a nemají budoucnost. Většina sil v regionu jsou podle něj grázlové a chovají se barbarsky, včetně Ruska i syrské opozice.

http://video.aktualne.cz/dvtv/schueftan ... 5900fea04/
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od viktor »

uprchlicka krize neni kocoure nejaky nedostatek rizeni. V tom ze se vse stalo zbozim a kseftem mas naprostou pravdu. nase spolecnost a zeme eu jsou v podstate protektoraty a jejich vlady do jejich vlastnich zemi v podstate nemaji co kecat. Jednim z dulezitych nastroju vykonu moci jsou nevladni organizace. Tou dalsi jsou dotace.
Tohle jsou paky kterejma ohnes skoro jakoukoliv vladu. Eu dokaze byxt vykona, rychla tam kde chce. Je dost prikladu. Ten pruser s bezenci neni proto, ze by se nevedelo co s nima a jak to omezit, zarazit, ze by neexistovala mista, ktera to maji resit atd.. jak rikas sum na drate. To je proto, protoze to tak ma byt. On to neni zas tak velky problem. na to staci par lidi, kdyz mas dost penez. Mechanizmus je porad stejnej. Tady probehla take rada projektu. Nastroji byly obvykle kolaborantske ci najemne organizace, jako je strana zelenych, duha, deti zeme, grenplease atd, tech lidi je take par, marek, rovensky, blaha atd.. za prachy cokoliv,, zubar blaha si delal pr.. z nekolika set zkusenejch lesaku a ti byi naprosto bezzubi.. ale naprosto, jak tupe stado..
Tohle je stejne, jen ve vetsim.Nemyslim si ze by byla shoda okolnosti to ze my platime unii a ona zas plati nasi televizi. Zni to divne ale je to tak. Jak je znamo koho chleba jis toho pisem zpivej a tak je celkem jasny vztah treba naseho presidenta a ct. Vem si ten napor z neziskovek ve prospech uprchliku. To nedo plati a pis si ze docela dobre. Pokud by v tom byl bordel tak by tohle nefungovalo. Cela logistika slape jak hodiny. postupne tabopory, stany, spacaky, potraviny atd.. problemy jsou ale na pocet lidi minimalni. Nekdo se stara a nema malo pomocniku. Videl si nekdy uprchlika s poradnym baglem ? ja ne. jdou pekne nalehko, dobre a ciste obleceni. ne jako ja po dvou dnech na vandru. Zarazit to by bylo daleko jednodussi a lacinejsi. Ale nikdo to neudela. To neni zajem, zajem je zcela opacny. Pred par lety, nevim jak dnes, byl vekovy prumer naseho jednoho nejmenovaneho mimisterstva pod 30 let.
Ma to sve vyhody, lidem se nakeca ze mladi ma invence, chut pracovat atd proste same blaboly, na mlade holky se take lepe kouka, ale hlavne proc se to dela jsou velice snadno ovlivnitelni. Proste si s nima vytres prdel. Proste ceele ministersto pak dela presne co chces, no a o to prece jde, ne ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Radek07
Příspěvky: 1190
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Radek07 »

Myslím si, že to celé povede k velké polarizaci společnosti. Na jedné straně hodně bohatí budou bydlet v oplocených a hlídaných čtvrtích se školami obchody atd.. Na druhé straně ti ostatní spolu s migrantskou pakáží se všemi problémy které s tím souvisí.
Příklad vývoje můžeme vidět v např. Johannesburgu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od proforma »

ted jsem koukla na to video se Schuftanem a chtela jsem ho sem nasdilet, zajimave od prvni do posledni minuty! Koukam, ze jste byli rychlejsi a uz se tu cile diskutuje. Ja jenom nechapu, o cem se tu diskutuje? To, co rika, je pravda od A do Z a nazpatek, nekdo, kdo ma empiricke argumenty, konecne jasne, srozumitelne a bez obalu vyjadril, o cem se tu uz dlouho bavime. Nezbyva, nez tohle video sirit i mimo portal, aby i ostatni mohli alespon kouskem sveho slunickoveho srdce zapremyslet. Jestli toho jsou schopni...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od jack-3d »

Rada Evropy navrhuje, aby řešením demografické krize v Evropě bylo zjednodušené vpuštění mladých migrantů:

http://www.assembly.coe.int/nw/xml/News ... ng=2&cat=8

http://assembly.coe.int/nw/xml/XRef/Xre ... 19&lang=en
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Kocour »

Viktor: pravdu má ten soudce. Státy odevzdaly svoji moc, ale na druhé straně jí nikdo nepřijal. Z toho důvodu je těžko mluvit o protektorátu. Státní (nebo, chceme-li, veřejná) moc má tu vlastnost, že je svrchovaná. Na papíře to tak platí pořád, například Německo, když předávalo kontrolu nad svým vzdušným prostorem sročku, muselo kvůli tomu změnit ústavu (Grundgesetz, kde se psalo, že federál vykonává kontrolu nad vzdušným prostorem - připsali k tomu, že si na to může zjednat zahraniční sročko :)). V praxi tu svrchovanou moc nechce v Evropě vykonávat nikdo. Temná podezření na nadnárodní společnosti, "neziskovky" (což je samo o sobě blbost, většina neziskovek je relativně normální - dobrovolní hasiči, myslivci, sportovci) či ilumináty mají tu vadu, že tyhle subjekty možná zdatně obchodují či ovlivňují politiku, ale svrchovanost taky nevykazují. Ono je s tím i dost nákladů a odpovědnosti, tak proč by to dělaly.
Uživatelský avatar
Arxderith
Příspěvky: 37
Registrován: 16.10.2016 13:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Jeden les :-)

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Arxderith »

Ahojte, něco ze Slovenska: https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... licie.html

Došlo to pěkně daleko :cry: :puke
Jsem chlupatá, zubatá a zvědává koule, která ráda zkoumá svět okolo sebe :-D ;-)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od golem »

escibe píše:GOLEM (ne)vidíš a ani neumíš číst, já to ale radil tobě :head
Ale no tak... Kdybys tak často netloukl hlavou do zdi, možná bys dnes byl schopný pochopit, že problém nevyřeší jeho přesunutím o kousek dál, jak to předvádí tebou prezentované video.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od krvfx »

Tak ta rada Evropy, to je teda organizace. Podívejte se na členy. Co tam dělají lidé z Jordánska nebo neexistujícího státu Palestina? Takovouhle hnusnou sebranku levičáckého šmejdu jsem dlouho neviděl. Kdo tuhle srandu platí? Třikrát fuj!
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Bezhlavy »

Před Danielem Schueftanem klobouk dolů. Má charisma a podává to celé jaksi skoro bez emocí.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od viktor »

kocoure, tady je zasadni rozpor v tom ze ty tvrdis to ze je cela situace je dilem shody okolnosti a dejme tomu bordelu a lajdactvi...
muj nazor je jiny, myslim si ze cela situace kolem uprchliku je vyvolana a rizena. nevim kym a je mi to celkem jedno, na veci to nic nezmeni, ale vi ci dela a jak je videt jde mu to.
vznik ghet pro chude a bohate je v pripe islamu samozrejme mozny a funguje v rade islamskym zemich, ale nefunguje v podobe islamska gheta v krestanske zemi,
proste mame ti zkusenost s jistou mensinou, vytvari gheta coz je sice neprijemne ale neni to lihen teroristu, coz je znacny rozdil. na slovaci je treba spoustu ghet v tom pravem slova smyslu, byl jsem tam vim jak vypadaj na vlastni oci. v horach rumunska jsem projizdel prekladistem lesnich zplodin ve velkem, nikde zadnej bilej,,, proste se nas nesnazi zabit, islam je jinej si proste neverici, majetek nemajetek basta. To je cesta k obcanske valce jak se take shodla nase rada starsich,mimo jine
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Kocour »

Ale já nijak nepolemizuji s tím, že islám je nepřátelská ideologie. Taky mi připadá normální, že když někdo tvrdí, že je můj nepřítel, chová se tak a má i příslušné prostředky, tak to zkrátka nepřítel je, a nevyřeším to, když budu tvrdit, že nemá pravdu. Chce to být rozumně připraven, ale každý konflikt má svoji dynamiku, a když to nějaká strana z počátku přepálí, může se stát, že svoje prostředky vynaloží nesprávným směrem. Taky by z toho člověk neměl být podělaný, protože když už nějaké ty nepřátele máme, nedá se vyloučit, že jejich činností přijdeme o život. Voják nebo menší jednotka v poli taky může prohrát, i když jejich strana má převahu a celkově si vede dobře, jelikož, jak známo, smůle nelze čelit.

Ale standardní prostředek je, že s narůstajícím nebezpečím lidi budou přehodnocovat svoje priority, až budou hlasovat pro zvýšení obranyschopnosti spíš, než pro 30 Kč u doktora. Nedá se to ani uspěchat, ani oddálit (nebo dá, ale výsledek je pak horší). Muslimové jsou na tom v dlohodobé perspektivě hůř - mají svůj Korán a hadísy a nemůžou si jenom tak ve volbách vybírat, jestli je přepíší nebo rovnou zruší.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... speli.html

Uz ani na ty zachranovane deti neni spoleh :-) :x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od danny1691 »

Vyčerpaným francouzským policistům dochází trpělivost. Protestovali v centru Paříže
http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vy ... 53252.html
Odpovědět