Jak se "odpojit" od systému

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
vrb
VIP
Příspěvky: 898
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od vrb »

MacGyver

NO, ten starší ročník jsem myslel spíš systémem myšlení a způsobem života. Někde kolem 30 (ročník 1980) se to láme. Já jsem student, takže mám rozhled na obě strany. Mladší lidi už jsou mnohem častějc No-Future a systém jim šlape na paty.

Schovka a kuličky jsou OK, ale když se ostatní rozhodnou jít vymlacet někam šutrama okna, tak to se půjdu radši schovat :-D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Terminated Account »

O to kdo má nebo nemá větší rozhled tady neběží ani se o to přít nebudu.

Postoj No-Future bez ohledu na věk, vzdělání, náboženskou příslušnost, délku přirození či velikost poprsí je jednoduše velmi smutný. Diskutovat by se o tom proč to tak je a jaká jsou řešení dalo do nekonečna, ale stejně by to nic nezměnilo.

Pragmatickým faktem ale je, že lidé co budoucnost vidí budou vždy ukazovat cestu těm, kteří budoucnost nevidí. Nebo je budou ovládat. Člověk bez budoucnosti bude nespokojený (nebezpečný) vždy.

Příklad s rozbíjením oken je úplně něco jiného. Není to ani stejná liga, je to úplně jiný sport.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Sehr »

Jsem presveceny,ze clovek se muze stat bezdomovcem hned. Existuje tolik moznosti,ze se to neda ani spocitat. Asi ted nejcastejsim je exekuce. Hned nekolik prikladu,kdy clovek dluzil maximalne jen 400kc a mel k tomu pripociteno 7000kc.
Zaplatit si u doktora nektere zakroky(operace),ktere pojistovna nehradi,protoze hradi jen,ktere jsou drazsi a bolestivejsi.
Pokud nekomu ukradnou identitu,tak se udelaji takove dluhy,ze se z toho malokdo sam vyhrabe. Lidem zacina peklo,kdyz se zrani. Firma,ktera za pujceni modemu a setoboxu nauctovala 40000kc pokutu. Naklady za vytopeni souseda....

Myslim,ze nejvetsi problem je ukradeni identity,kdy si clovek muze vzit pujcku atd. A nejhrosi,ze podvodnikovi staci jen udaje. Pak nasleduji exekuce,kdy clovek ani netusil,ze nekomu dluzi par korun a hned se z toho vysplhala nekolika tisicova pohledavka. Nastesti se dluh da rozdrobit na male castky,tak se to da splatit.

Urcite vite o dalsich moznostech jak clovek muze skoncit na ulici. Casto diky tomu se overi rodine a manzelske vztahy. Je to i velky psychicky tlak,ktery taky nezvladne kazdy. Nejbezneji to odnaseji deti a nebo clovek se vrhne na alkohol,ktery mu pomuze zapomenout na problemy.

Ty,kteri preckaji v pohode osobni kolaps,tak to vetsinou vede ke zmene zivotniho stylu. Nekteri si uvedomi,ze existuji i jine veci nez jen penize. Muzou zit jako rodina spokojene aniz by se udreli k smrti.

Ja jsem si zvolil cestu,ze nebudu mit trvalou praci.Chodit 5 dni v tydnu se mi nechce. Nasetril jsem si na 15 let zivota,tak nemusim stresovat,kdybych nesehnal DPP. Pracuji jen maximalne 3 mesice v roce(vydelam si tolik kolik utratim). Platim si zdravotni.Socialni si neplatim,protoze utece 35 let nez budu moc jit do duchodu a jsem realista,tak vim,ze tezko se doziju toho veku. Mam stesti,protoze mam pritelkyni,ktera neni na penize a neni zavisla na cizim prijmu. Tento zpusob neni pro vsechny.Rekl bych,ze je to spis pro lidi,kteri nemysli na budoucnost a chteji si uzit zivot dokud muzou,protoze jsou presveceni,ze az jim bude 60 let,tak budou radi,ze spolikaji par prasku a dobelhaji k televizi. Je to i pro lidi,kteri se vydali na cestu zdrave stravy. Asi nejvic jich bude ze skupiny dluzniku.

Hlavni impuls a presveceni,ze clovek muze zit plnohodnotny zivot jsem ziskal od cloveka,ktery takto zije uz pres 18 let.
Po rozvodu se rozhodl,ze nestravi par let jen splaceni dluhu a bude zit mimo system. Setkal jsem se s nim a nevypadal jako bezdomovec. Diky tomu,ze neplati zdravotni,tak by mu stacilo pracovat 15 dni rocne. Ma dost casu se tedy venovat svym konickum a pracovat v neziskovach. Oduvodnuje,ze neplati zdravotni tim,ze uz 18 let nebyl u doktora. Zanevrel na manzelstvi,ale zna pary,ktere taky nejsou na penize a vystaci s tim,ze jeden z nich pracuje jen pul roku a dokazou uzivit 3 deti. Maji obcas problem se socialkou,protoze se diveji,ze nezadaji o socku jako jiny. Proto,aby rodina zila jen s tak malem musi mit domek se zahradkou.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Karlos »

A az ho chytne slepak pak co?
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od optim »

Kdybych měl odpovědět na otázku vlákna, musel bych napsat, že to není možné.

Systém sám o sobě je dobře vymyšlený a kdyby měl i nějaké pojistky proti zneužití, mohl by být i vyrovnaný.

Realita je bohužel poněkud jiná a proto očekávám postupné oslabování systému.

A trochu mne mrzí, že z těch peněz, které do něj vkládám, např. ve svém důchodu, pokud se ho dožiju, moc neuvidím.

S těmi bezdomovci si to moc nemalujte. Takový člověk je napůl zvíře, které žije ze dne na den a je vydáno napospas všem možným nebezpečím.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Sehr »

admin píše:A az ho chytne slepak pak co?
Je mu uz myslim 62let,tak neresi jestli zemre.:)
Pokud vezmu,tak jako dobrovolnik mu muze stat za nej platit zdravotni a dokonce i mu davat existecni minimum,ale on na to kasle. Pracoval jako bezny obcan do 44 let.Tak jsem neresil,ze neplati zdravotni.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Sehr »

optim píše: S těmi bezdomovci si to moc nemalujte. Takový člověk je napůl zvíře, které žije ze dne na den a je vydáno napospas všem možným nebezpečím.
Je bezdomovec,kteri je na necem zavisli a to je napul zvire.Jsou Vas ochotni kvuli par korunam i zabit.

Pak tu jsou bezdomovci,kteri nejsou na nicem zavisli,ale jen nechteji treba davat mesicne treba 5000kc za byt do ktereho chodi jen na par hodin prespat.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od optim »

Nezávislost je určitě fajn a pokud bych byl rentiér, kterému každý měsíc přijde na účet pěkná částka, neváhal bych ani minutu.

Myslím, že nečinností může člověk postupně ztratit své např. pracovní návyky a v případě dlouhodobého odloučení se od druhých, pokud to není nějaká opravdu silná osobnost, může začít i "blbnout". ;)
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Sehr »

optim píše: Myslím, že nečinností může člověk postupně ztratit své např. pracovní návyky a v případě dlouhodobého odloučení se od druhých, pokud to není nějaká opravdu silná osobnost, může začít i "blbnout". ;)
Proto to resi konicky a praci dobrovolnika. Sam mi rekl,ze by za mesic uz by zacal blbnout pokud by neco nedelal. Ma pocit,ze je uzitecny a poznava nove lidi atd.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od marish »

Moc mi to nejde dohromady. Chce to asi velmi specifickou náturu (a nenáročné koníčky...).
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od BOGOVIK »

Nevím jestli to patří zrovna sem, ale pokud by se někde sešli chlapy a každý si přinesl toto:

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

pak myslim, třeba za alkohol by tu daň asi neplatili...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od alibaba »

Vsechno tak mi to pripomina ty narky zenskych a tata rikal tady se nic jineho, nez breci .Byla situace daleko horsi ,nez dnes ......Dnes muzete chovat na vekove ruznou domaci havet a prebytky prodavat ,muzete obchodovat na pocitaci kupovat a prodavat ,vzdy si na vyrobek neco prihodime a prodame a tohle je mozne delat se zakazniky po celem svete a nereknu doma na trhu ......na prodavani nepotrebuji zadne penize staci tam vyfotografovat vyrobek a cekat na prvniho co koupi a tak mame zaklad co rozsirujeme ci nakupovat lokalne a prodavat internacionalne ,.je nam uplne jedno co to stoji my za to neplatime ze sveho a jak rikam to bude nekoho stat nejake prachy .....
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Lze dnes nejíst, nepít, nikam nechodit a nic neplatit?

Příspěvek od Josef »

Možná by nebylo v prvním kroku nezbytné se úplně odstřihnout ze společnosti, ale po přečtení článku
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... campaign=A
se alespoň vyhnout určitým produktům nebo omezit spotřebu některých energií tak, aby vaše peníze zbytečně neplynuly tam, kam nechcete. (Nebo snad chcete?)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od bivoj »

Edit: Přesunuto z jiného threadu.

Jenže, jak na to? Jak se "odpojit od systému"? (Státního dozoru). Je tu vůbej nějaká minimální reálná šance dostat se ze zorného pole úřadů, policie atd? Dle mě horko těžko. Jen si vezměte, co o vás - občanech - existuje písemností a informací v papírové i elektronické podobě. Počínaje zápisem narození v matriční knize, rodným listem, poté různými zápisy u doktorů (očkování, první novorozenecké prohlídky), následujíc zápisy ve školkách, základní škole (třídní knihy, kopie vysvědčení) a dále, v pozdější době zápisy na sociálce, u zaměstnavatelů, na katastrálním úřadu, na městském úřadu (řidičák ap.), na policii (všechno), na finančním úřadu, atd, atd, atd... Další zanechaná elektronická stopa už je jen třešničkou na dortu našemo naprosto beznadějnému zaháčkování v systému.

"Odpojit" se od těchto záznamů dost dobře jednoduše nejde. I slavní (a mocní a hóóódně bohatí) zločinci občas zatoužili žít "nový život" a zkoušeli to s jinou identitou - bohužel však vždy dojeli, protože nebyli schopni smazat veškeré informace, které je mohli identifikovat.

Takže jaký máte názor na to, co je předmětem příspěvku. Jde se nějak rozumně "odpojit" od systému/státu?

V dnešní době tedy vidím možnost odpojení se od systému jako pouze teoretickou a v praxi aplikovatelnou pouze v případě už nastalého rozpadu, (či velkého průseru, či PA, ať to každý nazývá, jak chce). Do té doby snad jediná možnost jak se vymanit z hledáčku státu je úspěšně fingovat svoji smrt (značně věrohodně, tzn. i s připraveným "body") a pak se odstěhovat někam za Ural, do vesničky Inuitů, kde státní úředník byl na návštěvě naposled za Cara (a jednou za Putina).
Naposledy upravil(a) bivoj dne 28.11.2012 10:03, celkem upraveno 1 x.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od vlk972 »

Rozumně se odpojit ze systému.........
Touhle myšlenkou se zabývám už delší dobu a tak trochu si i pohrávám s tím, že bych do toho šel. I když to nějak není pro mně nutné, zatím.
Některé kroky tu byly už popsány v jiném vlákně, ale snad nebude na škodu je stručně shrnout:
- zbavit se veškerého majetku - není problém zabvit se bytu, auta, domu, třeba převodem na rodiče, nebo jiného člověka, kterému věříte
- trvalý pobyt, doklady - dosáhnout toho, aby člověk neměl trvalý pobyt a zároveň se zbavil občanky jde legální cestou; jen pozor, chce to mít předem řidičák a podobné doklady, a hlavně cestovní pas - rušíte totiž svůj trvalý pobyt na území ČR a pokud se někdy budete chtít do systému vracet, je dobré mít platný český pas - popsáno v článku, na který tu už je odkaz
- peníze na živobytí vydělávat v šedé ekonomice (otázka je jak, aby jste neupoutali nežádoucí pozornost státních orgánů)
- žít pouze v podnájmech, nejlépe s veškerým vybavením ve smlouvě, stejně mít ošetřen všechen majetek a stát se tak úplně nemajetným
- nemít na svoje jméno žádnou smlouvu o dodávkách energií, služeb, internet, telefon

A teď otázky:
1) zdravotní pojištění - zanikne povinnost platit ho v ČR tím, že nemáte na jejím území trvalý pobyt, respektive asi vznikne povinnost platit ho v jiné zemi a při případném návratu do systému to dokázat. Tohle je potřeba prověřit.
Dále pokud by jste pojištění neplatili nikde a stalo se, že potřebujete lékařskou péči, hrozí riziko vzniku dluhu a jeho vymáhání po vašich blízkých.
2) sociální pojištění - to je v pohodě, protože pokud jste osoba bez zdanitelných příjmů, platit ho nemusíte
3) šedá ekonomika - jak se do ní zapojit tak, aby po vás nešel berňák, policie, celníci?
4) smlouvy na dobu určitou - nejčastěji telefony, internet - jak se k nim operátor postaví, pokud zrušíte svůj TP na území ČR? Tady je myslím velké riziko vzniku dluhu s následnou exekucí u vašich příbuzných, protože úplně ze systému se zmizet nedá. Samozřejmě ideální je takové smlouvy nemít, ale co když už je máte?

Prosím, pokud někoho z vás napadne realizovatelná odpověď na některou otázku, odpovězte.
Podle mně jedinná možnost jak opravdu systému zmizet, je již zmíněné předstírání vlastní smrti. Ale i to má svoje úskalí:
- co tělo - dneska je lékařská dokumentace tak obsáhlá, že nějaká záměna nepřipadá v úvahu
- prohlášení za mrtvého - tento proces trvá minimálně rok a musíte mít někoho, kdo o to požádá soud - do té doby jste na seznamu hledaných a pohřešovaných osob a veškerý pohyb přes hranice, kde probíhá kontrola dokladů je rizikový, leda snad "zmizet" až v cílové destinaci
- nová identita - to je asi celkem problém, opravdu slušné falešné doklady jsou o velkých penězích a navíc jsou stále falešné, takže na to může někdo přijít. Cizinecká legie už taky není co bývala a hlavně ne každý se do ní může dostat....
bohužel nějakou identitu si asi zachovat člověk musí.....
- výběr místa, kde chcete přežívat - toť otázka, mnoho otázek - podle mně by člověk měl v novém místě vypadat co nejméně nápadně, teda tam, kde nebude problém se rychle domluvit, nějak zvlášť se nelišit rasou od běžných obyvatel.....

Tohle mně vede k názoru, že zmizet systému lze částečně celkem bez nějakých větších problémů, úplně velice těžko, pokud člověk není vyloženě v balíku. Politický azyl úmyslně vynechávám, jako občané ČR by jsme ho asi sotva kde získali, navíc to je jen přestup do jiného systému.......

Edit: vím, že těch otázek je mnoho a že jich je jistě víc, než jsme tu všichni popsali. Zrovna tak vím, že pro většinu z nás to je tak trochu OT, ale nikdy nevíme, co se může přijít za změny a kdy se nám i tyhle vědomosti budou třeba hodit.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od dracekvo »

Ehm, jak chceš podepsat smlouvu o podnájmu, když nechceš mít uzavřenou žádnou smlouvu? ;)
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Ježura »

Určitě se dá přes třetí osobu...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od dracekvo »

No, tak někoho, kdo nepracuje bych určitě nechal bydlet v bytě psané na moje jméno. Exekutorovy stačí už jen podezření, že se ten člověk na této adrese zdržuje.
Stejně tak rozumný člověk nikdy nepoučí takovému člověku své auto a tak dále.

Pokud se budete chtít úplně vyvázat ze systému, budete si podle mě muset umět odepřít i určité věci s tím spojené. Tj. bydlení v nějakém opuštěném domě bez elektřiny atd...
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od big bang »

Chcete sa odpojiť od systému(ČR), jediná možnosť je tá čo som tu písal, vybrať si krajinu kde občan ČR môže ísť a pracovať bez povolenia(poprípade vybaviť papiere) a odísť tam žiť a vybaviť si časom občianstvo a väčšina prehreškov časom prebolí a právne sa väčšina prehreškov zmaže za 10-15 rokov a môžete sa potom :lol: :geek:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od vlk972 »

Smlouva o podnájmu si myslím není na závadu. Pokud vím, nikde se centrálně neevidují, tedy nezanecháváš po sobě stopu.
Samozřejmě chce to peníze, většinou musíš nájem platit na pár měsíců dopředu.
Co se týče exekuce, proto ta smlouva musí obsahovat detailně popsané vybavení bytu, které patří jeho majiteli a to co nejpodrobněji. Pak je takový majetek chráněný. Tohle tu už někdo popisoval v jiném vlákně, takže opisuju.
Jinak primárně se tu řeší zmizení ze systému, ne ochrana před exekucí. I když i té se dá celkem úspěšně bránit, ale to je na jiné téma.
P.S. ještě jedna důležitá věc, při rušení trvalého pobytu je dobře udat nějakou doručovací adresu jinam, než na původní místo trvalého pobytu. Tahle adresa je pak v systému vedená jako poslední známé místo pobytu, takže navrhuji třeba poštu ve Vladivostoku "Poste restante".
Odpovědět