Jak se "odpojit" od systému

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Karlos »

To je plán tak pro osiřelého singla... ale ten zas vzhledem k tomu že nemusí brát ohledy na rodinu může vypadnout již nyní a zcela legálně zkusit začít někde nový život. Ideálně když člověk není pitomec a platí v nějaké poptávané oblasti za odborníka pak pracovní povolení ani následné povolení k trvalému pobytu není problém... no a taky si tam nakonec můžete najít manželku což bývá nejrychlejší cesta k občanství... ale žít na útěku když jsem nic nespáchal proboha proč?
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Patrixon »

Jako první věc jsem psal, že tento postup nehodlám realizovat, kdybych se na to chystal tak to samozřejmě nebudu dávat na fórum ! Navíc kdybych chtěl, tak zamaskovat po sobě stopy není takový problém. Existuje spousta možností anonymního surfování.

Za celý můj život se mě policie nikdy nesnažila legitimovat, mimo řízení vozidla. Civilista nemá šanci zjistit, že Doklady nejsou moje. Na žádný úřad s falešnou občankou nepůjdu. Teoreticky občanku vůbec nepotřebuju. Měl bych jí jen pro případ krajní nouze. Nicméně si myslím, že bych dokázal falešné doklady použít při spoustě příležitostí, aniž by to někdo odhalil.

"Náhlá změna zvyků" - když holt člověka chytne rybaření, tak se docela změní ;-) Odhaduji přípravu asi na jeden rok, právě proto, aby se mezi blízkými zažili mé nové zvyklosti a trochu jsem poznal nové prostředí.

Pokud bych vůbec šel pracovat, což by nově získanou "volnost" lehce degradovalo, tak ano, práce na černo bude nutná, ale v dnešní době to není vůbec nic neobvyklého. Většina zaměstnavatelů by na to přistoupila, je to pro ně mnohem levnější. Dá se pracovat třeba po internetu, ale jsou i jiné možnosti jak získat peníze.

Pokud nebude mít policie dostatečnou motivaci mě za každou cenu najít, například mé hysterické pozůstalé nebo urputné věřitele, kterým jsem dlužil peníze, tak se v tom šťourat nebudou a bude to pro ně snadno vyřešený případ. Naše policie (a tím jí nechci vůbec urážet nebo podceňovat) nefunguje jako kriminálka v amerických seriálech. Na tom, že se utopí opilý rybář, nevidím nic podezřelého. Těla utopenců se naopak dost často vůbec nenajdou, protože ve vodě rychle zetlí a stanou se potravou pro ryby nebo je řeka zanese tak daleko, že je tam už nikdo nehledá. Spíš to bývá naopak, najde se utonulý nebo jeho zbytky a tím vznikne teprve případ pro policii.

Kritický bude přesun z místa činu do nového bydliště, ale i to se dá vyřešit. Například půjdu část cesty lesem nebo půjdu nejdřív úplně někam jinam a na místo dorazím až za několik dní. Budou hledat mrtvolu a ne mě.

V létě nosím kšiltovku a brýle naprosto běžně a jako podezřelý si nepřipadám. A jak jsem již říkal, nevidím důvod, proč by mě měli hledat živého. Nebudou kontrolovat kamery ve všech městech 50km od místa činu nebo od mého bydliště.

Plán určitě není dokonalý, napsal jsem ho asi za hodinu. Kdybych se na něco podobného opravdu chystal, dal bych si mnohem víc záležet a vše důkladněji promyslel. Spousta alternativ by vyplynula i třeba při hledání nového prostředí k pobytu. Ale baví mě nad tím přemýšlet a rád si poslechnu názory jiných lidí.

Jak jsem již psal, člověk by se při tomto postupu musel vzdát spousty vymožeností a určitého pohodlí, ale chtěl jsem ukázat na to, že zmizení ze systému je i dnes možné a člověk při tom nemusí začít žít jako bezdomovec.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Terminated Account »

Jen mi nejde do hlavy z čeho by jsi nově nabitou "volnost" financoval. (Byt, jídlo, voda, oblečení atd.)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Hohepa »

Tak nějak pořád nechápu PROČ by to někdo dělal, tedy pokud nemá kriminální minulost.

Vzpomínám si na případ z USA, kdy měl jeden obrácený problém.
Tak nějak nechtěně se odpojil od systému. Z příbuznýma se moc nebratříčkoval a když se přestěhoval na druhý konec států tak to ani nikomu neřek. Příbuzný ho po nějaké době po jeho "zmizení" nechali prohlásit za mrtvého.
On se po dvaceti letech rozhodl oženit a hrozně se divil, když mu na úředech řekli, že je mrtvý, že neexistuje legislativní postup jak ho právně oživit a že mrtvé samozřejmě neoddávají.
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Patrixon »

Proč ? To já nevím, třeba kvůli koncesionářským poplatkům ? :-D
Já jsem tohle téma nezaložil, jen mě zaujalo, tak jsem přispěl.

Za co ? Znám několik způsobů, jak získat peníze na živobytí a přitom "nepracovat" a nekrádst, ale když to tu zveřejním, přestane to velmi rychle fungovat. Není to na zbohatnutí, ani se s tím nedá přivydělat, když člověk chodí i do zaměstnání, ale může to člověka zachránit, když nemá práci.

Mě samotnému přijde "zmizení ze systému" trochu sobecké a zbabělé. Náš systém má určitě spoustu nedostatků, ale bez něj bychom se neměli tak dobře, jako se máme. Ano, myslím si, že se má většina lidí v našem státě dobře. Chce to jen trochu snahy a naučit se systém správně využívat, ale pozor, ne zneužívat.

"Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem." - JFK 1961
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Myslim, ze si asi delas srandu ne? JFK, jeho bracha a dalsi dostali "od systemu" kulku.
Ani do deseti let od te doby, kdy jeste za nich mozna slo otocit kormidlem, kulminovala zivotni uroven na zapade a do soucasnosti uz jen klesa. Dnes jsme ve finalnim stadiu zvanem "levitace" tj. rozpad jiz probiha, ale je maskovan ruznejma hokus pokusama, napr. ze si staty tisknou a hned kupuji nove emise vlastnich dluhopisu, presun majetku a moci k promilarum, lidi zerou na bazi potravinovych pridelovych listku a karet atd. System se vnitrne kanibalizuje, aby mohl zit v konzumnim rausi jeste ten dalsi den, viz. frakovani ktere stoji vic nez vydela atd. Jestli ta upocena opona spadne dneska nebo za 2-3roky je uz pomerne jedno, ale kady rok navic je prijemny..

Odpojeni od systemu znamena treba jen po kruckach podle moznosti rozpadleho soudruha se vymanovat alespon z tech nejkomplexnejsich sitovych a centralizovanych systemu, kazdy krok timto smerem te nakopne zas o kus dal. Tvuj napad krast legitiky na plovarne to je vazne neco na pomezi Mr. Beana a povltavsko dunajskeho kontra admirala Andora Sandora. :twisted:
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od radluko »

Jen mi nejde do hlavy z čeho by jsi nově nabitou "volnost" financoval. (Byt, jídlo, voda, oblečení atd.)
Když jsem propil řidičák, který mě mimochodem i živil, zůstal jsem bez práce na malé vesnici ze které bylo do nejbižšího města 16 km. Spojení téměř žádné, a autem jsem nikam nemohl. Během měsíce jsem si vytvořil "síť" farmářů a dvou stavebních firmiček z okolních vesnic u kterých jsem dělal holku pro všechno. U jednoho farmáře jsem měl dokonce cosi jako pravidelnou pracovní dobu v určité dny v týdnu. U ostatních jsem fungoval na telefon. Paradoxně jsem si ve finále vydělal dvakrát více než předtím a mnohdy jsem musel i práci odmítnout, protože toho bylo prostě moc. A nejlepší na tom bylo, že většina z těch co jsem u nich dělal mě celý ten rok a půl znala pouze křestním jménem. Prostě jsem byl R. z L. :lol:
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Patrixon »

Konspirační teorie o smrti JFK jsou na úplně jiné téma a dlouhou debatu. Já ale jeho myšlence věřím a kdyby se jí většina lidí řídila, tak se budeme mít lépe.

Jestli se bude většina lidí naopak snažit odpojit od systému, tak se rozpadne velmi rychle a budeme všichni v háji. My se tu snažíme připravit sebe a svou rodinu na různé pohromy a kolapsy, ale jako jednotlivci jsme jen kapka v moři. Nebylo by lepší a efektivnější, kdyby se tyto přípravy děly globálně na úrovni státu ? Nebylo by pěkné, kdyby nám stát z našich daní postavil úkryty a držel zásoby potravin, vody a plynových masek ? Možná kdybychom své úsilí směřovali, tak aby k rozpadu nedošlo nebo alespoň "přemluvit stát", aby nám tyto rezervy zajistil, tak by to nakonec přežilo mnohem víc lidí. Je naivní si myslet, že přežijí jen ti "hodní", kteří pak vybudují nový, bezchybný systém.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Patrixon> takze vlastne jsi fanda soucasneho stavu a systemu, ktery diky podobnym postojum metastazoval do dnesni pred-kolapsovite podoby, jen jsem cekal kdy to z tebe takto vypadne, fajn, dik. :D

Od urciteho bodu je proste komplexni system terminalne nestabilni, mimo moznost regenerace na puvodnim pudorysu, tak to v prirode chodi, zda jsme v tom bode je vec debaty, ja se priklanim na stranu ze uz je to uhnile, nekteri zas ne. "Dobre minene" pokusy o regeneraci a zmeny kurzu uz probehli x-krat, ale nic moc se neujalo. Jedine co alespon trochu funguje je aktivita ze zdola, takze ty si ponechej viru ve vseobjimajici system, ale ja du zasadit nake lokalni zradlo (o ktere se nebudu jen tak delit - pouze podle hesla ja pan ty pan).

Radluko> ano potvrzuji zprostredkovane tvou zkusenost znam podobne pribehy z okoli, skutecne potrebna sila - pripadne fachman nakonec musit nabidky odmitat, dvere vsade otevrene, mnohde urady jeste privrou oko nad jeho pololegalnim statutem existenci (pokud nedela po nocich vyrvale apod.).
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Patrixon »

Kdybych byl takovým fandou systému, tak se stanu policistou a budu mu aktivně pomáhat a chránit.
"Současný stav systému" se mi určitě nelíbí, ale není řešením se od něho odpojit, cílem by mělo být se ho pokusit vylepšit.

Mě je jasné, že se o nás stát v případě nouze nepostará, protože se na to ani nesnaží připravit. Nikdo to po něm nechce, každý se zařídí jen sám pro sebe a myslí si, že pak bude ve velké výhodě nad ostatními "hlupáky" kteří spoléhali na to, že se o ně stát postará. Jen jsem chtěl naznačit, že by to bylo pěkné, moci se na stát i v tomto ohledu spolehnout. Chtěl jsem říct, že by nebylo od věci, třeba místo nakoupení pytle s obilím pro vlastní případ nouze věnovali trochu aktivního úsilí v obecnějším měřítku. Začít se dá i odspoda. Domluvit se třeba s místním SDH, přesvědčit je, aby část rozpočtu vyčlenili na nouzové potravinové zásoby pro celou vesnici. Aby svůj výcvik zaměřili více na případnou evakuaci a záchranu osob. Nacvičovali různé kritické scénáře v rámci obce. Zkrátka využít dnešní systém a dělat přípravy ve větším měřítku a centralizovaně. Nikdo nepřežije sám, ani s deseti pytli obilí a pěti samopaly.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Kapo »

Nie je potrebné sa odpojiť. Stačí nebyť na systéme závislý. A to odpojenie príde aj samo. :roll:
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Henten »

Odpojení od systému je naprostá utopie. Nedovedu si představit to živoření. Pořádnou práci by člověk nesehnal, prostředky na důstojné žití by neměl, pro úřady (tedy i pro lékaře) by neexistoval, žil by v neustálých obavách, že jeho životní styl bude objeven.

Jako "odpojení" od systému bych spíše viděl přípravu únikových cest pro případ kolapsu systému tak, abych mohl kolabující systémový artikl nahradit (s nějakým kompromisem) vlastním artiklem. Jako nejjednodušší příklad mně napadá kolaps distribuce vody. V tomto případě bych měl vlastní studnu, ze které bych třeba i v omezeném množství tu vodu měl.

Doslovné odpojení od systému tedy vidím nejen jako nemožné, ale dokonce jako nežádoucí. Doplatil by na to především odpojující se výtečník. Já se tedy vydám cestou pěstování větší (ale nikdy ne úplné) nezávislosti na systému, ale v rámci pohodlí a se zachováním pro mne příjemného a žádoucího životního stylu.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Presto vez, ze prave takhle zilo, zije a bude zit "castecne ci temer plne mimo system" cim dal vetsi % populace.
Co prinesla "modernita" at uz ta faraonska, imperialne rimska, islamska ci pozdeji evropska Africe? Premnozeni, zniceni ekosystemu, .. a jinde na severu je to obdobne jen v opacnem gardu: prezranost, nesamostatnost, .. Korekce nas bude bolet vsechny, ale neni vyhnuti.

ps "odpojující se výtečník" brr to se brzo ujme, bumaznik uz je ted v panice "z deflace" - konzument holomek si nahle dovolil mene utracet nez by chteli rustove modely banksteru, viz. za dvermi zvyseni pozemkovych dani a novych vypalnych, realisticky ocekavejme dan z vody pro domkare se studnou, malochovatele, zivnoste apod. Nekdo ten systemovy stroj musi zivit a dane se zasadne vzdy vybirali/ji v podpalubi nikoliv v korzarske-kapitanske kajute..
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: Jak se "odpojit" od systému

Příspěvek od Henten »

Bohužel si nevzpomínám na autora (Machiavelli - Vladař?), ale znám jeden přiléhavý citát, který se pokusím reprodukovat:

"Pracující lid je bezedná studnice prostředků pro vládnoucí systém. Když na tento lid vyvinete větší finanční tlak, nepoloží se, nezahrabe se, ale bude pracovat více a tvrději." Klasik to samozřejmě napsal květnatěji...
Odpovědět