Přijímač do AČR

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Odpovědět
Bergering
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2015 19:57
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Bergering »

Ahoj, díky za náhled trochu z jiné strany. To, že se po maturitě automaticky nestává vojákem vím. Ale dělí je od toho jen další a důkladnější lék. prohlídka, protože mají údajně, jako absolventi této školy, jistotu zaměstnání. Vůbec s tebou nechci polemizovat, máš své zkušenosti. Myslim, že co se týká např. drog a sexu, nebude to horší než na jakémkoli jiném intru. Hodně záleží na tom, jaká se sejde parta. Prozradíš kde se s absolventy setkáváš? Bgr.
Bergering
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2015 19:57
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Bergering »

Tak to máme za sebou. Nepřijat z důvodu pylové alergie v dětství.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od kregan »

Netřeba zoufat. Tady se dá zjistit, jaký pozice jsou u armády žádaný a kvalifikovat se v civilnim oboru. Pak to po škole zkusit v rekrutačnim středisku. Je šance a) že to tentokrát vyjde, b) že do tý doby změní pravidla pro přijetí.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od goral »

Uz ted jsou podstavy. Mluvi se o tom, ze alergie zmizi z blacklistu, protoze jinak by nemeli jak nabrat tech 6k+ lidi.

Kvalifikace v armade- je to uplne jedno. Hlavne at ma dobrou kvalifikaci pro civil. Pak mu zaplatte ridicak Ccko a profesak a v tu chvili ma misto prakticky jisty. Ridicu je sileny nedostatek.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od the.marek »

"Hned v pondělí 4. ledna zaplnilo kasárna Dědice 533 rekrutů Armády ČR
a také 16 nových příslušníků Aktivní zálohy. Ti všichni zde budou nyní procházet kurzy základní přípravy."

:mrgreen: Pokud to půjde tímhle tempem dál, tak AZ jsou naplněny v roce 2116 :mrgreen:

Zdroj:
http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... ku-118259/
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od kregan »

goral píše:Uz ted jsou podstavy. Mluvi se o tom, ze alergie zmizi z blacklistu, protoze jinak by nemeli jak nabrat tech 6k+ lidi.

Kvalifikace v armade- je to uplne jedno. Hlavne at ma dobrou kvalifikaci pro civil. Pak mu zaplatte ridicak Ccko a profesak a v tu chvili ma misto prakticky jisty. Ridicu je sileny nedostatek.
Před pár lety jsem se při probíhajícím naboru hlásil. Céčko mám (tedy bez profesaku) a ani mi neodpověděli.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od goral »

Tak tam zavolej znova. Rekrutacni je odjakziva odkladiste neschopnych.
Rozhodne lidi s Cckem je naprosty nedostatek. Vsude.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od kregan »

Dneska jsem uz (naštěstí) někde jinde. A AČR taky.
Čím víc víš, tím míň neseš.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od chodec »

Ohledně ŘP sk. C mám stejné info od kamaráda loni, jako tady Kregan, taky mu ani neodpověděli. Teď ale říká, že je rád, že ho armáda nechtěla.
Zase vedle
Příspěvky: 3
Registrován: 21.05.2013 20:28
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Zase vedle »

Tak to kluk s tou alergii vyhrál, v moravský nastoupí zhruba 110 až 120 lidí v praváku... Kvůli známkám a průšvihům jich maturuje tak 60 až 70... a z toho se tak půlka rozhodne jít do civilu, část z nich protože už znovu neprojde VN, ale většina proto že je armádou zhnusena. Borec, musaďák, černej pásek a instruktor, nabídka dělat velitele družstva v žatci, jde radši dělat nějaký obvolávače s dotazníky s tím, že pak zkusí civilní vejšku nebo jdou rovnou na civilní vejšky po kterých maj v civilu budoucnost... V zásadě je to pakárna a žákům víceméně kálej na hlavu... Na začátku minulýho roku byl zaveden 40% doplatek na stravu ze strany studenta (vychází to zhruba na 1200 pěnízků měsíčně) s tím, že pokud nezaplatí, tak nedostane stravu, tu si musí zařídit vlastní, mnohdy kvalitnější, a má obdržet k následujícímu měsíci zbylých 60% na účet. Nějakými záhadnými výpočty ovšem obdrží maximálně 1100... Na Štábu se zjistilo že až moc studentů si neplatilo, většinou proto, že vydávaná strava své ceně opravdu neodpovídá a k 1. únoru tohoto roku zakázali o polední přestávce dojít na intr a ohřát si tam jídlo s cílem nahnat je zpátky do jídelny. Jako důvod bylo uvedeno pouze ,,Můžete si za to sami´´
Obecně je velení naprosto odtrženo realitě žáků, jejich kontakt spočívá v občasné kontrole na internátu a při buzeraci při nácviku na slib prváků nebo vyřazení čtvrťáků...
Co se týče výcviků, tak 80% tvoří pořadová příprava, 10% OPZHN, 5% základní řády formou pravidelné hodinky každý týden a teprve zbytek jsou základy taktiky a podobně organizovaných v součastnosti do 2 denních bloků. Vychází asi 3 bloky na pololetí. A tyto obvykle učí bývalí velitel praporu kdesi u motorizovanejch... Nicméně dotyčný už dlouho nezažil nic jako moderní drilly... Takže na útvaru je čeká přeučování. Z důvodů nedostatku času a toho, že v četě na výuce profesní přípravy je tak půlka lidí bez zájmu, tak i správné provedení přískoku je problém...
Střelby sou problém, 3 krát po 3 ranách ostrý z kusy, 3 krát po 5 ranách ze šampionky a k tomu hafo slepejch z kosy... Ostrýma z kosy se střílí v leže s oporou a důraz je kladen zejména na správné dodržení postupu, sumka na pravým boku, ale zásobník se samozřejmě vkládá levou rukou, ta pak uchopí samopal, aby se mohlo pravou natáhnout. Kdo střílet neumí, ten se to nenaučí. Jak kosy tak šampionky jsou v mizerným stavu, některé prostě netrefují i v rukou dobrého střelce, jiné by potřebovali nastřelit. Kos je na škole por jednu četu, proto na jednu připadá asi 15 lidí. Většina z nich s ní zachází podle toho, že jejich zbraň to není...
K trávě a návykovejm látkám... Ano tráva je na škole dost rozšířený nešvar, jiné drogy jen u několika jedinců, kteří obvykle vyletí nejpozději ve druháku. Alkohol nemá cenu zmiňovat, čas od času jde na výuku s kocovinou každý.
Pedagogickej sbor tvoří podivná směska lidí, sou zde kvalitní učitelé, ale převažují ti, co měli radši dělat jiné povolání...
Velitelé čet se dělí na dva druhy, jedni na všechno kálej a druzí sou mizerové, co prohání žáky i za kouření u popelníku. První to maj většinou jako poslední štaci před výsluhama, protože jinde už by se neudrželi, druzí zas na jiným útvaru nebyli...
Proto je taky tak vysoká odpadovost, zvlášť když při nástupu k útvaru nemají žáci žádné výhody oproti komukoliv jinýmu s maturitou, jedinej rozdíl je, že nemaj iluze o funkci této firmy pod MO...
saintcros
Příspěvky: 1
Registrován: 05.06.2016 17:28

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od saintcros »

Ahoj,

před chvílí jsem dostal informaci, že prý 120 lidí dokončili Vyškov, splnili všechny testy a nakonec jim řekli, že končí bez udání důvodu.
Koukal jsem na net, jestli o tom někdo někde nepsal ...ale nic. Docela mě to zaskočilo, v říjnu tam jdu také a nerad bych takhle taky dopadnul.

Nevíte o tom někdo víc ? Díky
Butch
Příspěvky: 771
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Butch »

Na rovinu říkám, že o tom nic nevím. Ale jednou v minulosti to tu už bylo, tak by mě to ani nepřekvapilo.
midzin22
Příspěvky: 1
Registrován: 09.09.2016 16:17
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od midzin22 »

nazdar! je tu někdo nad 40 kdo si prošel vším, jako vstupní testy a 3 měsíční základní příprava ve Vyškově? rád bych nějaké info, díky všem.-) M
Přijímač 11
Příspěvky: 2
Registrován: 17.12.2016 11:13
Pohlaví: žena

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Přijímač 11 »

Ahoj,
Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli je velký problém, když mám od obvodního lékaře napsáno, že jsem prodělala zánět močových cest. Myslíte si, že by mě za to mohli ve vojenské nemocnici vyhodit?
Děkuji za odpověď
supret
Příspěvky: 51
Registrován: 24.11.2015 15:04
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od supret »

Až ti bude doktor dělat výpis z karty tak ho popros ať toho zatají co nejvíce. Ja jsem nepřiznal boreliozu ani alergii a byl jsem v klidu. Ale k ničemu tě nenabádám ;)
Přijímač 11
Příspěvky: 2
Registrován: 17.12.2016 11:13
Pohlaví: žena

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Přijímač 11 »

On mi to tam právě napsal a nenechal si to ničím vymluvit. Takže myslíš, že to může být problém? Vždyť zánět má v dnešní době snad každý druhý .Dík za odpověď
supret
Příspěvky: 51
Registrován: 24.11.2015 15:04
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od supret »

Hele nevím, já jsem prošel v pohodě... Nic jinýho, než co jsem napsal, mě nenašli... ale nemyslím si že by to byl problém... hold to budeš muset zkusit a uvidíš ;) hodně štěstí
Druid
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2016 10:46
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Druid »

Přijímač 11 píše:On mi to tam právě napsal a nenechal si to ničím vymluvit. Takže myslíš, že to může být problém? Vždyť zánět má v dnešní době snad každý druhý .Dík za odpověď
Pokud to neznamená nějaké trvalé následky, není to přenosné nebo něčím nadále omezující tak s tím projdeš. Napíšou ti to do karty, ale to je tak vše. Já měl jako adolescent raka a prošel jsem bez problémů. Všeobecně se ale doporučuje jit na lékařské kolečko do Brna.
Vaclavhlava
Příspěvky: 1
Registrován: 16.10.2017 18:21
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od Vaclavhlava »

Zdravím, 
jak to teda vlastně je? Sem z toho teď dost zmatenej.. Za rok maturuji a chci do AČR. Na kariera.army.cz ale píšou, že hledají lidi jen na pozice co mě nezajímají. Myslel sem, že se přes jejich stránku přihlásím ke KZP a po něm si můžu vybrat k jakému útvaru půjdu. Dejme tomu na výběrovky k 43.vpr a u nich poté sloužit. Jak to tedy je s pozicemi? Můžu si vybrat nebo ne? Díky
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Přijímač do AČR

Příspěvek od mukl »

Buď chceš sloužit vlasti, nebo ne. Jestli se ti nabízené pozice nezamlouvají a chceš dělat "kariéru" dle svého, asi je třeba se poohlédnout jinde. Za rok maturuješ a už teď jsi nespokojený s nabídkou AČR..... Bravo! Mládí vpřed!
Odpovědět