Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od bacil »

Mozek jako kvantový počítač. Vědomí vzniká v mikrotubulách neuronů v rámci interakcí na kvantové úrovni. Říká starý anesteziolog a neurolog Hameroff.

https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-cas ... prava.html
https://www.youtube.com/watch?v=KnC-Cc0EXxA
videa https://hameroff.arizona.edu/videos
publikace https://hameroff.arizona.edu/publications

V podstatě vědecky dokázal existenci nesmrtené duše na kvantové úrovni. Proto se o něm taky moc nemluví, aspoň u nás, kde jsou až takoví ateisti, že se bojí, že je Pán Bůh potrestá.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Trace »

JOBU píše: 15.09.2023 22:02 Už keď sme pri tých snoch, niekedy sa mi v sne už x-krát stalo, že som nedokázal vystreliť, proste tá spúšť bola nekonečne dlhá...
je celkem znama vec ze vedomy pohyb ve snech funguje trochu jinak (pomaleji). Dale podvedomi (nebo co to vlastne je) cloveky brani aby se pri lucidnim snu zabil (kdyz skoci do propasti nikdy nedopadne, nuz se ohne, pisole nevystreli atd)
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 15.09.2023 22:41 Hagene, a jake vysvetleni mate pro udalosti typu, kdy se nekomu zda o mrtvem, ten neco sdeli, a pak se to overi jako pravdive sdeleni, ke kteremu se snici nemohl nijak dostat ? Nebo je takovy sen velmi velmi nepravdepodobny (nevideli se 20 let apod.) a zda se v den umrti dotycneho sen s nim, kde treba prosi o odpusteni, apod. ? Jde mi o takove ty velmi nepravdepodobne udalosti a sdeleni ve snech, smerujici "k duchum". Bylo by dobre tohle nesmest "vymysli si", protoze v nekterych pripadech bylo i overeni nezavislou osobou (a prosim ne "vymysli si vsichni" :) ).

A s tim poltergeistem to mate jak? Jakoze ten fenomen neexistuje, nebo ... ? Jsou zda se pripady s mnoha svedky, nezavislymi (nemam to nastudovano, jde to dost mimo muj zajem), i lide formalne "mentalne plne funkcni" (hasici, policiste, starostove, ...).
Na světě je 8. miliard lidí. Těm lidem se pochopitelně zdají sny o svých blízkých. (mrtvých i živých)
Pokud vynechám možnost toho, že si lidé z různých důvodů vymýšlí, tak je samozřejmě i pravděpodobné, že se čas od času někomu z těch 8. miliard lidí zdá sen, který se trefí do reality.
S tím sdělením ve snech bych byl taky opatrnější.
Například: Pokud někdo vlastní továrnu, tak se jeho příbuznému může zdát, že mu ji odkázal.
Pokud se tak skutečně stane, není to nic jiného než náhoda. Pravděpodobná náhoda.
A takové příklady i mnohem nepravděpodobnější se samozřejmě v tak obrovském počtu spících-snících lidí musí stávat.
Taky je možné, že tu informaci ten dotyčný už někde viděl, slyšel, ... a v tom snu si ji pouze připomene.
Rovněž věřím na intuici, na to, že jsou lidé mnohem vnímavější,...
Těch možností proč se tyto věci stávají je hodně.
Ale určitě to není tím, že by mrtví promlouvali k živým.
Proč se třeba nikdy nestalo, že by nějaký zavražděný chudák (a že jich je) někomu sdělil kdo ho zabil???
Protože tady neplatí vše předchozí co jsem psal.
A co se poltergeistu týče..... Nevím. Přiznám se, že nevím co si o tom myslet, a jak to vysvětlit.
Nicméně jsem přesvědčený, že nějaké racionální vysvětlení existuje, a třeba na to lidé někdy i přijdou.
Kdysi dávno když udeřil blesk, tak si také lidé nedovedli vysvětlit co to je, proč to je,...
Věřili tomu, že to bůh (ďábel) na ně seslal pomstu, varování,...
Nechápali co to je elektřina, tak si to vysvětlili po svém.
Lidi když něco nechápou, tak si musí vytvořit něco, co chápat budou.
Radši věří nesmyslu, než tápat a nevědět.
Přiznám se, že poltergeist je pro mě stejná záhada jako byl kdysi pro lidi blesk.
Ale nepochybuji o tom, že existuje racionální vysvětlení.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od mhi »

Otazku pravdepodobnosti takovych jevu jsem se snazil odhadnout, mate tam problem v tom, ze kdyz zapoctete jen osobni sdeleni, tak neznate 8 miliard lidi, ale mnohem mene, a pak to prestane vychazet tak jak pisete. Samozrejme jsou to jen odhady, ale horni-dolni mez radove urcit jde.

Presvedcovat Vas nebudu, spis mi jde o to znat cizi postoj. A treba zazitek "tunelu" nebo "svetla" vysvetlujete jak? Umirajici neurony? A jak vysvetlite to, ze v takovem stavu to lide popisuji uplne jinak nez nejake "horeckove poblouzneni" ?

Ono je jasne, ze az (jestli) stav poznani dojde dal, tak to bude jako s tim bleskem, i kdyby vysledkem melo byt poznani o tom, ze "vedomi" prekracuje nasi fyzickou schranku (ktere jak jsem vyrozumel odmitate).

bacil: Ten Havluv clanek z Vesmiru jsem cetl uz driv, stejne tak pana "s dukazem". Osobne jsem v tom zadny vedecky dukaz nenasel, prijde mi to spis o dojmech, a pana Havla se bohuzel uz na jeho postoj nezeptam ...
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

Osobně mi nikdo nic takového nikdy nevyprávěl, a ani neznám nikoho, kdo by znal někoho,.... co by to zažil.
Znám jen těch pár zpráv zachycených v médiích.
Těch 8. miliard lidí je prostě strašně moc.
Když 8. miliardkrát vystřelím naslepo do vzduchu, tak v kolika případech trefím nějakého ptáka?
A pořád to bude jen náhoda. Žádná nadpřirozená trefa nadpřirozeného střelce.
To světlo na konci tunelu?
Četl jsem pár vysvětlení, které mi dávalo smysl.
Já se tím nezabývám (jako nevěřící proč taky), takže lovím útržky co mi utkvěly.
Ale šlo tam o zúžující se zorničku vlivem kolabujícího organismu, nějaké chemické procesy v umírajícím mozku,...
Věrohodně, logicky popsáno i pro takového medicínského amatéra jako jsem já.
Vrátím-li se k poltergaistu,... nechtěl jste ode mne slyšet, že si to někdo vymýšlí, tak jsem napsal tu úvahu o blesku.
Ve skutečnosti si myslím, že jev poltergaist je skvěle zahrané divadlo. Někdo se zkrátka baví tím, že blbne lidi.
To, že zblbne seriózní lidi (policisty, lékaře, starosty,...) nic na faktu nemění.
David Coperfield nechal před tisícovkami lidí zmizet sochu svobody, a lidi by odpřísáhli, že to viděli, a že se to stalo.
Lidi se neustále podvádí (záhadné křišťálové lebky-podvod, kruhy v obilí-podvod)
Někdy trvá léta než se přijde na to, že to je podvod, někdy se na to nepřijde nikdy.
Takže poltergeist je dle mého soudu šmé. Ale i pokud by nebylo, nepovažuji to za nadpřirozeno, ale o nějakou vzácnou fyzikální anomálii.
Já vím, jsem lotr nevěřící, ale naše vědomí, naše tzv. duše,... je jen shluk atomů, neuronů, chemických reakcí,...
A smrtí vše končí. Dál už jen popel a prach.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Trace »

Hagen píše: 16.09.2023 14:30 A smrtí vše končí. Dál už jen popel a prach.
Drive renomovani vedci tvrdili, ze litat na stroji tezsim nez vzduch neni mozne, ze je to dokonce hloupa myslenka. Chtelo by to byt trochu vice open minded.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

No,... :lol: Myslím, že to není úplně vhodné srovnání ;)
Nepochopit fyzikální zákony, a věřit nadpřirozeným jevům ???
Jevům které dnešní věda už dokáže z 99% spolehlivě vysvětlit ???
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od bivoj »

Trace píše: 16.09.2023 15:21 Chtelo by to byt trochu vice open minded.
Chtělo by to především logicky myslet. V dosavadním vývoji lidstva žilo na Zemi podle různých odhadů cca 100 miliard lidí. (Za humánní fázi vývoje přitom považujeme období posledního 1 milionu let).

To je celkem dost "duší". A co duše předků těch našich předků (tj více jak 1 mio do minulosti)? A co duše všech zvířat? Hmyzu? Prvoků? Virů? To máme od počátku vzniku života na zemi sextiliony duší organizmů, co "zemřely". V záhrobí musí být poněkud nátřískáno těmi miliardami miliard duší...

Duše a posmrtný život jsou blbosti pro ty, co se nedokáží smířit s tím, že zastavením určitých chemických a biologických procesů prostě daný organismus "umírá" a tečka.

Stejně tak náboženství, nebe, peklo atp - to je stejná oblbovačka. Pěkně ukázané je to ve filmu PAUL. Nedoporučuji tento film pro pobožné maniaky, mohlo by je z toho klepnout.

Vzhledem k tomu, že při těžkém kolapsu lidského organismu (zástava dechu/srdce atp.) vznikají u všech +- stejné biochemické a biologické pochody, tak je jasné, že i zážitky "NDE" budou u většiny lidí obdobné.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od mhi »

Hagen píše: 16.09.2023 14:30 Osobně mi nikdo nic takového nikdy nevyprávěl, a ani neznám nikoho, kdo by znal někoho,.... co by to zažil.
Mne treba hned nekolik lidi neco co byste nazval "nadprirozene" vypravelo. Mozna to je tim, ze je hned neodsoudim, tak nemaji problem se mi sverit. A nebyl to vzorek z 8 miliard :-). A vetsina z tech lidi mi to myslim nerikala, aby ziskali pozornost. Byl to treba v ramci uplne jineho rozhovoru, kdy jsme se tematu dotknuli. Mimochodem, tema stigmatizace nebo nejakych problemu vyplynulo ze SZ i na tomto foru. No, je to skoda.

Prispevek Trace to vystihl myslim dobre. Ja nechci hodnotit jak to je, sam to nevim. Ale myslim, ze cele to tema je slozitejsi. Ostatne proto se na to ptam, zajima mne co zazili jini lide, i kdyz s jejich vysvetlenim se treba neztotoznuji. V kazdem pripade to rozsiri muj obzor.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od TomSmith »

bivoj píše: 16.09.2023 19:29 To je celkem dost "duší". A co duše předků těch našich předků (tj více jak 1 mio do minulosti)? A co duše všech zvířat? Hmyzu? Prvoků? Virů? ...
Způsoby jsou různé, můžeš je třeba recyklovat - reinkarnací nebo jiným podobným mechanismem.
Stačí mít otevřenou mysl :)
Když navíc uvážíš velikost vesmíru tak místa je dost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od bivoj »

TomSmith píše: 16.09.2023 21:33 ...Když navíc uvážíš velikost vesmíru tak místa je dost.
Když uvážím velikost vesmíru a to, že stoprocentně nejsme jediná planeta v něm, na níž se, za doby trvání vesmíru, vyvinul život (ať už v jakékoliv formě a jakékoliv "inteligenci"), tak ty ostatní duše z celého vesmíru za nějakých 14 - 26 miliard let jeho trvání se taky někam potřebují vejít, ne? V tom "dušinci" už musí být těch duší celkem našlapáno... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od bacil »

Existují metody, jak se vědomně projít bez těla, ale je to extrémně nebezpečné - nemusíte se mít kam vrátit, někdo jiný vám do vašeho těla vleze. Pokud budete o svoje tělo bojovat, tak vnějším projevem je schizofrenie, která se v těhto případech úspěšně vyléčí nikoli léky, ale výhradně s pomocí exorcisty a nemusíte to přežít. Vyšla i nějaká literatura, ale je vyloženě nebezpečná pro laiky a testem, který vás následně potká, nemusíte projít.

Tudíž zážitky s opuštěním těla v okamžiku, kdy se vědomí kvantově doslova zatřeše, nejen že mohou, ale přímo jsou nedílnou součástí a podstatou našeho života.

Myslím, že by se celá diskuse měla vrátit tématu a nikoli debatovat o nekonečnosti vesmíru na špičce jehly.

Poskytl jsem vám snad to nejlepší co z materialistického vědeckého pohledu existuje a nad čím se nedá mávnout rukou. Zkoukli jste aspoň nějaké video, nebo něco přečetli od pana doktora anesteziologa? Bojíte se podvědomě, že kdyby přece jenom náhodou byl Bůh, tak vás potrestá a proto to nechcete číst a svádíte diskusi z cesty?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 16.09.2023 20:36
Hagen píše: 16.09.2023 14:30 Osobně mi nikdo nic takového nikdy nevyprávěl, a ani neznám nikoho, kdo by znal někoho,.... co by to zažil.
Mne treba hned nekolik lidi neco co byste nazval "nadprirozene" vypravelo. Mozna to je tim, ze je hned neodsoudim, tak nemaji problem se mi sverit. A nebyl to vzorek z 8 miliard :-). A vetsina z tech lidi mi to myslim nerikala, aby ziskali pozornost. Byl to treba v ramci uplne jineho rozhovoru, kdy jsme se tematu dotknuli. Mimochodem, tema stigmatizace nebo nejakych problemu vyplynulo ze SZ i na tomto foru. No, je to skoda.

Prispevek Trace to vystihl myslim dobre. Ja nechci hodnotit jak to je, sam to nevim. Ale myslim, ze cele to tema je slozitejsi. Ostatne proto se na to ptam, zajima mne co zazili jini lide, i kdyz s jejich vysvetlenim se treba neztotoznuji. V kazdem pripade to rozsiri muj obzor.
No, nejsem si jistý jestli víra v nadpřirozené věci rozšiřuje obzor.
Jako koníček aby člověk zjistil čemu všemu jsou schopni jinak inteligentní lidé v 21. století věřit bych to bral.
Jako taková sonda do lidských duší.
Ale začít tomu sám věřit?
Kdysi jsem také věřil na vodníky, upíry, čerty,... těšil se na ježíška,... A lidé mi o nich věrohodně vyprávěli.
Obzor mi to myslím nijak nerozšířilo.
Jak je možné, že věda za relativně krátkou dobu dokázala prakticky všechny tyto "nadpřirozena" logicky, věrohodně vysvětlit, ale lidé věřící v "nadpřirozeno" nikdy žádný přesvědčivý důkaz o existenci "nadpřirozena" neposkytli za celá staletí - tisíciletí,...
Dokážu pochopit, že někomu se s vírou lépe žije, že se tolik nebojí smrti, protože věří že se dostane do nebe, že se setká se svými blízkými, že ho čeká ráj se spoustou panen,...
Mě stačí, že vím, že po smrti na tom budu stejně jako před narozením. Prostě nebudu, a žádný stres ;)
Celé peklo, celý ráj, nebe, duchové či bohové mi můžou políbit mou nevěřící zadnici.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

bacil píše: 17.09.2023 2:10 Existují metody, jak se vědomně projít bez těla, ale je to extrémně nebezpečné - nemusíte se mít kam vrátit, někdo jiný vám do vašeho těla vleze. Pokud budete o svoje tělo bojovat, tak vnějším projevem je schizofrenie, která se v těhto případech úspěšně vyléčí nikoli léky, ale výhradně s pomocí exorcisty a nemusíte to přežít. Vyšla i nějaká literatura, ale je vyloženě nebezpečná pro laiky a testem, který vás následně potká, nemusíte projít.
A dost :lol:
To jste se všichni zbláznili, nebo si z toho už děláte srandu???
Tolik lidí co umí ovládat počítač přeci nemůže věřit takovým hovadinám.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Trace »

Hagene, postoj typu "co ocima nevidim to neexistuje" je ignorantsky a arogantni. Kdybych sam nic nevedel o psychedelikach, tak nad tim take neduverive mavnu rukou a zapomenu.

Soucasna veda netusi, jak vedomi, lidsky mozek a lidska inteligence funguje. Pac kdyby vedela, tak AI nebude tak tupa jak v soucasnosti je, a nebude postavena pouze nad primitivnimi principy. Existoval by kompletni pocitacovy model mozku/vedomi. A to zatim .. neexistuje
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

Odhaduju, že nejméně 90% věcí (úkazů) jsem nikdy v životě neviděl, ani si na ně nesáhl, a přesto věřím že existují.
Nevěřím blbostem, které si vymysleli lidi, aby se někteřím lépe žilo, a někteřím lépe vládlo.
Chápu, že spoustu věcí si lidé ve středověku nedokázali vysvětlit, a tak si vymýšleli pro ně pochopitelné bludy.
Co nechápu je, že těmto kravinám věří vzdělaní lidé v 21. století.
Myslím, že věda nikdy zcela nepochopí jak funguje lidský mozek, stejně tak nepochopí spoustu jiných věcí, ale to co se tu popisuje jako "nadpřirozené jevy" už vysvětlit dokázala.
Pokud lidé nevěří logickému vědeckému vysvětlení, a věří dál těmto "nevysvětlitelným" věcem,... je něco špatně.
Asi má někdo v povaze hledat jiné alternativy, přestože se nabízí vysvětlení.
Řekl bych to takto:
Když to chodí jako kachna, vypadá jako kachna, kejhá jako kachna, tak si myslím, že to je kachna.
Někdo s větší fantazií, a kreativním myšlením bude holt uvažovat i o jiném zvířeti.
P.S. Poznámku o psychedelikách jsem trochu nepochopil. (nejsem tak kreativní ;) )
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od gadžo »

mhi píše: 15.09.2023 16:55 A ja bych si docela rad precetl od gadža o co slo.

Stejne tak bych si rad precetl nejake dalsi Foxyho zazitky, i kdyz tohle tema vlastne o NDE uz prestalo byt.

==============================================================================

Jsem celkem fascinovan tim, jak nekteri dokazete odvrhnout neco, co nepasuje do Vaseho modelu poznani sveta.
Napisal som to preto, ze som dufal, ze niekto z tunajšich ma s podobnym javom skusenosť a napise aj svoj nazor na neho, resp. nejake racionalne vysvetlenie, lebo ja som ho nenasiel. Ale podla reakcii tu skor plati nehadž perly sviniam.
Islo v podstate o beznu ludovu ducharinu, ktora by nestala za reč, až na to, že pri nej kovova lyžicka prešla papierovým obruskom a neporušila ho. A to opakovane. Ale len vtedy, ked sa tam zakomponovala spomienka na blizkeho zomreleho, inak sa to nestalo! To zmenilo moj pohľad na mnohe veci, aj na posmrtny život. Ale to je moja osobna skusenost s nadprirodzenom (jedina) a nemienim nikoho o tom presviedčať.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

Zkusím tedy racionální vysvětlení.
Víra v komunikaci s mrtvými vznikla pravděpodobně díky snům (někdy jsou opravdu hodně živé), a díky požívání alkoholu, a jiných opiátů,... nejlépe kombinace obojího.
Pokud už lidé začali věřit v komunikaci s duchy, tak bylo logické, že začali věřit i na posmrtný život, reinkarnaci,...
A pak už se toho pochopitelně "chytli" různí šarlatáni, vědmy, iluzionisti,... a předváděli lidem to co chtěli vidět.
Jako děti jsme taky vyvolávali duchy (snad každý to někdy dělal), a opravdu hodně malé děti tomu i věřili.
Jako starší jsme se tím už jen bavili, holky dělali že mají strach, víc se k nám začali tulit,...
Takže racionální vysvětlení lžičky procházející ubrouskem bez poškození ubrousku je trik, iluze, kouzlo,...
Byl jsi mladý, rozhozený pohřbem,... není ostuda, že jsi na ten trik naletěl.
Zkus si najít ty plačky z toho pohřbu, a třeba ti přiznají že to byl trik, a budeš mít zase klid.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od gadžo »

Ano, ked som to videl prvy krat u tich placiek, tiez som to povazoval za kuzelnicky trik, preto to vtedy na mna nijak zvlast nezaposobilo, ale ostalo mi to v hlave a asi o mesiac neskor, ked som bol sam doma, som to skusil zopakovat, a hned na prvy krat mi to vyslo presne rovnako ako im! A nebol som ani opity ani pod vplyvom ziadnych drog. A sam na seba som nepouzil ziadny kuzelnicky trik.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Zazitek blizkosti smrti - NDE (Near death experience)

Příspěvek od Hagen »

Co k tomu říct.
Technicky/fyzicky to prostě není možné.
Nechce se mi opětovně zpochybňovat tvoji důvěryhodnost, tak se radši spokojím s tím, na co ses ptal, a na co jsem ti odpověděl.
Ptal ses na racionální vysvětlení - poskytl jsem ho.
Ptal ses na zkušenosti s vyvoláváním duchů - ano, nějaké zkušenosti s tím mám.
A jako bonus jsem doporučil, ať se těch plaček na to vyvolání duchů zeptáš.
Samozřejmě mohou i dál trvat na tom, že to nebyl trik, v tom případě se tvoje vnímání těchto jevů nijak nezmění.
A nebo ti řeknou pravdu, a pak tomu nadpřirozenu přestaneš věřit. A to by bylo asi dobře.
Každopádně tím dotazem nic neztratíš, můžeš jen získat.
Odpovědět