Jak se odpojit od systému II.

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Kapo »

Ono by nebolo na škodu niečo také si najprv vyskúšať. Teraz som narazil na takú ponuku.... a občas sa niečo podobné vyskytne. Platovo to nebude nič moc, ale skúsenosti majú cenu zlata. ;)

https://www.facebook.com/farma.urbanovi
POZOR hledáme jehlu v kupce sena
smile – emotikon
.
Díky schválení rozšíření našeho projektu hledáme pro spolupráci dalšího muže / ženu, nebo pár, kteří by rádi žily v horách mimo systém a civilizaci ... hlavně spolehlivého, učenlivého, veselého s kladným myšlením a dobrým vztahem ke zvířatům na stálou spolupráci ( na pořád ) s jídlem a skromným bydlením ( v malém srubu ) přímo na nově vznikající soběstačné farmě v horách v Krkonošském národním parku pro obsluhu permakulturní zahrady, zvířat, otevírání a zavírání drůbeže, krmení, pasení, pomoc při budování ohradníků, sběr bylin, drobného průběžného úklidu a dalších prací spojených s farmou a jejím chodem.
Kdo by jsi měl být?
- Určitě nekuřák
- Bytost milující přírodu
- Ovládat, nebo se chtít naučit permakulturní hospodaření
- Fyzicky zdatný, jelikož naše farma je v horách
smile – emotikon

- Poctivý, hodný a vyrovnaný
- Určitě dobrodruh ( šílenec jako mi
smile – emotikon
), kterému nevadí samota a dokáže se trvale usadit
- Mít chuť se naučit znát bylinky a jejich úpravu do výsledných produktů
- Vhodné pro vegetariána, ale není to podmínkou
Co nabízíme?
- Malý útulný srub ( kamna na vaření a pečení + základní vybavení na chod )
- Permakulturní zahradu
- jídlo a pití z vlastních zdrojů
- slušné jednání v dobrém kolektivu
- život mimo systém
- malé množství el. energie
- odměna v % financí z vyrobených produktů
- + další drobnosti ( nejlépe při schůzce )
Co nenabízíme:
- Zaměstnání, stálý plat, dovolenou......
......stačí jen mít chuť pracovat a být s námi v týmu, nezkušené zaučíme a vše je vždy po rozumné oboustranné domluvě, pro více informací mě neváhejte kontaktovat, zpráva, mobil: 725 992 222, Jaroslav.
PS: Prosím Vás, kteří by jste věděli o někom, komu by se toto mohlo líbit doporučte ho, také Vám děkuji za případné sdílení,
Děkuji Jaroslav, mobil: 725 992 222.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od michal »

Tedy to vidím asi tak : hledáme makáče za 400,-kč měsíčně.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Kapo »

Hej. Na druhej strane za 2-3 dnový PK kurz v Prahe sa bere 12 - 15 000 kčs. 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Heike »

Kapo: Zajímavé.Zeptám se znalců, proč neoloupali aspoň kůru na kmeny na srub. Záhadou mi je, proč jedno okno má výhled na ten buk. Jaká je v horách výhoda rovné střechy z kulatin? Proč při stavbě jezírka zaházeli ohradu hlínou? Ten foto panel-taky zajímavé ukotvení, když napadne sníh-pokud ne, proč ho nedali rovnou pořádně? A jak wc-plno lidí řeší čističku a kolaudaci objektu k trvalému bydlení. Jinak nabídka super, člověk si vyzkouší, jaké je makat v PA pro warlorda, nulová práva, bez smlouvy na cokoliv, tahat za kratší konec provazu. Tuhle verzi odpojení od systému jsem viděl, borec měl pár bezďáků, za maringotku, čůčo a retka, občas kus točeného s chlebem mu dělali v lese. Nekuřáci a vegani by ho vyšli levněji.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od the.marek »

Jak píše Heike, ty fotky jsou fakt k smíchu, až jakoby byly jen naoko naaranžované...
Jinak tenhle Urban hledá pernamentně "dobrovolníky" na práci na X skupinách na FB.
Loni tam zase sháněl dobrovolníky na postavení toho "srubu" co je tam vyfocený, jako ubytování, pro ony dobrovolníky :mrgreen: . Za mě pěknej vykuk. Ale co, kdo chce kam, pomozme mu tam a alternativních hipíků se najde plno, co mu tam půjdou, tak co by toho nevyužil... :-D.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Kapo »

Hej, aj vedieť /vidieť/ako to nerobiť je cenená skúsenosť :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Desouza »

Hledám také dobrovolníky !

Jakej musíš být ?

Rozhodně kuřák ,jinak tu chcípneš .
Nenávist k přírodě vítána , neustálej boj s plevelem člověka naučí .
Hospodaření neřeš od toho jsou tu chytřejší .
Fyzická zdatnost vítána není , stařenku si obhospodařím sám .

Poctivci nejsou vítáni , jsi v hospodě né v kostele .
Důležité je být společenský i po 10 pivech a 6 panácích .
Trávu tu nejíme , ale kouříme takže základy pěstování marihuany jsou vítány .
Naprosto nevhodné pro nemocné vegetariány a vegany .

Co nabízíme ?

Normální byt .
Normální zahradu .
Úžasné jídlo i pití .
Život v systému na tvrdo .
Nekonečné množství el.energie .
Co si nakradeš je tvoje . :chuckle

Co nenabízíme ?

Zaměstnání tj . zdravotní si platíš .
Lehkej život .

Zájemci aď píší do Sz .

Děkuji :)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Desouza »

Jesli tu Urbanovic někdo zná tak aď jim doporučí upevnit ten FV panel jinak . Není dobré když ta haluzka hází stín na ten panel .

Jinak mají mojí hlubokou úctu , to už dnes málo kdo dokáže . :clap
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Lyster »

Námořníkem na vlastní pěst
https://www.novinky.cz/muzi/408866-namo ... -pest.html

Také jedna z možností jak se trochu odpojit od systému. :)
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Moc hezky napsáno :-)

Opouštíme systém

"Zacházejte s penězi jako s volebním lístkem, ony jím totiž jsou. Vyberte si kam půjdete nakupovat. Do zahraničního obchoďáku kde nabízí koblihy (slevu), pak volíte zahraniční vlastníky ekonomiky vaší země, odliv kapitálu ze země. Nebo koupíte u místního malozemědělce, pak volíte místní ekonomiku a mistní rozhodování. Nebo si vyměníte produkty s místními a navážete přátelství, pak volíte pospojitost a vzájemnou pomoc. Už tento malý krok změní hodně.
Chcete víc! Zasáhnout citlivěji?
Buďte více s rodinou a přáteli, pomáhejte si navzájem. Věnujte energii a čas místu a jeho stabilitě. Bez výdělku. A vydělávejte v systému jen tolik, kolik nejnutněji potřebujete. Stát z parazití polovinu co vyděláme nad základ. Tak to nevydělejme v tržní ekonomice. Věnujme to zdarma přátelům. Tak zkvalitníte svůj život, svou stabilitu, a citelně snížíte odvod státu. A ten bude muset šetřit. Bude muset snížit své úředníky. Své pobídky cizím montovnám a jejich daňové odpustky. A koryta nahoře budou hladová.

Systém je tržní. Nastaven na maximální výdělek. Politika je tržní. Nejde tu o lid. A to můžeme změnit. Přestaňme být tržní!

Rozhodujeme každý den. Komu věnujeme energii, svůj čas a vydělané peníze. Zda krátkodobým požitkům či trvalým hodnotám. Přestaňme být dětmi co za bonbon zpívají básničku, a převezměme život do svých rukou."

http://dusedomu.blogspot.cz/2017/04/opo ... ystem.html
Kdo je připraven, není překvapen.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od danny1691 »

J-e-n-n-y píše:Moc hezky napsáno :-)

Opouštíme systém

Tak zkvalitníte svůj život, svou stabilitu, a citelně snížíte odvod státu. A ten bude muset šetřit. Bude muset snížit své úředníky. Své pobídky cizím montovnám a jejich daňové odpustky. A koryta nahoře budou hladová.

http://dusedomu.blogspot.cz/2017/04/opo ... ystem.html
Už vidím jak stát bude snižovat počet úředníků. Ba naopak navýší, protože ho bude zajímat kde že jsou penízky co rázem netečou. A úředník je mimochodem taky volič. A co s propuštěným úředníkem?
A co když stát udělá Úřad na snižování úřadů a úředníků?
Jsem inspirován totiž seriálem "Jistě pane ministře". Sice to má být komediální, ale úsměv divákům velmi rychle zamrzne...
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od kazatel »

Přeji všem pevné zdraví,
měl bych taky pár myšlenek, co se týče života na samotě.
O tomhle sním už taky pár let a sbírám informace a materiál.
Dokonce jsem už podal inzerát na koupi čehokoliv na ůplné samotě.
Myslím, že takovejch objektů a míst je pořád dost, jelikož lidi jsou rozcapený a nikdo tam bydlet nepůjde. Tomu bude odpovídat i cena.
O co půjde?
Abych neměl hlad.
Aby mi bylo teplo, když je venku zima.
Abych se nemusel starat o vodu,
Abych měl zadarmo energii.
Abych se mohl kdykoliv kamkoliv dostat.
Abych potřeboval jen minimum peněz.
Abych se nedřel , jako hovado jen proto zůstat naživu.

Potrava: Zezačátku zásoby, luštěniny, cukr, sůl, mouka, i když ta zrovna dlouho nevydrží, ale systém funguje a mouka je za půl darma. Chleba snad dokáže uklohnit každej, mouka, voda, kvasnice, sůl. Padesát minut ftroubje
Sběr všeho, co roste jedlého, já třeba nekoupil už asi pět let ani gram čaje. Piju šípek, černej bez, mátu, lipovej květ a heřmánek, rozdávám známým a ještě zbyde. Tohle se dá i měnit za jiný suroviny a je to to nejlepší z nejlepšího.
Důležitej je živej inventář, co nepotřebuje péči. Kachny, slepice, a když je hlad, je i husa dobrá.
Roste to samo a žere to všechny zbytky.Vejce se dají dobře prodat a vždycky to tak bude. Zase na mně zbyde to nejlepší
Na zahrádce pokaždý něco vyroste a stačí málo, mrkev, petržel, celer, cibule, česnek, brambory, rajčata. Nemůžu si pomoct,ale zase to vidím, jako nejlepší. V tomto slově se skrývá ještě nejzdravější a nejčerstvější
Koření taky roste samo, majoránka, kmín, kopr,a další.
Ovocný stromy nutný, čím jsou větší, tím víc sklidím. Nestříkám voskem, ani neplynuju a mám co? No nejlepší.
Mák a konopí, nasbírat trochu opia, zbytek do buchet, krabice trávy na pohodu a ze zbytku masti a tinkturu.
V pohnutý době jsou drogy a zbraně nejlíp směnitelný, ježto ulevujou od stresu. A vlastní rukou vypěstovaný, jsou prostě nejlepší.
Energie jsou řešitelný kombinací dostupnýho. Ideál je potok a turbína. Jinak fotovoltaika, malej větrník, pro zátěžový situace, jako sváření, řezání cirkulárkou, naftovej generátor, čím starší, tím lepší. Běží na jakejkoliv tuk v tekutým stavu.
Doprava. Zatím , dokud je u pumpy nafta, tak jakejkoliv diesel 4x4,s rámem,co nejstarší, bez turba, mozku, zadních světe, lesklejch věcí, nebo Uaz. A dřív, než začne bejt palivo nedostupný, dát cokoliv za koně.
Peníze. Zatím se dají získat poměrně snadno a za poměrně málo těch peněz je spousta věcí k mání. Teď jsem koupil sedlářskej stroj, jen navlíknout nítě , strčit do zásuvky a šít. Stál čtyřku a budu ho mít už do smrti. Pořídím ještě kovárnu, pár obráběcích strojů. Na bleším trhu jsem před pár lety nakoupil hromadu ručního nářadí,hoblíky, sekery, pily, hevery. lihový vařiče a další primitivní nástroje za cenu jednoho levnýho mobilu. No měl jsem radost, jako kráva. Jinak na opravu aut mám všechno.
Teď je ta doba, kdy všechno, s čím se musí dělat, je skoro bezcenný. Já v tom ale vidím velkou příležitost pro budoucnost
Informace. Teď je taky doba nejlehčího přístupu k informacím. Informacím druhu nutných k přežití, a vůbec informace o práci, jak, čím se co dělá : Nikdo neví všechno a když jsou informace v tištěný formě v suchým kufru, jsou někdy k nezaplacení. Tenhle rozpadlickej web jich nabízí nejvíc ze všech na jednom místě.
Dost kvalitních informací je ve starým tisku od roku 1900 až do roku 1969.
Zbraně Všeho druhu je nutnost, postupně navyšovat zásoby munice, prachu, hilzen, zápalek a tak. A nemyslím tím v žádným případě nic legálního. To tak. Napráskat se systému, v tom nevidím jediný pozitivum.
Plán a rozvrh činností. Na odtržení aktivně pracuju a do pěti let budu pryč. I když ještě nemám lokalitu, schraňuji materiál.
Trámy, prkna, hřebíky, panty, všechno možný použitelný železo, nástroje a nářadí, žárovky, šroubky, dráty, prostě všechno, co se dá levně pořídit a v budoucnu smysluplně využít. Kamarád si klepe na čelo, když vidí, jak rovnám starý hřebíky.
Ale copak se nedá použít?? Můj děda by teda hřebík nikdy nevyhodil. To je taky jedna z mých příprav, rozhodl jsem se neprodukovat odpad. Přeci nevyhodím něco, za co jsem dal peníze. Tak sbírám krabice od mlíka, co vypiju a míchám uhelnej prach s pilinama a vodou a dělám z toho brikety. Každou plechovou konzervu umeju a použiju na šroubky.
Mám li už děravý ponožky, ustřihnu špičky a v zimě to používám na zápětstí, kdysi se tomu říkalo hančlíky.
Je-li oblečení děravý, není to pro mně důvod je vyhodit. Když už se nedá nosit, použiju to jako hadry na ruce při práci. Knoflíky stříhám a schraňuju.
Hygiena rozpadlíka. Z cvičných a jiných důvodů jsem se půl roku nekoupal. Jen zuby denně, okončetiny sporadicky.
Po čtrnácti dnech naběhne nějakej samočistící proces, a když se mění oblečení, tak člověk ani nesmrdí. Po půl roce absolutně zdravá kůže, bez jedinýho pupínku.Po vykoupání na dně vany jen trochu hlíny.
Nemoci, zranění. Kdo fyzicky pracuje pro sebe, není z toho nemocnej. Kdo jí a pije, co si vypěstuje a odchová, vypálí, vykvasí, není nemocnej. naopak. Zranění je prekérní situace, zvláště zlomenina , nebo zuby. Ve skupině se to dá řešit, není naškodu mít zásobu injekcí a nějaký umrtvovadlo, šití. Nedávno jsem držel sikovkama sedmičku vlevo nahoře, ale neměl jsem nic, co bych si na tu bolest šlehnul. Tak mi to šlehla zubařka za pětikilo i s extrakcí.
Spolupráce. Přežívá ten, kdo spolupracuje. Bude nás víc, jen o sobě nevíme. Bude nutný dát o sobě vědět stejně žijícím a stejně smýšlejícím bardům, jsem tady, žiju a tohle můžu nabídnout: Pomoc v tom, co umím a čemu rozumím ostatním potřebnejm a přijmu stejnou protislužbu. Dohodnout způsob komunikace, pravidelný kontakty nejbližších sousedů , taková delší tichá pošta. Směna produktů mezi sebou, vzájemná pomoc při fyzicky náročný činnosti, dřevo, stavba a tak Já to zažil, dřív to tak bylo normální.
Myslím, že jsem toho vyzvrátil dost. Jen nakonec, využít systém až do jeho úplnýho zániku, co to jde a postupně budovat a připravovat nezávislost. Nemá smysl se demonstrativně odtrhnout a dobrovolně odmítnout výhody.
Za výhodu nepovažuju chodit každej den do montovny a prodávat svůj život po stovce za hodinu.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ministře ,

první co pocítíš bude zima , kurevská zima . A jako hovado se nadřeš .
Zbraně Všeho druhu je nutnost, postupně navyšovat zásoby munice, prachu, hilzen, zápalek a tak. A nemyslím tím v žádným případě nic legálního. To tak.
Ano, je to překlep . :mrgreen:
Přežívá ten, kdo spolupracuje
Tak tak a kdo to nechápe, prostě nebude .
prodávat svůj život po stovce za hodinu.
To je myšlenka , hlavně se nebát bojovat a prohrávat .
Vincit omnia veritas .
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od kazatel »

Desouza, dík za podporu, ale nechystám něco, v čem si nevěřím.
Zima i kurevská už mi byla, až mi z ní v pojebaným Mošnově .omrzly uši a dneska, ještě po šestatřiceti letech nosím kulicha , když je míň, jak dvacet stupňu, bo mi je na ty uši zima. Už jsem měl i hlad a 11.prosince 2012 jsem poprvé jedl z popelnice a na ty vánoce měl k večeři chleba s máslem.
Jinak se stravuju normálně, jako běloch, prostě si uvařím podle svý chuti, ale maso kupuju jednou za tejden a jím ho dva dny. Když už jsem teda začal psát o odtržení od systému, pokračuji.
Z cvičných důvodů už pět let nepoužívám ledničku. V zimě nou problem, stačí potraviny v bedně přistrčit víc je vratům, tam táhne. V létě mám jídlo v montážní jámě, tam je zima pořád. Bydlím totiž v dílně. Byl to můj sen už od dětství a já si ho splnil. Někdy tady mám i čisto, jako v bytě, chodím v bačkorách, na stole vlastní a pocukrovanej moučník a cigára típu do popelníku. Kouřím v posteli a místo na televizi, se koukám na svý dílo, kterýmu se právě věnuju, třeba motorka,to mi to tady voní spáleným benzínem a olejem, nebo pažba na dlouhou, to zase mám hobliny i v posteli a voní to tady dřevem, nebo suším léčivky a pak voním i já, jak čerstvě ubalený brčko. Můžu s jistotou potvrdit, že když něco člověk dělá pro sebe, a pak mu to zůstane a slouží, přináší to i jakousi radost, vnitřní naplnění a vztah, mezi sebou a tou věcí.Některý nářadí mám už třicet let, jsme na sebe zvyklý. Ale největší pocit jistoty, jak je zde každému známo, poskytuje vlastní samopal. Nakopal bych se doprdele, protože jsem dal znehodnocenou pumpu vz 24 podle starýho zákona jednomu zbrojnošovi a teď mám hovno a kvéry nejsou.

Ještě rozvinu citlivě téma energie. Jedna z možností je pohon generátoru na dřevoplyn. Mělo by to tu výhodu, že z jednoho sudu táhne sání motoru dřevoplyn, na kterej ten motor běží a do druhýho sudu s připraveným dřevem fouká vejfuk, čímž to dřevo zuhelnatí. A je další palivo.
Další možnost je provoz na páry benzínu, spotřeba je pak deset až dvacet procent, vcelku jednoduchý a fikaný.
Tohle zařízení existuje asi sto let, jmenoval se Pogue, co vymyslel odpařovací karburátor. Prý to měly namontovaný v africe američani na willysech, motor 2,4 spodovej, normální spotřeba 25 litrů a stímhle 2,5. Je to i na YT.
Rok a půl jsem se intenzivně věnoval vodíku, tedy spíše HHO, postavil asi dvacet vyvíječů, pět mi jich zbylo Nepodařilo se mi na to jezdit, pohořel jsem na elektronice, nenašel nikoho, kdo by chtěl postavit a spočítat pár součástek. Můj systém byl elektrolýza a já chtěl pokročit na rozklad vody narušením kovalentní vazby mezi kyslíkem a vodíkama, 42,7 Khz. Existujou ještě další rezonanční frekvence, 620 Hz, 630HZ, a jistě další frekvence, který nikdo nikdy nezkoušel. Pak se to dělí ihned a proud v řádu miliampér. HHO bouchá na druhou stranu, to znamená do sebe. Prostě místo exploze je imploze . A z plynu se tím spálením stane zase voda, vodní pára. Jednou mi bouchnul separátor těsně u palice .Malá bublinka o velikosti koruny dá ránu, jako pistole. V separátoru toho byl asi litr. Chvíli jsem neviděl, neslyšel a nic nevěděl. Ale pak dobrý, jen jsem byl trochu šedej ve xichtě od hydroxydu a od tý doby mi píská šestnáct kiloherc v levým uchu. Půjdu ale za doktorem, ať to hodí na papír, vobouchá a mně zvýšej malinko invalidní důchod.
Nejlíp je tenhle systém popsán v článku Ivanův vyvíječ vodíku. Někde to tam visí.
Už to stačilo, třeba to někoho pobaví.
Tak zdar všem!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Zapadlo »

Dík, pobavilo.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od the.marek »

Shrnuto. Když se chce někdo odpojit od systému, tak bude bydlet jako bezdomovec ve veteši v dílně, nebude se mejt, jídlo mít místo v lednici v průvanu atd. Odpojen ale samozřejmě jen do té míry, než každý měsíc příjdou dávky nebo invalidní důchod, aby bylo na cigára... Takovýhle "odpojení" opravdu "miluju" :puke
Trochu mě to připomnělo nedávný rozhovor s Ševcovem na DVTV, kderý je zaritý anarchista absolutně proti systému, po kterém teď žádá odškodné 1,5 mega... :-D :-D
Abych neměl hlad.
Aby mi bylo teplo, když je venku zima.
Abych se nemusel starat o vodu,
Abych měl zadarmo energii.
Abych se mohl kdykoliv kamkoliv dostat.
Abych potřeboval jen minimum peněz.
Abych se nedřel , jako hovado jen proto zůstat naživu.
Hodně štěstí, v jednom člověku je to těžká utopie, kór s "vágus stylem víceméně bez příjmu", budeš zažívat přesně pravý opak.

Nechápu tady to "odpojování od systému" na krev a za každou cenu, když ten systém je vcelku prima a přináší hromady výhod, na to musí být člověk opravdu "diagnóza"... :-D :-D
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Heike »

Chvíli jsem si myslel, že se vrátil Alibaba.
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od kazatel »

Tak tak. Člověk musí bejt diagnóza.
Samostatnej život skutečně není pro jogurty a roboty, co svědomitě plní příkazy.
Je to nejvyšší meta, který může člověk dosáhnout. Rozhodovat sám o svým životě.
Nepatřím mezi socky,jen tak vypadám,i když beru invalidní žebračenku a kdyby ji přestal systém posílat, mám peněz a zásob minimálně na rok života a prodejnýho materiálu na další dva. Jo, ještě dům a pozemek, stodolu, vybavení autodílny, asi dvacet motorek a pět tun dílů. Nějaký auta. Můžu klidně vleže čekat na smrt a na internetu slintat coby kdyby. Zdá se mi to trochu přízemní, blbý, ustrašený, omezený. Cejtím se na víc. Mám sice uříznutý dva prsty na jedný ruce, na druhý chromej palec, artrozu v kyčlích a ramenou, skoro nevidím a po bouračce v hajzlu páteř,ale cejtím se moc dobře, v životě jsem neměl větší radost ze života a po pěti letech na samotě budu naprosto zdravej. Připomínám, že jsem ročník 63. Tohle všechno nemám z toho, že jsem se celej život válel někde v kanceláři. Jen občas, pod náklaďákem. Mám za sebou třicet let tvrdý práce, dvě manželství, padesát motorek, třicet aut a rekonstrukci dvou baráků.
Může mi tenhle systém a ten moderní způsob života proboha ještě něco nabídnout?? Pravím, nikoliv. Jedinou výhodu vidím v tom, že se všechno dá pořídit za peníze. To jediný taky ten systém zatím drží pohromadě.
Občas jdu kamarádovi válcovat, dělá cesty mezi polema a v lese. Mám vlastní válec a když se tam jeden den vozím, tak po zdanění mám tolik, jako důchod za celej měsíc. Tak na socku určitě nečekám, jak tady někdo psal, to jsou fakt drobný.
Ale peníze by měly přinášet radost, tak jsem jednomu místnímu kloučkovi k desátým narozeninám koupil novou čtyřkolku. Stopětadvacítku, čtyřtakt, se zpátečkou. Je úplně porčenej, jako já s prvním pařezem. Jeho rozvedená maminka je hnusná, neustále nalitá, pivo rum, občas smaží a práci ze všeho nejvíc nenávidí.
Klouček chodí ke mně a já ho učím dovednosti. V deseti letech umí upíct chleba, perník, obalit řízky, udělat domácí tatarku,připravit celou tabuli, umejt po sobě nádobí, dneska jsem mu oznámil, že už přestal bejt pěšák a cyklista a už je motoristou. Řidičem motorovýho vozidla. A mechanikem. Zítra přinese sešit a to bude servisní knížka, kam bude zapisovat všechny opravy. Dneska jsme jezdili, já mu na babetě nestačím, je to vopravdu janek. Mám nádhernej pocit, kluk je v sedmým nebi a jezdí a jezdí. Cejtím to, jako takovou satisfakci za to, co se nedostalo mě, dopřeju někomu jinýmu.
Za poslední léta jsou to nejlíp utracený peníze.
Už vidím, jak dost lidí kroutí hlavou, že voni by cizímu fakanovi nic nekoupili. Já to překročil. Tu strašlivou moc peněz, který lidi nutí dělat to, co by jinak neudělali.

Trochu jsem mimo téma, ale jestli se to dobře čte, můžu příště pokračovat o šestihranný, dřevěný stavbě, vlastní výmysl, bez základů, dole dílna, nahoře obytný prostor. Zatím nejlepší, na co jsem přišel, vtip je v tom, že se to dá udělat, jako stavebnice a pak na místě sestavit. Případně rozebrat a změnit lokalitu.

Tak stačí, pokoj všem lidem dobré vůle.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od Kapo »

Hej, číta sa to velmo dobre. /prečítal som si všetkých až 9 príspevkov :)/
Tak sa už teším na pokračovanie. ;)

Ja som začal hospodáriť na samote cca pred 4 rokmi.Tiež som sa pár rokov na to chystal, preto to bolo velmo jednoduché, keď človek už všetko potrebné má, a všetko si zvládne sám urobiť.
Dokonca ak si premietnem svoj život predtým, tak musím skonštatovať, že až tu som konečne naozaj spokojný.
Neplánujem síce žiadne demonštratívne otŕhanie, ale snažím sa byť čo najviac sebestačný a nezávislý. A v podstate až na pár maličkostí som na dobrej ceste.

Akurát tak počítam tie tvoje roky, tak v šesdesiatke začínať odznovu a sám niekde na samote mi príde....no povedzme odvážne :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Jak se odpojit od systému II.

Příspěvek od kazatel »

Kapo, díky za odpověď a přeju Ti štěstí.
Taky se mi někdy vtírá do mysli, jestli není pozdě, že už jsem jako starej geront, šedivej, nemocnej, jestli mi jako nehrabe a tak, abych se srovnal do lajny a chodil volit, koupil si megatelevizi, nebo zrovna plátno, vzal si litrovou červenou škodovku na lízink, dal se ostříhat, našel si práci a ženskou, jezdil na dovolený a do hypernovy, ve čtvrtek do kauflandu, na slevy....
A pak si řikám spamatuj se kurva !! to NÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to už tady bylo.

Právě, že mýmu tělu je poměrně dvakrát tolik, než mý duši. Myslím roků. A mýmu rozumu je jako tělu a duši dohromady.
Teď, babo raď.
Rozum říká rači se do ničeho nepouštěj, nech si vystavit průkaz starce, kartičku s kryplkárou a splň první odstavec.

Mý tělo řiká dej se trochu do cajku , kup si pana porsche 1972, oblíkni se, dej si čočky, lázně, masáže, vejlety, legrace, pohoda.

Duše jim na to povidá: To se mi ale vůbec nelíbí!! Vy jste mně na třicet let drželi za koule ! Teď si já splním svoje !!
Letadýlka! Kvéry! Život robinsona! Loď! Luk! Kuši! Vrhací nože a sekery! Dlouhý vlasy! Kvalitní sound na plný koule!
Bicí! Saxofon! Mikroskop! Hvězdářskej dalekohled! Rybařit! Hledat minohledačkou starej muničák! Vybudovat podzemní bunkr! Píchat mladý holky!

Jest pravdou, že na loď, kuši, bicí a saxofon s minohledačkou teprve čekám.

Já to musím odeslat, než to smažu, jak to čtu tak je to opravdu malinko.. ehm divný
Odpovědět