Jak jsem našel zpřízněnou duši......

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od sigmark »

Tak si ji muzes vlastnorucne umyt Fabiku:)
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Milli »

Ach jo chlapi,
Vy jste to zase pochopili po svém. Já chtěl říct, že jsou to ženské, které se umí opláchnout i v potoce, když je možnost, ne že se jsou to čuňata, která se nemyjí vůbec.
Naposledy upravil(a) Milli dne 14.04.2013 16:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od sigmark »

To byl taky vtip, Milli. Kdyby nekdo chtel nemytou co se nasyti z nejblizsi popelnice, tak staci zajit do nejblizsiho tabora dravidu a jednu odkoupit
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Annele »

Dekuji za nabidku, ale ziju v Rakousku a mam dve deti.
Tou spriznenou dusi jsem nemyslela pouze partnera, nybrz i spolehlive pratele Rozpadliky v okoli.
Milli, myslis, ze existuji lide, kteri neumi curat a kadit v lese?
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Tina »

Annele: Existují, pár jich znám. Než by šli v lese, raději si nechají bok vyvalit.
A znám i takové děti. Z dob mých působení na táboře si pamatuju jednu dívenku, 13 let, ta prostě nedokázala jít na nesplachovací záchod, z klasických táborových kadibudek se jí dělalo špatně.
Než jsme to zjistili, uběhlo pár dní a ona prostě na ten záchod nešla. Čurat nakonec někam za smrček chodila, to ji donutilo, ale na velkou nešla 6 dní. Psychika je mocná věc a tělo zablokovala. Po těch šesti dnech za námi přišla, s pláčem a bolavým břichem a nastoupila metoda posezu na kbelíku s horkou vodou. Chudák holka, měla trauma z kadibudek a teď seděla před náma na kbelíku... No, povedlo se, ale divila bych se, kdyby si z toho tábora neodvážela nějakou fobii navíc.


Jak je to v Rakousku s Rozpadlíkama, to by mě docela zajímalo - našla jsi podobné weby a spřízněnce i tam? A děti umí česky? Pokud ano, návrat je vždy možný...
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Annele »

Uuuf. Ze jsou na tom nekteri az tak spatne, jsem necekala. Moje trileta si predevcirem cupla v parku ke stromu a vycurala se. Nebyt toho, ze mi potom prisla ukazat trochu pocurane kalhoty, ani bych to nevedela. A to jsem ji to nikdy neucila, zrejme to nekde okoukala nebo vymyslela sama. Tak nejak jsem si myslela, ze to je normalni, aby clovek zvladnul vykovat potrebu bez splachovaciho zachoda.
My se jen tak nevratime, mozna uz nikdy. Je to trochu slozite, deti moc dobre cesky neumi. Blbe je (pro budoucnost), ze zijeme primo v hlavnim meste.
Mezi rozpadliky se zatim moc nepohybuji, vazne se timto tematem zabyvam jen nekolik mesicu. Snazim se navazat kontakty, ale prijde mi to jeste slozitejsi, nez v CR.
Rakousky venkov je na tom se sobestacnosti mnohem lepe, nez cesky, protoze tu nemeli komunisty, kteri by vsechno fungujici znicili. Na druhou stranu ve Vidni to mozna po Rozpadu bude horsi nez v ceskych velkych mestech: mistni mi prijdou ve srovnani s Cechy vice zijici ze dne na den. Navic tu mame ohromne mnozstvi lidi, kteri programove parazituji na statu a prijde jim to v poradku. Bojim se, co bude, az ty penize proste nedostanou. Rakousko je silne socialni (ci uz asocialni?) stat, zivotni minimum pro jednoclennou domacnost je zde nejakych 750 Euro, pridavky na novorozene 155 Euro mesicne, s vekem a poctem deti se zvysuji. Vim o rodinach, ktere maji kolem 10 deti a prevaznou cast jejich prijmu tvori ruzne penize od statu. Pracujici clovek si muze jednou za nekolik let vzit "Bildungskarenz", kdy nepracuje, pouze studuje, a dostava za to penize, aby mel z ceho zit. Stipendia jsou velmi vysoka, rodice maji povinnost zivit sve studujici deti - horni vekova hranice techto deti neexistuje. Urady prace plati dlouhodobe nezamestnanym lidem do 50(!) let vysokoskolske vzdelani - v soucasne dobe dostava takova padesatileta studentka VS 850 Euro mesicne tri roky. Tudiz jsou mistni VELMI rozezrani.
Zatimco se puvodni Rakusane v pripade hlubsi krize mohou vrtnout na venkov ke svym pribuznym, imigranti takovou moznost mit nebudou. Integracni politika zde byla cela leta naprosto pitoma, ti kdo ji tvorili, by meli byt hnani pred soud za vlastizradu. Spolecne s asocialnim systemem se tak Rakousko de jure stalo vlasti mnoha neprizpusobivych parazitickych individui, kterych je plna Viden. Co z toho vznikne po Pruseru si radeji ani nepredstavuji.
Vyhody Vidne jsou nasledujici: nekolik ramen Dunaje, hodne zelene, verejna sit pump s pitnou vodou, fungujici system prerozdelovani potravin a zbozi, ktere jsou sice normalne neprodejne, ale stale pozivatelne, velike mnozstvi mestskych bytu s regulovanym najmem. Dale jsou zde snahy o mestske zahradniceni.
Na preziti bude Rakousko podle meho nazoru relativne dobrym mistem na venkove, velka mesta na tom budou lepe nez srovnatelna mesta v zapadni Evrope se srovnatelnym podilem migrantu.
Az poznam zdejsi Rozpadliky, dam vam vedet.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od sigmark »

Místy to znelo jako z Usti nad Labem...az na tu mestskou zelen.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Annele> mozna jsi timto prispevkem mela zacit, nedavali bychom ti nektere jalove rady.
Jinak takovy AUT "rozpadlik" zije na zapad od tebe, snad nekde u Salzburgu, rikaj mu Sepp Holzer, jeho familie porada i ruzne kurzy. Viden a Rakousko obecne boduje na prvnich prickach svetovych zebricku kvality zivota, prachy si u vas ulozili a uzivali po generace jak olejari, take efekt repatriace zisku-vynosy z vasich kolonii typu CZ/SK/vychodni Evropa neni zanedbatelny poslednich ~20let. Jak se blizi globalni fin. reset, pravdepodobne dostanete nejaky event typu "Creditanstalt v2.0" , mozna se predtim schovate v nordEURu, ale po otrepani par let, to zas bude jako vzdycky v historii perfektni misto k zivotu.

ps Rimane nesli na sever od Dunaje (do "Bohemie/Cech") za dlouhodobym osidlenim jen z nejakych vojensko strategickych duvodu, ale protoze nad Dunajem se to v zaklete kotline vse holt kazi nejen klimaticky..

ps2 ano muslimska kulturni centra v temer kazdem vetsim mestecku na hlavni tride jsou opravdu bizarni,
jak to zafunguje v PA, to je velka otazka
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Annele »

Diky za tu informaci o Seppovi.
Jinak zde mesto Viden siri informace o tom, co vse by melo byt v krizi odolne domacnosti (plynovy varic apod.), poradaji se zde kurzy prvni pomoci zdarma, vydavaji se zde brozurky o chovani v ruznych situacich (chemicke zamoreni....).
Za nejdivocejsi mensinu zde povazuji Jugose, ti by se ale teoreticky v pripade VP mohli vratit domu.
Orientalci tu tvori pomerne dobre provazane a uzavrene komunity, coz je pro preziti obecne dobre, ale dle meho nazoru nejsou schopni myslet dopredu a planovat a tihnou k tomu resit problemy nasilim. Nehlede na to, ze pokud budou pokracovat se svem modelu "muz zivitel, zena kucharka, uklizecka a masina na dalsi deti", dospeji do stadia, kdy nebude z ceho varit. Bojim se, ze se tito muzi potom semknou do ozbrojenych band a budou loupit (snad jen to).
Rakusani mi ve srovnani s Cechy prijdou celkem naivni v tom, ze maji pocit, ze se nemuze nic spatneho stat a tomu, kdo nedela nic spatneho, nikdo neublizi. Chybi jim nejaka lekce.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Karlos »

Annele píše:Jinak zde mesto Viden siri informace o tom, co vse by melo byt v krizi odolne domacnosti (plynovy varic apod.), poradaji se zde kurzy prvni pomoci zdarma, vydavaji se zde brozurky o chovani v ruznych situacich (chemicke zamoreni....)
Toto se říří nějak dlouhodobě nebo s tím začali nyní? Díky.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Annele »

Poprve jsem si toho vsimla nekdy pred tremi lety. Na mestskych uradech maji koutky s ruznymi brozurkami, letaky, vecmi ve vitrine, ktere bychom si meli poridit.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Maximus »

Co říkáte na nápad založit nějakou rozpadlickou seznamku - alespoň formou samostatného vlákna? Jen je obtížné zvolit nějakou rozumnou "metodiku" :lol:.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od sigmark »

máme regionální vlákna, ale nějaké dedikované "rozpadlík/ice hledá..zn. Bunkr mám" by nemuselo být úplně od věci
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od Annele »

Myslim, ze je to dobry napad.
A k tomu by se hodil i navod, jak si rozpadlika vypestovat: pro ty, co uz partnera maji.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od cipis »

Jj, něco na ten způsob, výzbroj a výstroj mám a vybavím, ale vařit neumím :)
sigmark píše:máme regionální vlákna, ale nějaké dedikované "rozpadlík/ice hledá..zn. Bunkr mám" by nemuselo být úplně od věci
FordPerfect
Příspěvky: 10
Registrován: 15.10.2012 15:23
Pohlaví: muž
Bydliště: Morava

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od FordPerfect »

Annele píše:A k tomu by se hodil i navod, jak si rozpadlika vypestovat: pro ty, co uz partnera maji.
Myslím že se to dá po krůčcích zvládnout.

Například na mě se manželka ze začátku v tomhle dívala jako na cvoka, ale časem sama mění názor. Ještě před 2 lety se hádala že pěstovat si rajčata na zahrádce je kravina když se dají kdekoliv koupit. No, stačilo jich pár přes to vypěstovat a sama uznala že ty koupené se s těma ze zahrádky nedají srovnat, a teď sama vymýšlí co by jsme mohli ještě zasadit. Až ji musím krotit, protože tolik času na zahradu bohužel není. A to tu zahradu chtěla jako panelákové dítě vybetonovat :lol: . Taky nechtěla doma zbraně... a nedávno jsme udělali zkoušky na ZP a brzo budeme řešit ne jestli, ale jaká zbraň bude doma. Zatím sice neví že jich chci víc, ale to se taky poddá. A že na co nějaké zásoby jídla když jim vždycky stačila paneláková "potravinka". No a jakou teď máme hezkou špajzku :) .

Základ je partner, se kterým si člověk rozumí celkově. Potom si logicky časem lidi porozumí i v různých specifických oblastech, jako je třeba rozpadlictví. Kdo se dívá kolem sebe a přemýšlí trochu do budoucna, musí ho napadnout, že tak jak žijeme teď to nemůže být napořád.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od vlk972 »

Tak jakpak to vypadá s tou seznamkou? Bohužel to pro mně začalo být aktuální.........
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od cipis »

No seznámeníchtivých chlapů je nás tu asi víc než dost, ale horší je to s ženskýma ...
Žádná sem totiž nenapsala, že by nějakého chlapa hledala ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od sigmark »

vítej do klubu vlků samotářů :-/
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jak jsem našel zpřízněnou duši......

Příspěvek od vlk972 »

Díky, on to byl jen návrat.
Odpovědět