Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

...aneb podělte se o své zkušenosti, zážitky a poznatky s ostatními.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Alstratt »

Porazit dokazaly ale politika zavelela jinak. Nikdy nebyl problem je pokazde zlikvidovat. Problemy s nima nemely ani rusove ani my. My (nase jednotky) nemame na starost jako clenove vybudovat v zemi buhvi co. Mame na starost specialni ukoly a bezny vojaci maji zas sve pouziti na co jsou. pomoci jim to dat vic dokupy to maji na starosti jiny. Ani me se nase US politika nelibi v tomto ale to uz my jako cleni neovlivnime. A porazit logicky vsechny nejde kdyz jich je tolik, jakykoliv vyhubite a objevi se novy. A vsechny vyhubit nemuzete, terroristy casto nerozeznate od civilisty a likvidovat civilisty nemuzete. Hlavne kdyz odejdeme tak se prave objevi novy. Holt to je uz problem politiky. Takze ne nejsou to lepsi prepperi, ti kdo proti tem rusum nebo nam bojovaly ti chciply takze tezko prepperi a nesahaji ani po palce u nohou. Je logicke ze se mnozi hadraci schovaji a nebudou utocit proti nekomu silnejsimu. Jen proste po odchodu to prebira Taliban ktery pockal az odejdou jednotky. V bojich jinak prohravaly. A jake jsou politicke umysly a plany co jim vyslo a co ne tem nahore to uz tu mnozi mohou jenom hadat. Jinak jsme hodne OT. Bud to presunte do jineho vlakna kam to patri nebo to tu nespinte co je uplne mimo vlakno. Lidi tam chteji aby se o ne nekdo staral, aby jim poskytoval stale nejake ty zaklady, prebral to Taliban ktery jim mnohe poskytuje i kdzy to neni nic idealniho. Neni problem to vystrilet komplet nebo vybombardovat, ale to bohuzel nelze, nejsou to vsichni terroriste ti co tam ziji. Proste stoji to brutalni prachy takove valky, ne neco vyhubit ale nasledne pomoci to dat potom dokupy tak aby to fungovalo. To stoji cas a prachy. A kdyz jim Taliban nabidne kde co, a ze tech talibancu tam je jak nakakano a udelaji pro ne kde co, co by jiny pro ne neudelaly tak ... Jinak opet OT, ze vas to bavi. Pojdme se vratit k tematu a nespinte vlakno. Chapu ze se vzdy musi nekdo vybrecet, na to jsou ale jine mista.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 14.07.2021 21:46, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od JOBU »

Talibancov ste si na seba pripravovali niekoľko rokov sami... Toto už ale nieje o preperstve, ale o niečom inom. Raz možno príde aj na to, až bude vhodný čas.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Alstratt »

Evidentne o tom moc asi nevis ... Ono tam nejsou jen ti co tam zijou ale spousta ozbrojencu je tam z jinych zemich at uz z ruska, tak zapadu tak i z ruznych okolnich zemi. Hlavne dobre si zjistit kdo ze to vsechno pusobil v islamskem statu ISIS ... A nepis takovym stylem ze tam hazis nas vsechny. To ze se podilely cesi na voj. akcich tam, mam tez psat ze za to mohou cesi? Ne ... Pojdme zpet k tematu a nebrecte furt, shazujete se pred chytrejsi casti a pohrbivate tim vlakna. Piste to aspon do spravneho vlakna kdyz uz musite brecet.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od JOBU »

Bol som, zažil som, videl som a to mi stačí. A nie jeden či dva krát... Aj v dobe kedy žiadny isis ešte ani neexistoval. Takže svoje "evidentne" ,rusov a aj isis si už radšej niekam strč, pretože zase moceš kvalitne jablká s hruškami. A tieto kecy sú už ťažko OT.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Alstratt »

A kde si byl? Doma v postely vid? A co si zazil? Divoky sen? A co si v nem videl? Jak vidis realitu ve vestici kouly? Tak to jo ... :D Skoda slov se s tebou bavit, takove oblbovani. :D To je jako bavit se s nekym z aer*****. Evidentne patris mezi ne podle psani, to tomu odpovida. Tak uz nebrec soudruhu. Doporucuji pozadat soudruhy at te nauci cist, neboj to bude dobre. :D Zbytecne, me tema lzima nepresvedcis, to si vypravej ruznym uplakankum a vrabcum. :) OT.

Co takovy jako on chteji delat v nejake zle dobe to fakt netusim, jen to breci, siri to lzi, co takovy clovek muze nabidnotu to je mi zahadou. :D Takoveho bude evidentne lehke o*ebat a obrat ho o vsechno na to nebudou mnozi potrebovat ani nic na vymenu. Kdyz to vyvadi v takove dobe kdy je klid a mir celkem tak to nehcic videt co bude delat az prijde neco horsiho kdy mu nepujde internet kde by se vyplakal takovy a pdoobny. Takovy nebudou mti nai co vymenovat jelikoz hned spachaji sebevrazdu jak nebudou moci sirit to sve a az tu tvrdsi realitu zazijou kdyz nezvladaji uz ani soucasnost. :D Doporucuji investovat tez do psychicky, pokud nekdo se vzteka a breci uz ted tak v v horsi dobe bude mezi prvnima kteri skonci. Na takoveho staci pak uz udelat jenom "baf" a vzda se. Tento typ nezachrani nejake materialni. Ti co neumi rozlisovat realitu od falesnych zprav tak bude vtipne na co vsechno komu v pripade neceho naleti a skonci zle. Navic kdyz se boji uz ted tak co budou delat potom. Za lhani se jim muze stat ze je to potom muze stat hlavu, to je potom hodne rychle prejde sirit blbosti v nejakem pruseru az si to s nima nejaky agresori pujdou vyridit. Prepperi jak stehno. Takovy do niceho nemusi investovat, protoze uz zainvestovaly do toho jak se co nejrychleji v pripade neceho zlikvidovat. :D Kolik takovych jak se chova tu to nevedome prenese i do realu az neco bude. To bude srandy kopec. Od takovych se drzet co nejdal, to jsou magnety na problemy kteri budou poutat pozornost siroko daleko a budou radi pokud prezijou sotva 5 minut tim jakym stylem to vedou.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od JOBU »

Alstrate, bohužiaľ si netrafil, a si ťažko OT. Jediný kto tu neustále vyplakáva tvrdí aký je top "prepper" neskutočne vycvičený americký bojovník, čo dokáže zachrániť všetkých a všetko svojími službami a poradenstvom si ty. Takže už sa konečne preber do reality z toho svojho amerického sna a začni už konečne diskutovať k veci a to stručne a krátko, tie tvoje myšlienkové pochody plného neustáleho chvastania sa sa už totiž nedajú čítať.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Alstratt »

Vsak narozdil od tebe to umim, holt nebrecim a jdu si za tim co chci umet skvele, brecenim clovek niceho nedosahne. A ne nejsem Rambo, jen nepotrebuji brecet a nebojim se napsat fakta. Evidentne podle tebe je tim padem kazdy Rambo ci co este kdo dela takovou praci, nebreci, misto toho neco dela a neni podelany strachy ze vseho. :D Zajimava predstava o realite. :D To ze to nekdo chape uplnestupidne je jeho problem ze v tom vidi neco jineho. takovy jako ty by nejradsi kazdeho umlcovaly protoze v ve vsem vidis neco jineho aby byl duvod brecet. A jak uz bylo zmineno, nenazyvam se prepper. Slovo prepper je zneuzivano tak jako spousta jinych slov k takovym vecem ze s tim nema uz moc spolecneho. To ty a tobe podobny furt brecite furt na neco co je mimo tema (zacinate s tim) furt si na neco jen stezujete. Co taky neco zacit delat a nestezovat si furt jen? Kdyz prijde neco spatneho to budete taky sedet na zadku a jen si stezovat misto toho aby jste sly neco delat a neresit sra*ky co se kde dejou neustale? Zajimava zabava. Prober se uz, jsi v realite, sekne to s tebou brzy a ani se toho tveho prepper vysneneho dne nedozijes. Ztrata casu. Predstav si ze v nejake zle dobe se nedohodnes uz vubec, to chci videt jak to budes davat kdyz to nedavas uz ted. Jo a navic ja nenabizim sluzby navic vam, pro vas si neuspinim ani boty. To ze to chapes po svem je jako vzdy tvuj problem. Clovek da nekam priklad do ceho investovat a ty a tobe pdoobny nekteri to hned nafouknes a udelas z toho uplne neco jine. :) Vyjadrovat se ke vsemu i hloupe jen proto ze je prilezitost je o ho*ne. Pojdme zpet k tematu, uz tak to je zasvinene dost.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Andy Glock »

Alíka nechte být. Stylizoval se do role amerického superhrdiny, a žije si svůj internetovej Americkej sen, ale nikomu tím neškodí. Jeho příspěvky jsou sice neskutečně dlouhé, ale když se tím člověk prokouše, a oddělí zrna od plev, dozví se věci které jsou sice všeobecně známé, ale ... opakování je matka moudrosti.
Buďme rádi že si hraje na supervojáka, a né třeba na superhasiče. Historky z hašení superpožárů mocným proudem aliho stříkačky by byly asi ještě otravnější :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Fabulous »

Vraťme se k tématu a zanechme napadání.

Když jsem před lety s Rozpadem začínal, investice do výbavy přesáhla milion, nepočítal jsem to zcela přesně, asi to bylo i více. Poté stačí svou výbavu pouze udržovat a to stojí zlomek původní investice. Většina věcí se nekazí a potraviny se obnovují spotřebou a rotací.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Alstratt »

Na nic se nestilizuji. Ty jsi schopna popirat existenci takovych lidi co v necem takovym pracuji. V jakym svete to zijes? Holt asi nejaky ruzovy sen. Umis napsat neco k tematu? Nebo budes brecet v kazdem vlaknu, reagovat na ruzne prispevky? To dokazuje ze nemas nic s cim prispet a zavidis. Opakujes neco co tu uz bylo nekym jinym davno napsano. Zkus napsat taky neco do nejakeho vlakna co ma aspon trochu hodnotu a necemu to pomuze. Nic ve zlem. Vubec me neznas tak si nehraj na buhvi co. Ty evidentne neumis nic kdyz se jen navazis do prispevku ale informacne je to na hodnote nula. Zij si svuj internetovy sen no. :) Pote co prisla Covid krize sem vic nekteri chodi jen brecet o nicem, napadat apod. Napadani druhych, zacinani s utokama, vkladani veci mimo tema jen dokazuzje ze takovy lidi nevi nic, jinak by to nepsaly, nereagovaly na kdejaky prispevek vecma mimo apod. a prispivaly vice hodnotnyma informacema. Pojdme zpet k tematu, kolikrat to mam opakovat? Nebrecte uz, stejnak tim fakta, realitu nijak nezmenite, bude to jen ve vasi hlave. Jak pise Fab, souhlas. :yes Ono to neni nic draheho. Vetsinou se spis clovek vzdelava, ziskava zkusensoti a to nestoji tolik prachy ale spis cas. To ze mam to co mam je vec druha, tez si to doladuji materialne cily to znamena ze ty materialni veci jsou vedlejsi. Je to hlavne o znalostech, zkusenostech.

14 dní ban. Bod10. Pravidel. Fab
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Kapo »

Alstratt píše: 15.07.2021 14:07 .... Jak pise Fab, souhlas. :yes ....
14 dní ban. Bod10. Pravidel. Fab
Uff, konečne. :lol: :yes

Už dávno pred rozpadom, ked sa začalo na strelectví rozoberat velkosť pozemku na osamostatnenie som si našiel a určil cestu. V podstate všetko čo mám, sa dá považovať aj za preperskú výbavu, aj za hobby. Dokáže ma to uživiť, a väčšina vecí na hodnote nestratila, skôr naopak riadne vystúpali na hodnote. Len samotný pozemok išiel 10 násobne hore, a podobné sa už ani nedajú zohnať.
Takže prepping môže byť dobrá investícia aj bez apokalypsy. :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Ulfhednar »

Ano, nemusí to být drahé. "Skilly", které jsem rozvinul v rámci přípravy mi z velké části financují vybavení.
Óðinn á yðr alla
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Andy Glock »

Taky je možnost se s nějakým spolehlivým kamarádem domluvit na vzájemné spolupráci. Pokud třeba někdo má obchůdek s potravinama (zásoba pro jednu osobu naddimenzovaná), a někdo jiný třeba sbírá zbraně a náboje (důležité pro obranu toho plného obchůdku), dohromady už by měli nějaký základ.
To jsem dala jen příklad, může se samozřejmě jednat i o jiné komodity, nebo zkušenosti.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Kapo »

Sranda, že tento "barter" tu už asi 30 rokov funguje :D . Vraví sa tomu "výpalníctvo" . :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Andy Glock »

Jo, přesně to jsem měla na mysli :D . Nejspolehlivější kamarádi jsou z Čečny, nebo teď v Praze frčí Nigérie atp.
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Eli »

Keď sa to tak povie, že si vrazil do výbavy na začiatok milión, znie to dosť "drasticky". V skutočnosti to ale také hrozné nie je, k tej sume sa v prepočte na € za nejaký čas asi aj priblížim. Pretože nejde o veci, ktoré čakajú na svoju príležitosť ale ide o veci, ktoré sa bežne a denne používajú (auto, pozemok, náradie, materiál, potraviny, lieky, zabezpečenie nehnuteľnosti, zbrane, studňa, budova, sklad...).
Na začiatok je asi problém zasvätiť do toho rodinu, asi väčšina začínala tak, že manželka (manžel) ani nevedeli, že sa pripravujeme na horšie časy, lebo to človek len tak nezoberie. Preto tie nákupy boli také umiernenejšie a po menej.


K predošlej OT debate by som tiež niečo mal, ale tam to bol trochu mix, tak to nechám tak.
Waldes
Příspěvky: 26
Registrován: 27.10.2019 14:00
Pohlaví: muž

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Waldes »

Osobne si môžem dovoliť skutočne len minimálne investície tak postupujem jednoducho. Ak sa mi minie niečo, napríklad mydlo alebo umývací prostriedok na riad tak kúpim dva. Oba idú do šopy(skladu) a použijem najstarší zo skladu. Tým zaisťujem pomalé postupné pribúdanie a zároveň aj rotáciu. Inak využívam výrazne zľavy kedy kúpim napríklad ako teraz 10 krabíc sardiniek, (odskúšaný typ) na sklad a dvoje na priamy konzum. Samozrejme ak ešte ten sortiment nemám na sklade inak platí prvé pravidlo. Takto postupujem už pár rokov a bez záťaže rozpočtu sa postupne vytvorila zásoba pre dvoch ľudí na nie moc dlhú dobu dostatočná. Inak mäsové konzervy si radšej robím sám. Naučil som sa vypestovať si vlastné obilie, kukuricu (v záhrade na veľké prekvapenie susedov) upiecť chlieb a tak. Chcelo to len jednu investíciu, kúpu domu so záhradou, ale to som realizoval dávno, kedy som sa ešte vôbec myšlienkami na pa nezapodieval. Tiež tu niekto písal, dobrá je investícia do praktických kníh, vybavenia dielne a podobne.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od gadžo »

Ulfhednar píše: 15.07.2021 16:49 Ano, nemusí to být drahé. "Skilly", které jsem rozvinul v rámci přípravy mi z velké části financují vybavení.
Mozes to trochu rozviesť? Ake skilly a kolko mesačne to približne hodí? Predpokladom, že su to činnosti vykonavane popri hlavnom zamestnaní. Fakt by ma to zaujimalo, lebo tiez sa o to snazim.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Peniaze na prepping (koľko a kedy?)

Příspěvek od Vladimir »

Hlavné je všetko čo kúpim aj používať, kúpiť niečo len pre prípad čo ak náhodou je blbosť. V mojom prípade je výhoda, že veľa času trávim v prírode, na vandroch a pod., preto mám veľa "outdoor" preperského vybavenia z toho dôvodu. Nakupoval som to postupne, teraz už len udržiavam a dopĺňam.

Potraviny samozrejme točiť, 1IN1OUT systém je samozrejmosť.

Čo sa týka znalostí, neviem pre mňa je to proste prirodzené, baví ma to. Rád si "kutím", pracujem na záhrade, vyrábam veci a snažím sa hlavne robiť veci "po starom". Najhoršie je, že na veľa vecí nemám čas. Preto veľa vecí len odskúšam, overím že to dokážem, poriadne zdokumentujem (vytlačím aj na papier a odložím, nie len zapíšem do PC) a viac to pre nedostatok času nepraktizujem. Takto som sa napr. naučil kváskovať, vyrobiť mydlo, zavárať bez kúpeného "zavarovača" a pod.
Vladimír
Odpovědět