Severní Marseilles

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Severní Marseilles

Příspěvek od devlop »

Osobně, jako ostatní z recenzentů na CSFD, se vůbec divím, že tento film v dnešní korektní době, vůbec vznikl. Natož pod křídly Netflix :-) Stahujte, dokud to nezakážou...

https://www.csfd.cz/film/939407-severni ... s/recenze/

jeden z komentářů:
Už jen za odvahu něco takového v dnešní době natočit mají tvůrci můj respket a obdiv. UKázka toho, že některé západní země by si měli ze svého uzemí odečíst, některé čtvrti svých velkých měst, protože ty už dávno nemají pod svou kontrolou, pod čí kontrolou jsou víme asi všichni, ale nesmíme to říkat, protože různé neziskové spolky by okamžitě přispěchali z nálepkou a obviněním. Musím říct, že jsem to celý prodíval v absolutním šoku z toho, že se západního světa čím dál tím více stává svět anarchie, drog a zločinu a vrcholem všeho je hájení takového způsobu života na nejvšších místech.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Severní Marseilles

Příspěvek od Proba »

Ano, to je naprosto přesný komentář vystihující i můj názor.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Severní Marseilles

Příspěvek od devlop »

mám pocit, že v jednom monologu policisty, který se uklidňuje po té, co ho vyfakovali při pokusu o vstup do neexistující nogo zóny v Marseilles, který podává svému vedoucímu oddělní, scénárista vložil přesně vystihující stav policie ve FR...

Jsme k ničemu, je po všem, čím déle tu práci dělám, tím mám menší úspěchy, brzy bude pozdě, možná už je, při každé návštěvě nás napadjí, nadávají nám, den co den mě nazývají parchantem...Nesmíme to tak brát, nesmíme si ničit vybavení, necháme to tak být, nic nenaděláme, nechápu to, jaký je plán? Vyvětli mi to. K čemu jsme?...na to vedoucí oddělení policie: mlčí...
Odpovědět