Greyhound

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Greyhound

Příspěvek od Ulfhednar »

Dušín/ Flenders Hanks mi svojím patosem a kecama před vlajkou už sice leze na nervy, ale tenhle film se mi líbil. Wolfpacks v severním Atlantiku, torpedoborec Fletcher proti U-Bootům útočící za vlčího vytí do rádia na konvoj vedený zbožným a rozšafným komondorem Tomem je překvapivě fajn, nenudí, odsejpá to a vizuálně je to na úrovni. World of Warships. Celé to připomíná klip Sabatonu a přiznám se bez mučení, že se mi to dost líbilo. Pokud chcete vypnout hlavu, podívat se s dětmi na špektákl, který nenudí a ani ve svých slabinách nejde za čáru, lze rozhodně doporučit. :yes
Založeno na předloze mého oblíbeného Fostera.
https://www.csfd.cz/film/612768-greyhound/prehled/
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Greyhound

Příspěvek od bivoj »

Viděl jsem. Cca před rokem, v premiéře. A z toho, že jsi z děje nepamatuji takřka nic usuzuji, že film není nic moc extra. Z kvalitních filmů si totiž pamatuji i po letech téměř kompletní děj i celé filmové sekvence. Zde si pamatuji jen něco o papučích...

Paradoxně si více pamatuji děj z filmu Nepřítel pod hladinou jak z Greyhound - a to jsem film Nepřítel pod hladinou viděl už hooodně dávno...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Greyhound

Příspěvek od Nicotinick »

Mně se to líbilo, i přes "nezbytnou dávku "hvězd a pruhů", velmi dobrý film. Sice mě trošku sr.lo to vypodobnění německých ponorek na hladině, ale co už.

Závěrečná konverzace v éteru v americké a britské angličtině je boží. :)

Ovšem na Das Boot nemá nic, samozřejmě. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Greyhound

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak děj to má prostý, jako většina Foresterovek. Ale kdo má rád lodičky, jako já, tak si to užije. Fletchery byly prostě šikovné lodě. Uteče to rychle a dětem se to líbilo. Pak jim z pokoje duněl Wolfpack.
Jsem radši, když koukají na historické filmy, než na Rychlé a zběsile 36. A ano, jsou hlubokomyslnější historické filmy, ale na Rubleva je prostě zatím neutáhnu.
https://m.youtube.com/watch?v=grZh61KgZiw
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Greyhound

Příspěvek od Audis »

Viděl jsem, líbilo se, plavidla a moře počítačové, z 91 minut 70 minut napětí a dejoveho spádu.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Odpovědět