Údolí slz (seriál Izrael)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Del-in »

https://www.csfd.cz/film/934637-udoli-slz/prehled/

Shlédla jsem celé asi na třikrát. Jomkipurska válka (1973), kdy byl Izrael napaden nečekaně aliancí arabských států s podporou SSSR, příběh se odvíjí na severní frontě ( Golany). Pro mne nové zajímavé nuance mezi mizrachim ( židé, co se dostali do Izraele převážně z arabských zemí jako uprchlíci) a aškenazim ( židé původem zejména z Evropy).
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Haluziak »

Kámoš co to koukal říkal, že je tam dokonale zobrazeno válčení - tedy to, že při střetu vlastně prohrávají obě strany.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Radek07 »

Viděl jsem první 3 díly a za mě vynikající - hlavně tankové souboje a vykreslení dobové atmosféry. Hodně na tom bude asi ujíždět Viktor (hodně Uzi v akci :D)
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Del-in »

Jj tankové bitvy jsou opravdu výborně nasnímané, natáčelo se na reálných místech, s reálnou technikou, seriál má hodně vysoký rozpočet a na tomhle je to znát.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Trace »

Je pravda, že v té době Izrael musel odrazit obrovskou přesilu, jakoby na území o cca velikosti Moravy zaútočilo Německo, Polsko a Rakousko dohromady, ale výjevy typu že jeden tank držel v šachu stovky syrských tanků mi prostě přijde moc.

Na to, že to byl válečný film se podle mě příliš mnoho času věnovalo osobním příběhům postav na úkor akčních a bojových scén.

Izraelských tanků tam bylo pár. Fakt jen pár. Říct, že s 11 tankama (nebo kolik jich bylo) bude největší tanková bitva od druhé světové .. no já nevím.

Těch komparzistů a techniky mohlo být víc než pár, takto to vypadá jako nízkonákladový seriál. Seriál je podobného ražení, jako český Tobruk.

Každopádně, Fauda nebo Mosul jsou lepší
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Údolí slz (seriál Izrael)

Příspěvek od Del-in »

Trace já tam tedy výjevy typu jeden tank drží v šachu stovky nepřátelských neviděla, ale je fakt, že ta přesila byla hrozivá třeba šedesát proti šesti stům tankům, některé zdroje uvádí, že Izraelcům pomohla i nekoordinovanost arabských jednotek ( např. na severní frontě jordánské letectvo bombardovalo syrské tanky), a významná nepřesnost je v seriálu ta, že Syřanům se záhy podařilo dobýt velitelství v Nafehu, které v seriálu drží Izraelci déle. Situace na Golanech byla zlá, Izrael dokonce aktivoval i jaderné rampy v Hirbat Zakarija, cílem měla být hlavní velitelství egyptských a syrských sil.
Odpovědět