Greenland (2020)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Greenland (2020)

Příspěvek od CombatMedic »

Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov?

csfd: https://www.csfd.cz/film/830492-greenla ... t/prehled/
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1M8s0w1Fzm4

SPOIL:
Za mě nic moc, většina filmu je o tom, že se ztrácejí a znovu hledají členové rodiny. Zbytek docela jde. Dobrá (napínavá)atmosféra.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Greenland (2020)

Příspěvek od bivoj »

Ale jo, dalo se to. Spíše psychologické drama, než katastrofický film. Nicméně člověk si tak nějak alespoň procvičil, co všechno dělali protagonisté za chyby... A to od základní nepřipravenosti (žádný BOB) až po taktické chyby (viditelně nošené pásky). Ale situace a chování "davu" vykreslena vcelku +- reálně (až na tu sluníčkářskou přemíru "hodných černoušků"...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Greenland (2020)

Příspěvek od Ulfhednar »

Hezká jednohubka, co moc netlačí na pilu. Řada náhod a štěstí postav je nad rámec možné reality, ale jako výplň volného večera to funguje dobře.
Óðinn á yðr alla
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Greenland (2020)

Příspěvek od Pepasnek »

Podíval jsem se na to, atmosféra mrazivá, už jen proto že to není tak přeplácaný.Za mě vcelku povedený kousek ALE konec nedomyšlený.Jak se chtějí Američané dostat z Grónska a nebo prostě vybudují civilizaci na na velkým kusu šutru?🥶
Nemluvě o tom že se hlásili lokace jako Buenos Aires tak proč Grónsko?
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
Excalibur73
Příspěvky: 51
Registrován: 16.06.2016 9:38

Re: Greenland (2020)

Příspěvek od Excalibur73 »

Mám fakt rád Morenu z Firefly, SG-1 a dalších scifi, ale tady mne vyloženě štvala. Celou akci vlastně na začátku torpédovala. Film spíš romanťák plnej klišé.
Odpovědět