Oblivion

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Oblivion

Příspěvek od Centurion »

http://www.csfd.cz/film/282846-nevedomi/ celkem slušná postapo scifárna.
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Oblivion

Příspěvek od Aldurn »

**** Čekání na něj se mi vyplatilo. dobrej film.

edit: ty hvězdičky nemají skrývat žádné slovo, je to mé hodnocení z čsfd :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Oblivion

Příspěvek od Terminated Account »

Nedávno jsem zkouknul a milovníkům jednoduchých "čistých" sci-fi jen doporučuji. Nic jsem od toho nečekal a velice mile mě tento počin překvapil. Zejména se mi líbilo že rejža poměrně hodně šetřil "kulkama" a místo toho si dal záležet na atmosféře a hereckém projevu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Oblivion

Příspěvek od dracekvo »

Mě se to teda moc nelíbilo. Unikal mi hlubší smysl toho, co se tam dělo a proč. Takové nemastné neslané.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Oblivion

Příspěvek od EBE »

Ľudstvo dostalo na prdel a bolo schované pod zemou a všetko riadila ta A.I. loď z vesmíru, klony robili údržbu zabijáckych sond a Morgan Freeman sa snažil v nich oživiť po xx krát ich spomienky až nakoniec..tadááá..osvietilo ho a papa AI.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Oblivion

Příspěvek od big bang »

Len ten dej bol Někdo by se na to rád podíval i bez toho, aby mu někdo prozradil celý děj a pointu filmu. MacGyver
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Oblivion

Příspěvek od Reno »

Očekával jsem některá z obvyklých amerických filmařských klišé a ona se celkem žádná nekonala. Docela pěkný film, shlédnutí doporučuji.

PS: Není ten Tom Cruise doopravdy naklonovaný? Připadá mi, že už nějakých 20 let vypadá pořád stejně... :)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Oblivion

Příspěvek od goral »

Souhlas.
Cekal jsem Hollywoodkse Acko (=sracka) a tohle bylo mirne nad tim - tedy nutilo se i zamyslet a na zaver bylo prekvapeni. Jinymi slovy - dostane to oskara :D
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Oblivion

Příspěvek od Hdm »

Příběh jako celek se mi líbil. Až na pár drobných nelogičností to bylo dobré. Konec byl překvapivý, to ano, ale mám jeden problém co nechápu.

POZOR: toto prozradí konec
Nechápu proč drony popadaly jak hrušky, když zničili mothership. Vždyť fungovali normálně když byla mothership offline, tudíž museli být celkem autonomní , tak proč najednou nee?
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Oblivion

Příspěvek od EBE »

dajme tomu, že ukončili program, nemali čo a pre koho robiť ;) ale nejaký dôvod by som v tom nehľadal, sci-fi
V nejakom teste na robotické vysávače jeden z modelov po krátkom upratovaní stále fujazdil do inej miestnosti a tam sa motal dookola, reštart nepomohol, štart v inej izbe nepomohol, technik nepomohol.. no preplo mu a robil len zmetky a tancoval dookola.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Oblivion

Příspěvek od Reno »

Hdm píše:...mám jeden problém co nechápu...
Prokletá logika... :lol: Nic si z toho nedělej, přesně toto mě zarazilo také. Pravděpodobně se jedná o umělecké zdramatizování finálního souboje dobra se zlem, doplněný o klišé v podobě statečného seržanta a jedné bojovnice, kteří statečně zůstanou v rámci záchrany ostatních stát nekrytí čelem k formaci dronů, přičemž jak vyplývá z dosavadního průběhu děje, byla by to oběť naprosto zbytečná a neúčelná, protože drony by je takto beze ztrát smetly v časovém horizontu vteřin... :roll: Ale jak už jsem psal - filmová klišé se až na výjimky (jako byla i tato) příliš nekonala a i nelogičností nebylo zas tolik. Zkrátka celkový dojem kladný. :)
Uživatelský avatar
Stenly
Příspěvky: 23
Registrován: 12.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Oblivion

Příspěvek od Stenly »

Hdm píše:mám jeden problém co nechápu.
Drony byli po celé Zemi takže si snadno mohli mezi sebou předávat informace z HQ, zůstávali tak ve spojení všichni, ať už v dosahu HQ nebo ve "stínu" Země, a za každé situace .. samozřejmě až na tu co popisuješ.
Odpovědět