Přeprava a výroba potravin

...aneb naučné a seriózní video dokumenty k tématu. Cílem je rozšířit si obzory.
Odpovědět
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Přeprava a výroba potravin

Příspěvek od Fjord »

http://www.youtube.com/watch?v=Ju4I2f7Mjcg

Zaujal mě tento zajímavý dokument o přepravě a výrobě potravin. Je tu krásně vidět jak je to obrovsky vše provázané a tedy nastanou velké komplikace, pokud se nějaké řetězce začnou trhat. Bez letadel nemají někteří výrobci mnohdy šanci si něco vydělat. Co mě ale děsí je to, že tu jíme potraviny, které jsou provázány pomalu s celým světem. Já chci jíst jen to, co je odtud, a né z tramtárie. Nepotřebuji jíst celý rok jahody, uměle udržované, co jsou bez chuti a zápachu. Takže možná bude v nečem dobré, že to kníkne. Minimálně tu na nás přestanou padat spaliny z toho kvanta letadel a nebudou tu smrdět ty tisíce nkladáků, co tu tranzitují. Česká kotlina má na to se v mnohém uživit sama.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Přeprava a výroba potravin

Příspěvek od FarmářJan »

Nejhorší je, že tím ztrácíme kontrolu nad tím, jak se to pěstuje, chová a zpracovává. Že málokdo ví, jak se okurky a rajčata pěstují na rockwoolu, kdyby věděli, nekupovali by.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Přeprava a výroba potravin

Příspěvek od Fjord »

Jistě. V tom dokumentu je to ještě hoodně nadnesený. Skutečná realita skladování i pěstování bude mnohem horší.
Odpovědět