Až dojde ropa - drsné varování

...aneb naučné a seriózní video dokumenty k tématu. Cílem je rozšířit si obzory.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od MRAK »

alibaba píše:No Pentagon uz posila mnoho rot vojaku na vyreseni problemu a tak se vse bude resit vojensky a kdyz Arabove uzavrou kohouty, jako se stalo nekdy roku 1973, tak je proste vybombarduji .
.
Mám obavu, že dneska nejsou USA tak silné, ako kdysi.
Obama mi nepřijde jako silný prezident, a nějaké bombardování, pokud by na to měl koule, by to asi nevyřešilo.To by se muselo opět okupovat, a to by už opravdu byly jiné spojené státy, nežli se snaží vypadat dnes. Něco jiného je hrát roli světového četníka , a něco jiného otevřeně přiznat roli okupanta a diktátora ....
A navíc už tak mají rozmělněné síly mezi Afghanistan a Irak ....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od alibaba »

Pentagon to vidi uplne jinak a nechce jasne chozeni mladiku na vojnu ,nebot ten odpor by je mohl znicit jako roku 1973 a od te doby mame jenom dobrovolniky =zoldaky ,dnes je jich vice nez dost ,nebot mladi nemohou najit dzoby a armada stale pribira a tak maji na vyber a mohou rekrutovat i v Mexiku a treba v takove Indii kde je anglictina brana jako dorozumivaci jazyk, kazdy zoldak bere 30 000$ US za rok bez dani ,kazdy zoldak je lepsi nez 10 islamistu ,nebot ma na sobe brneni co neprostreli AK-47 ani z jednoho metru a jasne kdyz jde do tuheho nosi stity a kazdy zoldak je nadopovan ,ze neciti strach a ma dobrou naladu a vlastne na kratkou dobu neciti ani bolest a je jasne dobre vygumovan a zoldaci co maji za sebou 4-8 lete skusenosti jsou pribirani do privatnich spolecnosti a tyhle skupiny jsou pristaveny k regularnim oddilum a jednotlivec je placen rocne asi 170 000 $US i kdyz jejich kontrakt je 3,6,12 mesicu a navic mame civilisty jako elektrikare co Pentagon najima na 12 mesicu a plati jim asi 100 000 rocne a je ohromny naval ,nebot civilisti nemohou doma sehnat praci a tak proc ne za 100 000 $ jdou prat vojakum ponozky a i kdyz je to trochu nebezpecne mnozi jasne toho vyuzivaji jako kdysi pirati . Kde Pentagon bere tolik penez ? Predevsim dostavaji od vlady rocne 1 bilion dolaru a pak pasuji drogy z Afghanistanu ,pasuji ropu v Iraku co kradou do cisteren a prodavaji hluboko pod cenou a tak roky putuji kolony cisteren z Iraku a jasne pasuji zbrane kam se da ....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od MRAK »

Uff Alibabo, kde bereš ta čísla .... ?
Zrovna si čtu knihu "Oprávnění Zabíjet" od Roberta Young Peltona (Originál :Licensed to Kill. Hired Guns in the War on Terror), zaobírající se právě civilními kontraktory, jejich nasazení, platů a podobně a tam jsou ta čísla poněkud jiná. Doporučuju si pročíst.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od alibaba »

Ja mam plno kemosu a tak se ptam a je mi jedno co pise nejaky pisalek ,ja jim neverim !!

Ja ted mam mladika co byl 4 roky u marines a nemohl to vydrzet v civilnim zivote a jak jsem mu rikala aby se mnou behal po lese a strilel tradicnim lukem a nic se mu nemuze stat ,no on je ted v Columbii ,leta helikopterou nad policky kde pestuji co-ca rostliny a obcas po nem strili AK-47 naposled co jsem s nim kecal jeste jej netrefili . Vzal praci od Pentagonu pres soukromnou spolecnost Black Water co je umistnena asi 2 hod jizdy smerem k mori a tak bere 170 000 $ dolaru rocne a to je znacne vice nez co mel asi 30 000 nez kdyz makal na nejakem mapovacim urade ....14 dni maka v Columbii a pak leti na 14 dni domu, kde v uradu spracovava co nafotil v Colombii jo a bylo ndost civilistu co se hrnuli jako elektrikari do Iraku a nekteri tam byli nekolikrat celkem jich tam bylo asi 250 000 ....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od MRAK »

Velké OT, ale musím zareagovat a omluvit se ....

Alibabo,přijmi pls omluvu.
Já jsem to sice nezpochybňoval, jen jsem psal, že vidím rozdíl v tom co čtu od tebe a co čtu z literatury .... Ale podíval jsem se ještě jednou a spočítal jsem si to znovu.
Kontraktoři od Blakwateru by podle těch informací měli brát 500-600 $ denně, rotují v 90ti denních cyklech + 30 dnů volno, kdy neberou mzdu. Tj 270 dnů práce, tj cca 135000 - 162000$ za rok. Tak to se těm 170 tis asi blíží. (Ale musí platit daně). Píše se tam o "obyčejných pěšácích" , takže pokud tvůj kámoš lítá s helikoptérou, může asi brát i víc ....

Takže je to zhruba tak jak píšeš i v té knize , jen jsem si to špatně spočetl ....
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od jigssaw »

Přináším přesnější údaje o ceně benzínu (zdroj aktualně.cz)
Z 32 Kč za litr natural 95:
5,33 DPH
12,84 Spotřební daň
13,76 Benzín .....

Největší sprostota je že platíme daň z daně (opravdu geniální krádež být daňen z placení daňí)

Takže podle těhle čísel je ve skutečnosti skoro 60% ceny benzínu krádež od státu ..... takže až se vám budou snažit nakukat že kvůli zdražující se ceně ropy se dějě to a to ... víte kam se podívat.
Zajímavé by bylo ještě propočítat kolik z těch 13,76 Kč je daň (protože ten benzín se taky musí na tu benzínku dovézt).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od Karlos »

WikiLeaks: Saúdové lžou o zásobách černého zlata, ropný sešup se blíží

Amerika se obává, že Saúdská Arábie přeceňuje své zásoby ropy a nedokáže zabránit eskalaci její ceny. Podle amerických depeší z Rijádu zveřejněných serverem WikiLeaks má největší exportér černého zlata o 40 procent ropy méně, než udává. Saúdský ropný vrchol by tak mohl nastat již příští rok.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/wikileaks-saudov ... anicni_aha
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od tygrsdrakem »

I po létech stále aktuální dokument. Pro zájemce link na youtube:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 0509EE62F7

Jak říká arabské přísloví: Můj děd jezdil na velbloudu, můj otec jezdil autem, já létám letadlem a můj syn bude jezdit na velbloudu...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od Lyster »

Těžba ropy na Kroměřížsku po půlstoletí končí, ložiska jsou vyčerpána
http://ekonomika.idnes.cz/konec-tezby-r ... nomika_cen
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od Lyster »

Těžaři z MND našli na jihu Moravy ložisko ropy a plynu za miliardy

http://ekonomika.idnes.cz/ropa-zemni-pl ... nomika_pas

Nedávno Lithium, teď ropa a plyn...... my jedem. Jen škoda, že to zas ti nahoře rozkradou a nám nezbude nic. :(
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od krvfx »

Kdo nahoře rozkrade co?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od Lyster »

Vše rozprodaj nadnárodním korporacím a pro ČR nezbude nic. A co pro stát zbude, to rozkradou politici.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Až dojde ropa - drsné varování

Příspěvek od Lyster »

SLEPÁ SKVRNA - ropný vrchol a globální krize
https://www.youtube.com/watch?v=jC2ouyrh2uU

Je to vcelku podobný dokument jako Až dojde ropa. Docela dobře natočený.
Odpovědět