Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.

...aneb studijní materiály.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a kol.

Příspěvek od Rafael »

Základy rodinné a krizové připravenosti.
Vázaná bez přebalu, 176 × 250 mm, 408 stran, 150 ilustrací a fotografií, 399 Kč, ISBN 978-80-7363-914-3, EAN 9788073639143, řada Mimo edice , vydání 1, poprvé vyšlo 25.10.2018.
https://www.dokoran.cz/index.php?&p=book&id=1069
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od TomSmith »

Strana 16: Na dané téma existuje nepřeberné množství domácích (začněte třeba na http://www.rozpad.cz)
:lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Hohepa »

Mám objednáno tak snad zítra oni v PPL jsou stejný lemra jak v české poště
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Émile Durkheim »

V pondělí koupeno v Luxoru ... výsledkem je moje registrace zde :D
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Lyster »

Tak vítej zde na fóru.


Teď už jen tak všeobecně:
Jen doufám, že to zas nebude Pseudo boom x set nových registrací, a pak skutek utek.

PS: Také mi má dneska kniha dorazit, jen by jsem jí potřeboval v e-booku. Nebo někoho, kdo by mi jí předčítal. :|
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Lyster »

Kniha právě dorazila. Docela macek.
A fakt tam Rozpad.cz je. :)
Přílohy
Rozpad Cílek.jpg
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od kregan »

Rovněž dorazila. Jsem zvědavej na obsah.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Patrol »

Taky jsem neodolal a už je objednaná. ;)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od sunny-x »

Dejte pak prosím info, zda to má cenu kupovat, nebo je to příliš obecné a známé (přepis některých vláken tady). Díky
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Hohepa »

Právě dorazila. :clap
PPL je fakt tragédie. 10,5 km jim trvá čtyři dny a přes na webu deklarovaná možnost platby v hotovosti, jezdí řidič bez terminálu . Prý že ho má rozbitý.
Snad bych mu i věřil , kdyby to nebyl čtvrtý řidič v řadě, co má rozbitý terminál. :head

P.S. : jako pozornost od vydavatelství DOKOŘÁN jsem dostal druhou knížku BILL A NEBYL zdarma.
Mám "štěstí" , nebo Vás také obdarovali ?
airman
Příspěvky: 23
Registrován: 17.12.2016 17:46

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od airman »

K nám jezdí PPL obden již několik let. A vždy bez problému. Svoz i dovoz. Knížku jsem objednal předevčírem navečer a dnes ji už od rána mám. Platba v hotovosti i přes terminál není problém. Tragédie je ale téměř vždy Česká pošta. Jako dárek jsem ke knize dostal "Naivní konceptualista a slepice".
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Patrol »

Taky jsem neodolal a předevčírem knihu objednal. Dnes by měla dorazit.(Taky s PPL.)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Patrol »

Bohužel musím potvrdi tragické zkušenosti s PPL.
Balík měli doručit dnes dopoledne, na kontaktní telefon nikdo nevolal, jen mi před hodinou dorazi email.
z důvodu neúplné nebo nesprávné adresy bohužel nemohla být Vaše zásilka doručena. Váš balík bude uložen na depu po dobu 7 dní.
Zkusil jsem zavolat na zákaznickou linku, na číslo, které provokativně vystavují v dolní části emailu.
Potřebujete s něčím poradit?
Užitečné informace naleznete zde.
Zákaznická linka: 225 331 500
Jsme tu pro Vás: po - pá 8:00 - 18:00, so 8:00 - 16:00
Napište nám: info@ppl.cz
Volané číslo neexistuje!!! :head
Našel jsem si tedy na netu jejich správné číslo na zákaznickou linku, po vyslechnutí si keců z automatu, se mi ozvala paní, která ověřila, že uvedené údaje jsou v pořádku a sdělila mi, že balík bude doručen nejdříve během pondělka.
Tak to už jsou rychlí podobně jak ta Česká pošta.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od bivoj »

sunny-x píše:Dejte pak prosím info, zda to má cenu kupovat, nebo je to příliš obecné a známé (přepis některých vláken tady). Díky
Pro skalního rozpadlíka tam pravděpodobně žádné nové "převratné" informace nebudou. Ale mít pár věcí sesumírovaných na jednom místě (v jedné knize) na papíru se může hodit. Přiznejme si - kdo dnes, když něco neví, hledá někde jinde než na Google? No a v případě, že nepůjde elektřina (či jen ten "blbý net"), tak je člověk odříznut nejen od Google, ale i od tohoto fóra a bude mu prd platný, že věděl, že tady ty informace někde jsou...

Za druhé to může být zajímavý "dárek" pro takového partnera, který zatím plně nesdílí rozpadlické nadšení a nad hromaděním zapalovačů, MRE, konzerv, střeliva, atp. jen kroutí hlavou. ;)

Mimo jiné, taky jsem objednal - právě skrze to, co píši v prvním odstavci.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Piston »

Vida, sedím ve skladu s knihami a tohle mi uniklo, hned kupuju. Vypadá to jako užitečná sumace vědomostí, rad a návodů.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Patrol »

Tak kniha mi dnes díky PPL konečně po čtyřech dnech dorazila a i když neuměli platbu kartou, nezlobil jsem se na ně, protože už jsem to po upozornění tady na fóru čekal. :D
Jako dárek jsem měl přibaleno"Naivní konceptualista a slepice" - :lol: asi jim někdo prozradil, že stavím kurník 4.0 :lol:
Z prvních stránek bych to zhodnotil, že dobrý čtení.Řekl bych že je pro lidi, kteří se už o tématiku trochu zajímají.Uplnej zelenáč by se leckde v textu a souvislostech, či pojmech ztrácel. Je tam několik překlepů, takže jsem si určité části musel přečíst dvakrát, abych pochopil co tím bylo vlastně míněno, ale dá se to odpustit. Občas mi příjde, že autor ne zcela vysvětlí svou myšlenku, protože předpokládá, že čtenář vlastně ví co chtěl říct.
Na str.50 mě dostal s koblihovým testem. Po zkušenostech s předchozími překlepy jsem si myslel, že jde zase o překlep a musel jsem si to přečíst ještě asi třikrát, než jsem ho pochopil. :lol:
Takže za mně dobrý jdu si ještě před spaním chvilku počíst.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od sunny-x »

Ale mít pár věcí sesumírovaných na jednom místě (v jedné knize) na papíru se může hodit.
Přesně o tohle mi jde, jen jsem chtěl vědět, jestli je to tak koncipované (zapsané validní znalosti/zkušenosti), nebo je to jen nekonečné přemítání nad "nesmrtelností brouka".

Až to tedy někdo celé přečtete, dejte vědět jestli jsou tam praktické rady/návody, nebo je to jen "pěkná dobrodružná povídka" (takových mám již v knihovně dost). Dík.

PS: Stejně si to asi nakonec koupím, ale nechi zas úplně šlápnout vedle.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od step »

Já dostal jako dárek "Dadakorespondenci".
Už jsem se prokousal přes prvních sto stran, zatím teorie, historie a psychická příprava. Detailní rozebrání přežití v různých typech domů, vesnice vs. město, úživnost půdy, extenzivní zemědělství.
Za mě je to kniha užitečná, takový Rozpad v tištěné podobě, kdy některé kapitoly by se zde mohly v diskusi rozvinout a naopak k některým kapitolám tady existuje rozvinutá diskuse už nyní.
Asi ji dám některým v rodině k vánocům.
Škoda že při popisování cvičení blackoutu v Praze neuvedli, jak velký průser by to byl v tvrdých datech. To, že nebude voda, elektřina a PHM jsem tak nějak tušil už předtím, ale kolik lidí by bylo reálně bez vody a jaké procento z nich by bylo zásobováno z cisteren? prostě závěry a výsledky v tvrdých datech, i když chápu, že by to mohlo vyvolat velké zděšení.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Serža »

hlavně Praha bez vody se do dvou dnů zadusí vlastníma sračkama, to je imho nejhorší problém....to jen na okraj, zde je to OT :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Samotář
Příspěvky: 340
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ruka noci podaná, Václav Cílek, Ferdinand Šmikmátor a ko

Příspěvek od Samotář »

Knihu jsem přečetl a líbila se mi.

Je to čtyři sta stran rad, jak přežít spíš dlouhodobější katastrofu. Je to psáno pro civilisty, bojovníci si moc nepočtou, bezpečnost je odbytá dost stručně. Kniha zahrnuje většinu oblastí důležitých pro přežití, od léčivých bylinek až po pečení chleba. Největší část jsou poměrně konkrétní rady, co se má a co by se dalo dělat a připravit. Měl jsem spíše pocit, že se jedná o rady vyzkoušené v praxi, protože často se tam objevují postřehy, že něco nefunguje napoprvé a podobně. Ten, kdo se o preperství zajímá delší dobu, se v knize nedozví nic objevného. Ale bylo to zajímavé v tom, že si člověk může porovnat, co už má připraveno a kde má nedostatky.

Osobně mě zaujala kapitola nazvaná "Příběhy osamělých cest", kde autoři popisují, jak se katastrofy obecně vnímají, jak na ně reaguje lidská psychika a jaké z toho vyplývají obecné chyby v lidském chování. Takhle srozumitelně jsem to ještě nikde jinde neviděl.

Za mě doporučuji zařadit do preperské/rozpadlické knihovničky. V knize budete mít na jednom místě shromážděné rady, jak se připravit na přežití katastrofy.
Odpovědět