Survival za komančů - prosba

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Fabulous »

Za komančů vyšla v českém jazyce "populárně naučná" knížka s černobílými ilustracemi popisující různé přírodní i lidské katastrofy a hlavně reakci na ně. Požár = plazení při zemi s pochcaným kapesníkem na hubě, atd. Obrázky byly leckdy zábavné a knížka byla pravděpodobně určena převážně mládeži.

Kniha byla přeložena z (možná) francouštiny. Nevíte prosím někdo, jak by se mohla jmenovat? vůbec nejsem schopen jí dodatečně nikde dohledat a víc si prostě nepamatuji :(

A tak rád bych si jí, jako součást mého mládí, zase zařadil do knihovny.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od viktor »

toby me take zajimalo :D
za komancu vyslo pomerne dost knizek z podobnym tematem jen se to nejmenovalo survival
spicova byla napr Clovek v drsne prirode
zajimave by take mohly byt ucebnice Branne vychovy pro ZS, to je vlastne take dost ucebnice survivalu,
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Bezhlavy »

Tipoval bych na nakladatelství Naše vojsko a z něj pak buďto na edici Knižnice vojenských a branných příruček, nebo ještě spíš edici Knižnice civilní obrany, která na rozdíl od prvně jmenované měla zřejmě o dost méně svazků (kolem deseti).

Pokud trváš na francouzském původu knihy, mohlo by jít snad o Protiatomovou ochranu obyvatelstva (sv. 7), ale nesedí k tomu ty "přírodní katastrofy".
Náhled na stránky z knihy jsem našel zde: http://hobbyaantik.rajce.idnes.cz/proti ... vatelstva/

Přidávám i anotaci ke knížce:
Imperialisté stále hrozí agresí, dokonce i atomovou. Byly však nalezeny prostředky ochrany i v blízkosti epicentra výbuchu. Autor, pracovník francouzské civilní protivzdušné obrany, se soustřeďuje na jejich výklad. Populárním způsobem objasňuje teoretické základy atomového výbuchu a jeho ničivé účinky, způsob ochrany i konstrukční návody k výstavbě krytů a poskytování pomoci postiženým při výbuchu. Závěrem se zabývá ochranou před účinky vodíkové pumy a před biologickými prostředky.

Ale mohl by to být klidně i jiný ze svazků oné edice. Mám pocit, že by se v ní našly i lepší kousky. Např. Kolektivní ochrana obyvatelstva za války nebo Příručka civilní obrany.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Fabulous »

Nene. Byla to spíš zábavná kniha, nikoliv příručka. A určitě byla zahraniční, snad z kapitalistické ciziny přeložená :)
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Milli »

Ahoj Fabulousi,
nebyla to náhodou kniha "Země, lidé katastrofy"?

Hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Bezhlavy
Příspěvky: 115
Registrován: 22.06.2013 15:13

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Bezhlavy »

Jedna z mála mých sebeprojektovaných "superschopností" je, že jsem schopen najít knihu dle 2-3 indicií, ale Fabulous jich poskytl v tomto případě málo. Zkusím, pokud by "záhada" trvala, projet ještě lístkový katalog NK, protože je to trochu výzva, ale spíš to určí člověk, co už knihu v ruce držel. Já bych mohl vycházet jen z tzv. klíčových slov, nebo dřívejc z mezinárodního desetinného třídění.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Fabulous »

Milli: Bohužel vedle :)
Uživatelský avatar
Dada2
Příspěvky: 13
Registrován: 26.10.2016 10:30
Pohlaví: muž

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Dada2 »

Fabulousi, pravděpodobně pátráš po knize autora Anthonyho Greenbanka - SOS Jak si zachránit kůži, když člověka bez varování něco potrefí. Je to překlad anglického originálu a vydala to Mladá fronta Praha v roce 1971. Titul je k mání v antikvariátech za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Survival za komančů - prosba

Příspěvek od Fabulous »

Já žasnu!!!

To bude ono! Tisíckrát díky! Už jsem objednal z antikvariátu :)
Odpovědět