Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

...aneb studijní materiály.
Odpovědět
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od B89 »

Kniha co by určitě neměla chybět v knihovně rozpadlíka, nevýhodou je bohužel cena. Přesto dopuručuju alespoň stáhnout na horší časy, odkaz si už snad každý najde... :)
Obrázek
Druhé české vydání je překladem už 24. německého vydání a je oproti předchozímu vydání z r. 2002 výrazně aktualizováno, doplněno a o cca 60 stran rozšířeno. Přináší obsáhlý, téměř encyklopedický souhrn základních vědomostí pro specializace v celé šíři elektrotechnických učebních i studijních oborů, jako je např. elektrikář, elektromechanik, mechanik silnoproudých zařízení, mechanik elektronik apod.

Hlavní důraz je kladen na jasnost a srozumitelnost výkladu, která je podpořena zařazením velkého množství barevných obrázků, schémat zapojení, diagramů a popisů experimentů.

Pro nové české vydání byl výklad doplněn tak, aby pokud možno odpovídal platným ČSN.

Kniha je určena především žákům SOU a SPŠ elektrotechnických, uplatnění však najde i mezi vyučenými pracovníky v elektroprovozech a dílnách, mistry, techniky i dalšími zájemci o elektrotechniku.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

této knize se říká bible elektrotechnika a běžně se z ní učí ve školách . Můžu jen doporučit :yes . Pro elektrikáře naprostá nutnost . A na interfernetu se dá najít ;)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od Reiser »

Pecka dík za tip. ;)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od devlop »

Je to už 8 let, tak jsem to chtěl trochu obnovit. v dnešní době totální elektrifikace všeho možného včetně aut a budoucí potřeby se v případě blackoutu zaopatřit energeticky sám, případně něco elektrického opravit, je to skutečně elebible pro každého elerozpadlíka ;) V těchto časech se dá koupit za necelých 1000kč
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od PeFi »

Neznal jsem, vypadá to hodně dobře, bude z toho pro někoho v příbuzenstvu moc hezký vánoční dárek :angel
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od Vladimir »

U mňa v knihovničke má svoje miesto už dávno, naozaj veľmi dobrá kniha, a to ako pre "amatérov" tak aj pre "odborníkov" (opakovanie je matka múdrosti).
Vladimír
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od bacil »

Shrnu to. Je to učebnice pro SOU a SPŠE. Je natolik skvěle a vyloženě polopaticky udělaná, že se divím, že nejsme velmoc v oblasti elektroniky a elektrotechniky. Protože je napsaná tak, aby ji pochopilo i 10leté dítě. Když už je tady 20 let tak by to už dávno mělo být vidět. Asi mám od dnešní mládeže přehnaná očekávání - ale na rovinu, ani za mých mladých let to nebylo lepší, konstantně se ten počet použitelných lidí drží kolem 3%. V průměru tak jeden z ročníku.

Je vhodná na ddplnění vzdělání i laicky.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od devlop »

bacil: problém je v tom, že mlaďasové kniy nečtou, je to fakt, vidím to i na mých dcerách a to jim je teprve 6 a 10 let. Co je potřeba, si prý vygooglujou. Jenže to co najdeš na netu jsou jen kusé informace, bez spojitosti a ve většině případů bláboly amatérů ve stylu "já si myslím že"... A když vypadne nez nebo jen wifina? Konec světa. Nic nevím :lol:
Tahle kniha je fakt klenot, ta tisícovka co jsem za to dal nikdy nebudu litovat. Ten pán který ji psal měl zřejmě velmi velké zkušnosti se vzděláváním. Však v té knize ani nemusíte číst obsah, ikony na kraji stránek řeknou, o čem se píše stačí jen prolistovat, základy, polovodiče, RLC obvody, domácí elektroinstalace, vysoké napětí, výroba alektřiny atd. vše má svoji ikonu. To co hledáte najdete rychleji než na googlu a máte to offline navždy.
Mimochodem, kniha je původně německá "Verlag Europa Lehrmittel Gmbh, Haan Gruiten, Germany" ;) Preciznost a důslednost němčourů je tam prostě vidět. Bohužel, byla vidět i v jiných oblastech života... ;)
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Příručka pro elektrotechnika - Klaus Tkotz

Příspěvek od Wdog »

Děkuji za inspiraci, rozhodl jsem se trochu dovzdělat, objednal jsem na alza.cz za 779,- + doručení.
Odpovědět