Plašič koček, případně dalších zvířat

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od ecart »

Vzduchovku mas? Nejakou silnejsi idealne.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Fuj, potom pajdá a hnisá polovina koček v okolí. Zbytečné trápení. Málo kdy přestřelíš obratle nebo trefíš okem mozek. Naprostá většina zvířat bude jen zraněná a často s trvalým handicapem. Vzduchovky prosím nee
Udělám co musím
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Andy Glock »

Vzduchovka je na kočku vážně slabá.
Cipisi, kočky jsou škodná, a bez obav se k nim jako ke škodné chovej. Prostě je zlikviduj.
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Chlapiš »

Strileni po zviratech je trestny cin. Kdyz vas pri tom nekdo nachyta, tak neni buhvico mit zaznam...
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od ecart »

Tvl se divim ze je vubec jeste v obchodech k mani maso. Za chvili bude trestne zaslapnout pavouka.

Kterej paragraf, mimo tyrani zvirat, to podchycuje? Neda se to zahrat na domaci zabijacku? :mrgreen:

PS: je to trestne jen pro lidi, nebo se to vztahuje i na migranty? Kdyztak bych nejakeho doktora z muslimstanu najal, prej maji docela imunitu.
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Chlapiš »

Vzduchovka je to tyrani a poskozovani cizi veci, palna zbran je pak jednoznacne na odebrani ZP - strelba mimo schvalenou strelnici. A jeste k tomu spatne vyhlidky - az umres, pujdes k nebeske brane po moste kde budou vsechna zviratka s kterymi si mel co do cineni - a oni rozhodnou, zda muzes dal...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od cipis »

Vy jste magoři :D
S arzenálem, který je schopen zabít jakékoliv zvíře vyskytující se volně v Evropě, tak se nebudu ptát, jak zabít kočku nebo kunu :D

Jde mi jen a čistě o zamezení vstupu na jisté části pozemku/stavby kočkám, které neuznávají hranice (na rozdíl od psa).
Kuna je zde jen jako přidružená část, tam funguje mechanické zabránění (tj. zadělat všechny škvíry, plech, ...), trochu ta chemie, no a pak ten odchyt do sklopce.

Ale podle toho, co tu většinou píšete, tak jako by neexistovala normální metoda proti těm kočkám, jiná, než je zmizet ... :roll:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Omyl, dočasně zmizet. Prostor během roku obsadí další skupina. Než jsem angažoval kocoura, který teritorium značkuje a mimo jaro svěřepě brání, byl jsem nejprve zoufalý majitel vzduchovky, později uživatel sklopců, potom, jak šly roky, vynálezce úžasných pastí. V zásadě jsem se vrátil technologický do pravěku jako do nejúčinnějšího postupu. Potom asi po 10ti letech jsem našel černé kotě jako palec u souseda pod kulnou. Ten napůl mrtvý kousek chlupů na mne prsknul jak tygr. 14 dnů jsem ho musel kojit kapátkem. A to už je jiný příběh. Pak jsem vychoval kocoura jako psa a měl jsem roky klid. Loni odešel do věcných lovišť. Čeká mne všechno znovu. Jo, kuny a veverky používal na zábavu.
Udělám co musím
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od mart0 »

Jeden můj známý je chytal a vždy jim dal šanci. Pustil výra a když byla kočka rychlá a měla štěstí, tak se zachránila. Když ne, tak měl výr oběd.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Cipis, pokud na to máš chuť a čas, můžeš s nima bojovat.
Zkoušet zábrany, čidla, rozlejvat ocet, posypat rozdrceným sklem... utrácet.
Něco jiného je zabít někomu domácího mazlíčka, ale tyhle polodivoké kočky? Tam bych to vážně jinak než likvidací neřešil. Střílet po nich pokud nežiješ na samotě je o hubu. (já můžu v té své pustině pálit i s kulometu). Jestli se k tobě můžou dostat jen nějakými úzkými koridory mohlo by na nějaký čas než si na to zvyknou pomoci nějaké to plašící zařízení. Až si na to zvyknou a přestane je to plašit, tak to vyhodit, a zkusit něco jiného.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od cipis »

To nejsou zdivočelé kočky, ale normální maloměstské/někdo_říká_že_jsme _vesnice kočky, co mají své majitele - sousedy, kde dostávají normálně nažrat atd. Jen prostě své výlety do okolí vedou tudy, kudy aktuálně nechci.
Nebudu sousedům vybíjet jejich zvířata, to je absolutní nesmysl.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Tak se s tou situací smiř. V knize Z deníku kocoura Modroočka je to popsáno. Taky mi na střeše v 5 patře kočky občas vyberou nástražní rybičky. Když udělám chybu a nezakreju vaničku. A to si myslím, že mají i křídla 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od gravedigger »

Minulý týden jsem byl na pčr vypovídat ohledně našeho otráveného kocoura, během týdne pošly v sousedství 3 kočky. Kocour byl mladej, dovezenej a šel na špatnou stranu vesnice, kdy kočky nemají rádi. Na jednu stranu se nedivím, protože mít nasráno po zahradě, v altánu a vytahaný rybičky z jezírka, to by štvalo i milovníka koček. Naše stará kočka na tu stranu nechodí, jednou jsme mysleli, že mí klíště a ona to byla diabolka zavrtaná pod kůží, že koukal jen košíček. Od tý doby chodí jen na druhou stranu vesnice a je v pohodě.

U nás zabralo na cizí kočky AR15 - teda jen airsoft. Chvíli to trvalo, tak 14 dní, ale kdykoliv jsme je načapali, tak krátká až delší dávka a byl klid. Plastové kuličky jim neublíží, ale štípe to.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od zedik »

Tady se pořád řeší jak kočky někde někomu serou na trávník. Osobně jsem ještě neviděl kočku, co by se vysrala na trávník. Moje teda zásadně chodí někde, kde to po sobě zahrabou ( záhon, písek). Že by se kočka vysrala volně do prostoru jsem osobně nezažil.
K těm polodivokejm - polodivoká kočka vznikne jak ? Většinou tak, že ji nějakej kretán vyhodí nekastrovanou na ulici a ta pokud to přežije se dál množí. Bohužel ta kočka - stejně jako třeba pes - nemůže za to, že majitel je kretén. A přijde mi jako lepší řešení kočky nechat pokastrovat (což dělají organizace i zdarma) než se je tam nějak snažit vybíjet .
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od mart0 »

Pískoviště mají moc rády, pokud ho nebudeš pořád zakrývat, tak za pár měsíců z toho máš největší hromadu sr... v okolí. Vedle rybičkářů mají kočky velmi v lásce také chovatelé papoušků.

gravedigger: Ptali se tě kam kocour chodil, co tam dělal, s kým se stýkal?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Já jsem nepopisoval zkušenosti s kočkama z vesnice. Ale z chaty v lesích. V době, kdy tam v okolí bydlíme 2 a 100 chat je bez lidí. Nemám nic proti kočkám, který se chovají přirozeně.
Udělám co musím
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od skagerak »

Andy Glock píše: 31.10.2021 21:57 Vzduchovka je na kočku vážně slabá...
Moc obecné a tím I neplatné tvrzení, plus, když do toho zahrneme I větrovky....

Někdy to jsou zbraně které se používají na lov a,ráži I výkon mají adekvátní, byla I vojenská větrovka....

O právní (a morální) stránce se rozepisovat nebudu,
navíc cipis, zjevně hledá jiné řešení než postřílet...
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Andy Glock »

Jasně, jsou vzduchovky kterými se dají lovit kanci (viděla jsem ji).
Tak tedy oprava... běžná vzduchovka je slabá ;) .
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Chlapiš »

Kanci ?? S E0 ktera ma dostatecny zastavujici ucinek na takove tvrde zvire ? Neverim. Rekni znacku nebo dej link.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Rafael »

Větší množství kun nám z půd kdysi vyštval, vychytal, dobrman.
Velmi se tomu věnoval. A vzhledem k jeho velikosti a zarputilosti a taky i schopnosti otvírat si většinu dveří a vrátek to zas úplně ideální taky nebylo.
Rozházel v hráních uskladněné řezivo, povalil regály, roztrhal kartonové krabice se zavařovacím sklem apod.
No, jeho hmotnost nad 50kg spojená s tou jeho agresivitou udělala možná víc škody než užitku.
Ale snaha se mu upřít nedala. Ta doopravdy ne.
*
Ale na divokého kocoura který se k nám na zimu nastěhoval neměl. A ani na myši.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět