Plašič koček, případně dalších zvířat

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od ecart »

Máš pravdu Zediku, ale předpokládám, že se tu bavíme o notorické recidivě. Nikoliv o případu, kdy se dědkovi odvedle jednou za rok zaběhne britská modrá.

Ono když pokaždé co vypustíš caparta na zahradu se ti vrátí obalenej od sra*ek, tak budeš mluvit jinak. Podobný vliv na změnu úhlu pohledu má také situace, kdy jdeš večer po tmě zkontrolovat elektroměr a druhej den ráno si ty kočičí hovna rozmažeš v autě na kobereček i pedály...
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Chlapiš »

zedik píše: 31.10.2021 12:00 Kunu neřeším, ale pro někoho ta kočka může bejt člen rodiny. Třeba u starších lidí to může bejt jedna z věcí co je tady drží. Řešit tady hned likvidaci nebo jim kočku někam odvážet jen proto, že vkročila na něčí pozemek to je z mého pohledu trochu mimo mísu ..
Konecne jeden normalni nazor... Lide kteri v miru resi jak hubit zive tvory, aniz by se starali zda k nekomu patri, naznacuji jak by se chovali v postapo pomerech k lidem...
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od ecart »

Chovatelé, kteří v době míru nechají svoje mazlíčky kálet na cizí zahrady a chodníky, aniž by si dělali starosti, že to může někomu vadit, naznačují, jak by se chovali v postapo poměrech k lidem...
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Chlapiš píše: 31.10.2021 12:10
zedik píše: 31.10.2021 12:00 Kunu neřeším, ale pro někoho ta kočka může bejt člen rodiny. Třeba u starších lidí to může bejt jedna z věcí co je tady drží. Řešit tady hned likvidaci nebo jim kočku někam odvážet jen proto, že vkročila na něčí pozemek to je z mého pohledu trochu mimo mísu ..
Konecne jeden normalni nazor... Lide kteri v miru resi jak hubit zive tvory, aniz by se starali zda k nekomu patri, naznacuji jak by se chovali v postapo pomerech k lidem...
Kočku sežrat a hotovo. A v postapo době sežrat i majitele. Tím nic nenaznačuji, tím to říkám otevřeně ;) .
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od JirkaK »

Kočky se normálně dřív jedli. Kočka patřila spolu se psem ještě počátkem roku 1934 na seznam jatečních zvířat. Upéct si ji doma nebylo nic neobvyklého. A někde je jedí dodnes.

Bohužel si v Evropě někteří myslíme, že když to nejím já, tak je to nemorální.
Ale zvířecí maso je prostě jen maso a že holt některé zvíře chovám doma, tak na talíř nepatří je blbost.
Tady jen záleží na chuti každého. Ale my tady rádi zakazujeme a nařizujeme.
Samozřejmě musí být zvíře usmrceno tak, aby netrpělo.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/domov/kocky- ... -domov_bma
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od cipis »

Tvl., to jsou tak stará zvířata, že by to musel někdo vařit půl dne a stejně by to nebylo pořádně k snědku.

Ale zpátky k rozumné debatě - jde mi o to jen přerušit/změnit trasy těch zvířat.
Kunu řeší hluk, což naproti u synovců není problém, ty by vystrnadili i jinačí zvířata :D Střecha byla masivně poškozená tam, kam se chodí jednou za týden a někdy i měsíc. To jsem opravil loni, včetně pořádného dírovaného plechu, plus sprej s mazlavým čímsi proti kunám. Další poškození jsem našel teď v týdnu, když jsem přidělával háky na solár, ale tam stačilo odkrýt asi 2m2 křidlic a dát fólii, to bylo celkem v pohodě. Bylo to nad místností, kam ti mrňousi moc nechodí, tak tam asi bývá občas i klid. Kde se převáženě zdržují, tak není nikdo. Občas ani lidi :D

Co se týče koček, tak podle reklamních žvástů jsou i s PIR čidlem, kdy po zdetekování pohybu zapne ultrazvukový reprák plus některé mají i reflektor atd. Ale podle recenzí to právě někomu jede a někomu ne.
Dále jsou pak trvale zaplá UZ zařízení, co generují náhodný tón, tj. to není stálé, opět pade na pade, někde zvířata zmizela, někde si pod to klidně lehnou.

Co se týče toho chemického ohradníku, tak fungoval, dokud dementi za zahradou (co vede stezka) z rozmaru neurvali ty koule pěny, do kterých se ta látka stříká. Plus samozřejmě v tom shonu jsem prošvihl interval, nicméně to je řešitelné, a asi na některá místa udělám ty koule na zmuchlaném ostnáči.

Jde mi hlavně ale o ty kočky ...
Asi se podívám, jestli nedělají také chemický ohradník, ikdyž to se mi moc nechce, nachrchlat to kolem všech střech atd.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od ecart »

Ty bláho! Když čtu všechny ty problémy co s tím máš, tak mi čím dál víc přijde, že nejlepší řešení bude ten sklopec...

Až ti kvůli střeše zničené od kun začne zatékat do baráku, bude pozdě :shock: Navíc, manželka to určitě svede na instalaci solárů, takže to nakonec ještě bude dávat za vinu tobě. :mrgreen:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Zapomeň na plašiče, dráty a pachové nebo zvukové odrazování. Je to otázka teritorií, zvířata o ně bojují o život. Takže buď obsadit prostor větším predátorem, nebo se jim stát sám. Nic jiného nevymyslíš. Howgh
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Kočky jsou mazaný potvory. Mám na zahradě dva psy (jeden je zkušený lovec, a pár kočkám už posbíral všech 9.životů, druhý je alespoň vyhání), a stejně mi sem mrchy občas lezou.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Psi dobrý, ale Husky lepší. Nejlepší fena kvůli zrychlení. Kdysi jsem jednu měl. Žádná kočka to nedala.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Tak samozřejmě mezi nejlepší na lov koček, potkanů, kun,... patří teriéři. Takovej pitbull (ne staford) by odvedl lepší práci než ti moji "těžkotonážníci" :D . Já si je pořídil na lov pomalejší lidské "havěti". V tom jsou zase mnohem lepší než lehcí pitbullové.
Ale k věci:
Co je zkusit prostě otrávit?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Rafael »

Myši a podobné hlodavce na Vás bando jedna!
*
Z hlediska rozpadlického, nebo i praktického je kočka v mnoha směrech užitečnější než pes.
Např. dědeček psy přímo nesnášel, ale podporoval a živil komunitu koček. Polodivokých, žádní mazličci to nebyli a mi jako malému klučinovi se nikdy nepodařilo žádnou ochočit.
Potřeboval ochránit výsledky práce před hlodavci. Ve sklepě, na půdách, ve stodole a vlastně i vevnitř v domě.
Protože ty potfory se prokoušou a dostanou skoro všude.
*
Kočka = pomocník, velmi užitečný a nenáročný predátor
*
Jinak bych takovou diskuzi, takové vlákno, tady skutečně nečekal. Spíš na novinkách, seznamu, zahradě.cz a podobných.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Je to sice zvláštní vlákno, ale proč ne? Lepší než nekonečné debaty o tom Covidu ;)
Nicméně to vlákno zní jak se zbavit koček.
Užitečnost koček, bych tedy nechal stranou, a etiku a soudnost-lidskost na Cipisovi.
Já osobně tedy kočky nemusím, a dělat mě to co Cipisovi,....
Pro mě jsou cennější psi na ochranu pozemku, obydlí, potažmo rodiny. Konkrétně u mě lepší než alarmy, kamery, bezpečnostní služby,... o policii se ani nezmiňuji ;) .
Na myši používám pasti, a dokážu je vychytat i bez těch potfor kočičích.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Rafael »

Jo, ano název vlákna je jednoznačný.
Takže se omlouvám za OT.
*
(Ale fact mi to nedalo...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

😆Prostě sklopec. Dokonce je zdarma zapůjčují některá myslivecká sdružení. Když ne sklopec, tak stav trvalého obležení. Prostě sklopec nebo si zvyknout.
Udělám co musím
Chlapiš
Příspěvky: 30
Registrován: 29.10.2021 15:48

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Chlapiš »

Soudruh Stalin dal po ukonceni blokady Leningradu tam navezt dva vlaky kocek ! Asi vedel proc, a v tom meste je dodnes pamatnik kocek. Jo, krasny sterilni svet kde budete mit zahradku jako ze skatulky. Ale kdyz se tento server jmenuje Rozpad, tak by se melo mluvit spise o tom co tady naznacil jeden chytrej - o uzitecnosti kocek pro survivalove hospodarstvi, jak se o ne postarat, apod. Nekteri si tady nevidi od konce nosu, ktery jim - zatim - chrani tzv. civilizace.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Tazi »

Vážně máš pocit, že jsou kočky užitečné? I v dnešní době víc škodí požíráním ptáků než požíráním myší.
A jaký rozdíl vidíš mezi dneškem a případným rozpadem? Dnes nejsou sklady s obilím, ...? A po rozpadu budou?
Že by si zemědělci vydržovali kočky?
A pokud jsou tak užitečné, tak se neboj, množí se tak rychle, že jich bude vždycky víc než je nutné.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Tady se řeší jeden konkrétní problém jednoho člověka. A jako rozpadlik by ho měl mít možnost vyřešit. Užitečnost koček je trochu jiná dimenze. Já s kočkou nemám problém, je jen blbý když na Vánoce jich mám u domu 15 hladovejch protože v lese došli bazantii. Na Nový rok mám zase jen tu svou jednu a tak je to pořád dokola. Nebaví mě to. Ale co mám dělat, když si lidi navozi v létě na chaty koťátka?
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od cipis »

Já ty kočky nechci vyzmizíkovat :D
Jen prostě nechci, aby na jistá místa nechodily. Jednu cestu už znám, potvory drzé slezou normálně po venkovním schodišti ze zahrady do dvora. Je to jejich jediná přístupová cesta, jinak 4m stěna. Akorát to schodiště není uzavřené, tak to nepůjde jednoduše ohradit brankou, kterou by stejně přelezly.

Další cesta vede po jedněch střechách, tam to až tak nevadí. Nejvíc mi vadí, jak běhají po střeše mé přístavby, protože to dělá kravál a s oblibou se tam ještě rvou.
To jsem si myslel, že právě pořeším nějakým tím optoakustickým plašičem, jeden dva kousky upevnit na střechu není problém, ale ta účinnost je nepřesvědčivá, obzvlášť s tím, co se tu psalo o teritorialitě.

Asi jeden koupím plus přetočím kamery, abych viděl, kudy chodí a jestli na to vůbec reagují a uvidí se.

Na ty srny fungoval ten pachový ohradník v pohodě.

Na kuny mám nabídku na půjčení sklopce od kolegy zde, tak to zvážím a možná vyzkouším.
To, co jsem objevil v té střeše, tak bylo už staré, asi z loňska, kdy jsme teda ve finále nenašli všechna poškození.
Na poškozeném místě jsem nakonec udělal i bednění, byla to regulérní kompletní rekonstrukce (vše sundat až na vazníky a znovu a lépe).
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Germanik1 »

Dominantního kocoura, který běžně zabíjí i kuny a nebo sklopce a nebo rezignovat. Nic mezi tím. Ale máš alespoň na výběr.
Udělám co musím
Odpovědět