Jídlo ze zoo

...aneb co se jinam nevešlo.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Zorge »

Tak možná by se dalo říct ze třeba zebra bude jako konina, různé gazely jako srnky, nějaký buvol jako hovězí a tak dále. A taky věřím, ze tahle zvířata budou jedlá a zdravá, o proti těm co srazim autem. Třeba by se tam nechala najít i nějaká vejce. Fakt to je taková nesmyslná fantasmagorie?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Bill Masen »

Hohepa píše:...na rozdíl od srny je u toho slona veterinář "několikrát denně"...
To máš pravdu, otázka je co do něj cpe, aby se usmíval na řvoucí fakany. :nod
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Serža »

řvoucí fakany? usmívá se, páč vidí jídlo...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Bill Masen »

to je vidět ty vole, že nemáš děti. :rofl :rofl :rofl
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Maric »

Do skupiny dobře živených a zdravých zvířat bych zahrnul také pávy v zámeckých zahradách. :D
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Piston »

Otec jednoho kamaráda z Polska pracoval jako ošetřovatel zvířat v varšavské ZOO. Osmdesátá léta, maso na přídělové lístky a stejně v obchodech není, jak si jen zpestřit jídelníček? Takže, když uhynulo nějaké zvíře, nebo muselo být utraceno, bylo bez pardonu rozbouráno a maso posloužilo jako deputát pro důvěryhodné pracovníky. Býložravci jako antilopy nebo zebry prý byly dobré, ale řeči o tom, jak jsou delikatesní medvědí tlapy, prý silně přehánějí…
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od čimango »

V oblasti zoologických zahrad se pohybuji většinu života a i
jsem lecos ochutnal☺. ZOO celkem běžně utrácejí/porážejí nepotřebná zvířata a oficiálně je využívají jako krmivo. Samoszřejmě lecos zůstane za nehty personálu (dříve většina, v dnešní době již méně). Jediné riziko by mohl být výskyt léčiv nepovolených pro jatečná zvířata v mase, ale to by asi nikdo hladový neřešil. Sežrat se dá v ZOO prakticky vše, ale myslím, že až dorazíte s kosou na safari, tak bude vše již sežráno rodinami zaměstnanců, které jsou jaksi blíže u zdroje a ani na většinu zvířat nebudou potřebovat flintu.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Zorge »

Mé nápady jsou vždycky pod tíhou argumentů smeteny ze stolu :D
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od čimango »

Od toho je diskuze ;) . Staň so vošošem v ZOO a krizové steaky z žirafy budou :D. A v předkrizové době si udržíš štíhlou figuru, protože budeš mít plat jako ukrajinská uklízečka :cry: .
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Zorge »

Čistě náhodou jsem chtěl "dělat v zoo" a měl představu ze vykidam, nakrmim, oplachnu a jdu o kotec dál. :D Nakonec je ze me svářeč a chodim pomáhat na hospodářství :D a mám protekcni domácí salámy :D :D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od Matěj »

Zorge píše:Tak možná by se dalo říct ze třeba zebra bude jako konina, různé gazely jako srnky, nějaký buvol jako hovězí a tak dále.
Zebra jako kůň chutnala, mohu potvrdit. Buvola jsem zkoušel taky, ale po tolika letech si to už nevzpomenu. U zebry si to pamatuju, protože to byl můj pocit na místě (koninu jsem znal z domova). Ještě si pamatuju, že třeba osmažený škorpion chutnal jako prach, pak nějací červi nebyli úplně špatní... To je zkušenost z restaurace, kterou jsem zmiňoval o pár příspěvků výše.
Blok v hlavě jsem měl jen u mouchy, protože když mouchu vidím, tak si vzpomenu, jak lítají nad ho**y. :)
srab
Příspěvky: 19
Registrován: 25.10.2015 0:01
Pohlaví: muž

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od srab »

Zorge píše:Mé nápady jsou vždycky pod tíhou argumentů smeteny ze stolu :D
Nemyslím, že by se zaměstnanci tak brzy postarali o tolik zvířat. Navíc v ZOO musí být mraky zásob na krmení maso i býložravců - maso, obilí, brambory, zelenina atd.
Další zdroje jako léky, zbraně, pohoné hmoty i vozidla jsou tam také ve velké míře. Takže Zorge, výbornej tip na rabování :clap
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jídlo ze zoo

Příspěvek od dracekvo »

V dnešní době je levnější si potraviny nechat každej den dovážet, než si budovat prostory pro jeho uskladnění.
Nevěřím že by v zoo měli nějaké extra velké zásoby. Spíš maj jen takové, aby přečkaly víkendy.
Odpovědět