Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

dr78

to ti volali z banky nebo na to už je přímo kolonka v IB?


Já co nakoupil zlato na jaře na aukru a v online shopech, tak jsem zakopal na zahradě, ale zapomněl kde :roll:
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Ne je to polozka v IB. Bez vyplneni to nepusti dale. Revolut to nema a ma chlivecek pro vyplneni reference, coz se hodi. Prave mi z CelticGold potvrdili prichozi platbu, takze s Revolutem je to pruchozi.

Mimochodem, tento tyden mi prisla i novinka z Revolutu, ze maji pro mnoho bank po evrope okamzite platby (ten seznam bank byl fakt dlouhy, a prekvapilo mne, kolik je ruznych bank v Nemecku - myslel jsem ze to bude neco jako u nas, ale AT i DE maji desitky bankovnich domu - ruzny SWIFT kody). Takze platba za stribrnaky byla opravdu okamzita. Zlato u CelticGold nema moc smysl kupovat, kdyz jsem se koukal na ceny, tak na zlataky.cz maji o neco drazsi, ale ne zas o tolik, a nemusim platit postovne.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Moje banka (Equa) po mně nic takovýho nechce. Nicméně taky teď zkusím revolut právě kvůli rychlosti.

Ještě bych chtěl poukázat na nově raženou stříbrnou minci Tuvalu Zeus. Na YouTube jsou o ní nějaký videa. Je to limitovaná série (13500ks). Klasika 1oz stříbro. Ale už se prakticky nedá sehnat, byla u výrobce vykoupená v řádu minut. Ale náhodou jsem ma ni narazil na Aukru. Týpek ještě 2 má. Cena je kolem 1400. Což je dost na 1oz stříbra. Ale oproti jiným eshopum pořád dobrý(75€).

https://m.youtube.com/watch?v=a_lpuhl_lYw

https://www.bullionstar.com/buy/product ... u-1oz-2020

Edit: už zdražil o 200,- holomek. Asi si uvědomil, že už se nedají sehnat.

https://aukro.cz/1-2020-tuvalu-zeus-god ... 6971918877
Skilled And Resolute
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

Když už i Buffett prodává banky a kupuje zlato, to je co říct.

https://finance.yahoo.com/news/warren-b ... 1597479878
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od richard.r »

@dr78: Jsem u zlodějů (ČSOB), a mě teda žádnou kolonku k účelu platby vyplňovat nenutili. Ze zákona je to přeci až od 500tis. Kč... což je teď trochu hodně nad moje možnosti :) . Jinak přijetí platby, mi na celticGold taky potvrdili, trvalo to (SEPA) dva dny. Tak uvidíme, co přijde...
CombatMedic píše: 15.08.2020 8:07 Ještě bych chtěl poukázat na nově raženou stříbrnou minci Tuvalu Zeus.
Nevím, no. Dříve odkazovaný pán z youtubu (kanál Silver Dragons) říká, že do numismatických mincí by moc nešel. Že poměr cena/výkon za unci je někde jinde, a že při nárůstu ceny stříbra se ta numismatická hodnota navíc spíš stírá.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Samozřejmě. Já beru stříbro kvůli kovu. Ne kvůli sběratelské hodnotě. Ale tady jsem udělal výjimku :D Hodně se mi líbí, navíc si myslím, že by mohla jít stejně jako stříbro nahoru a to i s premium cenou. Ale chápu, že to není pro každýho.
Skilled And Resolute
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

richard.r> Tak raifka to chce na jakoukoliv částku pro zahraniční platby. Taky od nich po 19 letech půjdu jinam, od září chtějí výpalné i za potvrzovací SMS. Tedy za každý převod. Kdo nechce platit, musí použít jejich mobilní aplikaci. Brr, to fakt ne, to byla poslední kapka.

CombatMedic> Na celticgold mají stříbrné mince z edice s nákladem 25.000 nebo 30.000ks a za lepší cenu. Ale osobně bych se na numismatické edice vybodnul. Podle mne mají smysl jen rarity nebo opravdu mince co byly raženy max. v desítkách kusů. Ono je to jako se známkama, jak vymírají filatelisté, tak stejný osud je i s numismatiky. Prostě je čím dál méně lidí, kteří to sbírají a jsou ochotni za raritu připlatit. Takže za mne jen čistý kov. ;)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Ulfhednar »

MarS píše: 12.08.2020 16:28 guntroll

Nedivil bych se, kdyby se ted zlato mrskalo pul roku, rok kolem 2k, setřást hejly, který na to naskákaly, jak říkáš weak hands. Ale vzhledem k extrémní měnový politice kdo ví....já ukončil shorty (hedge) na 1900, nakupoval bych určitě blíž k 1800..
MarSy, jaký používáš nástroj a u jaké společnosti?
Díky
Óðinn á yðr alla
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

CFD u XTB. Je tam swap (poplatek) cca 1.7 Kč na jeden kontrakt za 1 den. 1 kontrakt = 1 unce zlata. To XTB mi přijde v pohodě, vyhovuje mi ta jejich platforma xStation, je to přehledný.
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od richard.r »

Stříbro objednané 12.8. z CelticGold dnes došlo. Snad tedy pravé (dle zkušeností vás předchozích, co jste si jej nechali testovat). Několik myšlenek/zkušeností....

Štefan z CelticGold je sympaťák - i když má napilno, odpoví, a ujistí, že k expedování zásilky dojde. Horší je to s UPS, což je ta apokalyptická pro-americká (neschopná) dopravní společnost, přes kterou to zasílá. Dodání mělo být dnes, prostě někdy přes den (celkem nešikovný termín, pro pracujícího člověka -- buď vidina nezastižení doma, anebo vidina nechání x-desetitisícového balíku před dveřma domu). Webovky UPS jsou velice rozbité - nedovolilo mě to se zaregistrovat ("něco selhalo, ve vašem okolí registrace není dostupná"), a poté mě to přepínalo na cizího přihlášeného uživatele (prvně nějaký ital, a poté nějaký rus). Horko těžko jsem na webu UPS našel mail na centrálu Brno, a napsal jim, ať mi balíček v případě nezastižení nechají pod schodama...

Ad platba: fakt si musím pořídit Revolut. Co udělali ti z***i zlodějští z ČSOB, co mají asi nas***o v hlavě... volat jim, na převody měn, od devíti do čtyř, jestli se laskavě mohou uráčit, a převést mi CZK na EUR, jako kdyby se psal rok 1990, nebo co. Zatím to šlo, i když ani jejich tel. kurz nebyl bůhvíjak výhodný... ale včera dělám ještě jeden malý převod, a to mi trotl na telefonu sdělí, že částky pod 1000EUR nevedou... takže převádím manuálně, v el. bankovnictví u zlodějů, s kurzem 26.8, namísto bankovního středu 26.08. Neuvěřitelné. Hovada, tlustí kocouři. Pětikilo padne za převod. No, tak hlavně že disponuji super spořícím účtem s 0.25% úrokem... hlavně to, že :puke :punch

Ohledně ověřování pravosti stříbrných/zlatých mincí, existuje na to nějaká domácí sada, co byste doporučili? Co tomu matně rozumím, chápu, že se jednotlivé mince či slitky dají vážit, kontrolovat na vodivost, či měřit ultrazvukem (bude to asi seřazeno od nejlevnějšího po nejnáročnější, odbornou proceduru). Váhu na měření šperků aj. jsem našel takovouhle, dále nevím: https://www.aliexpress.com/item/4000385 ... ?af=553779
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Dá se použít váha, magnet, šuplera, cinknutí dvěma stříbrnými mincemi o sebe. Na cinknutí prý existuje i appka, která to vyhodnotí.

https://youtu.be/fRLWPLVfZAg
Skilled And Resolute
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

Na převody větších častek neni špatnej Roklen forex

https://www.roklen.cz/roklenfx/cenik
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od richard.r »

CombatMedic píše: 22.08.2020 7:06 Dá se použít váha, magnet, šuplera, cinknutí dvěma stříbrnými mincemi o sebe. Na cinknutí prý existuje i appka, která to vyhodnotí.
Slušný video! Tak tu zkouším, a zdá se ok. Mince cinkají, magnet se nepřichycuje. Resp. ty mince z CelticGold dobrý... měl jsem tu ale ještě další mince (tolar Marie Terezie, 83.5% stříbro), lokální obchodník, pocitově ten obchod proběhl trošku "shady"... tak jsem měl obavy tam :)

https://play.google.com/store/apps/deta ... ulliontest
To bude dost možná ta appka, kterou myslíš. Jenže, nic moc! Jednak je placená, a navíc každý druh mince vykazuje trochu jiný zvukový charakteristiky, a samotná appka obsahuje jen pár profilů pro ty nejprovařenější mince (viz samotný komentáře k appce). Určitě bude problém s "junk" mincemi typu tolar, nebo třeba Silver Buffalo, který prý vyrábělo hodně výrobců, v hodně revizích...
MarS píše: 22.08.2020 7:11 Na převody větších častek neni špatnej Roklen forex
Bohužel, to je taky parta komediantů. Vyžadují dva doklady totožnosti vydané státem. Občanku mám, řidičák akorát tak prošlý. A dál nic. Tak jim argumentuju, že mít 2+ stát. doklady totožnosti není povinnost, ale luxus. A nezaregistrují mě a nezaregistrují, ženská na Roklenu furt dokola opakuje že takový pravidla tam mají nastavený, logika jako křeček v kole.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

Jo tak zákon je zákon, to neukecáš. Tam se počítá, že máš buď pas nebo řidičák.

Jinak k tomu padělání. Ono se někomu vyplatí falšovat 1 OZ stříbrný mince? Co vim, tak třeba u zlata se ani 1OZ prý skoro nefalšujou, spíš to hrozí u vyšších hmotností.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Stříbrné mince se bohužel taky falšujou. I když asi v menším měřítku. I na Aukru se dají najít mince, u kterých obchodníci uvádí, že je to postříbřená kopie. Ale podle toho co jsem četl se nejvíc falšujou 250g zlatý slitky. S těma mincema by to bylo asi hodně velký sraní.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Nightmare »

Hele, já tomu úplně tak nerozumím, opravte mně.
Ale...
Hustota zlata je skoro 20 kg na litr. Hustota stříbra je cca 11 kg na litr, tedy skoro 2x míň. Pokud to není ve folii (pokud je to kvádr, stejně bude stačit oměřit), stačí to dát do vody do odměrky, změřit objem, zvážit to na váze z číny za 200,- a spočítat hustotu.
IMHO všechny kovy, který jsou schopný maskovat hmotnost zlata na objem budou srovnatelně drahý.
Fyzika 7. ročník...

:hand
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od proforma »

Jo, jasne, olovo v cene zlata... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od bacil »

Wolfram
Hustota 19,25 g/cm³ (17,6 g/cm³ při teplotě tání)

Zlato
Hustota 19,3 g/cm³ (při teplotě tání 17,31 g/cm³)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Ulfhednar »

Pánové a dámy, trochu nechápu, co tu řešíte. Pokud kupujete investiční kovy na webech, kde si nejste jistí tím, zda Vám neposílají nějaký šmuk, tak děláte něco špatně. Už jen proto, že tyto pochybné weby od Vás ty kovy jentak nekoupí zpět(když budete potřebovat cash), nebo na tom proděláte kalhoty.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Nightmare »

Bacil: zrovna wolfram se ale bude blbě tavit
Odpovědět