Stan

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Stan

Příspěvek od Max »

Neví náhodou někdo z Vás tušení kolik Váží tahle plachta http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=4396 ? Zkoušel jsem to hledat, ale marně.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

2 pounds 2 ounces ( approx 1kg)

Basha vazi stejne a je vetsi (regulerne pro dva s vecma - tohle je pro jednoho)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Stan

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Stan

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pred nejakym casem jsem se zajimal o bivakovaci plachtu od jurka, ze ktere je mozne udelat acko.mnoho informaci jsem tehdy nesehnal, az ted jsem narazil na "recenzi" tak kdyby nekdo schanel na novou sezonu, pro inspiraci;-)
http://vyletynasneznicich.blogspot.cz/2 ... -2-ul.html
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Stan

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pred nejakym casem jsem schanel stan pro jednoho/zdarak jednoplastove konstrukce. Muj hlavni pozadavek byl vystuha nad hlavou, nesnesu totiz zdarak primo na obliceji. Nemohl jsem sehnat nic v rozumne kvalite za rozumnou cenu. bud byli ceny naprosto premrstene nekde kolem 10t za gore, pripadne army-shopove napodobeniny od firem snugpak a defcon, kde jsem si nebyl jist kvalitou. cena nebyla take nejnizsi, 3t+. Cirou nahodou jsem narazil na "gore"vak z vystroje holandske armady. tento me zaujal diky tomu, ze splnuje ma kriteria, jednovrstvy, vystuha, moskytiera + navic membrana. Pro jistotu jsem se na nej jel podivat. Vybral jsem si de-facto nepouzity kus(ma jen spravovanou moskytieru). pokud by mel nekdo zajem, nedoporucuji vaky s pridomkem "pouzity" co jsem je videl, je to srot, hodne opravovane, bez moskytier...muj me stal o 500 vic nez tyto, tj.1600 coz mi prijde slusna cena. Vak je stejne jako britska vystroj ve vzoru DPM. Dodavan je bez koliku a vzperne tycky. Na tu jsem pouzil tri stanove ze stanu ferrinou( vak je lepsi "prikolikovat" aby byl napnuty a vzpera nemela tendenci padat). Vaha vaku je 1400g vcetne obalu, ktery jsem za 50,- dokoupil. Upozornuji, ze vak neni na zadne dlouhe kempovani, clovek je v nem docela stisneny. nejsem zrovna konfekcni velikost tak to mozna bude tim. pokud nekdo resi stejny problem jako ja pred casem, necht toto bere jako inspiraci
Přílohy
IMG_0935.JPG
IMG_0936.JPG
IMG_0937.JPG
IMG_0938.JPG
IMG_0939.JPG
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Stan

Příspěvek od Pampalíny »

Tyhle bivakovací jednovrstvé stany mají řadu záludností - jak už je i výše naznačeno:

a) nedají se použít v zime - vznikne námraza (dá se to řešit svíčkou)
b) musí mít kvalitní memránu (takže civilní stan pod 3t nejde) a i kvalitní membrána dlouho nevydrží
c) je to opravdu stísněné. Pamatuji borce co na výrobce chtěl poslat policii, protože ho obviňoval z pokusu o vraždu - byl přesvědčen že by se udusil, kdyby ze stanu neutekl.

Osobně raději plachtu než bivakovací stan typu žďárák.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Stan

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Tak u tohoto zdaraku je diky vzpere mista vic ne u klasickeho. Je vetsi delky takze se da umisti mensi batoh do noh a vybava kterou potrebuje mit clovek po ruce k hlave. Co se tyce namrazy ano to je mi znamo, ale podle me by to melo elminovat zapnuti prekryti pouze na druky a ne na zip. Tim je umozneno proudeni vzduchu...v zime h ojeste odkouset nemam, ale urcite to napravim. A myslim ze jsou situace, kdy plachta nebude nejvhodnejsi reseni
Pampalíny
Příspěvky: 174
Registrován: 31.08.2012 18:04

Re: Stan

Příspěvek od Pampalíny »

Jasně - jak jsem psal, ono to nějak jde,
ale z dlouholeté zkušenosti usuzuji, že tento stan vyhovuje max. 5% zákazníků
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Stan

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kazde zbozi ma sveho kupce ;-) kazdopadne nejsem zrovna konfekcni postava a mam problemy najit na sebe vhodne obleceni. u vetsiny znacek, kdyz od nich obleceni oblecu pres ramena, tak ho mam az k prdeli...nicmene nemuzu rict, ze bych se ve vaku vylozene citil spatne, nad hlavou jsem mel dostatek mista coz je pro me dulezite a klasicky vak nesnesu kvuli pocitu stisnenosti. stravil jsem v nem nekolik noci u vody a vse oka. a na rozdil od kolegu me neotravovali komari :-)
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Stan

Příspěvek od Foxy »

Gema.
P1010364.JPG
Ještě z dob Československa. Každý rok na horách, na vodě, osvědčilo se to ve větru i lijácích. Jen se sněhem problémy, sníh zůstává navrch, když je ho moc, musí se sklepávat.
Bezproblémový. Zalepeno pár děr v podlážce, několikrát impregnován, stále OK.
P1010366.JPG
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

Mel bych pro zdejsi mensi tip na stan. Combat Marine Tent. Vyrabi Eureka a Diamond Brand.

Vlastnim ho 4 roky. Neni to rozhodne ma nejpouzivanejsi vec. V zasade jsem ho kupoval kvuli vyletum se slabsim pohlavim, protoze ne kazdou presvedcite na spani pod sirym nebem. Kazdopadne muze mit za sebou tak 60 dni pouzivani, takze si uz dovolim male review.

Foceni mi pripadne zbytecne, fotografii a videi se vali po netu hromada, staci zagooglit.
Mam verzi v maskacovem provedeni, tehdy se bohuzel nevyrabela jednobarevna. Ted bych si uz koupil zelenou (maskac je behem taboreni s vice lidma zbytecne napadny - ale je to resitelne-viz nize).

Par poznatku:

-Je velky. Dost velky na to, aby se v nem vyspali dva dvoumetrovi negri od marinaku s komplet vybavenim vcetne vest, batohu a zbrani. Rozhodne v nem nejste nikdy stisneni. Je dost dlouhy (243cm!), takze i dvoumetrovy jedinec se v klidu natahne. Ti kratsi si muzou pod nohy hodit nejaky veci, nebo se tam treba pohodlne vyspi pes. Pro predstavu plocha stanu (bez predsinek) je 3.5m2. Tuhle plochu mivaji bezne stany pro tri (ale samozrejme tenhle stan neni dost siroky pro pohodlne vyspani tri lidi-nouzove ano). Samotne predsinky jsou dve. Jedna dost velka na dva batohy polozene na zem (a vychod neni blokovan). Druhou bezne nepouzivam (je mensi), ale pojme taky dost veci. Obe predsinky maji souhrnne 1.8m2.

-Velmi kvalitni. Jakmile si na to sahnete, tak pochopite. Material o nekoliv trid jinde nez jste zvykli. Vsechny zipy jsou ykk #12 - tedy ty velke, ktere se u batohu pouzivaji jako hlavni zipy. To stejne plati pro tycky, koliky atd. Koliky jsem sice 4 znicil (utrhl jsem ta hlavicku - ale opraveno lepidlem na zelezo) a par ohnul, ale porad vydrzely nejvic ze vsech v mym okoli. Siti je kvalitni, ale kupodivu nejsou vsecny svy ukoncene lemovkou, takze obcas se neco trepi. Samozrejme cely stan a vsechny materialy jsou Made in USA.

-Kvuli dvou vyse zminenym bodum je stan tezky a objemny. Ne nejak zasadne, ale je. Bez zbytecnosti vazi nejakych 3.8kg, coz je o zhruba kilogram a neco vice nez konkurence (ale srovnavam se stanem pro dva, ktery je ovsem mnohem mensi na plochu). Objemny je a neni. Skladovaci pytle jsou naddimenzovane (takze nepremlouvate stan aby se tam vlezl). Pokud se pouzije komprese a poradne se sbali, je realne jen asi o 20% vetsi nez konkurence. Kazdopadne me osobne to kilo a neco za ten palac stoji. Bezne vsechno prevazuju, ale tady proste primhourim oko a uzivam si luxus :)

-V setu je cca 10 extra koliku a opravovaci sada, ktera je velmi velkorysa. Velky kus od kazde latky pouzite na stanu, lepidlo (dve tuby od mcnettu - jedna stava tak 250kc), nahradni dily a treba i nite, jehla naprstek :)

-Jde postavit jen samostatne tropiku bez vnitrniho stanu (nikdy jsem to nezkousel).

-Absolutne nikde zadny snury. Ve tme tedy nezakopavate o nic. Vsechny koliky jsou v ramci profilu stanu. Ale po obvodu jsou poutka, takze kdyby bylo potreba vypnout stan pri velkym vetru, neni problem.

-Velmi rychla stavba (samozrejme obecne moderni stany se stavi rychle, ale tenhle je prijemne prekvapeni).

-Dle manualu operacni schopnosti: -18 az +50 stupnu celsia; vitr 60 km/h, v narazech 90km/h. Z vlastni zkusenosti muzu rict ze narazy cca 100-120km/h ustoji, ale uz se prohyba dovnitr. Pokud se vypne k nejakemu pevnemu bodu, vyspite se i pri vichrici. Ve snehu jsem s nim spal, ale chce to se prohazet k zemi. Nema snezny limec. Prelozeno: do Evropy vam tenhle stan bohate staci na 4 sezony. V zimni Alpy zvladne, ale samozrejme lepsi by to bylo v jinem stanu.

-Tropiko je oboustrane tedy maskac (potazmo ciste zelena) a z druhe strany piskova barva. Moc casto to nepouzivam, ale pri nejakem stanovani na louce se ta svetla barva hodi. Pripadne pri stanovani s vice lidma, kdyz nechcete budit pozornost.

-Hodne velka ficura tropika je zatemneni. Pokud vevnitr svitite baterkou, ven nejde zadne svetlo (minimalne spodem). Takze zadne stinohry ve stanu a pokud spite nekde v lese, hajny vas nenajde (na druhou stranu uz jsem par minut hledal stan ja :) ).

-Vevnitr dve prihradky na boku a pod stropem vcelku rozmerna policka, plus poutka na uchyceni napriklad baterky.

-Samozrejme jako kazdy stan se poti. Ale co muzu srovnavat, nevybocuje z prumeru. Ma vcelku zajimavy system odvetravani tropika, takze pohoda (ale zadny "stresni okno" nema). Plus tim, ze ma dva velky vchody, da se v nem udelat slusny pruvan.

-Nevyhoda jsou nahradni dily. Koliku mate v zakladu hodne a navic nemusi byt original, ale tycky v Evrope nekoupite. Kazdopadne na ebayi se objevuji ke koupi jako nahradni dily, takze se staci predzasobit jednim rezervnim setem (v setu jsou tri a jsou vsechny stejne dlouhe). Samozrjme v opravnym setu je dost dilu na opravu tusim dvou zlomeni, ale vite jak :) .

-Dle me zbytecna informace, ale asi by se nekdo zeptal: ne nikdy mi neprotekl ani vrchem ani spodem ani bokem. A to zazil nekolik poradnych shitstormu.

-Cena je samozrejme ruzna, ale s dovozem a vypalnym celnikum se da poridit do 5 tisic (novy, nikdy nepouzity- maskacovy.). Neni to malo, ale MSP (tedy cena za kterou to nakupuje USMC) je kolem 500 - 600USD (bohuzel tu informaci nemuzu znovu dohledat). Osobne si myslim, ze za prumerny stan stejne clovek da 5000 a tenhle je o nekolik urovni jinde.
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Stan

Příspěvek od zizla »

Rainier Wolfcastle píše:at nedelam nove vlakno, mate nekdo zkusenosti s bivak plachtama? condor vs.jurek? schanim plachtu s ktere by pripadne slo udelat jednoduche Acko bez podlazky. to by mel jurek umoznovat
Mám condora se zipem a naprostá spokojenost. Od Jurka mám jenom pončo a pod tím jsem nespal...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Stan

Příspěvek od Max »

Na aukru se objevil ten Mariňáckej stan, kterej tady Goral vychvaloval. Líbil by se mi, ale peníze jsou teď třeba jinde :D
Třeba nekoho zaujme http://aukro.cz/usmc-combat-tent-woodla ... 14243.html
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

Pekna cena...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Stan

Příspěvek od Terminated Account »

Odolný stan do auta. Váha přes šest kilo, ale na záda moc není. Teda aspoň pro většinu normálních lidí, kteří chodí ven/do hor na těžko.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

Macu vazi 3.8 (viz moje recenze predtim), coz je o nejake kilo vic nez je bezne. Na druhou stranu ma plochu jako stan pro tri, takze tezko prime srovnani (stany pro tri mivaji tak 3.5kg).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Stan

Příspěvek od Terminated Account »

Našel jsem váhu... weighs 13 lbs., 5 ozs. což je lehce přes 6kg

1 lbs. = 0.454 kg
1ozs. = 0.038 kg
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

Kód: Vybrat vše

http://military.eurekatents.com/pdf/ql/MIL_combat_footprint.pdf
Weight:
8 lbs. 6 oz. tent, fly and frame (=3,79kg)
10 lbs, 6 oz. complete with repair kit/stakes (=4,70kg)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Stan

Příspěvek od Terminated Account »

Tak to je jiné kafe. Vygooglil jsem toto http://www.sportsmansguide.com/net/cb/u ... x?a=220668

Je to jiný model, nebo mají špatné údaje?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Stan

Příspěvek od goral »

To budou spatne udaje...
ted ho nemam kolem sebe, ale schvalne ho pro sichr jeste zvazim...
Odpovědět