Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Liqid píše: 02.10.2021 9:24 ...Mám i Orien Star, tam už je to lepší, ale taky žádná hitparáda...
Jedny automaty oblekovky Orient Star mám také a přesnost dost slušná cca +-2 sec/den. Ale nejsem blázen do hodinek, abych vysledovával, v jaké poloze je na noc odkládat aby kompenzovaly denní odchylku, nosím je stejně jen velmi výjimečně na ten jeden den.

Jinak mechanické hodinky mě nechytly (a to ani ikonické Seiko Monster). Od hodinek požaduji především to, aby měřily čas. Přesně, pokud možno. A aby se o ně člověk nemusel moc starat. Takže v průběhu času jsou všechny mé hodinky v konfiguraci solár (+ rádiem řízené je výhoda). Na hrubou práci a na střelnici G-Shocky od Casia (Rangeman, Mudmaster ap.) na EDC třeba Seiko Sportura nebo nějaký obyč solární divery od Seika.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Liqid píše: 02.10.2021 9:24
DeadMan píše: 02.10.2021 8:43 Takže podle tebe je Seiko, Orient nebo Citizen šrot a Tissot nebo Certina jsou jako top? No tak to mi bohatě stačí k tomu, abych tvé názory nebral vůbec vážně :roll:
Koukej na detaily, debata byla, že někomu vadí, že Mako má mizernou přesnost. Původní Mako jsem měl jako první automaty, takže s klidem mohu říct, že ta strojovna je opravdu šrot, stačí si to otevřít. Nemělo to hacking, extra tlačítko na přehození dne, přesnost mizerná, rezerva chodu průměr. Mám i Orien Star, tam už je to lepší, ale taky žádná hitparáda.

Já někde psal, že jsou ty basic značky swatch groupy top? Ne, jen to byla reakce na mizernou přesnost Orientu a jestli se nepletu, tak tyhle značky nabízí jedny z nejlevnějších chronometrů. Top je v hodinkové branži fakt něco úplně jiného, určitě ne tyhle značky z obchoďáku.
No tak si něco přečti o těch nových, než tady začneš plácat nesmysly. Stačilo by alespoň kouknout na ty odkazy, co jsem tu dal. Je to sice entry level, ale šrot je u mě třeba Festina, Prim z Frýdku, módní hodinky atd.....

Kalibr F6922 používají i o dost dražší hodinky od Seika a je to poměrně povedený strojek.

No a místního brouka pytlíka (který je ten pravý, co má co mluvit o úmyslné manipulaci neb je na to vyloženě expert), co po troše googlení musí reagovat na všechno a všude tímto zdravím v tomto vlákně :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Wow, nevěděl jsem, že DeadMan hodinář. Skoro jsem měl dojem, že ty odkazy co jsem dával má z Googlu. :D
Jinak v poslední době mě trápí oči. Třeba teď fakt nemůžu najít, kde psal Liqid o tom,že Tissot je top. :?

Na práci jsem si k Seikám,Traserům a dalším růžičkovkám pořídil RC soláry G-Shocky, čistě digitální,aby byly bez pohyblivých součástek, a pak zjistil, že moje oči moc nedávají inverzní displej (vítězství designu nad funkci) a tak je vůbec nenosím a vše oddřou Trasery.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

DeadMan píše: 02.10.2021 12:19 No tak si něco přečti o těch nových, než tady začneš plácat nesmysly. Stačilo by alespoň kouknout na ty odkazy, co jsem tu dal. Je to sice entry level, ale šrot je u mě třeba Festina, Prim z Frýdku, módní hodinky atd.....

Kalibr F6922 používají i o dost dražší hodinky od Seika a je to poměrně povedený strojek.
Můžeš mi citovat, kde plácám ty nesmysly? Děkuji

A když strojek neudrží pravidelnou odchylku (dle výrobce +-15 s) a rezervu nemá ani dva dny (40 h), tak sorry, ale v roce 21 to je šrot. Pro začátečníka na osahání automatiky dobré, déle bych to nosit nechtěl. A to nekomentuji, že koncovky a spona jsou jak plechu od konzervy.

Festina a fasion neberu jako hodinky, to je spíš bižuterie :lol:

Jinak by mě zajímalo, jaké nejlepší hodinky jsi kdy nosil, když tak vychvaluješ tyhle Orienty.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Přečti si nejprve ty odkazy a zkušenosti lidí, co je nosí už nějakou dobu. Dá se s nimi dostat i na +3s za den. Za dané peníze nic lepšího v téhle konfiguraci nedostaneš (automaty s in house calibr, safír, vodotěsnost 20bar, ocel tah). A takový blázen, abych dal za hodinky pade, opravdu nejsem (to si raději koupím další Géčka). Mám rád účelnost a tyhle hodinky splňují to, co se od nich očekává (jasně jsem psal, že je to enty level). Jak jsem uvedl na začátku, tohle jsou moje první automaty, protože ten strojek mne vždy zajímal. Pokud je pro někoho natolik důležité, aby hodinky šly naprosto přesně (já tu potřebu nikdy neměl a v post apo jí už vůbec nechápu), tak si koupí hodinky řízené rádiovým signálem z atomových hodin, což může být při black out trochu problém. Měl jsem v rukou pár dražších hodinek a spona mi v porovnání s nimi rozhodně nepřipadá jako plech od konzervy. Nevím na co si tu hraješ, ale připadá mi to podobně jako s auty. Kdo nejezdí koncernem, tak je..... :roll:
You cannot kill me as I am already dead!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Maximus »

Prosim nekazte zajimavou diskusi zcela zbytecnymi osobnimi invektivy.

Jako hlavni hodinky mam solární Citizen z titanu, safirovym sklickem a nylonovym NATO paskem. Image nic moc, ale nosim je nejradeji.

Mam v NZ i nejake mechanické hodinky, ale ty solary mi prijdou tak nejak nejpraktictejsi - přesné, otresy zvládají a když si je na tyden odlozim, tak nemusim nic znovu nastavovat. Beru si je normálně kamkoliv, jen na akce, kde jim hrozí nejaky úraz, tak si na ně davam kryt od Custom Gear.

Kvalitní automaty jsou kus uzasneho lidskeho umu, takže se mi samozřejmě líbí. To je však LK vz. 26 nebo TK vz. 37 také a zatim je doma také nemam. Praktické využití vsech těchto "automatů" teď aspoň pro mne nic moc :D
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

DeadMan píše: 02.10.2021 14:25 Přečti si nejprve ty odkazy a zkušenosti lidí, co je nosí už nějakou dobu. Dá se s nimi dostat i na +3s za den. Za dané peníze nic lepšího v téhle konfiguraci nedostaneš (automaty s in house calibr, safír, vodotěsnost 20bar, ocel tah). A takový blázen, abych dal za hodinky pade, opravdu nejsem (to si raději koupím další Géčka). Mám rád účelnost a tyhle hodinky splňují to, co se od nich očekává (jasně jsem psal, že je to enty level). Jak jsem uvedl na začátku, tohle jsou moje první automaty, protože ten strojek mne vždy zajímal. Pokud je pro někoho natolik důležité, aby hodinky šly naprosto přesně (já tu potřebu nikdy neměl a v post apo jí už vůbec nechápu), tak si koupí hodinky řízené rádiovým signálem z atomových hodin, což může být při black out trochu problém. Měl jsem v rukou pár dražších hodinek a spona mi v porovnání s nimi rozhodně nepřipadá jako plech od konzervy. Nevím na co si tu hraješ, ale připadá mi to podobně jako s auty. Kdo nejezdí koncernem, tak je..... :roll:
Jasně, dá se dostat na přijatelnou odchylku, ale na to ten stroj musíš buď poladit, mít kliku na kus, nebo laborovat s odkládáním a nátahem, takže každý to bude mít trochu jinak. Ne, tohle opravdu není kvalitní hodinařina. A o tom byla celá diskuze, že někomu vadí nepřesnost a v přesnosti chodu prostě základní Orienty opravdu nevynikají, protože na to ani nejsou konstruované.

Na nic si nehraju, jsem sběratel, hodinkami se zabývám cca 10 let, ponosil jsem něco přes 100 kusů, naučil jsem se i základní servis, šil jsem si řemeny, aktuálně nejradši nosím Tudor BB58 a dvojkový Expy.

A prosil jsem, abys mi napsal, kde jsem "plácal nesmysly", od člověka co má první automaty a načtenejch pár mouder z chrmagu mi to přijde dost arognatní.

Na rozpad jsem si pořídil G-Shock GW-B5600, v tmavém provedení nenápadné hodinky, solár beru jako základ, rádiové řízení je super na cestování a BT beru jako takové zpestření. Když člověk hledá telefon, tak se hodí, když si ho může prozvonit hodinkami :yes A z amazonu byly asi za kilčo, což jsou sranda prachy, oproti ostatním rozpadlickým krámům :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Já dávám přednost mechanickým hodinkám. Sice nejsou tak sofistikované, prostě jen pár mosazných koleček, ale baterka jim nikdy nedojde.
image.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Kde jsi napsal nesmysl? Pokud ty hodinky chodí +3s za 24h a ty řekneš mizerná přesnost, tak já to považuji za nesmysl (poladit si to můžeš jednoduše klidně i sám a to ty jistě dobře víš). V téhle cenové kategorii je to slušná přesnost. Když jsi tedy takový odborník, tak schválně, co mi doporučíš, když zadání bude následující:

- potápěčské hodinky
- automaty (in house caliber)
- vodotěsnost 200m
- safírové sklo
- datumovka + dny v týdnu
- ocelový tah
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Fabulous tak to je naprostá klasika :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

DeadMan píše: 02.10.2021 17:35 Kde jsi napsal nesmysl? Pokud ty hodinky chodí +3s za 24h a ty řekneš mizerná přesnost, tak já to považuji za nesmysl (poladit si to můžeš jednoduše klidně i sám a to ty jistě dobře víš). V téhle cenové kategorii je to slušná přesnost. Když jsi tedy takový odborník, tak schválně, co mi doporučíš, když zadání bude následující:

- potápěčské hodinky
- automaty (in house caliber)
- vodotěsnost 200m
- safírové sklo
- datumovka + dny v týdnu
- ocelový tah
A nesmysl vidíš v tom, že beru údaje, které uvádí sám výrobce? Zkušenost pár lidí je fajn, ale nemůžeš to brát jako fakt, že dle toho budou chodit všechny hodinky, což nebudou. Klidně můžeš chytnou kousek, co ti jeden den udělá -15 a druhej +10 a bude to na ten stroj ok, ale je to mizerná přesnost.

K tvému výběru bych ti doporučil se vykašlat na date, pak se ti otevře široká paleta výběru.
Pokud na něm trváš, doporučuji třeba Seiko Prospex SRPE03K1. Na rozdíl od tvých Kamasu, splňují ISO certifikaci, takže to jsou opravdu potápěčské hodinky, ne jako Orient, který si na ně jen hraje a je spíš fasiondiver.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

A ta dvojnásobná cena znamená i dvojnásobně lepší hodinky?
You cannot kill me as I am already dead!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

jo
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

No já když se právě dívám na parametry a reálné zkušenosti uživatelů, tak toho názoru tedy nejsem.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

No, já kompromisně vidím tak 1.95x zlepšení (abych nestranil Liqid) ale to je jenom tím, že mám oboje kalibry doma, takže tomu nerozumím a mám to jen vyčtené z Googlu, na rozdíl od ostravského Mistra hodináře, který z Googlu nevzal nikdá bit informací.

K meritu: japonsko/korejské kalibry Seika, Myoty, Orientu... jsou fajn, celkem dost spolehlivé, snadno servisovatelné, i když třeba Seiko hodinařům na volné noze neprodá nic ( což je ovšem informace od kamaráda profi hodináře, který tomu,na rozdíl od orologa z Ostravy nerozumí, jen se tím živí). Jsou to takové Toyoty. Pro mě jsou lepší modely Seika, Orientu... vítanou vstupenkou do světa hodinařiny pro nás chudé socky. Prosim rutinní majitele drahých hodinek, aby se mi nesmáli a řekli si: Orel mouchy nechytá.
Ale je třeba být v souladu s realitou a prostě: You will get,what you pay for (jo, už zase). A nic na tom nemění názory jinych socek, které považuji Seiko za rovné bezmála Breitlingům a Dustera za rovného Landcruiseru.

God bless Seiko.

(Especially Monster :))
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Pochopitelně, ty máš doma všechno, všechno znáš nejlíp, všude jsi byl a kde ne, tak se tam zrovna chystáš. Ty jsi takový místní superman, to je až neuvěřitelné, jak jeden člověk může mít takový přehled a co všechno zvládne. A teď ještě tu o Červené Karkulce a můžeme jít v klidu spát.
Ovšem fakta a zkušenosti uživatelů hovoří, že je to skoro to samé, akorát cena je jinde trole....

Varování admina. Fab
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Máte něco k hodinkám, nebo jen tradiční žlučovitý výlev ad hominem :D ?:
20211002_202642.jpg
EDIT: jo, oboje jsou neseřízené, až tam budete hledat usvědčující detaily, jako svého času Ivana řešila přesnou paralelnost rukou napsaného data na potvrzení o pozitivním testu na covid :D
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 02.10.2021 20:41, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

A ty Štaflíku?

Neříkej mi, že ty švýcarské hodinky mají japonský strojek, nebo jak jsi to myslel s tím, že máš hodinky jak s kalibrem F6922 tak 4R36?
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 02.10.2021 20:48, celkem upraveno 1 x.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Já celou dobu píši jen k hodinkám.
Jen furt nemůžu najít, kde Liqid píše o Tissot jako o top, ani se nepouštím do nenavistného plkání o tom, že někdo nemá něco, co zjevně má.

Mimochodem nechápu, proč jednoho urážíte jako Google teoretika (ačkoliv ty hodinky prokazatelně má :D ), a sám se oháníte internetovými fóry. Skoro by si jeden myslel, že věci o kterých tu machrujete snad ani nevlastníte a jen (pozdě a špatně) hledáte na Googlu :? :D
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

A hele, původní monstra, měl jsem je v oranžové a blbec jsem je prodal snad za čtyřku tenkrát a teď jsem po nich zas koukal. Ale pak si vzpomenu, jak mi blbě seděly na ruce a zas mě to přejde.
Podobně to mám s MM300, taky mi vůbec nesedí, ale neprodám, pže bych je po čase chtěl zpátky :)

Ještě k Orientu, tam pravá sranda začíná, když se něco podělá a máš shánět náhradní díly a řešit servis. Řešil jsem u Ray strženou lunetu a nic moc.
Odpovědět