Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Všechny ty postovaný G-Shocky jsou soláry. A dokážou se krmit i z osvětlení v místnosti, kdyby člověk musel být zalezlej někde v krytu.

A ohledně těch kovových G-Shocků je to chce vidět naživo, což jsi asi neviděl, jinak by ses tak nesmál...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Nightmare »

A co takhle?
EDIT: imho vymazlený soláry
Přílohy
BE2BD578-8A75-4D9F-B725-5881BD7CF12C.jpeg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Na živo je ani vidět nemusím, tohle prostě nejsou hodinky do společnosti, v jaké se občas pohybuji. Asi musím sám vědět nejlépe, co se kde hodí.....

Jinak mě zase stačí, abych si ho vyhonil levačkou a mám nabito na cca 40 hodin :rofl
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Mno, o tom kdo se jak vyzná v hodinkách už tu debata byla. Ale pokud někdo nepozná řadu Tough Solar (ještě zvlášť když je to na těch hodinkách napsaný, což si na té fotce může i přečíst) tak to o jeho hodinkovém rozhledu příliš nesvědčí. Mimochodem, pokud se někdo potřebuje prezentovat "ve společnosti kde se pohybuje" hodinkami, tak k tomu vážně nejsou určený extra levný šuntovní Citizeny (který mimochodem stojí cca třetinu, co ty limitkový kovový G-Shocky), nebo snad Orienty. Takže ta "společnost" nebude asi nic náročného... :lol:
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Za me a nektery, vyhravaji do ruzne akce/operace/mise i zle doby, smart testery a obecne g-shock digitalky. Treba Garmin ktery ted vypustil dalsi nove hodinky taky uz s dalsi verzi solaru se safirovym sklem a zaroven extremne dlouhou vydrzi na 1 nabiti, jako treba Fenix 7 okolo te extra dlouhe vydrze na to co ty hodinky nabizeji to same i predchozi Fenixy a Delty tez super vydrz. Nove Fenixy 7 co nabizi, slusny, jen nevim co ta svitilna v nich jak ta dlouho vydrzi, i kdyz u Garminu se nebojim. Ja patrim k uchylnym lidem na Garminy, zase si pockam na novou generaci Tactix jak byva u me zvykem. Jen nektere veci by obsahovat nemusely, ne ze bym i to vadilo, jen nektere applikace vubec nevyuziju. Jinak uz mam na ne rozdelany novy nejnabusenejsi multitool naramek na svete, daleko lepsi nez to co nabizi Leatherman ktery mam do ted este upraveny. Este se chysta par vychytavek na naramek elektronickych sudnatelnych (male moduly), ktere nevim zda vyjdou a bude to neco ze na normal noseni pak i telefon nekam mozna zahodim.

Pokud nebudu pocitat Smart Tester hodinky, tak pak za me asi G-Shocky, ktery pouzivaji do akci/operaci/misi u nas i ruzni kolegove a vydrzely kdeco. G-Shocky se daji poridit za docela dobrou cenu a pokud clovek nechce kdeco jako maji Garminy, Suunta, Coros apod. tak si myslim ze super, kolegove si nestezuji. Kdyz se kolikrat u hodinek kolegum neco znicilo u ruznyhc hodinek ruzynch znacek, byly to ve velke vetsine spis ty gumove reminky, ktere se daji ale lehce vymenit u vetsiny hodinek. Ja preferuji reminky ocel / titan. Podle me a kdyz se zeptam kolegu, tak souhlasi ze pro preppera/rozpadlika nebo jak si kdo chce rikat, nebo do nejake te akce G-Shocky jsou vhodne. Prosly dlouhou cestu tvrdeho zachazeni a vydrzi tez velmi dlouho nabite a financne dostupne pro dost lidi. Velmi oblibene za mensi cenu se staly i Garmin Instinct.

Sincerely, Alstratt
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 20.01.2022 23:39, celkem upraveno 4 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Přesně ty G-Shocky, ale v plastu a s inverzní displejem mám (příležitostně nafotím aby mě tu zas někdo neobviňoval, že o něčem teoretizuji) a s tím nabíjením to není úplně hitparada. V místnosti se udržují, ale pro nabití na full (čárka na H) chtějí buďto pobyt na upalu, nebo šajnit ze silné LEDKY. Po pár dnech nošení to spadne zase na M a samo uz to nevyleze. V zimě (rukavy, kratší den) slezou i na L.
Osvětlení gestem se chová vysloveně náhodně, chaoticky zřejmě je tam nějaká AI.
Navíc je blbé ovládání přes ty mini čudlíky.
Ale mám je rád, nezničitelný jsou a nosí se výborně.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Ulfhednar píše: 20.01.2022 23:30 Přesně ty G-Shocky, ale v plastu a s inverzní displejem mám...
Já také, viz ten předchozí post s těma čtyřma G-Shockama...Druhé zleva - mám ten "nejtemnější" model, bez zbytečných svítivých nápisů a s inverzním displejem. Mimochodem ty úplně vpravo jsou stejný modul, jen neinverzní...

Mimochodem, asi máš jinou řadu (tipuji že máš GW-M5610-1BER), tato, co jsem prezentoval, byť je to z "classic square" G-Shocků ta téměř nejvyšší, nemá indikátor nabití HML - ale má bluetooth a stav hodinek (včetně nastavování) se zobrazuje v appce na mobilu... (Což sice není úplně rozpadlické, ale je to možnost, nikoliv nutnost - vše se dá nastavit pochopitelně přímo na hodinkách)
Naposledy upravil(a) bivoj dne 20.01.2022 23:48, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Jo, nejčernější. A HML. BT a podobne věci jsem nechtěl. Žere to baterku, a tak nějak z for se mi zdálo, že nejsou tak bezporuchové. Ale ona jinak občas odchází i ta solární vrstva.
Chtěl jsem prostě dělníky. Monster je mi v sauně, při dělání dřeva, nebo na střelnici líto.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Ulfhednar píše: 20.01.2022 23:46...Žere to baterku...
No, to ale jen pokud se na hodinkách nechá zapnutá pravidelná bluetooth synchronizace. Což je IMHO zbytečný, protože jsou zároveň multiband 6 a úplně tak stačí rádiový seřizování...

Naopak mají celkem zajímavej chytrej powersave režim - v noci, když je tma, tak se komplet vypne displej. Samozřejmě, že při nasvícení nebo stisknutí tlačítka osvětlení (takový to chytrý samo-UI-osvětlování je první, co na všech hodinkách, co ho mají, vypínám) se pochopitelně displej zase zapne...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

bivoj píše: 20.01.2022 23:20 Mno, o tom kdo se jak vyzná v hodinkách už tu debata byla. Ale pokud někdo nepozná řadu Tough Solar (ještě zvlášť když je to na těch hodinkách napsaný, což si na té fotce může i přečíst) tak to o jeho hodinkovém rozhledu příliš nesvědčí. Mimochodem, pokud se někdo potřebuje prezentovat "ve společnosti kde se pohybuje" hodinkami, tak k tomu vážně nejsou určený extra levný šuntovní Citizeny (který mimochodem stojí cca třetinu, co ty limitkový kovový G-Shocky), nebo snad Orienty. Takže ta "společnost" nebude asi nic náročného... :lol:
Bivoji, ty jsi včera zase chlastal, že? :mrgreen:
Kde podle tebe píšu něco, na základě čeho tady šíříš bludy o mém nepochopení, že se jedná v tvém případě o hodinky se solárním dobíjením? Ano, pochopil jsem to.
Nechci se tady opět pouštět do zbytečné debaty, ale pokud mi někdo doporučí nížší řadu Certina nebo Tissot, což je v Evropě něco, jako je Orient v Japonsku, tak mi to stačí, tečka.
Jinak tady vůbec nejde o cenu hodinek, ale o jejich vzhled, čili estetickou stránku věci, která je samozřejmě individuální, ale v některých věcech se řídí jistými pravidly.
Mimoto, u hodinek, asi více než kde jinde, se hodně platí za značku, jméno, prestiž atd.
Ano, jsou rozdíly v kvalitě, náročnosti, detailech, ale u těch opravdu hodně drahých hodinek se platí hlavně za ten "marketing" a něco asi bude i za vývoj.
Každopádně jsou situace a pravdou je, že jich není mnoho, kdy prostě potřebuji hodinky, které mají decentní vzhled, jsou na koženém řemínku a vizuálně nebudou dané prostředí rušit.
Pro tyto účely se mi líbí třeba Orient Bambino, ale tam mi vadí ta vodotěsnost, která je pouze 3ATM.
Já si ale s nikým ty hodinky porovnávat opravdu nebudu, to by ani nešlo, protože ti lidé jsou z naprosto odlišné sociální a společenské vrstvy a mají na sobě věci odhadem tak za milión ;)
To i můj oblek Bandi jsou pro ně jen montérky na vytíráni podlahy :lol:
Jde jen o to, alespoň trochu vizuálně zapadnout a bonusem je, že ty hodinky i něco málo vydrží.
Cituji: "Hodinky jsou osazeny strojkem vlastní výroby s označením Citizen Miyota 8210. Tento strojek disponuje nárazuvzdorem, ochranou nejjemnějšího dílu všech mechanických a automatických hodinek - setrvačky."
Už si rozumíme?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Co se těch géček týče, tak já mám už přes více než 10 let tuhle klasiku (a nosil jsem jí skoro denně)

https://www.hodinky-365.cz/casio-g-shoc ... er-x123018

Pokud bych si géčka kupoval dnes, tak bych šel do těchto

https://www.hodinky-365.cz/casio-g-shoc ... er-x158951

Ale ty funkce, co by se mi hodily, mi více méně suplují chytré hodinky, čili zatím není důvod, ale kdo ví.

Jak jsem už psal, hodinek není nikdy dost ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od jolky palky »

Já už 7 let nosím tyto:

https://www.hodinky-365.cz/casio-g-shoc ... er-x123015

Šlapou bez jakéhokoliv zásahu či oprav.
Zažily už toho dost.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od M M »

Tak som tu zhruba pred rokom postoval ako sa mi nechce kupovat novy naramok na https://www.casio.com/products/archive/ ... /awg101-1a. Nakoniec som ho kupil. Sluzia nadalej, pravidelne ich zabudam na den v taske s treningovymi vecami pripadne na stole (ked robim na PC tak ich skladam z ruky) cize miestami v tme alebo v izbovom osvetleni a teraz v zime vonku zakryte rukavom. Ked si spomeniem, tak ich hodim pod stolnu lampu. Akurat som kontroloval "Hi" stav baterky. Za tych 8 rokov uz maju nejaky ten skrabanec, ale za mna ako bezne hodinky super.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

jolky palky píše: 21.01.2022 19:17 Já už 7 let nosím tyto...
O těch Mudmanech jsem taky dříve uvažoval, ale pak jsem pořídil ty Rangemany (https://www.hodinky-365.cz/casio-g-shoc ... er-x158951) - layout ciferníku mají obdobnej ale navíc oproti těm Mudmanům mají paměťovej barometr - tzn. umí měřit tlak (i s historií a křivkou průběhu) a mají díky tomu i výškoměr. Také mají východy/západy slunce a jsou rádiem řízené. Za tu dobu, co je mám (taky snad už 7 let) si také už prošly vším možným a šlapou pořád OK...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Já jsem na ty svoje Géčka musel loni koupit nový řemínek, protože za ty roky intenzivního používání, se ten původní začal rozpadat.

Vzhledem k tomu, že je už nepoužívám tak intenzivně (respektive posledních pár měsíců vůbec), tak jsem zkusil fejky z Alíku.

Pochopitelně se to s originálem nedá srovnat. Materiál je na první dotek jiný (nejedná se o pryskyřici, ale je to nějaká tvrzená guma? měl to být silikon) a dodané stěžejky mají tak o půl milimetru menší průměr těla (ty originální se do toho fejk řemínku nevlezou).

Na divokou vodu bych tomu nevěřil a bál se, že to někde urvu, ale na běhání po lese to bude stačit.

Chtěl jsem vložit foto se srovnáním těch řemínků, ale nelze (dosaženo max příloh).
You cannot kill me as I am already dead!
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od M M »

Ked uz je to tu o G-Shock rozbehnute - otazka na majitelov tych "lepsich" serii (za co svoje AWG101 rozhodne nepokladm ;) ). Ako su na tom po niekolkorocnom pouzivani co sa tyka poskrabania skla, atd. atd.. Oplati sa priplatit 2-3x nasobok ceny jednoducheho modelu (pominiem "premiove" funkcie) alebo je to fakt jedno?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Je to jedno. Připlácíš fakt jen za funkce, materiál pouzdra, řemínku i sklíčka je stejný jak u základních G-Shocků, tak u modelů do cca 20 tisíc. Vyjímky jsou pak jen např limitky (s titanovým pouzdrem ap.), ale to je záležitost spíš pro sběratele, nebo pak až nejvyšší řady se safírovým sklíčkem, ale to už je zase cenová relace cca 20000,- a víc...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Tady srovnání těch řemínků (je potřeba to tu hned zase zaplnit :lol: )

PS: k těm Géčkům mám ještě i originál krabičku :mrgreen:
Přílohy
IMG_20220121_211924_compress88.jpg
IMG_20220121_212038_compress83.jpg
IMG_20220121_212124_compress88.jpg
IMG_20220121_212342_compress24.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Jinak jaká je tedy reálná životnost baterky v solárně dobíjených hodinkách?

Pokud bych to stáhnul k mobilu, tak tady pozoruji už po třech letech, že ta výdrž není jako na začátku a většinou tak do 6 let je konec.

Ale na druhou stranu ty hodinky budou mít naprosto zanedbatelnou spotřebu (mobil používám tak intenzivně, že ho nabíjím i 2-3x za den).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

So - how long can a G-shock battery last on average?

The short answer is that your G-Shock's battery will last for anywhere from two to fifteen years, with five to six years being what you should reasonably expect. Specifically how long it will last comes down entirely to how you use the watch, and whether you have one of the tough solar G-Shock models or not.

For example, how often the backlight and the alarm are used play a huge role in determining the battery life of your Casio G-Shock watch. If you use both very minimally or not at all, it is entirely possible to get a full decade out of your battery life. In fact, not using the backlight at all should give you at least twice the advertised battery life (in theory).

Your G-shock’s battery life can also be longer if you use a solar atomic battery, meaning that the battery just needs to receive some occasional sunlight to stay functional, without around four hours of direct exposure to sunlight being enough to fully charge the watch.
Za mě a z mého okolí - pokud se hodinky používají normálně (tj jako hodinky), vydrží baterka minimálně těch 10 let. A jak se píše výše, není vyjímkou ani 15 let a jsou případy, že někdo vlastní i třeba originální Raysmany s původní baterkou a ještě fungují (samozřejmě, už po plném nabití nevydrží tak dlouho)...

Jak vyplývá z výše uvedené citace, je velmi moudré vypnout automatickou aktivaci osvětlení a nechat ho v manuálním módu (to je první věc, co dělám u všech svých hodinek). Životnosti baterie to jen prospěje.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět