Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od K4cer »

A k čemu je tak životně důležitý vědět kolik je přesně hodin?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Gall »

To Kačenko:
kdo tu mluví i potřebě znát čas? Nebo myslíš že funkce ukazování času je na hodinkách v přírodě to podstatné? Pokud si to myslíš tak je opravdu nepotřebuješ.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hohepa »

Gall píše:jako přeživší beru ty mechanický automaty už jen proto že mají logaritmické pravítko a popravdě používám ho prakticky denně když sem za louží, kde mají nesmysly v podobě Mílí, Galonů, Fahrenheitů a pod. a nejen na to....
O logáru na hodinkách slyším a čtu poprvé. Můžeš poustnout trochu konkrétnější info a obr.?
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lala »

Třeba :

Obrázek

Tady stručné vysvětlení : http://www.chronomag.cz/clanek/2006-09- ... y-cas.html
= Si vis pacem, para bellum =
Shadowman
Příspěvky: 1
Registrován: 01.01.2016 16:22
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Shadowman »

Ahoj všichni,

no tohle fórum chodím už nějaký čas a protože mě hodinky zajímají rád bych se přidal. Co se týče hodinek pro PA, existují podle mě dvě možnosti.

Nějaká přírodní nebo jiná kratší dobu trvající událost v řádu měsíců až let. Potom jsou podle mě ideální hodinky jako jsou třeba Seiko Prospex SSC295P1 jedinou nevýhodou je u nich, že nemají safírové sklo. Dlouhá životnost "baterie" cca 10 let, kvalitní luminiscence, vodotěsnost a díky PVD upravě eliminace nežádoucích odlesků. Nemusíte se starat o údržbu atd.

Ostatní dlouhotrvající události v řádu desítek let. Jedině mechanické hodinky. Jak už bylo zmíněno dříve je podle mě jedinou možností přípravy odstranění maziva a konzervace hodinek. Otázkou je zda hodinky nechat na vzduchu nechráněné před oxidací, nebo je zalít nějakým konzervačním roztokem. Tím se, ale dostáváme k problému s konzervací těsnění, pokud by totiž hodinky měli být vodotěsné po zprovoznění a po x desítkách let uložení znamená to, že těsnění a ostatní "gumové" prvky by museli být zakonzervovány samostatně, například v oleji určeném na mazání a v několika kusech od každého. To celé uložené v pevném pouzdře včetně hodinářského nářadí a ideálně hodinářské lupy.

Co se samotných hodinek týče, hodně se tu zmiňují automaty. Osobně si myslím, že vhodné nejsou a to ze dvou důvodů. Zaprvé: pokud se naučíte hodinky každé ráno natáhnout, za určitý čas to budete dělat automaticky a nehrozí, že hodinky přestanou fungovat z důvodu, že jste se málo hýbali (plné natažení vyžaduje okolo 6 - 8 hodin pohybu). Zadruhé: Hodinky by měli být co nejjednodušší, automaty jsou podstatně složitější a náchylnější k poškození, dokonce hrozí riziko utržení rotoru při velkém otřesu a tím zničení hodinek. Nemusí se přitom jednat o náraz přímo do hodinek, ale o sekundární otřes. Dle informací už zatloukání hřebíků s hodinkami na ruce s kladivem je může poškodit natolik, že již nepůjdou seřídit.
Shadowman
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od oldschool »

Po pár měsících vybírání jsem jako nové hodinky zvolil Casio G-Shock GW-A1000D ...
Mimo safírového skla jsou vlastnosti a funkce pro mne kompletní.
Snad nevadí odkaz na recenzi, která je napsaná dobře a odpovídá zkušenostem, které jsem zatím nasbíral

ZDE Recenze

Obrázek
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Kdo chcete hodinky, kterými zatlučete hřebík, podložíte štafle, a které fungují bez baterek, zkuste se podívat na potápky Seiko Monster. Přežijí i vaše rozpadlické vnuky. Jináč pokud jde o časostroje, doporučuji Chronomag.cz. Je tam úplně všechno.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Patrol »

Nejsou to sice kapesní hodinky, ale rozhodně jako novátorské sluneční hodiny je to zajímavé.
https://www.facebook.com/Lavozdelmuro/ ... 8098519/
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MFG »

Budu rad za nazor.

Behem uplynulych desetileti jsem se propracoval pres digi Casio (8let veku), pres digi casio s kalkulackou (14let), pres zadne hodinky+hodiny na nároží (18let), pres radiem rizene zazraky, pres zazraky s databankou, pres extremne drahe automaty, az k rozumnym automatum za rozumnou cenu s rezervou natahu 53 hodin (12 let tomu nazad).

Kdyby realny stav stavajicich automatu videl nekdo z Chronomagu, hodi zada! Ano, neni to klenot hodny vzyvani, jsou odrbane od pisku, kamenu, futer, apod., utikaji oproti realu o 10-30 sec denne (puvodne "skoro" nula, podle polohy strojku), ale nemenil bych ani minutu. Jsou to ty takzvane "definitivni" hodinky. Ano, potrebuji servis, seridit, vymenit sklicko za custom safir, a proste si nezaslouzi jak se k nim chovam. Ale ony tohle prasacke chovani daly skoro 12 let!

Tak a ted k veci. Nehledam jine mechanicke hodinky, nic lepsiho cena/vykon (pro me) myslim neni. Chci poprosit o pomoc/filraci. Vim ze EMp digi nedaji, vim ze idelani pro postapo je rucni natah (mam).

Dostal jsem se do situace, kdybych dal nevim co za to, abych si mohl schrupnout zasranych 30 minut s jistotou, ze me neco vzbudi. Proste jsem tu pul/hodinu mel. Telefon a ostatni hracky v nedohlednu, zima jak v prdeli, unava z jine planety, a ja nemel jak zapnout simple timer! Prisahal jsem si, ze pokud to dopadne, koupim hodinky z budikem a nikdy je nesundam. Mel jsem je a existuji!

A jsme u jadra veci. Doporucte mi prosim slusne digitalky, ktere maji budik, odpocet, a horoskop ;) Asi to bude Casio G-shock, mohou byt rizene radiem, mohou mit solar, ale hlavne musi byt TENKE na ruce. Je to protimluv, ale chci (nejspise) G-shock s tenkym profilem a co nejvetsi odolnosti. Umi neco jineho timer, mohu s tim do 20atm, nerozmlatim to o prvni futra? Sem s tim ;)

A ted to podstatne - je mi jedno, co to bude za hodinky, potrebuji na ne videt, tak aby me nikdo nevidel, potrebuji timer/odpocet a budik, potrebuji aby nezavazely na ruce (schovat pod rukav). cena "neni" na prvnim miste.

Jde o prd, ale chci si splnit slib ;) Diky moc za radu!

PS vlakno jsem cetl cele
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Count »

Nevím jak silné mají být, ale podívej se na Tissot T-Touch. Pokud budeš chtít, můžu se o první generaci co nosím rozepsat.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od the.marek »

Casio G-Shock DW-5600E-1VER

nebo víceméně jakékoliv jiné z edice DW-5600
Přílohy
G shock DW 5600.jpg
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MFG »

Diky obema, o tom Tissotu jsem nevedel ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od štaflík »

O dvě třídy níž cenou i kvalitou jsou některé outdoorové a budíkové řady Timexu. A nebo Suunto, které šlo ale kvalitou dost dolů.
Uživatelský avatar
cyril
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2014 13:34
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od cyril »

Už to tady možná bylo. Nikde se v Česko-Slovensku o hodinkách víc nedozvíte.
http://forum.chronomag.cz/
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MFG »

@Cyril na chronomagu jsem dlouha leta, ale pohled rozpadlika je jiny nez chrononadsence ;)

@staflik mrknu jeste na Timex, to me nenapadlo, diky

Nejvice bych asi ocenil micro naramek s basic funkcionalitou, neco jako delam garmin vivofit, ale tam je desna vydrz baterie. Nejak nejsem s to nosit digi o prumeru 45mm. U automatu je to jine, ale to je postizeni, ted se snazim chovat rozumne ;)
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od pracintl »

Timex nebrat. Koupil jsem vloni (Timex Expedition Vibe shock), když mi po 10 letech prasklo pouzdro Casiek a ten můj model DW295 se už nevyrábí.
Roční zkušenosti:
- zprvu radost, pěkné, tichý vibrační alarm, ale ...
- sklíčko je vycapené z pouzdra, za 14 dní jsem ho někde škrábnul
- po půl roce vypadla z objímky taková gumová planžeta, která má chránit sklíčko ze stran a nešla vrátit zpět
- po dalším měsíci odpadla ta objímka
- odštípnul jsem sklíčko z boku, protože není nijak chráněno
- před měsícem se mi po práci s ředidlem 6005 "oďubkovalo" sklíčko - tohle teda fakt nechápu, ale už to neřeším

Koupil jsem si nové Casio

K hodinkám se jinak chovám přiměřeně s citem, nosím je všude, ale hřebíky s nima nezatloukám. Casio mi už dvakrát vydržely 10 let.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Patrol »

Koukám, že máte přehled a tak by jste mi mohli, prosím, poradit.
Dost mě zaujaly ty Citizeny s chrono, budíkem, s logaritmickým pravítkem,.... :https://www.svetcasu.cz/katalog/zbozi/n ... ke-hodinky. V černý barvě vypadají skvěle, ale 13tis je už na mně za hodinky moc peněz. Asi bych oželel safírové sklíčko, čímž se dostanu na model jz1066-02e, kterej je o polovinu levnější.Je skutečně jen to sklíčko tak drahé, nebo je v tom ještě něco? Našel jsem ale ten levnější model jen na zahraničních stránkách. Dají se koupit někde tady v ČR?
Nebo máte nějaký tip na podobný model, třeba i od jiné firmy? Ještě jsem našel podobné od Seiko, ale ty nejsou celé černé.
A nebo pak nějaké úplně levné ze shopu, který vypadá dost pochybně:https://www.viphair.cz/KOSMETIKA-A-DOPL ... ILOT-black
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DanBlack »

MFG píše:Nejvice bych asi ocenil micro naramek s basic funkcionalitou, neco jako delam garmin vivofit, ale tam je desna vydrz baterie.
Omrkni Mi Band 2...
Srovnatelné funkce jako Vivofit, ale odolnost IP67 (mám ten starší model bez displaye a běžně s ním plavu).
Výdrž okolo 20dnů a poloviční cena. :ugeek:
Dorazí mi v nejbližší době, tak se kdyžtak ptej.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1004
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Xiaomi MiBand 1S mam a slape prekvapive dobre. Vydrz dobra. Neustale vylepsuji appku do telefonu takze prichazeji nove funkce. Ted cerstve treba zruseni budiku poklepanim na naramek. Obvykle se s min sprchuju nebo rochnim vanu a nema problem. Za ty penize dobry kup.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Kocour »

MFG píše:...Vim ze EMp digi nedaji...
toto je spíš technická poznámka, neodpovídající na původní dotaz, ale uvádí se, že EMP postihuje pouze zařízení dostatečně velká, aby se v obvodech vytvořily improvizované antény pro spektrum vznikajících kmitočtů. Digitálky se výslovně uvádějí jako příklad příliš malých zařízení, která již EMP nepostihuje.

(Zdroj se mi teď nechce hledat, ale byla to jakási již odtajněná a běžně dostupná zpráva pro civilní ochranu v USA.)
Odpovědět