Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

DanBlack píše: 23.02.2021 19:28 Jediná polomaska co splňuje vládní nařízení je Nanologix Respira Compact s fitrem P2 (ten P3 už má ventilek).
Nařízení spňuje, ale vidím tam dvě nevýhody:
- jak to přiblblému sekuriťákovi vysvětlíš
- vydechuješ ven přes nádechový filtr, takže si ho dýcháním zamokřuješ a brzy začne smrdět a plesnivět

WPA to má řešené lépe, tam vydechuješ přes separátní výdechový filtr a před ním je ventil, takže jestli filtr zplesnivý ti až zas tolik nevadí ;)

Jinak proti roušce ma masce nikdo nemůže nic říct a i méně inteligentní jedinec na první pohled uvidí vyhlášku splňující řešení.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Já jsem dneska objednal dalších několik nákrčníku s nanovfiltrem, tentokrát ale u ne u Respilon ale u konkurence nanoSPACE, tak uvidíme, jaký v nich bude rozdíl.

PS: Jinak jsem opravdu zvědavý, jak to bude zítra vypadat na školách... povinné buď chir. roušky a nebo respirátory u dětí. Uvidíme, kolik dětí je nebude mít, nebo nepřijdou zítra a v pátek vůbec do školy. Na štěstí má náš kraj od 1.3.2021 prázdniny, tak snad to rodiče nějak vydrží... ale chudáci děti, tohle mít půl den na obličeji. Je to šílený.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Respirátor

Příspěvek od mart0 »

Respirátory a chirurgické roušky platí až od 15 let věku. U dětí v první a druhé třídě se nic nemění, ty tam mohou sedět v látkové. Tedy pokud jsem správně chytil poslední platnou verzi, protože se v tom už ztrácím.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

No co já vím, tak právě že ne, mohou mít buď jednu chirurgickou a nebo respirátor. Ale plátěné už ne.
Ale třeba ale třeba udělali dnes změnu, kterou jsem také nezaregistroval.
Jinak od 15 let jak píšeš buď respirátor a nebo dvě chir. roušky.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Moje poslední informace u dětí je: ve školce nic, ve škole do 15. let jednu chirurgickou roušku, nad 15 dvě ch. roušky nebo respirátor.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Jo jo, díky za potvrzení.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Lyster, Vrabi: ve školce nemusí mít nic, ale co když jdeš se školkovým dítětem třeba do obchodu koupit boty nebo k lékaři? Tam si tím výkladem nejsem úplně jistá. FFP2 dětské respirátory nejsou, jedna chirurgická rouška mi dítě neochrání, takže to pro mě není řešení. My jsme dosud používali dětský R-shield, ale ten zase nesplňuje tu jejich normu, tak nevím zda u malých dětí projde :?
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Toto vlákno je o respirátorech. Použití v návaznosti na aktuální stav patří do vlákna Koronavirus v ČR.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Pokud jsdeš s dítětem "ven" tak jsem pochopil, že od dvou let věku ch. roušku.
Dají se koupit dětské respirátory KN95, cena 20-40,-/ks, použitelné podle velikosti obličeje cca od 4-10 let.
https://www.pecka-darky.cz/detsky-respirator-ffp2-kn95/
Osobně bych se přikláněl k funkční variantě vládního nařízení t.j. dětská ch. rouška kat II a přez ní látková rouška, aby tu ch. přimáčkla k obličeji. Pokud nepotkáš vysloveně idiota, tak by ti neměl nic říct.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Tyto dětské respirátory nemají certifikaci FFP2. Je to čínská norma KN95. Tedy by se legálně na našem trhu v současné době ani neměly prodávat. Asi lepší než nic, ale reálně ta účinnost asi nebude ve vyši 95% ale třeba kolem 50-60%. Mně nejde o to splnit nařízení vlády, jde mi o to ochránit děti, kdybychom náhodou museli např. k lékaři. Rouška je nedostatečná, 2 vrstvy (chirurgická+ látkova) mi malé dítě neudýchá a dětské bezpečné a účinné FFP2 respirátory s evropskou certifikací se nevyrábějí.
Kdo je připraven, není překvapen.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Dětský respirátor nemůže mít nikdy normu FFP. Evropská norma EN 149 je totiž pracovní průmyslovou normou a děti v Evropské unii pracovat nesmí. Proto se respirátory při certifikaci podle této normy na dětech netestují. Pokud prodejce deklaruje například dětský respirátor FFP2, zřejmě tím klame spotřebitele.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

J-e-n-n-y píše: 25.02.2021 8:29 My jsme dosud používali dětský R-shield, ale ten zase nesplňuje tu jejich normu, tak nevím zda u malých dětí projde :?

R shield splňuje to, že může být i nanorouška, viz prohlášení "certifikát" vydaný jak firmou Respilon a nebo Firmou NanoSPACE. Takže nařízení vlády obě firmy u nákrčníků splňují.
Přílohy
Screenshot_2021-02-23-02-40-26-784_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_2021-02-24-11-12-09-666_com.google.android.apps.docs.jpg
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Lyster, Toto Respilon vydal jen skrze lidi. Jinak dle toho co chce stát, nesplňuje.
Máme jich 7,do práce mě v tom už nepustí.
Mladá v něm dnes do práce,úřadu jela.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Já nevím, asi jsem natvrdlý, proč by tyto nanošátky které splňují normu FFP2 neměly být povoleny?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Protože filtrační materiál sice vyhoví, ale šátek nejde reálně otestovat podle normy navržené pro testování respirátorů a norma pro šátky prostě není.

Podobně mám pocit že třeba norma pro polomasky vůbec nepočítá s polomaskou bez výdechového ventilku, tak polomaska bez výdechového ventilu nemá šanci normu splnit. Takovou polomasku neotestuješ ani podle normy pro respirátory, protože nevyhoví definici respirátoru (u respirátoru je dominantní část konstrukce tvořena filtračním médiem).
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1481
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Protože R-Shield a podobné normu FFP2 nesplňují... :shake
Neodpovídají požadavku na pevnou konstrukci.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Hlavně že dvě papírové roušky na sobě jsou OK... debilita.
Jestli bude někdo mít proti těmto nákrčníkům problém, tak se s ním klidně budu soudit.
Prohlášení od výrobců jsem si stáhnul do mobilu a kašlu na ně...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ale v tom nařízení je 95% záchyt, což ty šátky splňují.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Já bych ten R-shield moc nehrotil, v D-testu dopadl celkem špatně (68% před vypráním, 62% po) a asi každýmu je jasný, že rozhodně netěsní jako respirátor, vpodstatě je to nanorouška kterou si můžete shodit dolů na krk. V současné situaci bych to fakt nebral jinam než na nějakou procházku. Já mám na běžný nošení RespiPro VirusKiller, s tím záchytem cca 90% jsem spokojenej, pěkně to sedí, nemusím to nijak ošetřovat. A na vyšší riziko klasický FFP3 respíky.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

A kde máme to měření respíků s fousama?
Odpovědět