Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

A proč stát?
Teď ať si zajistí pro své zaměstnance v práci, ostatní musí sami.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Proč stát? Protože stát to nakázal. Zaměstnavatele to nezajímá. Zaměstnavatel očekává v pondělí v zaměstnání zaměstnance, kteří se do zaměstnání dopraví jak chcou. V případě jiného ohrožení (třeba jaderného) to bude jako jak? Podobně?
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Grunt
Já ti nevím,ale tak nějak očekávám,že nám zaměstnavatel zajistí aspoň ty chirurgické roušky.
Aspoň doteď občas něco rozdal, desinfekci máme od něj pořád.
Ale já dělám ve velkém řetězci a řekl bych že k výkonu práce mě zaměstnavatel ,,musí,, ochranné pomůcky zajistit.
Samozřejmě nosím svoje-))
Za 10-11 hodin v práci, měním ochranu na hubě 3-4x
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Zaměstnavatel, aby nemusel zavřít, tak to bude muset v rámci BOZP zajistit.

Navíc, že to nakázal, nic neznamená. Také ti nakázal, že nemáš budit veřejné pohoršení, ale trenky a tričko ti nekupuje. Stejně tak nakázal povinné ručení a neplatí za něj. Nakázal tunu věcí. Ale platit nemusí.

Úvahy stylu "stát nakázal, stát musí zajistit" je hovadina, alibismus a debilita. Přesně, jak psal někde Fab, svoboda, ale žádné povinnosti ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Grunt píše: 19.02.2021 18:41 V případě jiného ohrožení (třeba jaderného) to bude jako jak? Podobně?
A co jiného než totální selhání čekáš od státu, který selhal na jaře, selhal v létě, selhal na podzim, selhal v zimě a teď vymysel tak akorát dvě roušky přes sebe? V případě jaderného ohrožení ti spolehlivě řeknou, že si máš vzít jódové tablety. S výjimkou obcí kolem jaderek se vsaď, že ti řeknou, že si je máš sehnat v lékárně. Následně chaoticky oznámí, že lidi nad 50 let by si je vlastně brát neměli, což lidi interopretují tak že na lidech nad 50 let nezáleží :lol:. Dorazí to novináři informacemi ze zahraničí, kde budou doporučovat vzít si druhou dávku jódu jindy, než jak se to bude doporučovat u nás. Totální chaos zaručen a to i přes to, že v odborné znalosti lidí na SUJB a SUJCHBO mám poměrně vysokou důvěru, protože nejen že se mi ještě nikdy nestalo, že by toho někdo z nich věděl méně než já, ale navíc na otázky tito lidi sypali velmi kvalitní odpovědi bez zaváhání rovnou z rukávu - a to ikdyž jsem se ptal na celkem obskurní věci.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Ulfhednar »

Cipis: :yes :yes

PeFi: stát ale vážně není kojná. Není účelem státu zajistit vám servis, utírat zadek (i když to po vás nepřímo chce) a dodat všechno, co potřebujete. Zrovna ty tablety stojí drobné a není důvod, proč by si je lidé nemohli koupit. Ale dobře jste mi připomněl, že už musím protočit jejich zásobu. Mám je fakt dlouho a nějaká degradace tam je. Díky.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Co bych očekával? Nějakou koordinaci, možná krizové plány? V případě že ministr zdravotnictví v pátek ohlásí, že od pondělí bude nutné na veřejných místech přístup pouze v respirátorech FFP2 a lepších, v sobotu ráno neseženu jediný FFP2 respirátor (v lékárně jsem žádný nesehal už dneska odpoledne). V případě že nakáže že si mají lidi obstarat jodové tablety, další den ráno už se nebude dát sehnat ani jedna. Jenže takhle se krize neřeší!
Stále nechápu proč FFP2, když vím už pár let že jde o průmyslový částicový respirátor nevhodný k danému účelu (je to na nich napsané: Non-medical respirator). Takže proč to vlastně stát nakazuje a radši nezajistí a nerozdistribuuje adekvátní ochranu, kterou si potom může nakazovat?

Dodám že lícnicovým filtrům jsme se před těmi pár lety smály a dneska dva blbé (prošlé!) lícnicové filtry pomalu atakují 100 Kč. Přijde mi to prostě vtipné.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ministr nic neohlásil, že je od pondělí povinné. Ministr tak akorát řekl, že v pondělí upřesní, kde to bude od půlnoci z pondělí na úterý povinné. Ve všech lékárnách, kde jsem dnes byl, tak toho mají dost. Jasně, ty za 6 Kč byly vyprodané dopoledne, ale těch za 40 mají hromadu.
Navíc jak PeFi píše, to jsi ještě stále tak naivní, že jsi za rok nepoznal, že je stát v tomhle úplně na nic? Voják se stará, voják má. Kde ses postaral ty? Když ohrnuješ nos nad FFP2, kolik máš zásobu FFP3? Nebo na to sereš? A čekáš, až ti to někdo strčí pod nos? Nebo neumíš hledat na internetu? Respirátorů jsou plné všechny obchody ...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

cipis: Ok, tohle už smrdí politikou, takže radši končím než začne zvonit admin s napomenutím. Ale až to skončí, tak se vrátím. ;)
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Ivana »

Koronáč je politika v nahé podobě, tak, jak jsme ji nikdy nepoznali.
Jde o životy a copak dělá premiér a vláda? Nechte mě hádat - předvolební kampaň?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 19.02.2021 19:44 Cipis: :yes :yes

PeFi: stát ale vážně není kojná. Není účelem státu zajistit vám servis, utírat zadek (i když to po vás nepřímo chce) a dodat všechno, co potřebujete. Zrovna ty tablety stojí drobné a není důvod, proč by si je lidé nemohli koupit.
Společenská smlouva: My platíme daně, stát poskytuje servis.
Mě fakt nebaví muset fungovat jako brouk pytlík, navíc když je daňové zatížení takové jaké je. Státní úřady jsou za ty daně plné lidí (mnohdy i překvapivě kompetentních), ale výsledek je takový jaký je. Už právě proto, že ty jodové tablety jsou skoro zadarmo a mají expiraci, tak je logistický i ekonomický nesmysl, aby to každá domácnost řešila individuálně.
---
Místo tablet mám Lugolův roztok - má to mnohem širší využití (mj. desinfekce vody) a jediná nevýhoda je dávkování kapátkem.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Grunt píše: 19.02.2021 19:46 Stále nechápu proč FFP2, když vím už pár let že jde o průmyslový částicový respirátor nevhodný k danému účelu (je to na nich napsané: Non-medical respirator). Takže proč to vlastně stát nakazuje a radši nezajistí a nerozdistribuuje adekvátní ochranu, kterou si potom může nakazovat?
Víš to blbě. Reálně ti FFP2 a FFP3 poskytnou téměř stejnou službu, protože u FFP3 ti sice částice neprochází skrz filtr, ale stejně prolezou netěsnostmi kolem obličeje - zejména pokud se u toho nějak víc hýbeš nebo nedej bože mluvíš. Pouze pokud ti respirátor opravdu zcela dokonale sedne, tak je pro tebe FFP3 přínosem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

NanoSpace vydalo prohlaseni, ktere deklaruje, ze jejich nano satky odpovidaji FFP2:
prohlaseni-nanosatek.pdf
(524.64 KiB) Staženo 52 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Ulfhednar »

PeFi píše: 19.02.2021 22:43
Ulfhednar píše: 19.02.2021 19:44 Cipis: :yes :yes

PeFi: stát ale vážně není kojná. Není účelem státu zajistit vám servis, utírat zadek (i když to po vás nepřímo chce) a dodat všechno, co potřebujete. Zrovna ty tablety stojí drobné a není důvod, proč by si je lidé nemohli koupit.
Společenská smlouva: My platíme daně, stát poskytuje servis.
Mě fakt nebaví muset fungovat jako brouk pytlík, navíc když je daňové zatížení takové jaké je. Státní úřady jsou za ty daně plné lidí (mnohdy i překvapivě kompetentních), ale výsledek je takový jaký je. Už právě proto, že ty jodové tablety jsou skoro zadarmo a mají expiraci, tak je logistický i ekonomický nesmysl, aby to každá domácnost řešila individuálně.
---
Místo tablet mám Lugolův roztok - má to mnohem širší využití (mj. desinfekce vody) a jediná nevýhoda je dávkování kapátkem.
Tak mi tu vaší smlouvu ukažte, kde se tam píše, co všechno Vám má stát zařídit a dát gratis.
Státy zakládají a udržují v chodu lidé, co státu něco dají, bojují za něj, dělají to pro sebe a svoje děti. A rozkládají je uplakánci, co stojí s nataženou rukou a myslí si, že na všechno mají nárok a všechno musí dostat. K dokonalosti to dovedlo jedno etnikum.
Ne PeFi, stát fakt není od toho, aby vás gratis zásoboval. A pokud se neschopným občanům podaří stát do této polohy dotlačit , takový stát většinou zaniká. Odnesou to ponejvíce ti, co jsou zvyklý, že se o ně někdo stará a stojí s nataženou rukou. Více a lépe by vám o tom řekl asi Maximus.
Bavil jsem se o tom s Gruntem v SZ. V roce 1918-1920 byla tahle země vyjedená po válce. Řádila tu Španělská chřipka (fakt to bylo horší, než teď). Seděli naší pradědové a dědové doma na zadku a brečeli "Státe dej roušku."?
Ne.
Děti byly ve škole a vyrostla z nich generace slavných českých vědců a techniku 30-50. let. Chlapy a ženský makali a bojovali s Maďarskem a Polskem. Budovali stát, který získal respekt a patřil na špičku světa. Nikdo z nich by neřekl "státe dej mi roušku, mám s tebou smlouvu".
A co později? Brečel Kubiš s Opálkou, na co mají nárok? Fajtl... To byl jiný materiál...
Takhle přesně funguje úpadek.
Pošlete mi číslo vašeho účtu a já vám pošlu na respirátory, jen už tu se tu nedomahejte roušky zdarma. Cítím, že dlužím svému dědovi.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

PeFI: Ať jsem teda k tématu, dovolím si tvrdit že se neustále točíme v kruhu. Viry jsou obsaženy v kapénkách různých velikostí, ne jako samostatné částice. Proti šíření kapének docela dobře ochrání i ty látkové roušky. Samozřejmě mi asi nezbude nic jiného než pochválit povinné přitvrzení v rámci respirační ochrany (sám moc dobře vím jak se látkové roušky nosily napůl žerdi). Ovšem před pár lety by si nikdo nedovolil na FFP2 respirátor napsat, že jde o dostatečnou ochranu před virovými patogeny či třeba radioaktivním částicím do 0,6 μm. To by smrdělo inspekcí. Najednou toho vidím plné reklamy.
PeFi píše: 19.02.2021 22:48 ale stejně prolezou netěsnostmi kolem obličeje - zejména pokud se u toho nějak víc hýbeš nebo nedej bože mluvíš.
Proto si myslím, že lepší než nařízení FFP2 by byla distribuce (nebo rovnou zajištěná lokální výroba) nějakých polomasek a P2 či P3 filtrů. A nebo nějaký dezinfikovatelný filtr. Stejně to každý vyřeší tak že si nakoupí pár jednorázových FFP2 respirátorů a bude to nosit třeba měsíc. Prostě splní nařízení a hotovo. Jako když už, tak už.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Jaká distribuce, proč proboha? Ochranných prostředků je na trhu tuna. Stačí vybrat, zaplatit a každý může mít, kolik potřebuje.
Celé je to o tom, že na to lidi nevěří, protože jak vidí, jak ti nahoře na to serou, tak to asi není tak nebezpečné, jak všichni říkají, nějaký primář z Chebu mele voloviny a známí povídali, že se nic neděje ...

I to, že si jich koupí pár a budou to točit měsíc, tak je furt lepší než pošlapaná rouška pod nosem. Furt je ta ochrana o něco lepší. Navíc to stejně točí i ti "poučenější", byť s o několik řádů lepším zacházením.

A o tom, že i obyčejná rouška funguje, když je dobře nasazená, tak svědčí třeba kamarád, který se den co den pohyboval mezi 300 lidmi, kde statisticky rozhodně museli být i pozitivní. A nic, až do okamžiku, kdy si dal volnočasový trénink bez ...
Ale ne vlastně, ona nás rouška omezuje, ona jsou vlastně pouta, kterýma nás poutají, omezují svobodu atd. atd.
Naposledy upravil(a) cipis dne 20.02.2021 13:43, celkem upraveno 1 x.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Prohlášení k R-shieldu tady: https://bit.ly/R-Shield-prohlaseni
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ulfe, asi ses spletl, PeFi by rád tablety, to Grunt furt chce nějaké respíky :D
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Grunt má respíky, ale Grunt si je musel obstarat sám a to Grunta strašně s*re.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Božíčku, a krmit tě má kdo? A utírat zadeček?

Radši mi řekněte, jestli tohle:
http://www.digitana.cz/Produkt/39766-ge ... p2-kn95-10

Je opravdu české?
Odpovědět