Plán přípravy

...aneb co se jinam nevešlo.
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Atraidis »

Zdravím dámy a pánové
Chtěl bych vás požádat o pomoc s plánem přípravy. Jelikož teď sedím doma a nudím se říkal jsem si, že překontroluji, jak jsem připraven na různé situace. Napíšu tu, na co jsem připraven a pokud vás napadne něco dalšího nebo něco co mi chybí tak tvrdě do mě (ale slušně prosím), budu rád. Vše je pro dva dospělé a dvě děti.

Voda – V kanystrech s kohoutkem mám uskladněných 30 litrů vody + jeden kanystr prázdný. Vždycky jedna plná lahev Sava a jedna načatá. Filtr na vodu. Jímací nádrž na dešťovku 1000 litrů na zahradě. Možnost napustit vanu.

Jídlo – Bez omezování mám v domácnosti jídlo minimálně na 4 týdny. Počítám 8 týdnů s polovičním přídělem spíš víc.

Topení a vaření – Kromě plynového vytápění mám kamna na dřevo a dostatek paliva (asi na několik let to moc neodhadnu) Na kamnech se dá i ohřát voda, a tedy i omezeně vařit. Na přípravu jídla mám propanbutanový vařič s třemi dvoukilovými bombami a aspoň dvě jsou vždy plné. Ze zkušenosti vím že jedna dvou-kilovka mi vydrží cca 3-4 týdny. V nejhorším musím na zahradě rozdělat oheň.

Sanita – Obvykle držím zásobou. Pytle na odpadky, Savo (dvě lahve z toho jedna načatá), Tuhá mýdla ( min 4 ks), Pasta obvykle dvě tuby plné jedna načatá. Hajzlpapír a obvykle zásoba na dva tři týdny. Před pandemií jsem držel i zásobu 6 respirátorů FFP3. Teď je to různý.

Nástroje a nářadí – Díky práci mám spoustu nářadí v tomto směru jsem saturován dostatečně. Spoustu nářadí jsem zdědil i v ruční (neelektrické) verzi. Zvládnu skoro všechny opravu na baráku svépomocí, stejně jako další opravy.

Odchod z domu – V případě nouze mám k dispozici dvě auta a možnost odjet na chatu kde mám nějaké jídlo a vodu(studnu).
Stejně tak se můžu na chatu po cca 4-5 dnech (cca 80 km) s dětma dostat pěšky případně na kolech. Mám kompletní turistické vybavení (stany, spacáky, vařiče, a další jak pro sebe, tak pro děti). Turistické výpravy děláme pravidelně a jsme na to natrénovaní. I naše malé děti.

Bezpečnost zbraň bohužel nevlastním ale snad to ke konci roku napravím. Na obranu mám nějaké chladné zbraně. Sekery, pepřové spreje. Dům jsem zajistil, aby nebylo úplně jednoduché se do něj dostat.

Blackout – Udělal jsem si malou FVE. Stačí abych nabyl noťas a případně čelovky a baterky mobil atd. Jinak mám spoustu svíček a zapalovačů sirek atd. Vytápění mám kamna na dřevo.

Ostatní – U sebe nosím EDC v batohu. Obvykle jídlo a pití abych se dostal domů. Stejně tak mám vybavená auta základním nářadím a jídlem a pitím. Řídíme oba jak já, tak žena. Knihovnu mám doplněnou o různé příručky jak v elektronické, tak v papírové verzi.

V plánu mám – Udělat mrtvou schránku kousek od chaty, aby až tam dojde měl jistotu, že tam budu mít aspoň jídlo. Pořídit si zbroják a zbraň.

Asi jsem nevypsal vše když tak níže doplním.

Díky za podněty a nápady.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Fabulous »

Mám pocit, jako kdybych Rozpad založil včera a nebyly zde desetitisíce příspěvků k tématu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Plán přípravy

Příspěvek od proforma »

@Atraidis:
- voda - zoufale malo. 30 l pro min. 4 osoby je na 1,5 dne. Ne vzdycky stihnes napustit vanu. Pokud nechces hromadit flasky s vodou, pridej neco na upravu destovky na pitnou.
- sanita - totez, malo. Hlavne ta desinfekce.
Ostatni tezko posoudit.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Atraidis »

Proforma: Na vodu mám filtr. Cca 1,5 km od baráku mám studánku s pitnou vodou. Osobně mám vyzkoušeno že 30 litrů nám vydrží dva dny v pohodě. ( Děti jsou zatím malý ). Ale máš pravdu přikoupím nějaké další kanystry.

Ok nad sanitou se zamyslím
Díky za podnět

Fabulous: Rozpad mi hodně pomohl. Díky němu mám aspoň půlku toho co jsem výše vypsal. Jen jsem zjistil že jsem s přípravou trochu začal stagnovat, tak sem píšu pro podněty a nápady do budoucna.
Naposledy upravil(a) Atraidis dne 03.03.2021 10:43, celkem upraveno 1 x.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Germanik1 »

Lekarna, léky vitamíny, a byl bych v klidu, máš to v hlavě srovnané 👍
Udělám co musím
Atraidis
Příspěvky: 81
Registrován: 26.01.2017 10:47

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Atraidis »

Vidíš lékárna je plně vybavená a vitamíny mám. Moje žena jezdí pravidelně dělat instruktorku na kurzy první pomoci a já už taky něco ošetřil. Bohužel jsem už i dvakrát nakládal borce do helikoptéry.

Vitamíny mám ve stravě a to zhruba na stejnou dobu jako jídlo. Používám klasický šumivý vitamíny. Na doplnění ke stravě zvláště když jsme někde venku a já jíme konzervovanou stravu.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Plán přípravy

Příspěvek od DanBlack »

Pridal bych znalosti... Jak v hlave, tak na papiru.
Sam pises, ze uz neco znas, tak trenovat a rozvijet. Sam vidim, ze i kdyz jsem se neco naucil tak za rok-dva z toho vetsinu zapomenu.
Dobra investice jsou stare prirucky (viz prislusny topic) tak i nove knizky (edice OKO)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Plán přípravy

Příspěvek od jameson363 »

Pokud mas moznost, chut a zena te nezabije a dokazes to pro deti pretavit do nejaky hry, tak bych zkusil na par dni vyhodit jistic.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Plán přípravy

Příspěvek od mart0 »

To není potřeba, každý, kdo jede na týden pod stan bez zásuvky, ví, že bez elektřiny se dá pár dnů v pohodě vydržet. Při několikadenním výpadku je kromě společenského rozpadu, což svým jističem neotestuje, problémem světlo (má), teplo (má), voda (přidal bych), kanalizace (tohle je větší problém u bytů, v RD to vyřešíš snadno.)
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Plán přípravy

Příspěvek od gadžo »

Pridal by som nejake zlate a strieborne mince. Je to istota, keby mena isla do haja. Mozno aj nejake cigarety, alkohol - nie pre vlastnu potrebu ale pre vymenny obchod.
Odpovědět